Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το S φιλε τρωει την μπαταρια σε 5 ωριτσες κανεις δεν κανεις κατι. Ειναι ρουφηχτρα !

Ρουφαει και δεν τα λεει ! :)

Είσαι σίγουρος γι αυτό; Φυσικά και ήταν μια "ήσυχη" μέρα, αλλά όπως βλέπεις καμία μπαταρία δεν ρουφάει χωρίς λόγο.

Για μένα τα 40€ δώθηκαν για τα 16GΒ επιπλέον της μνήμης. Όταν έχω συνήθως στο κινητό γύρω στα 10-12 GΒ μουσική, το Ρ δυστυχώς δεν με κάλυπτε.

Edited by fasttam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος γι αυτό; Φυσικά και ήταν μια "ήσυχη" μέρα, αλλά όπως βλέπεις καμία μπαταρία δεν ρουφάει χωρίς λόγο.

Για μένα τα 40€ δώθηκαν για τα 16GΒ επιπλέον της μνήμης. Όταν έχω συνήθως στο κινητό γύρω στα 10-12 GΒ μουσική, το Ρ δυστυχώς δεν με κάλυπτε.

 

Ειμαι απολυτα σιγουρος φιλε. ΠΡΩΤΟΣ το αγορασα στην Ελλαδα μαζι με τον Ταξιδιωτη.

Το ξερω καλα το μηχανακι παρα πολυ καλα . Δεν ξερω τι χρηση κανεις και δνε ξερω αν ειναι αλληθινο αυτο που δειχνεις.

 

ΔΕΝ ξερω μετα την ICS αν εστρωσε και κραταει 10ωρο !

Το Xperia P αυτη τη στιγμη με το ICS εχει την καλυτερη αυτονομια,εκτος Galaxy S 3 που ειναι το καλυτερο.

ΚΑι δεν στα λεω επειδη το εχω,γιατι τα αλλαζω σαν τα πουκαμισα τα μηχανακια αυτα. Αυριο μπορει να εχω HTC one X -ξερω ομως οτι δεν θα εχω αυτονομια.

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Με μέτρια χρήση δηλαδή ένα σπαστό 4ωρο να είναι στο wi-fi μετά ανοικτό το Bluetooth να μεταφέρει σπασμένα apk από το παλιό κινητό, έβαλα 6-7 φωτογραφίες. Είχε προηγηθεί μια πλήρης φόρτιση..

 

Πολύ καλή συμπεριφορά εφόσον έγινε sandwiched ο διπύρηνος στο 1ghz αποδίδει και Σεν τίθεται θέμα για jb το χει ήδη το nexus s φίλου που ναι και μονοπυρηνο.

 

Βέβαια καμία σχέση η αυτονομία με το παλιό μου galaxy 3 gti5800 2.2 το οποίο σε απόλυτη ησυχία έβγαζε 5μερα αναμονής και σε δυνατές περιόδους σου 'δινε 2μεράκι αλλά μου χε σπάσει τα νεύρα με τα λαγκαρισματα.

 

Θα πρέπει να συμβιβαστούμε με την ιδέα πως κινητά με τέτοιες δυνατότητες θέλουν και μια Πτολεμαΐδα από πίσω τους. Στην τελική σε μια ώρα με 1% είχε φουλάρει. Το galaxy ήθελε 3,5ώρες τάισμα..

Link to comment
Share on other sites

Η καταναλωση ειναι στην ανοικτη οθονη και στο ποσο της % εχει ο καθε ενας την φωτεινοτητα.

Αυτα ειναι που πρεπει να ανεβαζεται για να βλεπουμε με τα ss.

Αν καποιος εχει την φωτεινοτητα στο 5% καποιος αλλος στο 30% καποιος αλλος στο 70% δεν θα εχουν την ιδια καταναλωση οθονης και διαρκεια στη μπαταρια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η καταναλωση ειναι στην ανοικτη οθονη και στο ποσο της % εχει ο καθε ενας την φωτεινοτητα.

Αυτα ειναι που πρεπει να ανεβαζεται για να βλεπουμε με τα ss.

Αν καποιος εχει την φωτεινοτητα στο 5% καποιος αλλος στο 30% καποιος αλλος στο 70% δεν θα εχουν την ιδια καταναλωση οθονης και διαρκεια στη μπαταρια.

 

Φιλε αδικα τα λες..δεν ακουει κανεις,το παιζουν ινδιανοι.:)

 

Το δικο μου με την φωτεινοτητα στο 0% μου βγαζει 15 ωρες και στο αυτοματο 8-10 ωρες.

Αρα ειναι πολυ σημαντικο στοιχειο αυτο!!

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Adapt to lighting conditions +power save mode

 

Τέλος να πω πως δεν με χαλάει που δεν έχει βγει η jb έκδοση για το κινητό. Στα Samsung Google που πρώτα συστήθηκε το φάγανε με προβλήματα σε διάφορες εφαρμογές λόγω ασυμβατότητας. Καλύτερα να έρθει αργότερα και να κουμπωσει απλά

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, γενικα να ξερετε οτι παντα θα υπαρχουν και οι κακες παρτιδες ή καποιο τυχαιο προβληματικο κινητο. Αν βλεπετε τεραστιες διαφορες στην μπαταρια απο αλλους τοτε πιθανον να εχει προβλημα το κινητο ή να υπαρχει κακογραμμενη εφαρμογη που ρουφαει μπαταρια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ακουω πολλα παραπονα για μπαταρια, αν ειχε καποιος απο εσας Iphone 4S (το οποιο επισης δεν εχει καλη μπαταρια κατα την αποψη μου) ή Nokia Lumia 800 ξερει να μου πει συγκριτικα με αυτα αν κραταει λιγοτερο ή περισσοτερο η μπαταρια με θεωρητικα ιδια χρηση των κινητων?? Θα μου κανατε τεραστια χαρη αν με βοηθουσατε!!! Edited by costasmarkoglou
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ακουω πολλα παραπονα για μπαταρια, αν ειχε καποιος απο εσας Iphone 4S (το οποιο επισης δεν εχει καλη μπαταρια κατα την αποψη μου) ή Nokia Lumia 800 ξερει να μου πει συγκριτικα με αυτα αν κραταει λιγοτερο ή περισσοτερο η μπαταρια με θεωρητικα ιδια χρηση των κινητων?? Θα μου κανατε τεραστια χαρη αν με βοηθουσατε!!!

 

Δεν ξέρω προσωπικά αλλά σύμφωνα με τα Battery test του gsmarena και τα 2 έχουν καλύτερη αυτονομία από το P

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω προσωπικά αλλά σύμφωνα με τα Battery test του gsmarena και τα 2 έχουν καλύτερη αυτονομία από το P

 

Duan_sun ποσο σου κραταει η μπαταρια με την φωτεινοτητα στο αυτοματο και με χρηση ΟΧΙ το κοιταζω απλα να δω αν ειναι ωραιο.

Link to comment
Share on other sites

Duan_sun ποσο σου κραταει η μπαταρια με την φωτεινοτητα στο αυτοματο και με χρηση ΟΧΙ το κοιταζω απλα να δω αν ειναι ωραιο.

 

Δεν είναι στανταρ ... παίζει από 17 - 21 ώρες ΑΛΛΑ με το ayto - Sych στο OFF και συνήθως 40-60 λεπτά τηλέφωνο .

 

Για κάθε 1,5 λεπτό ανοιχτή οθόνη περίπου πέφτει και 1% η μπαταρία .... 180 - 200 λεπτά ανοιχτή οθόνη κρατάει .

 

ΥΓ: Αλλά πχ υπάρχουν φορές που πέφτει η μπαταρία απότομα μόνη της στο stand by ... Πχ μόλις τώρα το κοίταξα και ενώ εδώ και 50 λεπτά δεν το έχω αγγίξει έπεσε από το 20 στο 16%

Edited by DuAl_SuN

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στανταρ ... παίζει από 17 - 21 ώρες ΑΛΛΑ με το ayto - Sych στο OFF και συνήθως 40-60 λεπτά τηλέφωνο .

 

Για κάθε 1,5 λεπτό ανοιχτή οθόνη περίπου πέφτει και 1% η μπαταρία .... 180 - 200 λεπτά ανοιχτή οθόνη κρατάει .

 

ΥΓ: Αλλά πχ υπάρχουν φορές που πέφτει η μπαταρία απότομα μόνη της στο stand by ... Πχ μόλις τώρα το κοίταξα και ενώ εδώ και 50 λεπτά δεν το έχω αγγίξει έπεσε από το 20 στο 16%

 

Ελα ρε συ φιλος μια χαρα εισαι !!! Εγω συγχρονισμο με 3G ανοιχτο συνεχεια και ανανεωση σελιδας ανα 2-3 λεπτα...

βγαζω ανετα 8ωρο !! Ειναι φοβερη η αυτονομια του κινητου φιλε-δεν θα την βρουμε αλλου εκτος φυσικα της κορυφης

Galaxy S 3 .

Link to comment
Share on other sites

... και δνε ξερω αν ειναι αλληθινο αυτο που δειχνεις.

 

Τυχαίνει να είναι αληθινό και μ' ενοχλεί που με χαρακτηρίζεις ψεύτη.

Μπορείς να δείς τη συνέχεια της κατανάλωσης με λίγο σερφάρισμα το χθεσινό βράδυ και καναδυό τηλεφωνήματα.

Η φωτινότητά μου είναι στο 50% ΠΑΝΤΑ (για να μη λέτε περί Ινδιάνων), εκτός κι αν χρειστεί να το χρησιμοποιήσω κάθετα κάτω από τον ήλιο. Σίγουρα η μπαταρία του S δεν είναι κάτι που θα γράψεις στην μαμά σου, αλλά δεν βλέπω και καμιά τραγική διαφορά από το iphone 3G που είχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει να είναι αληθινό και μ' ενοχλεί που με χαρακτηρίζεις ψεύτη.

Μπορείς να δείς τη συνέχεια της κατανάλωσης με λίγο σερφάρισμα το χθεσινό βράδυ και καναδυό τηλεφωνήματα.

Η φωτινότητά μου είναι στο 50% ΠΑΝΤΑ (για να μη λέτε περί Ινδιάνων), εκτός κι αν χρειστεί να το χρησιμοποιήσω κάθετα κάτω από τον ήλιο. Σίγουρα η μπαταρία του S δεν είναι κάτι που θα γράψεις στην μαμά σου, αλλά δεν βλέπω και καμιά τραγική διαφορά από το iphone 3G που είχα πριν.

 

Εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει αυτο. ΤΕσπα. Οσοι σε πιστεψουν σε πιστεψαν. Δεν θελω να σε προσβαλλω αλλα Sony Xperia σειρα

δεν κραταει τοσες ωρες ακομα και να το κοιτας.

Link to comment
Share on other sites

Ουγκ μα τον Μανιτου ..πολλοί Ινδιάνοι μαζευτήκαμε :rolleyes:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ουγκ μα τον Μανιτου ..πολλοί Ινδιάνοι μαζευτήκαμε :rolleyes:

 

ΧΑ ΧΑ Ενταξει σαν αστειο του το εγραψα μωρε σιγα..:)

 

Καταλαβε το παληκαρι τι εννοω !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε μου λέτε, σας έχει βγάλει σε όλους δυνατότητα για ενημέρωση; Γιατί εμένα ακόμα, ούτε με το companion ούτε με το SEUS
Link to comment
Share on other sites

παιδιά από τότε που έκανα την αναβάθμιση μου ανοίγει το wi-fi σε άκυρες ώρες και χωρίς να χρησιμοποιώ το κινητό.Ετσι απλά από μόνο του ανοιγοκλείνει το wi-fi.Μου είπαν ότι φταίει μάλλον κάποια εφαρμογή που μου το ανοίγει..πώς λύνεται το πρόβλημα εκτός από το να ψάξω την εφαρμογή που μου το κάνει και να την σβήσω;
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει αυτο. ΤΕσπα. Οσοι σε πιστεψουν σε πιστεψαν. Δεν θελω να σε προσβαλλω αλλα Sony Xperia σειρα

δεν κραταει τοσες ωρες ακομα και να το κοιτας.

Σε πληροφορώ φίλε μου ότι αν δεν ανοίξεις το wifi θα δεις τέτοια αποτελέσματα http://db.tt/jO78cocj

κοιτά την πτώση όταν ανοίγω το wifi δυο φορές για κανένα δεκάλεπτο.

 

Το θέμα είναι τι να το κάνω το smartphone χωρις Internet? 22 ώρες με κανονική δική μου χρήση είμαι οικανοποιημενος.

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Σε πληροφορώ φίλε μου ότι αν δεν ανοίξεις το wifi θα δεις τέτοια αποτελέσματα http://db.tt/jO78cocj

κοιτά την πτώση όταν ανοίγω το wifi δυο φορές για κανένα δεκάλεπτο.

 

Το θέμα είναι τι να το κάνω το smartphone χωρις Internet? 22 ώρες με κανονική δική μου χρήση είμαι οικανοποιημενος.

 

Τι να πω ρε παιδια ενταξει ισως εχετε εσεις μπαταρια με turbo. Εμενα μολις εκλεισε στις 11 ωρες σημερα. Παω για δευτερη φορτιση τωρα.

Το καλο ειναι οτι φορτιζει αμεσα .:)

Link to comment
Share on other sites

Σε πληροφορώ φίλε μου ότι αν δεν ανοίξεις το wifi θα δεις τέτοια αποτελέσματα http://db.tt/jO78cocj

κοιτά την πτώση όταν ανοίγω το wifi δυο φορές για κανένα δεκάλεπτο.

 

Το θέμα είναι τι να το κάνω το smartphone χωρις Internet? 22 ώρες με κανονική δική μου χρήση είμαι οικανοποιημενος.

Φιλε μου δεν εχω το P. Στο ss που εβαλες εγω βλεπω οτι τι στιγμη που ανοιγεις το wi-fi κρατας ανοικτη και την οθονη, εκει πιστευω ειναι η καταναλωση(στην οθονη).

Κανε κατι αλλο: ανοιξε το wi-fi για κανα μισαωρο αλλα μην ανοιξεις την οθονη, αντε να χασεις 1%

κανε και το αλλο: ανοιξε τα data σου ειτε σε σκετο gsm ειτε σε 2λειτουργια για κανα μισαωρο παλι χωρις να ανοιξεις την οθονη και δες ποσο μπαταρια εχασες?

Κατι αλλο.... Το βαζεις και σε flight mode?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, το κοίταξα και σε αλλα screenshot (που κρατάω τακτικά για συγκρίσεις με αλλα κινητά) και είδα αυτο http://db.tt/0DYrkbP5 με ανοιχτό wifi αλλα κλειστή οθόνη και δεν είχε ιδιαιτερη κατανάλωση αλλα μήπως επειδή δεν κατεβάζει κάτι?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, το κοίταξα και σε αλλα screenshot (που κρατάω τακτικά για συγκρίσεις με αλλα κινητά) και είδα αυτο http://db.tt/0DYrkbP5 με ανοιχτό wifi αλλα κλειστή οθόνη και δεν είχε ιδιαιτερη κατανάλωση αλλα μήπως επειδή δεν κατεβάζει κάτι?

Η μεγαλητερη καταναλωση ειναι στην ανοικτη οθονη, παμε και στα υπολοιπα.... π.χ. στο ποσο συχνα εχεις επιλεξει συγχρονισμους με τα/το mail σου το facebook, καιρο και καποια αλλα κοινωνικα δικτυα και ισως καποιες αλλες εφαρμογες.

Προσωπικα στο δικο μου τηλεφωνο εχω ''παγωσει'' σχεδων τα παντα απο τα κοινωνικα δικτυα(4.0.4) και το gmail μου το εχω χωρις συγχρονισμο, οταν θελω μπαινω και κανω μονος μου.

Αλλο που ρουφαει τη μπαταρια ειναι η 2λειτουργια οταν δεν εχεις καλο σημα και data ενεργα.

Τα πρωινα οταν φτανω στην εργασια μου ανοιγω το wi-fi, τα data τα ανοιγω μονο αν ειναι να παω καπου εξω, αν δεν παω πουθενα εξω η μπαταρια εχει ελαχιστη απωλεια με wi-fi. Τα πρωινα δεν πιανω καθολου στα χερια μου το τηλεφωνο εκτος αν με καλεσει καποιος, εχω διαθεσιμα 2 pc για ιντερνετ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χθες προσπάθησα να κάνω unlock το bootloader του xperiaP αλλα το προγραμμα se unlock κάτι 1.6 δεν μπόρεσε να βρει το κωδικό ξεκλειδωματος με το imei μόνο μέσω του site της Sony μπορώ να πάρω των κωδικό? Αν το κάνω unlock τι θα χάσω? κάτι drm keys τι είναι δεν θα δουλεύουν το Track ID και αλλα προγράμματα της Sony?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Χθες προσπάθησα να κάνω unlock το bootloader του xperiaP αλλα το προγραμμα se unlock κάτι 1.6 δεν μπόρεσε να βρει το κωδικό ξεκλειδωματος με το imei μόνο μέσω του site της Sony μπορώ να πάρω των κωδικό? Αν το κάνω unlock τι θα χάσω? κάτι drm keys τι είναι δεν θα δουλεύουν το Track ID και αλλα προγράμματα της Sony?

Θα χασεις την εγγυηση :mad: Περιμενε την ics μπορει να βγει καποιος ευκολος τροπος για root.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...