Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φορτιστής γράφει οutput 850mA και η μπαταρία γράφει min 1460mA. Αυτό τι σημαίνει? Πως η μπαταρία χωράει τόσα mA ?

Η μπαταρία επάνω αποκλείεται να γράφει mA. Γράφει mAh. Αυτό σημαίνει ότι η μπαταρία είναι σε θέση να τροφοδοτεί μια συσκευή που χρειάζεται ένταση 1500mA ως ρεύμα εισόδου για λειτουργήσει για μέγιστο χρόνο μιας ώρας. Αν η συσκευή χρεάζεται 750mA τότε η μπαταρία θα κρατήσει δυο ώρες και πάει λέγοντας.

 

Για το ΑΝΤ σου απαντήσανε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου υπαρχει DOA αλλα εντος 7 ημερολογιακών ημερών.

Η μνήμη χλωμο να εχει γεμισει δεν το εχω δει-ακούσει πουθενά,μπορεις να το ελέγξεις αυτο απο τις ρυθμίσεις.

Αφου θεμα software ειναι μιας και εγινε η αναβάθμιση,ειναι κατα πασα πιθανότητα hardware problem.

Εγω θα δοκιμαζα αλλη μια φορα το update με χειροκίνητο τροπο(αφου εχει το πιο προσφατο),και αν το προβλημα συνεχίσει στειλτω για έλεγχο...

Link to comment
Share on other sites

κανένας;;;

Δοκίμασε να αφαιρέσεις την κάαρτα μνήμης από τη συσκευή. Θυμάμαι ότι κάποια στιγμή η ίδια η SE είχε παραδεχθεί ότι το πρόβλημα των επανεκκινήσεων προέρχεται από τη "μαμα" κάρτα μνήμης.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι ένας κάτοχος του NeoV περίπου από τα μέσα Δεκεμβρίου και σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος με τις δυνατότητες του.

Θα ήταν αχαριστία να μην εκφράσω από εδώ ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον zxr :up: για τον οδηγό του και τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που δίνει κατά καιρούς.

 

Στο δια ταύτα: Έχω παρατηρήσει ότι αν αφήσω το κινητό στον φορτιστή όλο το βράδυ, η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο από ότι αν το φορτίσω για 2-3 ώρες, παρότι όταν το βγάζω έχει ένδειξη 100%. Έχω την εντύπωση δε, ότι η διαφορά δεν είναι της τάξης του 10 - 20%, αλλά πολύ παραπάνω. Ισχύει αυτό, το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ή να κοιταχτώ σε κανέναν γιατρό;:lol:

Link to comment
Share on other sites

τελικά το fancy widgets πάλι δεν μου αναέωσε τον καιρό παρ'όλο που άλλαξε η μέρα...θέλει απαρίτητα σύνδεση στο ιντερνετ για να ανανεωθεί. κρίμα, ήταν πολύ ωραίο και δεν έτρωγε μπαταρία (όπως αποδείχθηκε)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι ένας κάτοχος του NeoV περίπου από τα μέσα Δεκεμβρίου και σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος με τις δυνατότητες του.

Θα ήταν αχαριστία να μην εκφράσω από εδώ ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον zxr :up: για τον οδηγό του και τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που δίνει κατά καιρούς.

 

Στο δια ταύτα: Έχω παρατηρήσει ότι αν αφήσω το κινητό στον φορτιστή όλο το βράδυ, η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο από ότι αν το φορτίσω για 2-3 ώρες, παρότι όταν το βγάζω έχει ένδειξη 100%. Έχω την εντύπωση δε, ότι η διαφορά δεν είναι της τάξης του 10 - 20%, αλλά πολύ παραπάνω. Ισχύει αυτό, το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ή να κοιταχτώ σε κανέναν γιατρό;:lol:

 

Θα έρθω κι εγώ στο γιατρό, γιατί πλέον πάντα το αφήνω να φορτίζει όλο το βράδυ και μου βγάζει άνετα 3 μέρες, ενώ πριν με φόρτιση 100% στις 2-2μιση ώρες συν κανα μισάωρο παραπάνω στις 2 μέρες έβγαινε off!!! Από τα πλέον παράξενα...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια samsung micro sd (Samsung MicroSD HC 16GB Class 6 & Adapter ( MB-MSAGA/EU )) και δουλευει μια χαρα!!!ηταν και οικονομικη(22ευρω) οποτε πηρα αυτη!!!!

ευχαριστο για την απαντηση αλλα θα προτιμουσα κατι σε 8giga

και μια αλλη ερωτηση δεν μου ανοιγη τους χαρτες ουτε την πλοηγηση

αυτα που εχει απο σονυ ερικσον

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα... στο flight mode μου κάνει συνεχόμενες επανακινησεις... όταν δε βάλω και ξυπνητήρι κλείνει και δεν ανοίγει αν δεν βγάλω την μπαταριά. μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να το βάλει σε flight mode να δει αν του το κάνει?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα... στο flight mode μου κάνει συνεχόμενες επανακινησεις... όταν δε βάλω και ξυπνητήρι κλείνει και δεν ανοίγει αν δεν βγάλω την μπαταριά. μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να το βάλει σε flight mode να δει αν του το κάνει?

 

μόλις το δοκίμασα φιλαράκι. Δεν έκανε επανεκκίνηση. Κάτι άλλο σου δημιουργεί το θέμα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μόλις το δοκίμασα φιλαράκι. Δεν έκανε επανεκκίνηση. Κάτι άλλο σου δημιουργεί το θέμα.

 

μπορεις να βαλει και ξυπνητηρι? κλεισε την οθονη και περιμενε κανα 2λεπτο... ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλει και ξυπνητηρι? κλεισε την οθονη και περιμενε κανα 2λεπτο... ευχαριστω παντως!

 

έβαλα και ξυπνητήρι πριν. Όλα κανονικά δούλεψαν.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μου το ξανακανε τωρα.... εγω εχω το προβλημα... καμια προταση?

 

πότε ξεκίνησε να σου κάνει επανεκκινήσεις; Μήπως έβαλες κάποια νέα εφαρμογή και χτυπάει κάπου;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πότε ξεκίνησε να σου κάνει επανεκκινήσεις; Μήπως έβαλες κάποια νέα εφαρμογή και χτυπάει κάπου;

 

αν θυμαμαι καλα απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

για το fancy widgets.

έχω βάλει :

ανανέωση "πάντα στο wifi"

ανανέωση "όταν τα δεδομένα παρασκηνίου είναι ενεργά" (δηλαδή ποτέ γιατί δεν τα έχω ανοιχτά)

ανανέωση κάθε 6 ώρες

 

τελικά το fancy widgets πάλι δεν μου αναέωσε τον καιρό παρ'όλο που άλλαξε η μέρα...θέλει απαρίτητα σύνδεση στο ιντερνετ για να ανανεωθεί. κρίμα, ήταν πολύ ωραίο και δεν έτρωγε μπαταρία (όπως αποδείχθηκε)

μηπως για αυτο δεν σου κανει ανανεωση?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα απο την αρχη...

 

σε flight mode πώς μπαίνεις; Από κάποιο πρόγραμμα ή από τις ρυθμίσεις; Για ξυπνητήρι χρησιμοποιείς την εφαρμογή που έχει από τη μαμά του το κινητό;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

widget που ειχε μεσα... 6 μαζι (flight, bleutooth, gps, wifi,hxos kai ena allo + ενδειξη μπαταριας) το μαμα ξυπνητηρι εχω.

 

στέρεψα... Κι εγώ τα ίδια χρησιμοποιώ. Μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι πιθανό να διορθώσει το θέμα αλλά μπορεί να υπάρχει και κάποια πιο ανώδυνη λύση. Έχει καμιά ιδέα κανείς για το φίλο;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και με άλλο ξυπνητήρι απο το μάρκετ, αντί να χτυπήσει το ξυπνητήρι κάνει επανακινηση... (επανακινηση εννοω παει στο λογοτυπο της σονυ και δειχνει και μετα στο ξεκλειδωμα της οθονης) Edited by giannhsd87
Link to comment
Share on other sites

και με άλλο ξυπνητήρι απο το μάρκετ, αντί να χτυπήσει το ξυπνητήρι κάνει επανακινηση...

 

μήπως να δοκιμάσεις μία επιδιόρθωση με το pc companion;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι ένας κάτοχος του NeoV περίπου από τα μέσα Δεκεμβρίου και σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος με τις δυνατότητες του.

Θα ήταν αχαριστία να μην εκφράσω από εδώ ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον zxr :up: για τον οδηγό του και τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που δίνει κατά καιρούς.

 

Στο δια ταύτα: Έχω παρατηρήσει ότι αν αφήσω το κινητό στον φορτιστή όλο το βράδυ, η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο από ότι αν το φορτίσω για 2-3 ώρες, παρότι όταν το βγάζω έχει ένδειξη 100%. Έχω την εντύπωση δε, ότι η διαφορά δεν είναι της τάξης του 10 - 20%, αλλά πολύ παραπάνω. Ισχύει αυτό, το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ή να κοιταχτώ σε κανέναν γιατρό;:lol:

Ρε παιδιά μόλις πήδηξα από το παράθυρο!!!!!!!! Τι χρόνοι είναι αυτοί που ακούω;;;; 2 μέρες, 3 μέρες;;;; Εμένα βγάζει μια μέρα αλλά το βράδυ θέλει φόρτιση. Έχω συνεχώς ανοιχτό το 3g, GPS Bluetooth. Σερφάρω καμία ωρίτσα και μιλάω περίπου 40 λεπτά ημερησίως. Αν κάνετε την ίδια χρήση τότε θα πάω γώ στο γιατρό...

 

Θα έρθω κι εγώ στο γιατρό, γιατί πλέον πάντα το αφήνω να φορτίζει όλο το βράδυ και μου βγάζει άνετα 3 μέρες, ενώ πριν με φόρτιση 100% στις 2-2μιση ώρες συν κανα μισάωρο παραπάνω στις 2 μέρες έβγαινε off!!! Από τα πλέον παράξενα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις πήδηξα από το παράθυρο!!!!!!!! Τι χρόνοι είναι αυτοί που ακούω;;;; 2 μέρες, 3 μέρες;;;; Εμένα βγάζει μια μέρα αλλά το βράδυ θέλει φόρτιση. Έχω συνεχώς ανοιχτό το 3g, GPS Bluetooth. Σερφάρω καμία ωρίτσα και μιλάω περίπου 40 λεπτά ημερησίως. Αν κάνετε την ίδια χρήση τότε θα πάω γώ στο γιατρό...

 

Χωρίς 3g gps blutooth, με 1μιση ώρα όμως ομιλίας ημερησίως κατ' ελάχιστο (περίπου δηλ 4 ώρες ομιλίας έχω όταν το βάζω για φόρτιση) κανα μισάωρο wi-fi την ημέρα, και φλασάρισμα kernel-rom (χαμός εκεί στους xda, δεν προλαβαίνουμε να δοκιμάζουμε!). Σχετικά ελαφριά χρήση.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα απο το script , τις εφαρμογες του xperia s..Εμφανιζονται μονο στο μανισιο launcher..Υπαρχει τροπος να εμφανισω τα widgets και στον go launcher ?
δυστηχως μονο στο stoc launcher εμφανιζονται τα widgets
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...