Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα χασεις την εγγυηση :mad: Περιμενε την ics μπορει να βγει καποιος ευκολος τροπος για root.

 

Για παντα!! Νομιζω ακομα και μετα το κλειδωμα δεν ισχυει η εγγυηση.εκτος και αν τα τσακαλια των xda βρηκαν τροπο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι ότι έχω την ICS απο την πρώτη μέρα επισημα και δεν βλέπω κίνηση στους xda δεν ασχολούνται με novathor επεξεργαστη μάλλον, οπότε δεν βλέπω φως άμεσα. Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να ενεργοποιείται μόνο του??

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

όταν ανάβω την οθόνη του κινητού ενώ είναι ενεργοποιημένο καμιά φορά παρατηρώ ότι είναι ανοικτό το wi-fi και μετά από 5-6 δευτερόλεπτα σβήνει.Επίσης,μερικές φορές μου εμφανίζει ειδοποίηση με έναν σύνδεσμο που όταν τον ανοίγω με πετάει σε μια ιστοσελίδα για να κατεβάσω κάτι παιχνίδια και προγράμματα..Από αυτό κατάλαβα ότι μάλλον πρέπει να προκαλείται από κάποια εφαρμογή που έχω εγκαταστήσει..
Link to comment
Share on other sites

Το android 4 του το έχεις περάσει??

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

όταν ανάβω την οθόνη του κινητού ενώ είναι ενεργοποιημένο καμιά φορά παρατηρώ ότι είναι ανοικτό το wi-fi και μετά από 5-6 δευτερόλεπτα σβήνει.Επίσης,μερικές φορές μου εμφανίζει ειδοποίηση με έναν σύνδεσμο που όταν τον ανοίγω με πετάει σε μια ιστοσελίδα για να κατεβάσω κάτι παιχνίδια και προγράμματα..Από αυτό κατάλαβα ότι μάλλον πρέπει να προκαλείται από κάποια εφαρμογή που έχω εγκαταστήσει..

 

 

κανε μια επαναφορα ρυθμισεων

και πες μας πως παει..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όταν παταώ το εικονικά πλήκτρα για να γράψω στο facebook,βλέπω οτι τη στιγμή που πατάω ενα πλήκτρο αλλάζει ελάχιστο η απόχρωση της σελίδας(σαν να αλλάζει το άσπρο και να γίνεται ελάχιστα πιο κιτρινοπό,σα να τρμοπαίζει ελάχιστα ο φωτισμός)ενώ μόλις σταματάω να γράφω,επανέρχεται.Αυτο το κάνει μόνο στην εφαρμογή του facebook και μονο οταν γράφω με το πληκτρολόγιο του κλασικό,που πατάμε πολλές φορές για να βγεί το γράμμα.Το κάνει και σε άλλους??Τι μπορεί να είναι?Κάποιο bug? Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

hd rip Μια ταινιούλα avi 1.4gb με αρχειάκι srt την έπαιξε με mx palyer ιδανικά χωρίς κολληματα

 

Έχει τολμήσει κανείς το mkv ή αρχεία μεγαλύτερα των 1.7gb?

 

παράλληλα παρατηρώ πως είναι ιδιαίτερα αδύναμο το ηχείο σε ανοικτούς χώρους με κόσμο αυτοκίνητα συνθήκες πόλης κτλ

 

Υπάρχει καμιά καλή υποβοήθηση πλην το volume control +?

Link to comment
Share on other sites

ιδου και μια φωτο με τα δικα μου.,...

 

γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

 

η φωτεινοτητα ειναι στο αυτοματο...

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα αυτο το έχεις μετα απο αρκετές φορτίσεις??Γιατί εχω κάνει 5-6 περίπου απο τότε που τι πήρα,αλλα δεν τα πάει και τόσο καλά..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

ιδου και μια φωτο με τα δικα μου.,...

 

γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

 

η φωτεινοτητα ειναι στο αυτοματο...

 

έπειτα από full χρήση 10 ωρες

οθονη 100% και ανοιχτη συνεχεια

έπαιξα κατι games wifi και gps ανοιχτα ομιλια πανω απο 40 λεπτα

νομιζω ειναι καλα..

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα αυτο το έχεις μετα απο αρκετές φορτίσεις??Γιατί εχω κάνει 5-6 περίπου απο τότε που τι πήρα,αλλα δεν τα πάει και τόσο καλά..

 

ναι ειναι μετα απο αρκετες φορτισεις...

εχεις ics η gb??

με gb ηταν χαλια η μπαταρια.... με ics προσωπικα μου διορθωθηκε παρα πολυ....χωρις clean install.. στο standby δεν καιει τιποτα,απειροελαχιστα... και οταν το δουλευω internet μηνυματα τηλεφωνα κλπ κλπ και το κοιταω, παντα λεω στον εαυτο μου ρε μπραβο εχω αλλα 70%?? γιατι ημουν συνηθισμενος απο πριν που με κατεβαζε αερα......

Link to comment
Share on other sites

ναι,από τότε που το πέρασα μου το εμφανίζει αυτό το προβληματάκι..

 

ακόμα μου το εμφανίζει αυτό με το wi-fi που ενεργοποιείται μόνο του ώρες ώρες.μήπως ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι μετα απο αρκετες φορτισεις...

εχεις ics η gb??

με gb ηταν χαλια η μπαταρια.... με ics προσωπικα μου διορθωθηκε παρα πολυ....χωρις clean install.. στο standby δεν καιει τιποτα,απειροελαχιστα... και οταν το δουλευω internet μηνυματα τηλεφωνα κλπ κλπ και το κοιταω, παντα λεω στον εαυτο μου ρε μπραβο εχω αλλα 70%?? γιατι ημουν συνηθισμενος απο πριν που με κατεβαζε αερα......

 

Την ics έχω.Δεν πρόλαβα να δουλέψω την 2,3 γιατί με το που το πήρα,έβαλα το παγωτάκι.Σοβαρό πρόβλημα δεν βλέπω,αλλα όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές,θα μπορούσε να έχει μια μπαταριούλα στα 1500mah.Όταν το λειτουργείς σαν pc καταναλώνει σαν laptop και αντίστοιχα όταν το χρησιμοποιείς σαν κινητό,έχει αυτονομία ενός μέσου κινητού(σχεδόν!)

 

ακόμα μου το εμφανίζει αυτό με το wi-fi που ενεργοποιείται μόνο του ώρες ώρες.μήπως ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

 

Την ics έχεις?Δοκίμασε να ξαναπεράσεις το λογισμικό με καθαρή εγκατάσταση και να είσαι σίγουρος οτι θα φτιάξει!! :cool:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε μου λέτε, σας έχει βγάλει σε όλους δυνατότητα για ενημέρωση; Γιατί εμένα ακόμα, ούτε με το companion ούτε με το SEUS

 

Ούτε εμένα ακόμη. Το τσεκάρω καθημερινά και με τους 2 τρόπους αλλά...δεν!

 

Πήρα τηλ τη SONY στην Ελλάδα και μου είπανε ότι δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση για όλους ακόμη και πως πρέπει να περιμένουμε...:O

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν κάθε μέρα διαβάζω το topic και έχω διαπιστώσει ότι έχουμε μεγάλη μύρλα για την αυτονομία της μπαταρίας ενώ το 80% τον κατόχων xperia P το γνωρίζαμε γιατί πιθανόν οι περισσότεροι από εμάς να είχαμε κάνει έρευνα αγοράς σε διάφορα σάιτ & φόρουμ.

Θα ήθελα να ξεφύγουμε από την αυτονομία μπαταρίας και να συνισφέρουμε με εφάρμογες, παιχνίδια, νέα από διάφορα blog που ασχολούνται με τα προιόντα sony xperia

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ξεφύγουμε από την αυτονομία μπαταρίας και να συνισφέρουμε με εφάρμογες, παιχνίδια, νέα από διάφορα blog που ασχολούνται με τα προιόντα sony xperia

 

+1000 Συμφωνώ απόλυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως ενώ έχω χώρο δεν δέχεται mkv αρχείο άνω των 4gb μάλιστα κολλάει στα 4gb κατά τη μεταφορά του δλδ δεν μπορεί να λειτουργήσει ούτε σαν storage device. Ένα αρχειακι στα 3.8gb μπήκε κομπλέ η ταινία ήτανε br rip έπαιξε λίγο με κόλλημα αλλά απέδιδε ευχάριστα πάλι.

 

Το avi με mx player αποδίδει ιδανικά αναγνωρίζοντας και το srt αρχείο.

 

Υπάρχει δυνατότητα για μεγαλύτερα αρχεία ή μόνο με κάνα custom Rom?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως ενώ έχω χώρο δεν δέχεται mkv αρχείο άνω των 4gb μάλιστα κολλάει στα 4gb κατά τη μεταφορά του δλδ δεν μπορεί να λειτουργήσει ούτε σαν storage device. Ένα αρχειακι στα 3.8gb μπήκε κομπλέ η ταινία ήτανε br rip έπαιξε λίγο με κόλλημα αλλά απέδιδε ευχάριστα πάλι.

 

Το avi με mx player αποδίδει ιδανικά αναγνωρίζοντας και το srt αρχείο.

 

Υπάρχει δυνατότητα για μεγαλύτερα αρχεία ή μόνο με κάνα custom Rom?

 

εχει να κανει με το format. Αν ειναι σε FAT32 δεν δεχεται μεγαλυτερο αρχειο απο 4gb

 

http://lazybit.com/index.php/2007/03/01/how_to_get_over_the_4gb_limit_fat32

 

ενα τυχαιο how to βρηκα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο Κωνσταντίνος είναι περιορισμός του FAT32. Δεν δέχεται πάνω από 4GB. Η λύση είναι όντως το NTFS (να αλλάξεις file system δηλαδή) αλλά η 2.3 δεν βλέπει NTFS ενώ η 4.0 βλέπει. Αν έχεις την 2.3 δεν αξίζει να κάνεις την μετατροπή σε NTFS ενώ αν έχεις την 4.0 τότε προχώρα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο Κωνσταντίνος είναι περιορισμός του FAT32. Δεν δέχεται πάνω από 4GB. Η λύση είναι όντως το NTFS (να αλλάξεις file system δηλαδή) αλλά η 2.3 δεν βλέπει NTFS ενώ η 4.0 βλέπει. Αν έχεις την 2.3 δεν αξίζει να κάνεις την μετατροπή σε NTFS ενώ αν έχεις την 4.0 τότε προχώρα.

 

εχω ics το θέμα είναι πώς κάνω τη μετατροπή; Με format από περιβάλλον windows; Τα δεδομένα αν μεταφερθούνε με ctr+c-ctrl v αυτούσια σε έναν φάκελο στο pc και ξαναμπούνε κατόπιν στο κινητό θα υπάρξει πρόβλημα με τη λειτουργία;

 

Δεν καίγομαι και πολύ ούτως η άλλως δεν το πήρα για media player και σε Mkv 720P-1080p παίζει αλλά δε θα ξετρελαθείς, δλδ άντε ένα επεισοδιάκι θα το δεις κάπως αλλά όχι κ ολόκληρη ταινία (δεν έχει και νόημα όλο κ κάποια tv -pc θα βρεθεί)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...