Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eπειδη πολλοι λενε οτι σερνεται το κινητο με αυτο το λογισμικο... Σε πια εκδωση ακριβως εγινε εσενα η αναβαθμιση;

μου λεει για εκδοση 6.1.Β.1.10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου λεει για εκδοση 6.1.Β.1.10

 

Συνεχισε να κανεις την ενημερωση!

 

@betoto αν δεν τα καταφερεις κανε την ενημερωση μεσω του sus

http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

πως?? τι κανω αφου συνδεσω usb κ κουμπι μειωσης? απλα το αφηνω ετσι μεχρι να κανει κατι μονο του?

 

Προσπαθησε με το sony update service που σου ειπα πιο πανω!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε με το sony update service που σου ειπα πιο πανω!

τα καταφερα επιτελους!!! ευχαριστω πολυ!! δε ξερω τι εφταιγε αλλα το αποτελεσμα μετραει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρε παιδιά έκανα root στο κινητό (4.1.B.0.587), εγκατέστησα τον root explorer και θέλω να διαγράψω τις άχρηστες εφαρμογες από τον γνωστό οδηγό (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092784#post4092784). Δώστε μου οδηγίες και πως χρησιμοποιώ αυτόν τον root explorer μην κάνω καμιά μ@λ@κι@. Κάνω delete τις εφαρμογές από το system/app? Πατάω κάποια άλλη εντολή? Τι κάνω?

 

Πέρνα titanium και σβήσε από εκεί όλες τις εφαρμογές που έχει ο οδηγός, είναι ασφάλες μόνο να σβήσεις αυτές που έχει ο οδηγός από εκεί και πέρα ότι κάνεις είναι με δική σου ευθύνη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Που είναι οι οδηγίες βρε παιδιά για διόρθωση του bootloop μέσω flashtool?

 

 

Είχα 5-6 μέρες την HD Ultimate 3.0.2 καλά πήγαινε αλλά σε μερικές κλήσεις δεν μπορούσε να κλείσει στο τέλος τη γραμμή.

Λέω ας δοκιμάσω τη MIUI4, μπαίνω CWM και ενώ έχω στην SD το zip, έβλεπε μόνο την Ultimate.

Μην έχοντας άλλη επιλογή, λέω ας ξαναπεράσω την Ultimate και με μόνη διαφορά ότι επέλεξα Z Launcher (την πρώτη είχα επιλέξει Τ launcher) έπεσα σε bootloop.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ε δε χρειαζεσαι και τιποτα τρελλες οδηγιες.Κατεβαζεις το firmware που θες το πετας στο φακελο flashtool/firmwares ανοιγεις το flashtool και το flashαρεις.Κανε και ενα search και θα τα βρεις ολα
Link to comment
Share on other sites

Ε δε χρειαζεσαι και τιποτα τρελλες οδηγιες.Κατεβαζεις το firmware που θες το πετας στο φακελο flashtool/firmwares ανοιγεις το flashtool και το flashαρεις.Κανε και ενα search και θα τα βρεις ολα

 

Το firmware σε μορφή zip;

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Το firmware σε μορφή zip;

 

Οχι.Μεσω flashtool πρεπει να ειναι σε .ftf.Κοιτα εδω για να παρεις μια ιδεα.Αλλιως κοιτα και ενα παλαιοτερο post μου εδω.Τα μπινελικια δεν πανε σε εσενα :lol:

Link to comment
Share on other sites

ok, έχω nordic σε zip απλά δεν είχα δει οτι είναι το ftf. Ξεκινάω
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω τη miui 3.2.22 και από χθες ξαφνικά ενώ συνδέεται σε WiFi, δεν κατεβάζει ούτε ανεβάζει. Καμιά ιδέα;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στην ULTIMATE HD βγηκε 3.1 εκδοση beta

αν την βαλει κανεις ας μας κανει μια ενημερωση τι διαφορες εχει απο την 3.0.2

Link to comment
Share on other sites

Που είναι οι οδηγίες βρε παιδιά για διόρθωση του bootloop μέσω flashtool?

 

 

Είχα 5-6 μέρες την HD Ultimate 3.0.2 καλά πήγαινε αλλά σε μερικές κλήσεις δεν μπορούσε να κλείσει στο τέλος τη γραμμή.

Λέω ας δοκιμάσω τη MIUI4, μπαίνω CWM και ενώ έχω στην SD το zip, έβλεπε μόνο την Ultimate.

Μην έχοντας άλλη επιλογή, λέω ας ξαναπεράσω την Ultimate και με μόνη διαφορά ότι επέλεξα Z Launcher (την πρώτη είχα επιλέξει Τ launcher) έπεσα σε bootloop.

 

και εγω δεν την εβλεπε αλλα αν ακολουθεισης της οδηγιες απο τους xda θα την δει και εμενα μονο την ultimate εβλεπαι σαν zip

σε καμια 6-7 σελιδες πιο πισω εχει καπια ποστ

Link to comment
Share on other sites

στην ULTIMATE HD βγηκε 3.1 εκδοση beta

αν την βαλει κανεις ας μας κανει μια ενημερωση τι διαφορες εχει απο την 3.0.2

 

πριν λιγο την κατεβασα αλλα μολις παω να την περασω μου λεει ''install aborted''ξερει κατι γιαυτο κανεις?

Edited by koul01_
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα σήμερα το xperia J στην γυναίκα μου.Για να το κάνω root μπορώ να χρησιμοποιήσω το e-root? (Μόλις το χρησιμοποίησα και δεν λειτουργεί,μου βγάζει κόκκινα)

Επίσης κάνω όλες τις ίδιες διαδικασίες με το flashtool όπως και στο neo v?

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη δεν παρακολουθω το θεμα γιατι ''τρεχει'' γρηγορα...

 

Εκανα γκαφα...., ημουν στην 42 root, ειχα βαλει τον holo Launcher και ειχα διαγραψει το μαμισιο launcher, εκανα μεσα απο το τηλεφωνο επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων και αφου δεν ειχα το μαμισιο το τηλεφωνο δεν ανοιξε ποτε, κολλουσε και εμενε στο logo της sony.

Εβαλα με flashtool μια μαμισια rom .42(δεν ξερω για ποια περιοχη ειναι) και εκανα root για να δω το build.prop, στην εικονα απο κατω.

Στο αυτοκολητο κατω απο τη μπαταρια γραφει si 1254 - 6063 και η αγορα ειναι απο ελληνικο καταστημα vodafone.

 

Θελω να βαλω με flashtool μια rom 42 ή 62 ελληνικη vodafone γιατι θελω να δωσω το τηλεφωνο σε εναν φιλο μου και θελω να εχει εγγυηση.

Μπορειτε να μου δωσεται λινκ με τη rom που ψαχνω? ή (στην αναζητηση που εκανα) τι να γραψω στο build.prop για να ''γυρισει'' σε αυτο που θελω?

 

Ευχαριστω, συγνωμη και παλι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα σήμερα το xperia J στην γυναίκα μου.Για να το κάνω root μπορώ να χρησιμοποιήσω το e-root? (Μόλις το χρησιμοποίησα και δεν λειτουργεί,μου βγάζει κόκκινα)

Επίσης κάνω όλες τις ίδιες διαδικασίες με το flashtool όπως και στο neo v?

 

Το συγκεκριμένο τηλ αν έχει περασμένη την τελευταία έκδοση ή αν το έκανες αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, τότε γίνεται root μόνο αν ξεκλειδώσεις bootloader.Ψάξε λίγο και θα δεις, Αλλιώς μόνο downgrade στην προηγούμενη έκδοση και το κάνεις με το e-root.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω τη miui 3.2.22 και από χθες ξαφνικά ενώ συνδέεται σε WiFi, δεν κατεβάζει ούτε ανεβάζει. Καμιά ιδέα;

 

Μετά από επιπλέον ελέγχους διαπίστωσα ότι αν αλλάξω κανάλι στο rooter και συνδεθώ τότε κατεβάζει. Αν όμως κλείσω και ξανανοίξω το wifi στο κινητό, πάλι δεν κατεβάζει. Μάλλον θα φλασάρω κάποια άλλη ρομ αλλά έλεγα μήπως έχει κανείς κάποια ιδέα μπας και καθυστερήσω το φλασάρισμα για λίγο.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα titanium και σβήσε από εκεί όλες τις εφαρμογές που έχει ο οδηγός, είναι ασφάλες μόνο να σβήσεις αυτές που έχει ο οδηγός από εκεί και πέρα ότι κάνεις είναι με δική σου ευθύνη.

 

Τελικά αυτό έκανα φίλος. Αλλά και πάλι με αυτό το live streaming για αγώνες δεν γίνεται τίποτα :mad: . Η gb ήταν απλά η εκδοση android που μπορούσες να δεις αγώνα από το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τις διαφορές μεταξύ FXP και Official CM10 εκδόσεων; Ποια είναι προτιμότερο να βάλω;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δύο ερωτήσεις:

1)Οι JB roms κάνουν για το κινητό μας? Εννοώ τρέχουν ομαλά?

 

2) Καλύτερη διάρκεια μπαταρίας έχουν οι ICS roms, ή οι GB..?

 

Να τονίσω πάντως πως εδώ και 1 μήνα είμαι με miui v4 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι πολλές φορές όταν μπαίνω κυρίως στο internet και ανοίγω 3-4 σελίδες (ή όταν είμαι fb ή σε κάποιο game)ο browser κάνει force close...γενικά έχει ένα θέμα η rom με τη διαχείριση της ram...και να φανταστείτε έχω ρυθμίσει πολλές εφαρμογές να μην τρέχουν στο παρασκήνιο... και συνεχώς έχω γύρω στα 90-100mb ελεύθερα αν δεν ανοίξω κάποια εφαρμογή.

Επίσης να σημειώσω ότι δεν χρησιμοποιώ τον (κατά τη γνώμη μου δύσχρηστο και βαρύ) stock launcher, καθώς έχω περάσει το Nova launcher.

 

Υ/Γ: (πολλά + στο ισχυρό σήμα του WiFi)

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί,πολλά συγχαρητήρια στον Naa και τον mikeioannina που έφεραν στα κινητά μας τον 3.4 kernel ο πρώτος, και την jb 4.2.2 ο δεύτερος.και πάλι μπράβο.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά..! Το ότι κολλάει όταν με παίρνουν τηλέφωνο και ότι γενικά σκαλώνει όταν μπαίνει στο ίντερνετ ενώ έχω και άλλη εφαρμογή ανοιχτή συμβαίνει και σε άλλους.; Ένα άλλο θέμα είναι πως τελειώνει γρήγορα η μνήμη του.. Ότι μου δείχνουν δηλαδή τα ψαράκια του "ES διαχείριση εργασιών". Πείτε μου παρακαλώ γιατί έχω νευριάσει :mad: πάρα πολύ με αυτό το κινητό. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...