Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες,μια ερωτησουλα...το εργαλειο το εχει η συζυγος,να το αναβαθμισω σε ics η να το αφησω ως εχει???εχουν φτιαξει καποια προβληματα που διαβαζα πιο πανω???θα δω βελτιωση η θα εχω γκρινια???

 

Μάλλον πως θα έχεις γκρίνια. Απ ότι καταλαβαίνω και εγώ, ακόμα δεν έχει φτάσει στο επίπεδο που ήταν με 2.3..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες,μια ερωτησουλα...το εργαλειο το εχει η συζυγος,να το αναβαθμισω σε ics η να το αφησω ως εχει???εχουν φτιαξει καποια προβληματα που διαβαζα πιο πανω???θα δω βελτιωση η θα εχω γκρινια???

 

γκρινια γκρινια:lol:

στους περισσοτερους δεν εχει κατσει η αναβαθμιση

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!προσφατα απεκτησα κ εγω το neo v!ειναι η πρωτη μου φορα με android κινητο κ ειμαι καταενθουσιασμενος!!!

αφου διαβασα παρα πολυ εδω μεσα (οχι βεβαια ολα για ειναι ψιλοαδυνατο) εκανα και εγω root το κινητο και του εβαλα κ καποιες εφαρμογες κ ολα καλα!το μονο θεμα που εχω ειναι οτι οταν παταω το "κουμπι" των επαφων αργει να μου τις ανοιξει.

ειμαι ψιλοασχετος απο "τεχνολογικα" θεματα κ θελω να ρωτησω κατι;μπορω να κατεβασω καποια εφαρμογη του google play απο τον υπολογιστη κ μετα να την μεταφερω στο κινητο;

μπορει για καποιους να ειναι χαζη ερωτηση αλλα πρεπει να αρχισω να μαθαινω!

Link to comment
Share on other sites

μολις πηγε στα 193€ το κινητο σε πλαισιο κ Electroworld

δεν πιστευω να πεσει κ αλλο τον αυγουστο, σωστα;

παιδια να ρωτησω να το παρω καλυτερα απο πλαισιο που δινει κ δωρο εφαρμογή gps Ginius Driver-Don't Panic, ετσι; απο αλλου δεν δινουν αυτο το δωρο σωστα;

 

να μου πρωτεινετε κ μια καλη θηκη (δωστε μου λιγκ) να του αγορασω αμεσως;

 

κ τελος οταν λεει στα χαρακτηριστηκα "Η συσκευή έχει RAM 512 MB, εσωτερική μνήμη 320MB" τι εννοει;

εσας πιο σας αρεσει καλυτερα μαυρο ή ασπρο; ποιο του παει καλυτερα;

ευχαριστω!

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

μολις πηγε στα 193€ το κινητο σε πλαισιο κ Electroworld

δεν πιστευω να πεσει κ αλλο τον αυγουστο, σωστα;

παιδια να ρωτησω να το παρω καλυτερα απο πλαισιο που δινει κ δωρο εφαρμογή gps Ginius Driver-Don't Panic, ετσι; απο αλλου δεν δινουν αυτο το δωρο σωστα;

 

να μου πρωτεινετε κ μια καλη θηκη (δωστε μου λιγκ) να του αγορασω αμεσως;

 

κ τελος οταν λεει στα χαρακτηριστηκα "Η συσκευή έχει RAM 512 MB, εσωτερική μνήμη 320MB" τι εννοει;

εσας πιο σας αρεσει καλυτερα μαυρο ή ασπρο; ποιο του παει καλυτερα;

ευχαριστω!

εγω το πηρα απο το πλαισιο με δωρο τους χαρτες με 199 ευρω.πηρα και θηκη απο εκει της puro με 9 ευρω αν θυμαμαι καλα κ ζελατινα για την οθονη με 7 ευρω.....τα πηρα ολα μια και καλη να ξεμπερδευω.

αν και το πηρα σε μαυρο-μπλε το ασπρο ειναι πολυ ομορφο...αλλα αμα του βαλεις την θηκη δεν νομιζω να πολυφαινεται το χρωμα του

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εχει ζελατινα στην αρχη οταν το παρεις η οθονη του; πρεπει να του παρεις απο την αρχη;
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εχει ζελατινα στην αρχη οταν το παρεις η οθονη του; πρεπει να του παρεις απο την αρχη;

 

οχι δεν εχει....ειναι σε μια πανινη θηκουλα αλλα δεν εχει κατι ξεχωριστο για την οθονη

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!προσφατα απεκτησα κ εγω το neo v!ειναι η πρωτη μου φορα με android κινητο κ ειμαι καταενθουσιασμενος!!!

αφου διαβασα παρα πολυ εδω μεσα (οχι βεβαια ολα για ειναι ψιλοαδυνατο) εκανα και εγω root το κινητο και του εβαλα κ καποιες εφαρμογες κ ολα καλα!το μονο θεμα που εχω ειναι οτι οταν παταω το "κουμπι" των επαφων αργει να μου τις ανοιξει.

ειμαι ψιλοασχετος απο "τεχνολογικα" θεματα κ θελω να ρωτησω κατι;μπορω να κατεβασω καποια εφαρμογη του google play απο τον υπολογιστη κ μετα να την μεταφερω στο κινητο;

μπορει για καποιους να ειναι χαζη ερωτηση αλλα πρεπει να αρχισω να μαθαινω!

συνδεσε πρωτα το κινητο με wi fi, από το pc τώρα μπες στο google play κ όποια εφαρμογή θέλεις πάτα εγκατάσταση,σε λίγο θα έρθει στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πρεπει να παρουμε και ζελατινα με το κινητο αφου δεν συμπεριλαμβανετε με την συσκευασια, καθολου... μαλιστα. στο eshop.gr την εχει με 3.9 απο οτι ειδα
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

συνδεσε πρωτα το κινητο με wi fi, από το pc τώρα μπες στο google play κ όποια εφαρμογή θέλεις πάτα εγκατάσταση,σε λίγο θα έρθει στο κινητό σου.

χμμμμμμμμμμμμμμ....ξεχασα να αναφερω ατι πολυ σημαντικο.......δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι γιατι προσφατα μετακομισα και μπαινω απο στικακι στο ιντερνετ.....

 

δηλαδη πρεπει να παρουμε και ζελατινα με το κινητο αφου δεν συμπεριλαμβανετε με την συσκευασια, καθολου... μαλιστα. στο eshop.gr την εχει με 3.9 απο οτι ειδα

τιποτα δεν ειναι αναγκαστικο...μπορεις να μην βαλεις κ τιποτα,καλο ειναι βεβαια να το προστατεψεις.

εγω τα πηρα ολα μαζι γιατι δεν ηθελα να μεινει το κινητο "γυμνο" καθολου!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μολις πηγε στα 193€ το κινητο σε πλαισιο κ Electroworld

δεν πιστευω να πεσει κ αλλο τον αυγουστο, σωστα;

παιδια να ρωτησω να το παρω καλυτερα απο πλαισιο που δινει κ δωρο εφαρμογή gps Ginius Driver-Don't Panic, ετσι; απο αλλου δεν δινουν αυτο το δωρο σωστα;

 

να μου πρωτεινετε κ μια καλη θηκη (δωστε μου λιγκ) να του αγορασω αμεσως;

 

κ τελος οταν λεει στα χαρακτηριστηκα "Η συσκευή έχει RAM 512 MB, εσωτερική μνήμη 320MB" τι εννοει;

εσας πιο σας αρεσει καλυτερα μαυρο ή ασπρο; ποιο του παει καλυτερα;

ευχαριστω!

 

 

νομιζω οτι τα 320 mb μπορεις να χρησημοποιησεις εσυ...τα αλλα τα χρησημοποιει το συστημα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι μπηκες με αυτο μεσα στην θαλασσα??:lol:

αστο λιγο να στεγνωσει μηπως συνελθειι:lol:

 

Μπα...Ζεστάθηκε τόσο πολύ που ξαφνικά βρέθηκε μέσα (μαζί με τα κλειδιά του αυτοκινήτου, τα οποία λειτουργούν κανονικά μετά το στέγνωμα!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

κ τελος οταν λεει στα χαρακτηριστηκα "Η συσκευή έχει RAM 512 MB, εσωτερική μνήμη 320MB" τι εννοει;

νομιζω οτι τα 320 mb μπορεις να χρησημοποιησεις εσυ...τα αλλα τα χρησημοποιει το συστημα

 

Άλλο η RAM, άλλο η εσωτερική μνήμη (αποθηκευτικός χώρος). Η RAM έχει να κάνει με το πόσο γρήγορα μπορεί να τρέχει το κινητό (με απλά λόγια) ενώ η εσωτερική μνήμη με το πόσο χώρο έχεις για να αποθηκεύσεις εφαρμογές στο κινητό σου.

 

δηλαδη πρεπει να παρουμε και ζελατινα με το κινητο αφου δεν συμπεριλαμβανετε με την συσκευασια, καθολου... μαλιστα. στο eshop.gr την εχει με 3.9 απο οτι ειδα

 

Αναλόγως τα γούστα. Ούτε ζελατίνα, ούτε θήκη του έχω βάλει εδώ και ~7 μήνες.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!προσφατα απεκτησα κ εγω το neo v!ειναι η πρωτη μου φορα με android κινητο κ ειμαι καταενθουσιασμενος!!!

αφου διαβασα παρα πολυ εδω μεσα (οχι βεβαια ολα για ειναι ψιλοαδυνατο) εκανα και εγω root το κινητο και του εβαλα κ καποιες εφαρμογες κ ολα καλα!το μονο θεμα που εχω ειναι οτι οταν παταω το "κουμπι" των επαφων αργει να μου τις ανοιξει.

ειμαι ψιλοασχετος απο "τεχνολογικα" θεματα κ θελω να ρωτησω κατι;μπορω να κατεβασω καποια εφαρμογη του google play απο τον υπολογιστη κ μετα να την μεταφερω στο κινητο;

μπορει για καποιους να ειναι χαζη ερωτηση αλλα πρεπει να αρχισω να μαθαινω!

Διάβασε το Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android κι αν εξακολουθείς να έχεις απορίες το συζητάμε. Από το play store αυτό που λες δεν γίνεται.

χμμμμμμμμμμμμμμ....ξεχασα να αναφερω ατι πολυ σημαντικο.......δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι γιατι προσφατα μετακομισα και μπαινω απο στικακι στο ιντερνετ.....

Μπορείς να κάνεις το pc σου hotspot και να δώσεις internet και στο κινητό. Διάβασε τον οδηγό που σου λεω παραπάνω και εδώ είμαστε πάλι. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άλλο η RAM, άλλο η εσωτερική μνήμη (αποθηκευτικός χώρος). Η RAM έχει να κάνει με το πόσο γρήγορα μπορεί να τρέχει το κινητό (με απλά λόγια) ενώ η εσωτερική μνήμη με το πόσο χώρο έχεις για να αποθηκεύσεις εφαρμογές στο κινητό σου

 

το ξερω..εχω ακουσει οτι τα 200 κατι mb τα χρησημοποιει το συστημα...η οτι ειναι καπως κλειδωμενα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

η εσωτερικη μνημη ειναι δηλαδη απο 1 gb που δινει, διαθεσιμα τα 320 για αποθηκευση;;;
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

η εσωτερικη μνημη ειναι δηλαδη απο 1 gb που δινει, διαθεσιμα τα 320 για αποθηκευση;;;

 

δεν το κοιταξα να σου πω την αληθεια οταν το πηρα...παντως 1 GB δεν ειναι στανταρ;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο αρχειακι που μπορούμε να πειραξουμε για να ανάβει το led και στα μηνύματα και όπου αλλού θέλουμε;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το ξερω..εχω ακουσει οτι τα 200 κατι mb τα χρησημοποιει το συστημα...η οτι ειναι καπως κλειδωμενα

 

Αυτό που λες ΔΕΝ έχει καμία σχέση με αυτό που ρωτάει ο φίλος.

 

η εσωτερικη μνημη ειναι δηλαδη απο 1 gb που δινει, διαθεσιμα τα 320 για αποθηκευση;;;

 

Ναι, η πραγματική εσωτερική μνήμη του κινητού είναι 1GB, αλλά διαθέσιμη στον χρήστη είναι μόνο τα 320MB.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο αρχειακι που μπορούμε να πειραξουμε για να ανάβει το led και στα μηνύματα και όπου αλλού θέλουμε;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1723749

 

εδώ είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Απλα τα πραγματα,με πανω 170mb ελευθερα στην RAM το κινητο παει πολυ γρηγορα!

Οποτε κοιταμε με την εφαρμογη 2SD να περναμε τα προγραμματα στην μνημη microSD,με το titanium(root) να περναμε αυτα που δεν μπορει να στειλει το 2SD,και να σβησουμε οτι λεει ο οδηγος απο τα "αχρηστα" του κινητου.....

Στο δικο μου (xperia ray) εχω περασμενες 52 εφαρμογες-παιχνιδια(πολλα HD),3 λογισμικα πλοηγησης κλτ και εχω μονιμα 160mb με 220mb.....:)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android κι αν εξακολουθείς να έχεις απορίες το συζητάμε. Από το play store αυτό που λες δεν γίνεται.

 

Μπορείς να κάνεις το pc σου hotspot και να δώσεις internet και στο κινητό. Διάβασε τον οδηγό που σου λεω παραπάνω και εδώ είμαστε πάλι. :)

τον οδηγο τον διαβασα και πραγματικα με βοηθησε πολυ(πολυ καλη δουλεια ευγε!)

τωρα για hotspot που λες κ τετοια θα το δοκιμασω αρκει να βρω πως γινεται!

ευχαριστω για τις απαντησεις!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...