Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μετα απο πολυωρο διαβασμα στο foroum παρηγγειλα απο ebw και εγω το xperia p και μου ηρθε προχθες.

Ολως παραδοξως βγαζω φωτο σε 8 megapixel στο αυτοματο ,στο σκοταδι....και δουλευει μια χαρα το φλας. :confused:

Το κινητο ειναι γερμανικο.ηρ8ε απο κουτι με 4.0.4 .

Μου εβγαλε απο το κινητο διαθεσιμη αναβαθμιση,χωρις να το βαλω καθολου στο PC.

Αν την κανω θα εχω και εγω το προβλημα με το φλας?

Και κατι ακομα.απο τα 3 κουμπια που φωτιζοντε.το μεσαιο φωτιζεται εμφανως λιγοτερο..χτυπαει στο ματι

υπαρχει πιθανοτητα να μπορω να κανω κατι γι αυτο?να παρω τηλεφωνο στο καταστημα?να το παω σε ενα εξουσιοδοτημενο Sony Service που εχω εδω κοντα?

Ασημαντο,ξερω,αλλα επειδη μολις το πηρα και κατα τα αλλα ειναι πανεμορφο,μου την σπαει αυτο το λαμπακι!! :mad:

 

Καλομιλητο!

Εγώ έχω την 1.54 κ έχω θέμα με το φλας.

Κ μένα το μεσαίο είναι κάπως σκοτεινό σε σχέση με τα άλλα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από hands-on που είδα στο techblog έλεγε ότι φορτίζει μόλις σε 45 λεπτά.Επίσης ότι με αρκετή χρήση έβγαζε 1.5 μέρα. Ισχύει τπτ από αυτά?
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει ας μου πει και καποιος αλλος αν εχουν διαφορα τα 3 led στα κατω κουμπια μεταξυ τους,να ξερω αν εχω εγω προβλημα!!

και κατι ακομα..αφου το κινητο εχει 1gb ram γιατι οταν βλεπω τισ εφαρμογες που εκτελουντε μου βγαζει συνολο 800mb? μου φαγε 200??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει ας μου πει και καποιος αλλος αν εχουν διαφορα τα 3 led στα κατω κουμπια μεταξυ τους,να ξερω αν εχω εγω προβλημα!!

και κατι ακομα..αφου το κινητο εχει 1gb ram γιατι οταν βλεπω τισ εφαρμογες που εκτελουντε μου βγαζει συνολο 800mb? μου φαγε 200??? :confused:

 

To Home Button μου ειναι πιο σκοτεινο απο τα υπολοιπα. Το μονο προβλημα που αντιμετοπίζω με αυτό ειναι το ό,τι στο σκοταδι το home button μερικες φορες δεν αποκρινεται σωστά. Δεν ειναι βέβαια τιποτα σοβαρο!

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα..αφου το κινητο εχει 1gb ram γιατι οταν βλεπω τισ εφαρμογες που εκτελουντε μου βγαζει συνολο 800mb? μου φαγε 200??? :confused:

Τα 200 τα δεσμεύει το λειτουργικό

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τόσο περίπου βγάζει (1.5 μέρα) εκτός κ αν δεν έχεις χρόνο να το τρελάνεις οπότε μου χει βγάλει και 2 μέρες κ 8 ώρες

 

Σε άλλη στιγμή μιλούσα στο Skype και στο viber 2 ώρες και απλά είχε εξανεμιστεί το 50% της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να λειτουργήσει η μπροστινή κάμερα για φωτογραφία;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να λειτουργήσει η μπροστινή κάμερα για φωτογραφία;

 

φυσικα...οταν πας στη καμερα και ειναι ετοιμη να βγαλει απο μπροστα εχει ενα τετραγωνακι τερμα πανω δεξια..πατας εκει και μετα πατας μπρος καμερα

Link to comment
Share on other sites

tzagarito μιας και εισαι online εσενα τα 3 ledakia στα κουμπια πως ειναι?ιδια μεταξυ τους?

 

μου φαινεται οτι το μεσαιο ειναι καπως λιγοτερο φωτεινο!

Link to comment
Share on other sites

παιδες ξερει κανεις πως μπορω να βαψω καποια μικρα σημεια που μου χει φυγει το χρωμα στο αλουμινιο? Μου χει ξεβαψει λιγακι εκει που μπαινει ο φορτιστης. Καποιος φιλος νομιζω ειχε αναφερει κατι τετοιο παλιοτερα.

 

 

Εμένα τραβάει,αυτό που δε παίζει σε μένα είναι η γρήγορη εκκίνηση.

Θα κάνω τη κλασική χαζή ερώτηση:πατάς καλά το κουμπί;:p

 

ουτε εμενα κανει γρηγορη εκκινηση! πως γινεται αληθεια?

 

 

Αν μπορει ας μου πει και καποιος αλλος αν εχουν διαφορα τα 3 led στα κατω κουμπια μεταξυ τους,να ξερω αν εχω εγω προβλημα!!

και κατι ακομα..αφου το κινητο εχει 1gb ram γιατι οταν βλεπω τισ εφαρμογες που εκτελουντε μου βγαζει συνολο 800mb? μου φαγε 200??? :confused:

 

δεν εισαι ο μονος που εχει θεμα με τα λεντακια... :/ εμενα το δεξι ειναι πιο σκοτεινο. Αλλα τι να κανουμε, δεν αξιζει να τρεχεις σερβις για αυτο.

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

το κουμπι της καμερας θελει καλο πατημα.το χουν κανει αρκετα δυσκολο.πρεπει να το πατησεις μεχρι μεσα!αν βεβαιωθεις οτι το κανεις και δεν σου κανει εκκινηση η καμερα..εχεις θεμα!

Για τα led οντως δεν αξιζει service αλλα εμενα το μεσαιο εχει μεγαλη διαφορα γι αυτο λεω μπας και μπορει να το κανει το παιδι που θα ναι στο καταστημα ..χωρις να το στειλω και να μεινω χωρις κινητο κανα μηνα! :P

Link to comment
Share on other sites

το κουμπι της καμερας θελει καλο πατημα.το χουν κανει αρκετα δυσκολο.πρεπει να το πατησεις μεχρι μεσα!αν βεβαιωθεις οτι το κανεις και δεν σου κανει εκκινηση η καμερα..εχεις θεμα!

Για τα led οντως δεν αξιζει service αλλα εμενα το μεσαιο εχει μεγαλη διαφορα γι αυτο λεω μπας και μπορει να το κανει το παιδι που θα ναι στο καταστημα ..χωρις να το στειλω και να μεινω χωρις κινητο κανα μηνα! :P

 

 

 

Σωστος! θελει πολυ πιεση και μπαινει σε λειτουργια η γρηγορη εκκινηση!! :D :D Εγω τι να πω που δεν μου φαινεται καλα το δεξι λεντ?? τουλαχιστον εσενα ειναι στο κεντρο το ελλατωματικο και ταιριαζει περισσοτερο!

 

Δεν νομιζω να γινεται να το φτιαξουν χωρις να το ανοιξουν το κινητο :(

Link to comment
Share on other sites

αυτο σκεφτομαι και εγω.και δεν ειναι κατι που θα αναγνωρισει σαν προβλημα το μαγαζι απο το οποιο αγορασα το κινητο (μεσω internet)!γιατι ακομα δεν εκλεισα 7 μερες και το σκεφτηκα να το στειλω πισω....αλλα μαλλον δεν θα το δεχτουν σαν ελλατωμα!

αυτο που παρατηρησα ειναι οτι τα λαμπακια αναβουν μεσα με την ιδια "δυναμη" αλλα το μεσαιο(που φαινεται πιο αδυναμο σε μενα) κοιταει προς τα μεσα..φωτιζει στο σπιτακι δηλαδη,γι αυτο φαινεται λιγοτερο το φως κατω στο καπακι!οποτε..δεν ειναι θεμα led αλλα θεμα τοποθετησης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί τόσος λόγος με τα λαμπάκια...

 

Αν λειτουργεί το touch κανονικά;

 

Συμφωνω μαζι σουυυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μολις εγινα κι εγω κατοχος του xperia p red,το εβαλα μιση ωριτσα στην αρχη κλειστο οπως εδειχνει στο αυτοκολλητο πανω στην οθονη.Πολυ καλη αισθηση υλικων και φωτεινη οθονη,βεβαια μου φαινεται υπερβολικα μικρη μιας και ερχομαι απο το ΝΟΤΕ.Ειμαι σε 2.3 και οταν παω για αναβαθμιση μου λεει πως εχω την τελευταια εκδοση και δε χρειαζεται.Δεν εχει παρει ICS το xperia p??Eπισης θεωρειται σωστο να το κανω τωρα root?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μολις εγινα κι εγω κατοχος του xperia p red,το εβαλα μιση ωριτσα στην αρχη κλειστο οπως εδειχνει στο αυτοκολλητο πανω στην οθονη.Πολυ καλη αισθηση υλικων και φωτεινη οθονη,βεβαια μου φαινεται υπερβολικα μικρη μιας και ερχομαι απο το ΝΟΤΕ.Ειμαι σε 2.3 και οταν παω για αναβαθμιση μου λεει πως εχω την τελευταια εκδοση και δε χρειαζεται.Δεν εχει παρει ICS το xperia p??Eπισης θεωρειται σωστο να το κανω τωρα root?Ευχαριστω

 

Δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση και με το seus. Εχει βγει η αναβαθμιση εδω και κσιρο.

Καλομιλητο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μολις εγινα κι εγω κατοχος του xperia p red,το εβαλα μιση ωριτσα στην αρχη κλειστο οπως εδειχνει στο αυτοκολλητο πανω στην οθονη.Πολυ καλη αισθηση υλικων και φωτεινη οθονη,βεβαια μου φαινεται υπερβολικα μικρη μιας και ερχομαι απο το ΝΟΤΕ.Ειμαι σε 2.3 και οταν παω για αναβαθμιση μου λεει πως εχω την τελευταια εκδοση και δε χρειαζεται.Δεν εχει παρει ICS το xperia p??Eπισης θεωρειται σωστο να το κανω τωρα root?Ευχαριστω

 

Δοκιμασε στο κεντρο αναβαθμισεων στο κινητο σου να βρεις και να πατησεις το σηματακι της ανανεωσης ωστε να ψαξειι!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο σκεφτομαι και εγω.και δεν ειναι κατι που θα αναγνωρισει σαν προβλημα το μαγαζι απο το οποιο αγορασα το κινητο (μεσω internet)!γιατι ακομα δεν εκλεισα 7 μερες και το σκεφτηκα να το στειλω πισω....αλλα μαλλον δεν θα το δεχτουν σαν ελλατωμα!

αυτο που παρατηρησα ειναι οτι τα λαμπακια αναβουν μεσα με την ιδια "δυναμη" αλλα το μεσαιο(που φαινεται πιο αδυναμο σε μενα) κοιταει προς τα μεσα..φωτιζει στο σπιτακι δηλαδη,γι αυτο φαινεται λιγοτερο το φως κατω στο καπακι!οποτε..δεν ειναι θεμα led αλλα θεμα τοποθετησης

 

και γω την πρωτη μερα το παρατηρησα αλλα επαψα να ασχολουμαι. Δεν εχει νοημα να κανεις τπτ αφου δεν εχει λειτουργικο προβλημα. απολαυσε την κινηταρα σου και μη σε ενοχλει το λαμπακι! :)

Ασε που αν δεν το πεις σε κανεναν, δεν θα το καταλαβει και κανενας ! θα νομιζει οτι ετσι ειναι το στυλ του!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε στο κεντρο αναβαθμισεων στο κινητο σου να βρεις και να πατησεις το σηματακι της ανανεωσης ωστε να ψαξειι!!

 

Χμμ απο τη συσκευη δε θελι να κανει λεει πως εχω τελευταια εκδοση,τωρα κατεβαζω το seus να δω μηπως μεσω Usb την παρει.Για root τι λετε,ποια ειναι η αποψη σας?Βοηθαει την μπαταρια σχετικα με περισσοτερη διαρκεια κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

Για root τι λετε,ποια ειναι η αποψη σας?Βοηθαει την μπαταρια σχετικα με περισσοτερη διαρκεια κτλπ?
Εχω και εγω αυτην τη αποριαα!!!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα.. θα ξηλωσεις τη σαβουρα της σονυ και θα ανασανει το κινητο. Με το SEUS σιγουρα θα βρεις αναβαθμιση γιατι απο,τι καταλαβα δοκιμασες μονο μεσω OTA.

Επισης οταν πας στην ICS θα μπορεις να απενεργοποιησεις πολλες εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο (χωρις ρουτ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι πρωταρης σε xperia,root κτλπ,μπορεις να με βοηθησεις?Καταρχην ουτε μεσω seus αναγνωριζει,κανω ακριβως τα βηματα που μου λεει,αλλα οταν συνδεω το usb στο τηλ και πρωτα παταω την κατω ενταση,δεν συμβαινει τιποτε,το δοκιασα 6 φορες...Επισης για root ποια εκδοση συνιστας και αν μπορεις βημα βημα να μας γραψεις.Ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι πρωταρης σε xperia,root κτλπ,μπορεις να με βοηθησεις?Καταρχην ουτε μεσω seus αναγνωριζει,κανω ακριβως τα βηματα που μου λεει,αλλα οταν συνδεω το usb στο τηλ και πρωτα παταω την κατω ενταση,δεν συμβαινει τιποτε,το δοκιασα 6 φορες...Επισης για root ποια εκδοση συνιστας και αν μπορεις βημα βημα να μας γραψεις.Ευχαριστω και παλι

 

Φιλε Στελιο εννοεις οτι δεν αναγνωριζει τη συσκευη το πισι σου? Συνδεσε το με το πισι και κατεβασε την μπαρα ειδοποιησεων. Μετα επελεξε λειτουργια MTP.

Οσο για το ρουτ, πρεπει να δουμε ποια εκδοση θα κρατησεις πρωτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...