Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά με το να κάνω root το Neo V μου (είναι 4.0.2.A.0.62)? Δε θέλω να μου πείτε πως θα το κάνω, απλά θέλω να μάθω περισσότερες πληροφορίες:

Σκέφτομαι να ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό (άμα έχετε καλύτερο οδηγό ή έκδοση, δώστε link pls).

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2220568

 

Τι έκδοση να προτημήσω.

Τι ακριβώς είναι το Unlocked Bootloader γιατί δεν κατάλαβα.

Χάνοντε ότι έχω στο κινητό ή στην SD card μου όταν κάνω root? (επαφές, μυνήματα, εφαρμογές etc)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά με το να κάνω root το Neo V μου (είναι 4.0.2.A.0.62)? Δε θέλω να μου πείτε πως θα το κάνω, απλά θέλω να μάθω περισσότερες πληροφορίες:

Σκέφτομαι να ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό (άμα έχετε καλύτερο οδηγό ή έκδοση, δώστε link pls).

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2220568

 

Τι έκδοση να προτημήσω.

Τι ακριβώς είναι το Unlocked Bootloader γιατί δεν κατάλαβα.

Χάνοντε ότι έχω στο κινητό ή στην SD card μου όταν κάνω root? (επαφές, μυνήματα, εφαρμογές etc)

Για ροοτ ναι ακολουθησε οτι λεει εκεινο το λινκ...

και επειδη εχεις πολλες και θα εχεις και αλλες αποριες... διαβασε και αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

New Rom.....Zelly 3.0.1Zelly 3.0.1:lol:

 

Το είδα κι εγώ. Ελπίζω να μη λαγκάρει μετά από δύο βδομάδες όπως οι άλλες. Περιμένω σχόλια στο xda και μάλλον το ΣΚ θα μπει.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ. Ελπίζω να μη λαγκάρει μετά από δύο βδομάδες όπως οι άλλες. Περιμένω σχόλια στο xda και μάλλον το ΣΚ θα μπει.

 

εγω κανω back up και την βαζω τωρα:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να την κατεβάσω γιατί το dropbox μου βγάζει αυτό το σφάλμα "Error (509)

This account's public links are generating too much traffic and have been temporarily disabled!"

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ενώ έχω 41 mb ελεύθερο χώρο στην εσωτερική μνήμη δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογή.. μου λέει μνήμη πλήρης. τι μπορώ να κάνω?

 

Καλησπέρα παιδιά, χτες πέρασα την Ultimate HD στο neo V και είναι κυριολεκτικά σαν να άλλαξα κινητό! Καμία σχέση πλέον οι επιδόσεις της συσκευής. Με την κατανάλωση της μπαταρίας έχω ένα θέμα, αλλά δεν ξέρω, μπορεί να φταίω κι εγώ που δεν το έχω αφήσει από τα χέρια μου από χτες :)

Θέλω τη βοήθεια σας όσον αφορά το όριο των ελληνικών χαρακτήρων στα sms.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει το όριο ή πρέπει να εγκαταστήσω κάποια άλλη εφαρμογή για sms? Και ποια εφαρμογή προτείνεται σ'αυτή την περίπτωση?

Ευχαριστώ.

 

την beta η την 3,0,2 έχεις βάλει?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εδω και ενα μηνα εχω περασμενη αυτη τη ρομ ST25i_6.1.1.B.1.54 GENERIC - user_Sony.ftf και απο εχτες δεν μπορω να απενεργοποιησω το wifi εχτως αν επανεκκινησω τη συσκευη... τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρηκα.εχω φαει πολλες ωρες για να κανω root το κινητο και πραγματικα εχω χασει την μπαλα με αποτελεσμα να εχω ξενερωσει επειδη ειμαι οπως και πολλοι ασχετος αλλα το παλευω:).λοιπον εχω ICS το εχω ρουταρει αλλα θελω να γυρισω στην 2.37 και φυσικα να ειναι root καθως τρεχει καλυτερα σε αυτην την εκδοση πχ στο ICS εχω ελευθερη 180 ram μετα απο επανακινησει και 215 στην 2.3.7.διαβαζω αυτον το οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35820090%28english αλλα δεν βγαζω ακρη.το 3 πχ με backup και command δεν καταλαβαινω τον τροπο.γνωριζει καποιος expert να μου εξηγησεις.ευχαριστω εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εχω την 4.0.4 και εχω περασει την ultimate HDt 2.0.3 . στην αρχη ηταν πολυ ικανοποιητικη καθως δεν κολλουσε και ηταν γρηγορη. Μονο η διαχειριση της μπαταριας δεν ηταν πολυ καλη και που και που τα ηχεια δεν επαιζαν πολυ δυνατα. Θελω να ρωτησω αν η Ultimate HD http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1920207 που βγηκεε 3.0.2 ειναι πιο καλη απο την παλια και αν εχει παρουσιασει καποια προβληματα σε εσας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία τώρα τελευταία δεν μου εμφανίζει τις κλήσεις που έχω κάνει. Απλά μου βγάζει μόνο τους αριθμούς για να πληκτρολογήσω και τίποτα άλλο. Καμμία βοήθεια;

 

Λύθηκε το θέμα παιδιά. Δικό μου λάθος.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εχω την 4.0.4 και εχω περασει την ultimate HDt 2.0.3 . στην αρχη ηταν πολυ ικανοποιητικη καθως δεν κολλουσε και ηταν γρηγορη. Μονο η διαχειριση της μπαταριας δεν ηταν πολυ καλη και που και που τα ηχεια δεν επαιζαν πολυ δυνατα. Θελω να ρωτησω αν η Ultimate HD http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1920207 που βγηκεε 3.0.2 ειναι πιο καλη απο την παλια και αν εχει παρουσιασει καποια προβληματα σε εσας.

 

Καλησπέρα. Εγώ εδώ και 4 μήνες χρησιμοποιώ την έκδοση 3.0.2 και παρ'ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει προγενέστερη έκδοση αυτής της ROM, από το changelog και και την εμπειρία χρήσης που λαμβάνω εγώ, θα σου τη συνιστούσα ανεπιφύλακτα. Βέβαια, κι εγώ έχω ένα θεματάκι με τη μπαταρία, αλλά μου κρατάει μία ημέρα τουλάχιστον (μίαμιση το πολύ) με overclock στο 1,4 GHz και suave kernel. Τώρα, με τον stock kernel δεν ξέρω εάν η μπαταρία (τουλάχιστον) είναι καλύτερη ή χειρότερη. Ελπίζω να βοήθησα.

 

υπάρχει κανα καλο full screen caller id και κανασ καλως dialer?

 

Για τσέκαρε αυτόν εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=kz.mek.DialerOne&hl=el

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω ενα θεμα, μου χαλασε η αριστερη θυρα που μπαινει το καλωδιο για να φορτιζει... υπαρχει δυνατοτητα με καποιο καλωδιο να μπορεσω να φορτιζω το κινητο πλεον απο την δεξια θυρα(την hdmi)?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω ενα θεμα, μου χαλασε η αριστερη θυρα που μπαινει το καλωδιο για να φορτιζει... υπαρχει δυνατοτητα με καποιο καλωδιο να μπορεσω να φορτιζω το κινητο πλεον απο την δεξια θυρα(την hdmi)?

 

Πρέπει να αγοράσεις ένα καλώδιο MHL (κοίτα εδώ: http://www.plaisio.gr/tv/accessories/kalodia/Sony-Cable-MHL-DLCMB20-SYH-DLCMB20-SYH.htm). Να ξέρεις ότι κάθε φορά θα πρέπει να το συνδέεις στη θύρα HDMI της τηλεόρασής σου.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος για να φορτίσει από το MHL θα πρέπει το κινητό να υποστηρίζει το συγκεκριμένο πρωτόκολλο και το Neo V δεν υποστηρίζει. Ας με διορθώσει κάποιος ωστόσο γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος για το πρώτο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος για να φορτίσει από το MHL θα πρέπει το κινητό να υποστηρίζει το συγκεκριμένο πρωτόκολλο και το Neo V δεν υποστηρίζει. Ας με διορθώσει κάποιος ωστόσο γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος για το πρώτο.

 

Με τη Gingerbread όντως δεν υπήρχε υποστήριξη για κάτι τέτοιο, μιας και η HDMI λειτουργούσε μόνο ως output. Με την ICS όμως προστέθηκε και υποστήριξη για input εντολές, συμπεριλαμβανομένης και της φόρτισης. :) Και κάτι τέτοιο είναι δυνατό μόνο με το καλώδιο MHL της SONY.

Edited by rafa1919
Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση σε 4.0.4 στις αναπαντητες κλησεις δεν αναβει το λεντακι πανω δεξια. Ξερετε τι μπορει να συμβαινει?Το πηγα και στον γερμανο μου εκανε και εκει νεα αναβαθμιση αλλα το προβημα παραμενει. Στην 2.3.7 δουλευε σωστα.
Link to comment
Share on other sites

οποτε μονο με καλωδιο MHL πλέον το κινητο θα μπορει να φορτισει σε συνδεση με την τηλεοραση?

αυτο το καλωδιο ειναι συμβατο με μεγαλο μερος τηλεορασεων που κυκλοφορουν στην αγορα η μονο με τηλεορασεις σονυ και τελευταιας γενιας τηλεορασεις?

Link to comment
Share on other sites

οποτε μονο με καλωδιο MHL πλέον το κινητο θα μπορει να φορτισει σε συνδεση με την τηλεοραση?

αυτο το καλωδιο ειναι συμβατο με μεγαλο μερος τηλεορασεων που κυκλοφορουν στην αγορα η μονο με τηλεορασεις σονυ και τελευταιας γενιας τηλεορασεις?

 

Ναι, θα μπορεί να φορτίσει, αρκεί να έχεις την ICS. Δυστυχώς όμως, ισχύει αυτό που λες, δηλαδή αυτό γίνεται μόνο με τις τελευταίας γενιάς τηλεοράσεις.

Edited by rafa1919
Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

κριμα... υπαρχει μηπως δυνατοτητα, η θυρα απο το hdmi να βγαινει καλωδιο για usb?
Link to comment
Share on other sites

κριμα... υπαρχει μηπως δυνατοτητα, η θυρα απο το hdmi να βγαινει καλωδιο για usb?

 

Δεν νομίζω, αν και δεν το έχω ψάξει για να πω την αλήθεια. Θα το ελέγξω πάντως και θα σε ενημερώσω σχετικά.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...