Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια μπορεις τωρα να μου πεις απο που θα κατεβασω τη rom και το kernel?

επισης στον οδηγο για το unlock στο σημειο που συνδεουμαι το κινητο στο pc το κινητο ειναι ανοιχτο ή κλειστο?

μπορεις να βαλεις ενα screenshot απο το κινητο ή ειναι ετσι mikegapinski-se-neo-v-android-4-0/

 

Σου παραθέτω παλιότερο post μου

 

Φυσικά φίλε μου!

Να σημειώσω όμως ότι ο kernel που έχει μέσα δε δουλεύει σε εμάς, πρέπει να περάσεις άλλον, προτείνω FXP (θα κατεβάσεις όλη τη rom, και από μέσα από το αρχείο rar θα κάνεις extract τον kernel), αυτόν χρησιμοποιώ και όλα κομπλέ!

 

Για το unlock κλειστό είναι το κινητό, έχεις βγάλει τη μπαταρία

Ναι αυτές είναι οι εικόνες από τη ρομ

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σου παραθέτω παλιότερο post μου

 

Φυσικά φίλε μου!

Να σημειώσω όμως ότι ο kernel που έχει μέσα δε δουλεύει σε εμάς, πρέπει να περάσεις άλλον, προτείνω FXP (θα κατεβάσεις όλη τη rom, και από μέσα από το αρχείο rar θα κάνεις extract τον kernel), αυτόν χρησιμοποιώ και όλα κομπλέ!

 

Για το unlock κλειστό είναι το κινητό, έχεις βγάλει τη μπαταρία

Ναι αυτές είναι οι εικόνες από τη ρομ

 

φιλε μπορεις μηπως να γραψεις εναν μινι-οδηγο για το τι κανουμε για ξεκλειδωμα και πως περναμε kernel και rom? δεν υπαρχει πουθενα τιποτα ολοκληρομενο οπως ειδα για ολα τα βηματα απο την αρχη μεχρι το τελος..

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα ουτε το ιδιο το handsfree μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αλλου. Μελανο σημειο για το κινητο.

Ακουστικα απλα παιζουν ομως; δεν εχω διαθεσιμα να δοκιμασω.

 

ναι εγω με του ipod ακουω μια χαρα:)

 

Πως βαζω ενα τραγουδι σαν ηχο κλησης; Δεν εχω τον stock music player! και δεν ξερω πως αλλιως να επιλεξω!

 

ρυθμισεις ηχου

ηχος κλησεις θα το δεις:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση ηθελα να κανω.

Το neo v επισημα με ποια εκδοση android ειναι αναβαθμισμενο;

Την ics θα την παρει στο μελλον;

 

 

 

Ty:)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση ηθελα να κανω.

Το neo v επισημα με ποια εκδοση android ειναι αναβαθμισμενο;

Την ics θα την παρει στο μελλον;

 

 

 

Ty:)

 

Τωρα εχει την 2.3.4 και θα παρει την ics σε κανα μηνα απ'οτι εχει πει η sony :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...Νεος κατοχος και εγω...Εχω διαβασει εως την 371 σελιδα...εχω σημειωσει παρα πολλα,περι apps,root και μπλα μπλα μπλα..

Στο θεμα μου τωρα...αυριο κιολας παραλαμβανω την νεα καρτα μνημης..Class10/16gb,αρα σημερα ειμαι ακομα με την 2αρα..

Ελα ομως που δεν εχω cardreader και ουτε εχω την διαθεση να δωσω κατι 15αρια ευρα που ακουσα για 1χρηση..Τωρα η καρτα μνημης 2gb εχει κατι αποθηκευμενο μεσα απο μονη της,για να το περασω αυριο? Δεν εχω σκοπο να βαλω κατι σημερα,για να το περασω στην καινουργια ολα τα πραγματα μαζι..επισης χωρις cardreader,γινεται με αλλον τροπο να κανω φορματ FAT32 την νεα καρτα που θα παραλαβω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...Νεος κατοχος και εγω...Εχω διαβασει εως την 371 σελιδα...εχω σημειωσει παρα πολλα,περι apps,root και μπλα μπλα μπλα..

Στο θεμα μου τωρα...αυριο κιολας παραλαμβανω την νεα καρτα μνημης..Class10/16gb,αρα σημερα ειμαι ακομα με την 2αρα..

Ελα ομως που δεν εχω cardreader και ουτε εχω την διαθεση να δωσω κατι 15αρια ευρα που ακουσα για 1χρηση..Τωρα η καρτα μνημης 2gb εχει κατι αποθηκευμενο μεσα απο μονη της,για να το περασω αυριο? Δεν εχω σκοπο να βαλω κατι σημερα,για να το περασω στην καινουργια ολα τα πραγματα μαζι..επισης χωρις cardreader,γινεται με αλλον τροπο να κανω φορματ FAT32 την νεα καρτα που θα παραλαβω?

 

γιατι να την κανεις φορματ την καρτα την καινουρια?και γενικα τ το θελεις το card reader?

Link to comment
Share on other sites

card reader δεν χρειαζομαι για να κανω FAT32 την νεα καρτα,αλλα επισης (ισως την χρειαστω) αν εχει αποθηκευμενο κατι η 2gb καρτα η ενσωματωμενη
Link to comment
Share on other sites

card reader δεν χρειαζομαι για να κανω FAT32 την νεα καρτα,αλλα επισης (ισως την χρειαστω) αν εχει αποθηκευμενο κατι η 2gb καρτα η ενσωματωμενη

 

καντα αντιγραφη σ ε ενα φακελο στο pc και μετα αντεγραψε τα στη καινουρια καρτα

Link to comment
Share on other sites

ωραια..χεκιναω τοτε το "φορτωμα του κινητου" και ελπιζω αυριο να μπορω να τα κανω αντιγραφη μεσω pc/κινητου
Link to comment
Share on other sites

ωραια..χεκιναω τοτε το "φορτωμα του κινητου" και ελπιζω αυριο να μπορω να τα κανω αντιγραφη μεσω pc/κινητου

 

μην ξεχασεις να παρεις backup τις εφαρμογες και τις επαφες σου

Link to comment
Share on other sites

Τι ROM έχεις τώρα;

Αν έχεις οποιαδήποτε stock rom και κλειδωμένο bootloader, θα πάρεις την αναβάθμιση Over The Air ή με το PC Companion.

Αν έχεις custom rom... θα περιμένεις για κάποιον οδηγό για κλείδωμα bootloader και flasharisma.

Δεν νομίζω να είναι κάτι δύσκολο πάντως.

 

Είμαι σε stock 0.42/locked bootloader αλλά rooted

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...Νεος κατοχος και εγω...Εχω διαβασει εως την 371 σελιδα...εχω σημειωσει παρα πολλα,περι apps,root και μπλα μπλα μπλα..

Στο θεμα μου τωρα...αυριο κιολας παραλαμβανω την νεα καρτα μνημης..Class10/16gb,αρα σημερα ειμαι ακομα με την 2αρα..

Ελα ομως που δεν εχω cardreader και ουτε εχω την διαθεση να δωσω κατι 15αρια ευρα που ακουσα για 1χρηση..Τωρα η καρτα μνημης 2gb εχει κατι αποθηκευμενο μεσα απο μονη της,για να το περασω αυριο? Δεν εχω σκοπο να βαλω κατι σημερα,για να το περασω στην καινουργια ολα τα πραγματα μαζι..επισης χωρις cardreader,γινεται με αλλον τροπο να κανω φορματ FAT32 την νεα καρτα που θα παραλαβω?

 

η καρτα που θα παραλαβεις νομιζω οτι ηδη θα ειναι φορμαρισμενη σε fat 32

τωρα για να κανεις τις μεταφορες αν δεν θες καλωδια https://play.google.com/store/apps/details?id=org.swiftp&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsIm9yZy5zd2lmdHAiXQ..

φοβερο προγραμματακι κανει ftp server και μεσω wi fi κανεις μεταφορες και οτι αλλο θες αλλα να μην κανεις μαζικη μεταφορα εναν ενα φακελο καλυτερα

επισης μπορεις να συνδεσεις το κινητο σου με το pc με το usb καλωδιο και βλεπει την καρτα οπως ενα card reader

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ GSM & WCDMA? Ποια ειναι η σωστη επιλογη? Παντως μονο με GSM βλεπω οτι σερφαρω κανονικα

 

Με απλά λόγια, GSM=2G δίκτυο WCDMA=3G δίκτυο. Με το 1ο έχεις χαμηλότερες ταχύτητες, αλλά το 2ο δεν έχει παντού καλό σήμα (προς το παρών τουλάχιστον).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι κανένα bug της Sony Ericsson, όχι του Handcent, καθώς εμένα μου το παρουσιάζει με τη stock εφαρμογή για Μηνύματα.

Αν ανοίξεις τη stock εφαρμογή για Μηνύματα όμως, εκεί σου το δείχνει;

 

Είναι bug του Android, το έχω δει να γίνεται και σε Galaxy με την 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως μπορω να κανω back up τις επαφες μου

 

Όταν είσαι στις επαφές πατάς το μενού (το δεξί πληκτρο με τις 3 παυλες) και σου βγάζει ένα μενού που έχει αυτό που ζητάς ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..Θυμηστε μου μια στιγμουλα πως μπορω να κανω back up τα αρχεια μου γιατι σε λιγο αλλαζω καρτα μνημης (εχω τον astro) αν αυτο σας βοηθαει..Επισης για root ποιον απο τους 2 οδηγους να χρησιμοποιησω? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513 ειμαι στην 0.42 ευτυχως :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..Θυμηστε μου μια στιγμουλα πως μπορω να κανω back up τα αρχεια μου γιατι σε λιγο αλλαζω καρτα μνημης (εχω τον astro) αν αυτο σας βοηθαει..Επισης για root ποιον απο τους 2 οδηγους να χρησιμοποιησω? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513 ειμαι στην 0.42 ευτυχως :lol:

 

Backup σε εφαρμογές -> Titanium Backup

Backup σε επαφές -> Αυτόματα στο GMail ή Κουμπί Επιλογών -> Δημ. αντ. ασφ. επ.

 

Τώρα, για root εξαρτάται ποια έκδοση θες.

Ο ένας οδηγός σε καθοδηγεί βήμα βήμα στην .62 rooted με αρκετά tweaks περασμένα.

Ο άλλος απλώς σου κάνει root την έκδοση .42.

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...