Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1-2 σελίδες πίσω υπάρχει απάντηση..

Αν κάνω με το oneclickroot δε θα αποκτήσω root;

 

Διαβαζω τις σελιδες που αναφερεις και δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω!!!!:(

Θα μπορουσες να μου πεις σε παρακαλω λιιιιγο ποιο αναλυτικα τι ακριβως πρεπει να κανω, ασε δε που εγεινε σκοτεινο παλι και ξαναφορτωσε οοοολες τις αχρηστες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβαζω τις σελιδες που αναφερεις και δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω!!!!:(

Θα μπορουσες να μου πεις σε παρακαλω λιιιιγο ποιο αναλυτικα τι ακριβως πρεπει να κανω, ασε δε που εγεινε σκοτεινο παλι και ξαναφορτωσε οοοολες τις αχρηστες εφαρμογες.

Μη νομίζεις ότι κατάλαβα και εγώ τι πρέπει να κάνω!!Λέω να κάνω με το oneclickroot και ότι γίνει!!!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα την εν λογω αναβαθμηση μολις τωρα και δεν ειμαι root.

προσπαθω να το κανω root αλλα δεν γεινετε....τωρα τι κανουμε?

 

γ@#$#@ τις αναβαθμισεις τους μεσα :mad:

 

Μη νομίζεις ότι κατάλαβα και εγώ τι πρέπει να κάνω!!Λέω να κάνω με το oneclickroot και ότι γίνει!!!!

 

τι ειναι αυτο???

το oneclickroot?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

ένα πρόβλημα που διαπίστωσα (το έχω πάνω από μήνα το κινητό και τώρα εμφανίστηκε) με το συγκεκριμένο κινητό είναι μία γραμμή κάθετη από το πάνω μέρος της οθόνης μέχρι κάτω. Φαίνεται κυρίως σε άσπρο φόντο.

Μπορείτε να το δείτε στην φωτό ανάμεσα στα βελάκια.

Το έχει κανένας άλλος?

Που πρέπει να το πάω στην vodafone ή στην SE ?

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο???

το oneclickroot?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

Edit:Το δοκίμασα αλλά απέτυχε

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος λόγος να το κάνουμε unroot και μετά να περάσουμε την .62, νομίζω ότι αν την περάσεις γίνετε αυτόματα unroot

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος λόγος να το κάνουμε unroot και μετά να περάσουμε την .62, νομίζω ότι αν την περάσεις γίνετε αυτόματα unroot

Αν δεν κανεις unroot πριν το update η εφαρμογη superuser μενει αλλα δεν λειτουργει.Στην ουσια εισαι unroot μετα το update και ας εχει στο μενου την εφαρμογη superuser.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανεις unroot πριν το update η εφαρμογη superuser μενει αλλα δεν λειτουργει.Στην ουσια εισαι unroot μετα το update και ας εχει στο μενου την εφαρμογη superuser.

Εγώ πάλι έκανα update με root και όλα καλά αν εξαιρέσεις ότι δε μπορώ να κάνω root:angry::knife::protest:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανεις unroot πριν το update η εφαρμογη superuser μενει αλλα δεν λειτουργει.Στην ουσια εισαι unroot μετα το update και ας εχει στο μενου την εφαρμογη superuser.

 

και έχουμε κάνα πρόβλημα με αυτό ?

όταν βγάλουνε και γίνει ξανά root θα περαστεί από πάνω η θα έχει κάνα πρόβλημα ?

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έκανα update με root και όλα καλά αν εξαιρέσεις ότι δε μπορώ να κάνω root:angry::knife::protest:

Το update γινεται κανονικα και ας ειναι root και εγω ετσι το εκανα!Απλα την να την κανει την εφαρμογη superuser να την εχει στο μενου αφου ειναι αχρηστη μετα το update.

 

edit:Δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα αν περαστει απο πανω.

Edited by ermis1982
ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Το update γινεται κανονικα και ας ειναι root και εγω ετσι το εκανα!Απλα την να την κανει την εφαρμογη superuser να την εχει στο μενου αφου ειναι αχρηστη μετα το update.

 

edit:Δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα αν περαστει απο πανω.

 

Το θέμα είναι τι θα κάνουμε με root..Λογικά κάποια στιγμή θα μπορούμε να rootαριστούμε

 

καλησπέρα σας,

ένα πρόβλημα που διαπίστωσα (το έχω πάνω από μήνα το κινητό και τώρα εμφανίστηκε) με το συγκεκριμένο κινητό είναι μία γραμμή κάθετη από το πάνω μέρος της οθόνης μέχρι κάτω. Φαίνεται κυρίως σε άσπρο φόντο.

Μπορείτε να το δείτε στην φωτό ανάμεσα στα βελάκια.

Το έχει κανένας άλλος?

Που πρέπει να το πάω στην vodafone ή στην SE ?

Δε το χω διαπιστώσει μέχρι στιγμής.Στο κάνει σε κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή ή σε άσπρο φόντο που λες παραπάνω;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι θα κάνουμε με root..Λογικά κάποια στιγμή θα μπορούμε να rootαριστούμε

Λογικα θα βγαλουν εναν ποιο απλο τροπο για root οπως ο προηγουμενος.Θα κανουμε υπομονη!!!

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να περάσει κάποιος την .62 και να χρησιμοποιήσει τον stock kernel από την .42; Απλά για να "φαίνεται"" ότι έχει την .62; Εγώ θα παραμείνω στην .42 έως ότου βγεί κάποιο ουσιώδες update (π.χ. Διόρθωση του αισθητήρα φωτεινότητας)΄, αλλιώς θα περιμένω το παγωτάκι...

 

σωστος + και απο εμενα ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Προγράμματα σαν το Autostarts θα πάψουν να δουλεύουν μετά την αναβάθμιση λογικά, ε;

Οποια εφαρμογη χρειαζεται δικαιωματα superuser για να λειτουργησει μετα το update δε θα δουλευει.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα βγαλουν εναν ποιο απλο τροπο για root οπως ο προηγουμενος.Θα κανουμε υπομονη!!!

 

Δε μπορώ να ζω με τα άχρηστα της s.e!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :)

μπορώ να έχω στο κινητό ιντερνετ όταν το συνδέω με υπολογιστή ο οποίος έχει ιντερνετ;

δεν έχω προσβασει σε wifi στον χώρο εργασίας.

Επίσης, οι εφαρμογές από το Android για να κατεβούν στο κινητό, μόνο με wifi έρχονται; μέσω καλωδίου με τον υπολογιστή δεν κατεβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια λεω οσοι θελετε να κανετε root μετα την αναβαθμηση δοκιμαστε και το z4root αφου το κανεις εγκατασταση και το ανοιξεις σου βγαζει 2 επιλογες πατας την 2 επιλογη απο κατω και τα κανει ολα μονο του εαν γινει το root κανεις επανεκινηση και ειναι οκ. εαν δεν γινεται δεν τρεχει και τιποτα απλως κανεις απεγκατασταση την εφαρμογη εγω σε joy 845 που ειχα το ειχα κανει με επιτυχια τωρα στο neo δεν ξερω γιατι ακομα δεν θελω να κανω root οταν βγει το (παγωτο ) θα κανω ... οσοι θελετε να δοκιμασετε με το z4root εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953 τωρα για unroot μετα ξαναφλασαρεις με pc companion η με το zeus και εισαι οκ... Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια λεω οσοι θελετε να κανετε root μετα την αναβαθμηση δοκιμαστε και το z4root αφου το κανεις εγκατασταση και το ανοιξεις σου βγαζει 2 επιλογες πατας την 2 επιλογη απο κατω και τα κανει ολα μονο του εαν γινει το root κανεις επανεκινηση και ειναι οκ. εαν δεν γινεται δεν τρεχει και τιποτα απλως κανεις απεγκατασταση την εφαρμογη εγω σε joy 845 που ειχα το ειχα κανει με επιτυχια τωρα στο neo δεν ξερω γιατι ακομα δεν θελω να κανω root οταν βγει το (παγωτο ) θα κανω ... οσοι θελετε να δοκιμασετε με το z4root εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953 τωρα για unroot μετα ξαναφλασαρεις με pc companion η με το zeus και εισαι οκ...

Το δοκιμασα,δεν εκανε τιποτα!

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

πάντως δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλα σαν να παίζει πιο σφαίρα με την .62 τα μενού ανοίγουνε αέρας και στο άνοιγμα μου έκανε 35-40" μέχρι το μενού για pin δεν το είχα μέτρηση πριν ποσο έκανε

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω κάτι σαν navigator αλλά χωρίς να είμαι συνδεμένος στο Internet?

Δεν έχω free ΜΒ στη σύνδεσή μου κ αν χρειάζεται να συνδεθώ προφανώς και θα χρεώνομαι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3937602#post3937602

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

 

Αγαπητέ φίλε z3et!

αυτό που θέλω είναι να έχω συνδέσει το τηλ. στον Η/Υ (ο οποίος έχει μόνιμο Internet) και να κατεβάζω εφαρμογές από το market ή άλλες, οι οποίες να περνάνε αυτόματα στο κινητό. Δεν θέλω να έχω ενεργοποιημένο το wifi. Με την cosmote εντάξει, μου απενεργοποίησαν οποιεσδήποτε χρεώσεις για internet.

επίσης όταν βάζω τον πλοηγό, δεν βρίσκει δορυφόρους. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

Θα πρέπει να βρίσκεις τα .apk αρχεία εκτός market, να τα περνάς στο κινητό κι από κει να τα εγκαθιστάς με κάποιον file manager. Κρίμα δεν είναι τόση διαδικασία; Wifi ON και τελειώνει η ιστορία.

Φρόντισε να είσαι σε ανοιχτό χώρο. Συνήθως την πρώτη φορά αργεί.

 

Έκανα την αναβάθμιση και έχω γύρω στα 165 MB ram ελεύθερη.Μήπως είναι πολύ;:confused:

Στενοχωριόμαστε όταν δεν έχουμε αρκετή ελεύθερη μνήμη, όχι όταν έχουμε!!!

 

γ@#$#@ τις αναβαθμισεις τους μεσα :mad:

τι ειναι αυτο???

το oneclickroot?

Ψυχραιμία. Οι αναβαθμίσεις γενικά πρέπει να γίνονται. Θέμα χρόνου είναι να root-αριστεί και με την 0.62

 

Αν δεν κανεις unroot πριν το update η εφαρμογη superuser μενει αλλα δεν λειτουργει.Στην ουσια εισαι unroot μετα το update και ας εχει στο μενου την εφαρμογη superuser.

Εντελώς τρελή ιδέα. Αν απεγκαταστήσετε τη superuser και δοκιμάσετε να κάνετε root θα παίξει;

 

μπορώ να έχω στο κινητό ιντερνετ όταν το συνδέω με υπολογιστή ο οποίος έχει ιντερνετ;

Επίσης, οι εφαρμογές από το Android για να κατεβούν στο κινητό, μόνο με wifi έρχονται; μέσω καλωδίου με τον υπολογιστή δεν κατεβαίνουν.

Τρόποι συνδεσιμότητας

Χρειάζεται πρόσβαση στο δίκτυο το κινητό γιατί ουσιαστικά κάνει συγχρονισμό όταν κατεβάζει τις εφαρμογές που έχεις εσύ επιλέξει από τον υπολογιστή σου. Ο μόνος τρόπος για να κατέβουν οι εφαρμογές μέσω καλωδίου με τον υπολογιστή είναι αυτό που λέμε reverse tethering. Ουσιαστικά δηλαδή δίνεις internet μέσω καλωδίου από το pc στο κινητό κι αυτό κάνει τα δικά του. Είναι δύσκολο όπως θα δεις και στο link.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

zxr δεν εννοουσα αυτο.Απλα αφου μετα το update θα ειναι unroot ας το κανει πριν το update,ετσι δεν θα εχει στο μενου την εφαρμογη αφου δεν λειτουργει και οταν βγει τροπος για root με τη .62 το ξαναρουταρει.
ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απορία είχα και εγώ!

Σύνδεσε το τηλ.με το pc άνοιξε το pc companion κάνε την αναβάθμιση,εγώ τώρα τη περνάω

 

δεν μπορώ να βάλω το pc companion στο pc μου :mad: έχω linux

παίζει να γίνει η αναβάθμιση με ΟΤΑ?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

zxr δεν εννοουσα αυτο.Απλα αφου μετα το update θα ειναι unroot ας το κανει πριν το update,ετσι δεν θα εχει στο μενου την εφαρμογη αφου δεν λειτουργει και οταν βγει τροπος για root με τη .62 το ξαναρουταρει.

Κατάλαβα τι εννοείς φίλε μου. Άλλο είπα εγώ. Τα παιδιά που έχουν κάνει την αναβάθμιση και χάσανε το root δοκίμασαν να απεγκαταστήσουν τη superuser και να ξανά κάνουν root; Ίσως δουλέψει... Δεν ξέρω, μια ιδέα ρίχνω...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...