Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση...

 

Εχω την 4.0.4 μεσα....θελώ να παω στην 2.3.4 αυτο μπορει να γινει μεσω pc companion?Αν ναι πως?

Θελω ακομα να εχω την δυνατοτητα αν ποτε θελησω να περασω την αναβαθμιση για την 4.0.4 ξανα...

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερωτηση...

 

Εχω την 4.0.4 μεσα....θελώ να παω στην 2.3.4 αυτο μπορει να γινει μεσω pc companion?Αν ναι πως?

Θελω ακομα να εχω την δυνατοτητα αν ποτε θελησω να περασω την αναβαθμιση για την 4.0.4 ξανα...

 

Οχι δε γίνεται με pc companion,μόνο με flashtool.

Λεπτομέρειες για downgrade στην υπογραφή μου.

Φυσικά κ θα έχεις δυνατότητα για 4.0.4

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

κανε επιδιορθωση με seus. ετσι ομως θα χασεις τα παντα

βγαλε την καρτα μνημης και καντο αφου παρεις back ups επαφες και οτι αλλο εχεις στο τηλεφωνο

μπορεις να τις παρεις με συγχρονισμο του gmail ή με το myphone explorer

εγω ετσι κανω φυσικα το πρωτο τωρα με το android παλια με το myphone explorer

 

Ευχαριστώ.

 

Πέστε μου και το εξής, Για να πάρω backup και τις εφαρμογές με το Titanium θέλω να γίνω root.

Για έκδοση .42 που είναι, αυτό να χρησιμοποιήσω?

[ROOTING/UNROOTING] Xperia 2011 Easy Rooting Toolkit [v4.0](zergRush Exploit)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1320350

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε γίνεται με pc companion,μόνο με flashtool.

Λεπτομέρειες για downgrade στην υπογραφή μου.

Φυσικά κ θα έχεις δυνατότητα για 4.0.4

 

 

Μου βγαζει μια επιλογη το companion Που λεει οτι αν εχει προβλημα το κινητο κατεβαζει κατι και το φτιαχνει,,Αυτο τι ειναι?Του κανει καθαρη εγκατασταση και ξανα στην 4.0.4 παει?Φτιαχνει τα αρχεια και βγαζει και το ροοτ?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Το myphone explorer κάνει backup τα τηλέφωνα με τις φωτογραφίες και όλες τις λεπτομέρειες που έχει η κάθε επαφή;Και όταν τις κάνω restore στο τηλέφωνο επανεμφανίζονται πάλι με τις φωτογραφίες και όλες τις λεπτομέρειες που έχει η κάθε επαφή;
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει μια επιλογη το companion Που λεει οτι αν εχει προβλημα το κινητο κατεβαζει κατι και το φτιαχνει,,Αυτο τι ειναι?Του κανει καθαρη εγκατασταση και ξανα στην 4.0.4 παει?Φτιαχνει τα αρχεια και βγαζει και το ροοτ?

 

Μάλλον εννοεί οτι κάνει factory reset κ ξαναπερναει την τελευταία έκδοση που υπάρχει.

Σβήνει τα πάντα εκτός από sd αν θυμάμαι καλά.

Το root το χάνεις ναι.

Θες να κάνεις downgrade;αν ναι για ποιο λόγο αν επιτρέπεται;

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις μέσω SUS, που είναι και ο ενδεδειγμένος τρόπος καθώς κάνει καθαρή εγκατάσταση, θα χρειαστεί να το ξαναστήσεις. Καλύτερα να αποφύγεις να το κάνεις με το PC Companion και ακόμη καλύτερα να μείνεις στην 2.3.4 που το κινητό πετάει. Η ICS έβγαλε αρκετά προβλήματα στο δικό μου και ξαναγύρισα στην 2.3.4, πλέον το κινητό λειτουργεί απροβλημάτιστα.

 

δεν ειναι ακριβως ετσι. εγω που εγινα root και εβγαλα οτι αχρηστο ειχε η μαμα εταιρεια το κινητο μου πεταει και δεν κολαει οπως κολαγε ,που νομιζω οτι ζοριζοταν εεπειδη ειχε ληγη μνημη ελευθερη, τωρα ουτε ζεσταινεται ουτε τπτ και βαζω οποια εφαρμογη θελω εγω και το εχω δικο μου να το κανω οτι θελω 100%

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ημουν απο αυτους που με το που παρουν μια συσκευη την ξεκλειδωνα αμεσως για να βαλω οσο πιο ελαφρια εκδοση μεσα και οσο ηταν εφικτο μεταγενεστερη .Το τηλ το πηρα με ics , μετα απο ρουταρισμα και τον οδηγο για link to sd , δεν βλεπω καποιο λογο να πειραξω οτιδηποτε για να πειραματιστω με αλλες roms μιας και το τηλ παει σφαιρα γενικα και με τον go launcher που εχω περασει (εχω βγαλει την αρχικη xperia) η μπαταρια κραταει παρα πολυ και γενικα τρεχουν σχεδον τα παντα.

 

Δε θα κατσω να αλλαξω σε gb μονο και μονο επειδη δεν παιζουν 2-3 παιχνιδια πχ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να το πειράξω το κινητό, αλλά βλέποντας τις δυνατότητες που έχει με root με βλέπω να το κάνω λείαν συντόμως!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί οτι κάνει factory reset κ ξαναπερναει την τελευταία έκδοση που υπάρχει.

Σβήνει τα πάντα εκτός από sd αν θυμάμαι καλά.

Το root το χάνεις ναι.

Θες να κάνεις downgrade;αν ναι για ποιο λόγο αν επιτρέπεται;

 

 

Το θεμα που εχω και θα παρακαλεσω τους ειδικους να βοηθησουν ειναι οτι δεν βλεπει το wifi τα καναλια απο 11 και πανω.Κατα τα αλλα τρεχει το κινητο πολυ καλα!!

 

Αλλα στα everest ας πουμε δεν εχω.Ειναι σπαστικο!!

 

Το κινητο τα εβλεπε οταν ειχε την μαμα 2.3.4 πανω.Τοτε το ρουταρα και περασα την αναβαθμιση που ηρθε μεσω seus..Απο τοτε ειμαι στην 4.0.4 γνησια ρουτ...αλλα δεν βλεπει τα καναλια αυτα.....

 

Καμια λυση?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση κ απο εμενα.Βαζω με bookmark το site του myphone στην αρχικη οθονη.γινεται καπως να εχει μονο το εικονιδιο του myphone αντι για το εικονιδιο του dolphin κ διπλα του σε μικρο του myphone?εννοειται οτι η ερωτηση παει για καθε bookmark που δημιουργουμε ετσι;κ κατι ακομη..στην 4.0.4 το link to sd δουλευει κανονικα;thnx in advance!
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα που εχω και θα παρακαλεσω τους ειδικους να βοηθησουν ειναι οτι δεν βλεπει το wifi τα καναλια απο 11 και πανω.Κατα τα αλλα τρεχει το κινητο πολυ καλα!!

 

Αλλα στα everest ας πουμε δεν εχω.Ειναι σπαστικο!!

 

Το κινητο τα εβλεπε οταν ειχε την μαμα 2.3.4 πανω.Τοτε το ρουταρα και περασα την αναβαθμιση που ηρθε μεσω seus..Απο τοτε ειμαι στην 4.0.4 γνησια ρουτ...αλλα δεν βλεπει τα καναλια αυτα.....

 

Καμια λυση?

 

Δε ξέρω αν στον οδηγό του zxr υπάρχει τρόπος.ρίξει μια ματιά

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

στην 4.0.4 το link to sd δουλευει κανονικα;thnx in advance!

 

μια χαρα δουλευει , εμενα με παιδεψε λιγο επειδη δεν ειχα παρατηρησει οτι ολα τα partitions επρεπε να ειναι primary.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα τις 2 τελευταίες μέρες ανακάλυψα ότι δε μπορώ να κάνω εγκατάσταση από εξωτερικό .apk δηλ που είναι στην κάρτα sd. Πατάω να κάνει install μέσω πρόγραμμα explorer κ στην οθόνη που βγάζει τις πληροφορίες του προγράμματος που θέλω να εγκαταστήσω, κ έχει 2 επιλογές cancel και install, το install δε με αφήνει να το πατήσω... Υπάρχει κάποιο θέμα με την ics η εγώ κάνω βλακεία;;;

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω πρόβλημα με τα τραγούδια. Επειδή τα πέρασα όπως ήταν απ'τό παλιό κινητό στην SD (δηλαδή τα έχω σε φακέλους), αν κάποιο τραγούδι δεν έχει όνομα Album, μου δείχνει σαν Album το όνομα του φακέλου, και σε μερικά τραγούδια που δεν έχουν εικόνα, μου δείχνει εικόνα άλλου καλιτέχνη. Ξέρει κανείς τί γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμισεις - Ασφαλεια και τσεκαρεις το κουτι που λεει Αγνωστες πηγες.

 

Το έχω ήδη κάνει αυτό από τότε που αγόρασα τη κ@λοσυσκευή γκρρρ

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη κάνει αυτό από τότε που αγόρασα τη κ@λοσυσκευή γκρρρ

 

Νομίζω ότι από τη στιγμή που πέρασες το "παγωτό" πρέπει να το ξανατσεκάρεις ... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι από τη στιγμή που πέρασες το "παγωτό" πρέπει να το ξανατσεκάρεις ... ;)

 

Μα αυτό λέω το έκανα ξανα γιατί το πρώτο που σκέφτηκα ήταν αυτό που είπες σαν επιλογή, απλά όταν πήγα το είδα ήδη ενεργό γι'αυτό νευριάζω.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Για κανε μια επανεκιννηση...

Δε φαντάζομαι να μην είναι αυτο,αυτά που θες να εγκαταστήσεις συμβατά με το ΝΕΟ?

Μήπως να προσπαθήσεις και με άλλον manager?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για κανε μια επανεκιννηση...

Δε φαντάζομαι να μην είναι αυτο,αυτά που θες να εγκαταστήσεις συμβατά με το ΝΕΟ?

Μήπως να προσπαθήσεις και με άλλον manager?

 

Κ επανεκκίνηση έκανα κ αυτά που θέλω να εγκαταστήσω είναι συμβατά, ήδη τα είχα κ απλά τώρα τα εγκαθιστώ από την sd. Ήταν πχ ενδεικτικά friendcaster, camera fx, tunein radio... Άσε απηυδησα!:banghead:

Κατέβασα κ έναν apk installer αλλά πάλι στο ίδιο σημείο δε πατιεται το κουμπί install!

Θα προσπαθήσω να σου δείξω κ screenshot αν τα καταφέρω χαχαχα

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση κ απο εμενα.Βαζω με bookmark το site του myphone στην αρχικη οθονη.γινεται καπως να εχει μονο το εικονιδιο του myphone αντι για το εικονιδιο του dolphin κ διπλα του σε μικρο του myphone?εννοειται οτι η ερωτηση παει για καθε bookmark που δημιουργουμε ετσι;κ κατι ακομη..στην 4.0.4 το link to sd δουλευει κανονικα;thnx in advance!

Πας στο site που θες.Το κάνεις save σαν σελειδοδείκτη και θα βγαίνει με εικονίδιο.Απλά αν πας και προσθέσεις τον σελιδοδείκτη χωρίς να ανοίξεις την σελίδα δεν θα έχει εικονίδιο.Εγώ έτσι το κάνω στον ''μαμά'' browser του κινητού.Τώρα εσύ που χρησιμοποιείς τον

dolphin δεν νομίζω να έχει διαφορά μιας και όλοι οι browser ακόμα και στα pc λειτουργούν έτσι όπως σου περιέγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Δε το κάνεις μια αντιγραφή στη μνήμη του τηλεφώνου από τη κάρτα το apk μήπως τυχόν γίνει κάτι?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δε το κάνεις μια αντιγραφή στη μνήμη του τηλεφώνου από τη κάρτα το apk μήπως τυχόν γίνει κάτι?

 

Μου λέει copy failed, read only file. Λες όταν το αντέγραψα από το pc στην sd να είχε επιλεγμένο αυτό στις ιδιότητες κ να μη μπορώ να το τρέξω;;;

Θα μας τρελάνει βραδιάτικα :confused:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...