Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το αποκλείω μερικώς γιατί το widget accuweather το έχω από τη μέρα που το πήρα και τέτοια κατανάλωση ποτέ

 

επίσης δεν έγινε κάποια αναβάθμιση από τότε στο widget

ναι αλλα οπως ειπες και μονος σου δεν στο κανει συνεχεια αυτο με την μπαταρια μπορει να περασει μια βδομαδα και ολα να ειναι κανονικα και να σου κραταει 1-1μιαση μερα και μια αλλη μερα σε ενα 12 ωρο να τελειωσειι!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αλλα οπως ειπες και μονος σου δεν στο κανει συνεχεια αυτο με την μπαταρια μπορει να περασει μια βδομαδα και ολα να ειναι κανονικα και να σου κραταει 1-1μιαση μερα και μια αλλη μερα σε ενα 12 ωρο να τελειωσειι!!

 

όχι ρε, το πρόβλημα προέκυψε από προχθές και σήμερα μέχρι στιγμής όλα οκ...

 

Απλά ακόμη δεν έχω κάνει τηλέφωνο, κατά τα άλλα και τα mail είδα και fb μπήκα, και στο tapatalk, καταχώρησα 1-2 δαπάνες στο Moneywise, μηνύματα στο whatsapp και γενικότερα το wifi μονίμως ανοικτό σε standby Mode

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε, το πρόβλημα προέκυψε από προχθές και σήμερα μέχρι στιγμής όλα οκ...

 

Απλά ακόμη δεν έχω κάνει τηλέφωνο, κατά τα άλλα και τα mail είδα και fb μπήκα, και στο tapatalk, καταχώρησα 1-2 δαπάνες στο Moneywise, μηνύματα στο whatsapp και γενικότερα το wifi μονίμως ανοικτό σε standby Mode

 

εμενα μεχρι τωρα το εχει παθει 2 φορες μια φορα το αφησα το βραδυ και κοιμηθηκα και απο 33% επεσε 5% και χτες απο 90% επεσε 3% τωρα το φορτιζω και οταν ανοιξει βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εξηγήσει κάποιος τι γίνεται με το κινητό μου ;;

 

Το έχω από την Παρασκευή και έχω παρατηρήσει 2 φορές μέχρι τώρα, πως αν το αφήσω σε stand by αυξάνεται η μπαταρία !! Π.χ το είχα αφήσει πριν 3 ώρες στο 22% και τώρα είναι στο 25%.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει, να του ρίξω ένα ξεμάτιασμα :Ρ ;

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εξηγήσει κάποιος τι γίνεται με το κινητό μου ;;

 

Το έχω από την Παρασκευή και έχω παρατηρήσει 2 φορές μέχρι τώρα, πως αν το αφήσω σε stand by αυξάνεται η μπαταρία !! Π.χ το είχα αφήσει πριν 3 ώρες στο 22% και τώρα είναι στο 25%.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει, να του ρίξω ένα ξεμάτιασμα :Ρ ;

 

Τι παραπονιεσαι? Εδω αλλοι κανουμε αμαν να μην πεφτει η μπαταρια.. Εσενα που αυξανεται απο μονη της θα πρεπε να χαιρεσαι!! :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πιστευεις οτι ειναι ελλατωμα..μπηκα στην χρηση και ελεγε οτι το 90% ηταν απο το λειτουργικο android

Φιλε μου κανε ενα restart και θα δεις...

Απλα καμμια φορα κολαει η ενδειξη...

 

Edit:

Σορυ, καταλαβα λαθος!!

Edited by piotr
Link to comment
Share on other sites

Τι παραπονιεσαι? Εδω αλλοι κανουμε αμαν να μην πεφτει η μπαταρια.. Εσενα που αυξανεται απο μονη της θα πρεπε να χαιρεσαι!! :-P

 

Χαχα..είπα μην είναι τίποτα ανησυχητικό. :p

Αν και πιστεύω θα "κολλάνε" τα στατιστικά στη διαχείριση ενέργειας.

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Χαχα..είπα μην είναι τίποτα ανησυχητικό. :p

Αν και πιστεύω θα "κολλάνε" τα στατιστικά στη διαχείριση ενέργειας.

 

Γενικα μην πολυεμπιστευεσαι ουτε την ενδειξη μπαταριας ουτε αυτα που λεει οτι σου καταναλωνουν την μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχα..είπα μην είναι τίποτα ανησυχητικό. :p

Αν και πιστεύω θα "κολλάνε" τα στατιστικά στη διαχείριση ενέργειας.

 

Μην ανησυχείς κ γω το ίδιο παθαίνω!!

Αν το κλείσω επίσης ανεβαίνει κ 4-5%!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς κ γω το ίδιο παθαίνω!!

Αν το κλείσω επίσης ανεβαίνει κ 4-5%!

 

Ηλια εχεις παθει τιποτα παρομοιο οπως εμενα..δηλαδη να φορτισεις το κινητο και να τελειωσει αποτομα η μπαταρια χωρις λογο και χωρις χρησηη?το φορτισα βραδυ και σηκοθηκα και ειχε πεσει στο 5% και πατησα να δω την χρηση μπαταριας και ελεγε 90% λειτουργικο android

Link to comment
Share on other sites

Ηλια εχεις παθει τιποτα παρομοιο οπως εμενα..δηλαδη να φορτισεις το κινητο και να τελειωσει αποτομα η μπαταρια χωρις λογο και χωρις χρησηη?το φορτισα βραδυ και σηκοθηκα και ειχε πεσει στο 5% και πατησα να δω την χρηση μπαταριας και ελεγε 90% λειτουργικο android

 

Νίκο μια φορά μου χει τύχει αυτο που λες!Χωρίς χρήση κ έπεφτε γρήγορα,μου είχε κάνει εντύπωση οτι μάλιστα είχα βάλει και εξοικονόμηση ενέργειας!!!Πρώτο ήταν το λειτουργικό android!Μετά από ένα reboot ήρθε στα ίσια του!Από τότε δε το έκανε πάλι.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μια φορά μου χει τύχει αυτο που λες!Χωρίς χρήση κ έπεφτε γρήγορα,μου είχε κάνει εντύπωση οτι μάλιστα είχα βάλει και εξοικονόμηση ενέργειας!!!Πρώτο ήταν το λειτουργικό android!Μετά από ένα reboot ήρθε στα ίσια του!Από τότε δε το έκανε πάλι.

 

Οκκ ...Εσυ τι λες για την Jelly cream την δοκιμασες ή ακομα?:P

Link to comment
Share on other sites

Οκκ ...Εσυ τι λες για την Jelly cream την δοκιμασες ή ακομα?:P

 

Είναι νωρίς να ασχοληθώ με custom rom!!Θα το αφήσω ως έχει μέχρι να δω την επίσημη jelly bean κ ιιιισως ασχοληθώ πιο μετά:D

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς να ασχοληθώ με custom rom!!Θα το αφήσω ως έχει μέχρι να δω την επίσημη jelly bean κ ιιιισως ασχοληθώ πιο μετά:D

Θα συμφωνησω μαζι σου και εγω το μονο που εχω κανει ειναι root και πριν λιγο που περασα αλλον task bar αυταα

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω μαζι σου και εγω το μονο που εχω κανει ειναι root και πριν λιγο που περασα αλλον task bar αυταα

 

Task bar;link υπάρχει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μου προέκυψε και μένα αυτό προχθές που σε 12 ώρες ήπιε όλη την μπαταρία με πολύ ήπια χρήση..

 

Προχθές το φόρτισα κλειστό από usb, το θέμα είναι πως μέχρι το 50% έβγαλε περίπου μια μέρα και χωρίς να αλλάξει κάτι στη χρήση του ξεφόρτισε σε άλλες 6 ώρες..

 

Χθες το ξαναφόρτισα και με το που ξύπνησα ήταν στο 96%. Το reboot δεν αλλάζει το επίπεδο της μπαταρίας...

 

Γενικότερα η μπαταρία είναι ο μεγάλος ασθενής του και όσο σκέφτομαι πως αν έχει κάποιο ελάττωμα προκειμένου να μην,σκάσω λεφτά θα περιμένω κάνα μήνα να το φτιάξουνε στην αντιπροσωπεία σπάζομαι...

 

Από amazon eBay κτλ έχω βρει φθηνές μπαταρίες όπως και κατάστημα που θα την άλλαζε σε ένα απόγευμα αν χρειαζόταν...

 

Για να δούμε....

 

μου έχει τύχει και μένα αυτό κανα 2 φορές και πάντα ήταν αφού είχα χρησιμοποιήσει internet από το πάροχο και έκλεισα τα δεδομένα μετά έμεινα από μπαταρία και από τότε αφού δω τι θέλω με το clean master καθαρίζω και όλα άψογα με αυτό τον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

οκ σημερα το πηρα και εγω!Ενταξει οτι και να πεις λιγο θα ειναι αρα δεν λεω τιποτα.:happy:

Πηγα να κοψω την sim και την εκανα nano :p

Να παω στην cosmote να παρω?Εχουν αυτοι?Ξερετε?Τιμη περιπου?

Link to comment
Share on other sites

οκ σημερα το πηρα και εγω!Ενταξει οτι και να πεις λιγο θα ειναι αρα δεν λεω τιποτα.:happy:

Πηγα να κοψω την sim και την εκανα nano :p

Να παω στην cosmote να παρω?Εχουν αυτοι?Ξερετε?Τιμη περιπου?

 

5 ευρώ σου βγάζουν άλλη επιτόπου και με 2,5 ακόμα αγοράζεις ανταπτοράκι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου έχει τύχει και μένα αυτό κανα 2 φορές και πάντα ήταν αφού είχα χρησιμοποιήσει internet από το πάροχο και έκλεισα τα δεδομένα μετά έμεινα από μπαταρία και από τότε αφού δω τι θέλω με το clean master καθαρίζω και όλα άψογα με αυτό τον τρόπο

 

Thanks! B-)

 

Η αλήθεια είναι πως από χθες επέστρεψε στα νορμάλ της η μπαταρία.

 

Στο clean master η επιλογή history- clean cache στις εφαρμογές τι συνέπειες έχει; Χάνονται ιστορικά από συνομιλίες, search κτλ;

 

Πχ στο shazam θα σβηστεί ό,τι έχω βρει από κομμάτια;

Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ σου βγάζουν άλλη επιτόπου και με 2,5 ακόμα αγοράζεις ανταπτοράκι.

 

τον παλιο αριθμο η καινουργιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια NFC ετικετες ειχατε μεσα?Γιατι το πηρα μεταχιρισμενο και δεν εχει μεσα nfc :confused:

To κινητο ειναι απο τον Κωτσοβολο και δεν εχει hdmi φυσικα.Αλλα nfc?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια NFC ετικετες ειχατε μεσα?Γιατι το πηρα μεταχιρισμενο και δεν εχει μεσα nfc :confused:

To κινητο ειναι απο τον Κωτσοβολο και δεν εχει hdmi φυσικα.Αλλα nfc?

 

Εγω που το πηρα καινουριο ειχε μεσα δυο ετικετες!!

Link to comment
Share on other sites

Οκκ ...Εσυ τι λες για την Jelly cream την δοκιμασες ή ακομα?:P

 

Φίλε εγώ που την έβαλα πετάει.

Πολύ ωραία και γρήγορη. Κανένα πρόβλημα.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...