Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον markstam, και όποιον άλλον το χρειαστεί, έφτιαξα έναν οδηγό με νεότερες updated οδηγίες για τα παρακάτω.

 

ΟΔΗΓΙΕΣ: ROOT / CWM / ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ROM

 

 

  • ROOT

------------------------------------------------

1) Κάνε στο κινητό σου πρώτα τις εξής ρυθμίσεις:

- Ρυθμίσεις > Ασφάλεια > Τίκ στο "Άγνωστες Πηγές"

- Ρυθμίσες > Επιλογές για Προγραμματιστές > Τικ στο "Εντοπισμός σφαλμ. USB"

- Ρυθμίσεις > Xperia > Συνδεσιμότητα > Λειτουργ. σύνδεσης USB > Επιλογή "(MSC)"

 

2) Σύνδεσε το κινητό στο PC (Σημαντικό:Στην οθόνη του κινητού, προσπέρασε την εγκατάσταση του PC Companion, αν στη ζητήσει) και περίμενε όσο γίνεται εγκατάσταση των drivers στο pc. Σιγουρέψου ότι έγραψε "Η συσκευή σας είναι έτοιμη για χρήση"

 

3) Κατέβασε το Eroot,κάνε εγκατάσταση του ληφθέντος, και τρέξτο.

Εκτός από τα Κινέζικα, πρέπει να έχει αναγνωρίσει τη συσκευή σου ως MT-11i και κάτω δεξιά το κουμπί να γράφει "-root".

Αν ναι, πατάς λοιπόν το κουμπί "-root" και περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία που φαίνεται πάνω από το κουμπί. Σε λίγα λεπτά είσαι έτοιμος και η συσκευή σου είναι rooted.

 

Επαλήθευση: Μέσα στο μενού με τα προγράμματα πρέπει να έχει προστεθεί και ένα νέο, ονόματι "Superuser". ;)

 

 

  • Πέρασμα CWM

------------------------------------------------

1) Μπαίνεις απ' το κινητό στο Google Play, κατεβάζεις την εφαρμογή "x-Parts", και την τρέχεις.

2) Πας καρτέλα "Installs" > "Install CWM"

Περιμένεις λίγα λεπτά να ολοκληρωθεί και είσαι έτοιμος.

Για να μπουμε στο CWM κάνουμε επανεκκίνηση του κινητού και όταν εμφανιστεί το "SONY" κάνουμε πολλαπλά πατήματα στο κουμπι Volume Down. {Αλλιώς, αν δε μπει ετσι, θέλει πολλαπλά πατήματα (touch) στο logo της SONY}

Η περιήγηση στο menu του CWM γίνεται με τα πλήκτρα Volume Up & Down και την όποια επιλογή την κάνουμε με το μεσαίο πλήκτρο.

 

 

  • Εγκατάσταση της ROM

------------------------------------------------

:!:
Δεδομένα θα χαθούν
. Γι' αυτό πάντα κρατάμε back up επαφές, μηνύματα, εφαρμογές κλπ. με κάποιο πρόγραμμα.
(Ενδεικτικά αναφέρω: Go Backup Pro, Titanium Backup ή άλλο αντίστοιχο).

 

Για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο, έχουμε τη δυνατότητα με το CWM να κλώνοποιήσουμε την κατάσταση του κινητού (κάτι σαν δημιουργία "restore point" των windows,
"nandroid backup"
στο android) με τον εξής τρόπο:

Μπαίνουμε CWM > backup and restore >

> backup > yes {για τη δημιουργία του backup} και

> restore > (επιλογή backup) > yes {για επιστροφή στην προτέρα κατάσταση, όποτε και αν το θελήσουμε}:!:

 

Αφού κατεβάσουμε στο pc τη ROM που θέλουμε (πχ. Viper Xperia, την πετάμε χύμα μέσα στην sd.

 

Οδηγίες εγκατάστασης συνήθως δίνονται στα threads της εκάστοτε ROM, τις οποίες προτείνεται να συμβουλευτείτε.

Ο μπούσουλας γενικά είναι ο παρακάτω:

 

Μπαίνουμε στο CWM κάνουμε τα εξής:

 

- Wipe Data/Factory Reset

- Mounts and Storage > Format /System

- Advanced > Wipe Battery Stats

- Install zip from SD card > Διάλεξε το .zip της ROM (πχ. ViperXperia_V6.0.zip)

 

 

Κατά κανόνα έχουμε τελειώσει. Πλέον όμως στις περισσότερες ROM ακολουθεί το λεγόμενο "AROMA installer".

Σε αυτή την περίπτωση μην ξεχάσετε να διαλέξετε τα εξής στον AROMA:

Device Selection:
Xperia Neo V

Bootloader:
Unlocked Bootloader
(αν μπήκατε ποτέ σε αυτή τη διαδικασία και το κάνατε)
/ Locked
(σε κάθε άλλη περίπτωση)

Στο τέλος (!
Το Reboot ΟΧΙ επιλεγμένο
) > Finish

Σε γυρνάει στο CWM > Reboot Opions > "Reboot System Now" (ή κάπως έτσι)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Χρειάζεται χρόνο (-μέχρι και 5λεπτο!-) για να κάνει την πρώτη επανεκκίνηση !!! (Δεν αγχωνόμαστε!)

Αν όλα πήγαν καλά, καλορίζικη! Αλλιώς εδώ είμαστε..

Επειδή τα εχω μπλέξει λίγο το τελευταίο βήμα "Εγκατασταση Rom" αν θελουμε Gin2JellyBean v2.4.0 το αντικαθιστούμε με αυτόν τον οδηγό,

η υπάρχει κάτι νεότερο γιατί εδώ βλέπω όλοι έχουν ένα θέμα με το wifi ??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252325

Tο link2sd περνάμε μετα το τελευταίο βημα φαντάζομαι?

Για boot loader ξεκλείδωτο κάνουμε ότι λέει εδώ ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329948

 

όποτε μάλλον η σωστή σειρά είναι έτσι?

Ξεκλείδωμα bootloader

εγκατάσταση kernel

εγκατάσταση CWM

εγκατάσταση custom rom

εγκατάσταση link2sd

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα αυτό που έκανα ήταν να κατεβάσω και να εγκαταστήσω το x-parts στη συνέχεια μπήκα με πατηματάκια στο sony στο cwm και να κάνω εγκατάσταση της viber 6 που είχα κατεβάσει και βάλει στην sd card, προφανώς κάτι δεν έκανα σωστά και το κινητό τα έπαιξε αλλά τώρα τι κάνουμε που δεν μπορώ να μπω με τίποτα μέσα να το φλασάρω και να τα ξανακάνω σωστά
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να ξεκλειδώσω bootloader και να περάσω lupus

τωρα το κινητό ανοίγει αλλα μένει στην εικόνα lupus

τι να κάνω τωρα πάλι απ την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Για τον markstam, και όποιον άλλον το χρειαστεί, έφτιαξα έναν οδηγό με νεότερες updated οδηγίες για τα παρακάτω.

 

ΟΔΗΓΙΕΣ: ROOT / CWM / ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ROM

 

 

  • ROOT

------------------------------------------------

1) Κάνε στο κινητό σου πρώτα τις εξής ρυθμίσεις:

- Ρυθμίσεις > Ασφάλεια > Τίκ στο "Άγνωστες Πηγές"

- Ρυθμίσες > Επιλογές για Προγραμματιστές > Τικ στο "Εντοπισμός σφαλμ. USB"

- Ρυθμίσεις > Xperia > Συνδεσιμότητα > Λειτουργ. σύνδεσης USB > Επιλογή "(MSC)"

 

2) Σύνδεσε το κινητό στο PC (Σημαντικό:Στην οθόνη του κινητού, προσπέρασε την εγκατάσταση του PC Companion, αν στη ζητήσει) και περίμενε όσο γίνεται εγκατάσταση των drivers στο pc. Σιγουρέψου ότι έγραψε "Η συσκευή σας είναι έτοιμη για χρήση"

 

3) Κατέβασε το Eroot,κάνε εγκατάσταση του ληφθέντος, και τρέξτο.

Εκτός από τα Κινέζικα, πρέπει να έχει αναγνωρίσει τη συσκευή σου ως MT-11i και κάτω δεξιά το κουμπί να γράφει "-root".

Αν ναι, πατάς λοιπόν το κουμπί "-root" και περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία που φαίνεται πάνω από το κουμπί. Σε λίγα λεπτά είσαι έτοιμος και η συσκευή σου είναι rooted.

 

Επαλήθευση: Μέσα στο μενού με τα προγράμματα πρέπει να έχει προστεθεί και ένα νέο, ονόματι "Superuser". ;)

 

 

 

Καλησπέρα, να ρωτήσω κι εγώ μιας που το έστειλες και το ψάχνω το τελευταίο διάστημα...

1)Μιλάμε μόνο για root, έτσι, ;όχι ξεκλείδωμα bootloader...(μόνο root θέλω να είμαι για αρχή, για να βάλω την Link2SD, ίσως και καμιά για τις διαφημίσεις...)

2)Δεν υπάρχει θέμα αν είμαι σε 4.1.Β.0.587;

3)Δεν χρειάζεται να κάνω backup κάτι; Δεν χάνω κάποια δεδομένα;(Για να αρχίσω να χρησιμοποιώ τη Link2SD; )

Ρωτάω γιατί οι οδηγοί που κοίταζα για root ήταν αυτοί:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31159404&postcount=422

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να ξεκλειδώσω bootloader και να περάσω lupus

τωρα το κινητό ανοίγει αλλα μένει στην εικόνα lupus

τι να κάνω τωρα πάλι απ την αρχη?

τελικά "ολα" καλά πέταξα το zip μέσα στην κάρτα και το τηλέφωνο λειτουργεί .. περίπου!

Βγάζει σφάλμα στο wifi, δεν λειτουργεί δεν βρίσκει τίποτα .

Τι κάνουμε εδώ?

Link to comment
Share on other sites

drdedus, αυτό που χρειάζεται σε αυτές τις περιπτώσεις είναι flash-άρισμα των wifi modules του εκάστοτε kernel.

Στον lupus όμως, απ' ότι βλέπω στο thread του kernel στους xda, έχει τα modules built-in.

Όταν κατέβασες τον kernel δεν είχε έξτρα αρχείο "modules". Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου, Δεν πρόσεξα ότι είχε τον lupus gb. Όντως αυτός χρειάζεται τα modules, σε αντίθεση με την jb έκδοση που κοίταξα.

 

----------------------

Ξεκινάω να κάνω downgrade το κινητο μου με τις οδηγίες που ποσταρε ο stasis.

 

Wish me luck.

 

EDIT:

 

Αφού έχω κάνει κλικ για να επιτρέπεται εγκατάσταση εφαρμογών εκτός από google play, κατέβασα το Erοοt, αλλά προσπαθώ να το ανοίξω και μου εμφανίζει μνμ "Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου"

 

Αν καταλαβαίνω σωστά, μάλλον κατέβασες το eRoot στο κινητο και προσπαθείς να το εγκαταστήσεις εκεί.

Η εγκατάσταση πρέπει να γίνει στο pc. Και μπορείς να προωρήσεις....

------------------------

Καλησπέρα, να ρωτήσω κι εγώ μιας που το έστειλες και το ψάχνω το τελευταίο διάστημα...

1)Μιλάμε μόνο για root, έτσι, ;όχι ξεκλείδωμα bootloader...(μόνο root θέλω να είμαι για αρχή, για να βάλω την Link2SD, ίσως και καμιά για τις διαφημίσεις...)

2)Δεν υπάρχει θέμα αν είμαι σε 4.1.Β.0.587;

3)Δεν χρειάζεται να κάνω backup κάτι; Δεν χάνω κάποια δεδομένα;(Για να αρχίσω να χρησιμοποιώ τη Link2SD; )

Ρωτάω γιατί οι οδηγοί που κοίταζα για root ήταν αυτοί:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31159404&postcount=422

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582

 

1) Ναι. Ο κατάσταση του Bootloader δεν θα αλλάξειμε τα παραπάνω.

2) Οχι. Αυτό είναι το πλεονέκτημα του eRoot. Κάνει one-click root σε όλες τις εκδόσεις Android.

3) Οι οδηγοί που δίνεις είναι επίσης σωστοί. Απλά, το eRoot -λόγω του παραπάνω και της ευκολίας χρήσης του- αποτελεί την ευκολότερη λύση για όλους, ανεξαρτήτως αν έχουν GB, ICS, ή JB.

Edited by stasis
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..θα ηθελα να μου προτεινετε καποια καλη ρομ ως προς την ταχυτητα,χωρις προβληματα,και μπαταρια..εχω εδω και μισο χρονο την jelly sandwich 9.0 και ειμαι μια χαρα απλα αν υπαρχει καποια πιο καλη κατα την γνωμη σας πες τε μου ευχαριστω!παλια ειχα βαλει ultimate hd αλλα δεν μαρεσε σχετικα καθολου.

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι. Ο κατάσταση του Bootloader δεν θα αλλάξειμε τα παραπάνω.

2) Οχι. Αυτό είναι το πλεονέκτημα του eRoot. Κάνει one-click root σε όλες τις εκδόσεις Android.

3) Οι οδηγοί που δίνεις είναι επίσης σωστοί. Απλά, το eRoot -λόγω του παραπάνω και της ευκολίας χρήσης του- αποτελεί την ευκολότερη λύση για όλους, ανεξαρτήτως αν έχουν GB, ICS, ή JB.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Δεν υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι από τα δεδομένα μου, ε;

Για το Link2SD υπάρχει κανένας οδηγός;

Link to comment
Share on other sites

Οσοι παρακολουθειτε το φορουμ, θα ξερετε το προβλημα που ειχα με το κινητο και οταν προσπαθουσα να το ξεκλειδωσω που εκανε κατι τρελα.

 

Απο χθες το βραδυ εφτιαξε απο μονο του και δουλευει ξανα χωρις προβλημα. Δεν ξερω τι μπορει να φταιει, αλλα το γεγονος οτι εφτιαξε με χαροποιει :lol:

 

 

 

Δυστυχως για GB δεν υπαρχει κατι, εψαξα αλλα δεν.

 

 

 

Λοιπον και οι τρεις που θα παραθεσω ειναι εξισου καλες. Με 2 απο αυτες ομως να εχουν θεμα στην μπαταρια. Αλλα αφου εισαι lock τα πραγματα μπορει να αλλαζουν.

 

1) Gin2JellyBean v2.4.0

Εχει καλη διαχειριση της μπαταριας και γενικα ειναι πολυ καλη Rom (αυτη φοραει το κινητο τωρα, και δεν νομιζω να την αλλαξω). Για να περασεις την συγκεκριμενη rom πρεπει να κανεις τα εξης:

α) Factory reset

β) wipe cashe partition

γ) wipe dalvik cashe

δ) Κανεις την εγκατασταση της rom.

 

ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΤΟ ΛΙΝΚ ΤΗΣ ΟΔΗΓΙΕΣ. ΕΓΩ ΣΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ.

 

Αν κανεις οτι κανουμε για να περασουμε μια αλλη rom τοτε θα σβηστει το CWM. Τρεις φορες την πατησα για να δω την φταιει και χανεται το CWM.

 

2) codename X edition

Μια καλη Rom βασισμενη σε GB

 

3) AtoMic Gb 7.0

 

Και στις 3 αυτες rom η διαχειριση στην Ram ειναι αψογη και σταθερα ελευθερη Ram καπου στα 180-220.

 

Στις 2 τελευταιες και κυριως στην δευτερη υπαρχει μαλλον battery drain.

 

ΤΟ ΚΑΘΕ ΛΙΝΚ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΤΗΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑ.

 

 

για να περασω μια απ αυτες τις τρις πρεπει να κανο νταουνγκρειντ σε ντζιντερ γιατη τωρα εχω μιουι4 που ειναι πανω σε αισκριμ???????

η τη ριχνουμε οπως ειμαι στην sd και προχωραμε??????????????????

επισης απο την πρωτη ρομ τι κατεβαζουμε απο τα addons

Edited by geoar
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Δεν υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι από τα δεδομένα μου, ε;

Για το Link2SD υπάρχει κανένας οδηγός;

Μόνο κάνοντας root δε χάνεις κάτι..

-------------

 

παιδια καλησπερα..θα ηθελα να μου προτεινετε καποια καλη ρομ ως προς την ταχυτητα,χωρις προβληματα,και μπαταρια..εχω εδω και μισο χρονο την jelly sandwich 9.0 και ειμαι μια χαρα απλα αν υπαρχει καποια πιο καλη κατα την γνωμη σας πες τε μου ευχαριστω!παλια ειχα βαλει ultimate hd αλλα δεν μαρεσε σχετικα καθολου.

 

Στις τελευταίες 3-4 σελίδες όλο προτάσεις rom και τρόπους εγκατάστασης θα βρεις.

Εγώ θα σου έλεγα, αν δεν έχεις προβλήματα κάτσε σε αυτή που είσαι. Υπάρχουν αρκετά bugs τριγύρω.

Αν πάλι θες οπωσδήποτε να πειραματιστείς, τσέκαρε τις εξής:

* Gin2Jellybean (GB)

* Zelly Cream 3.0 (ICS)

* Viper Xperia (ICS)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες

 

πριν λίγες μέρες πήρα ένα U για την κόρη μου.

Χτες έχοντας λίγο χρόνο του πέρασα ics από το σαιτ της σονυ και ήταν όλα εντάξει.

το πρόβλημα που μου παρουσίασε σήμερα είναι ότι κάνει επανεκκινήσεις χωρίς λόγο

από μόνο του. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

και στο pc όταν το συνδέω πάλι το ίδιο κάνει πάλι κολλάει στο sony και δεν μπαίνει στο cwm πατώντας το κουμπί είτε πατώντας επάνω στο sony

 

στο pc το συνδεουμε μονο για fastboot,flashtool.κι στις 2 περιπτωσεις το κινητο είναι κλειστο.για fastboot πατας το το δεξι πληκτρο και μετα συνδεεις το καλωδιο στο κινητο,το κινητο αναβει μπλε φωτακι.στο flashtool,πρωτα διαλεηεις ρομ,κερνελ,και σου λεει το προγραμμα ποτε να συνδεσεις κινητο,με πατημενο το αριστερο κουμπι.

φλασαρε με fastboot,neo kernel (lupus gia ics,vengeance,fusion).mpes sto cwm τωρα λογικα θα μπαινει.κανε φουλ wipe(παντα).

αμα δεν σου δουλευει ετσι φλασαρε με flashtool,μια στοκ ρομ που να επιτρεπει ροοτ(MT11i_4.1.A.0.562_CUSTOMIZED-NCB-Nordic),βαλε το χ-parts,και μπες στο cwm

Link to comment
Share on other sites

Έχει γεμίσει η internal memory του κινητού μίας φίλης μου και η λύση είναι το hard reset.

 

Σκέφτηκα βέβαια να της περάσω και κάποια άλλη rom, οπότε θα ήθελα να μου πείτε αν μπορείτε, αν υπάρχει κάποιος οδηγός εδώ μέσα για root και αν χρειάζεται να ξεκλειδώσω τον bootloader (διάβασα με λίγο ψάξιμο ότι αρκετοί έχετε κάνει root, αλλά έχετε κλειδωμένο bootloader) και επίσης αν και πώς μπορώ να μεγαλώσω τη χωρητικότητα της internal memory; Στο Desire και στο Galaxy 3 κάναμε ext4 partition στην sdcard και με ειδικό script που τρέχαμε μέσω terminal ανέβαινε η χωτηρικότητα τής internal memory.

 

Sorry που ρωτάω, αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με Sony. Eίδα και στο xda κάποιον οδηγό σχετικά με κοννέκτορες, για το ξεκλείδωμα του bootloader και είπα να ρωτήσω τους ποιο ειδικούς σχετικά με τη συσκευή, εδώ μέσα.

 

Μήπως θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος με τα βήματα που πρέπει να κάνω για να περάσω custom rom, σε stock συσκευή;

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με ξεκλείδωτο bootloader τότε το μόνο που χρειάζεται είναι να περάσεις έναν kernel βασισμένοι την gb.

 

Αν είσαι με κλειδωμένο πρέπει να κάνεις downgrade.

 

Από addons τίποτα. Εκείνο που λέει widget πρόσθετη το widget του καιρού. Αν σε ενδιαφέρει.

 

με κλειδωμένο ειμαι

ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κάνοντας root δε χάνεις κάτι..

-------------

 

 

 

Στις τελευταίες 3-4 σελίδες όλο προτάσεις rom και τρόπους εγκατάστασης θα βρεις.

Εγώ θα σου έλεγα, αν δεν έχεις προβλήματα κάτσε σε αυτή που είσαι. Υπάρχουν αρκετά bugs τριγύρω.

Αν πάλι θες οπωσδήποτε να πειραματιστείς, τσέκαρε τις εξής:

* Gin2Jellybean (GB)

* Zelly Cream 3.0 (ICS)

* Viper Xperia (ICS)

 

σε ευχαριστω για την γνμη σου τελικα εβαλα χθες την viper και ομολογω πως μαρεσει παρα πολυ!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος με τα βήματα που πρέπει να κάνω για να περάσω custom rom, σε stock συσκευή;

Ευχαριστώ.

 

Δες ==> εδώ <==

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οποιος έβαλε την viper σε κλειδωμένο bootloader είχε κανένα πρόβλημα? (wifi, 3g, μηνύματα κτλ)

 

εγω την εβαλα και δεν ανοιξε το κινητο εμεινε στο sony και περασα παλι την zelly 3 που εναι πολυ καλη για μενα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεκλειδώσει εγώ.. :)

 

Σου παρουσιάζει κανένα πρόβλημα με τις εφαρμογές ή τπτ αλλό. Θα μπορούσες να μου στείλεις με ποιον τρόπο το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες

 

πριν λίγες μέρες πήρα ένα U για την κόρη μου.

Χτες έχοντας λίγο χρόνο του πέρασα ics από το σαιτ της σονυ και ήταν όλα εντάξει.

το πρόβλημα που μου παρουσίασε σήμερα είναι ότι κάνει επανεκκινήσεις χωρίς λόγο

από μόνο του. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Εγώ θα σε συμβούλευα να τους το πας πίσω

Link to comment
Share on other sites

Σου παρουσιάζει κανένα πρόβλημα με τις εφαρμογές ή τπτ αλλό. Θα μπορούσες να μου στείλεις με ποιον τρόπο το έκανες?

Όχι όλα δουλεύουν κανονικότατα.. :D

Αρχικά επειχήρησα με τον οδηγό της SONY αλλά τα κατάφερα με αυτον τον οδηγό:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335820

Να ξερεις οτι χάνεις όλα τα αρχεια σου οπως εφαρμογές/μυνηματα/ μετά το unlock ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...