Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που ειναι οι advance ρυθμισεις?

μηπως επιλογες για προγραμματιστες? και που το λεει το lock home to memory?

 

Εισαι σε stock rom?? Νομιζα ειχες περασει καποια custom..

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραια, δε την εχω δει/χρησιμοποιησει ΑΛΛΑ ολες οι custom rom (τουλαχιστον το 99%) εχουν ενα εξτρα μενου με ρυθμισεις μεσα στις κλασσικες ρυθμισεις του κινητου. Μπορει να λεγεται performance η cm settings η οτιδηποτε αλλο που ΔΕΝ υπηρχε οταν ησουν σε stock! Ε λογικα εκει μεσα θα υπαρχει και αυτο που σε λεω.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με λιγες κλησεις,μυνηματα facebook,μουσικη σχεδον ολη την ωρα και γενικά internet και με την φωτεινοτητα λιγο κατω απο την μέση οχι αυτοματη και περιπου 35 εφαρμογες μου φτανει το βραδυ γυρω στο 40-45% Για παράδειγμα εδώ βγήκα χθες για τρισιμισι ωρες περιπου και επαιξα λιγο,μπηκα λιγο youtube,ακουγα μουσική και μιλησα για κανα 25λεπτο με 3G ανοιχτό την περισσοτερη ωρα..(το βραδυ το κλείνω το κινητο)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή

αν το βάλω χειροκίνητο φωτισμό

αντί για αυτόματο

σε ποιο επίπεδο θα βελτιωθεί η μπαταρία;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποιο καλό application για έλεγχο της κάτω φωτεινής λωρίδας; Είτε για εξοικονόμηση ενέργειας, είτε για ειδοποιήσεις, μια και στα sms απ'όσο έχω δεν δεν ανάβει.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποιο καλό application για έλεγχο της κάτω φωτεινής λωρίδας; Είτε για εξοικονόμηση ενέργειας, είτε για ειδοποιήσεις, μια και στα sms απ'όσο έχω δεν δεν ανάβει.

 

Για ειδοποιήσεις κατέβασε το illumination bar

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, δε την εχω δει/χρησιμοποιησει ΑΛΛΑ ολες οι custom rom (τουλαχιστον το 99%) εχουν ενα εξτρα μενου με ρυθμισεις μεσα στις κλασσικες ρυθμισεις του κινητου. Μπορει να λεγεται performance η cm settings η οτιδηποτε αλλο που ΔΕΝ υπηρχε οταν ησουν σε stock! Ε λογικα εκει μεσα θα υπαρχει και αυτο που σε λεω.

 

το εψαξα ολο τετοιο πραγμα δεν βλεπω. θα την κρατησω λιγες μερες κι αμα δεν μου πει καποιος γιατι γινεται αυτο θα την βγαλω,,κολαει συνεχεια

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Υπαρχει καποιο προγραμμα για να κανω voice call ?

To τηλ δεν ειναι root

thanks

 

 

Δε σε καλυπτει το εικονιδιο με το τηλεφωνακι κατω αριστερα?? :p

Πλακα κανω, μπορεις να το θεσεις λιγο καλυτερα? Π.χ. θες κατι σαν το skype και το viber η κατι σαν το ex dialer ας πουμε?

 

Θα ήθελα αποθηκεύοντας μια επαφή, να μπορώ να ηχογραφήσω και το όνομα της επαφής για να μπορώ να την καλώ με φωνητική κλήση, όπως είχε και το παλιό μου k800i.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει εντοπιστεί κάτι που να μη δουλεύει σωστά σε zelly; Έχει μόνο πλεονεκτήματα έως τώρα; Να δοκιμάσω;
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει εντοπιστεί κάτι που να μη δουλεύει σωστά σε zelly; Έχει μόνο πλεονεκτήματα έως τώρα; Να δοκιμάσω;

 

εμενα φιλε μου κολαει καλυτερα ημουνα με την ICS και απορω πως ολοι εδω λενε οτι τρεχει μια χαρα και μενα μου κολαει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

το εψαξα ολο τετοιο πραγμα δεν βλεπω. θα την κρατησω λιγες μερες κι αμα δεν μου πει καποιος γιατι γινεται αυτο θα την βγαλω,,κολαει συνεχεια

 

Γενικά έχει εντοπιστεί κάτι που να μη δουλεύει σωστά σε zelly; Έχει μόνο πλεονεκτήματα έως τώρα; Να δοκιμάσω;

 

Να την βάλεις άφοβα, πολύ καλή σε όλα της.

 

εμενα φιλε μου κολαει καλυτερα ημουνα με την ICS και απορω πως ολοι εδω λενε οτι τρεχει μια χαρα και μενα μου κολαει

 

Πέννυ, είναι εκατό τοις εκατό σίγουρο ότι δεν έγινε σωστά η εγκατάσταση σου, για εμένα θα ήταν καλύτερο να κάνεις ξανά την εγκατάσταση και μετά να κρίνεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πως μπορώ να περάσω τη lockscreen του Xperia Z?

 

Τώρα είμαι σε Ultimate HD 3.0.2 με Xperia Z launcher.

 

Φίλε μου απο το να ψάχνω εγώ θα μπορούσες να το ψάξεις να το βρεις μόνος σου.Ούτε 30 δευτερόλεπτα δε μου πήρε...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2134562

Απλά πάρε backup με το cwm πρώτα μήπως και κάτι πάει στραβά.

Φιλικά πάντα ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά παντα αμα ητανε καμια κοπελίτσα ο φίλος θα του ριχνατε καμια δεκάρια pm όμως έτσι?φιλικά ομως
Link to comment
Share on other sites

Φιλικά παντα αμα ητανε καμια κοπελίτσα ο φίλος θα του ριχνατε καμια δεκάρια pm όμως έτσι?φιλικά ομως

 

χα χα χα χα απλά ας ψάχνουμε και λίγο μόνοι και αν δε βρούμε τότε εδώ είμαστε....

:google:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην με φάτε κιόλας :-o

Έψαξα αρκετά σήμερα αλλά όσες φορές προσπάθησα δεν κατάφερα τίποτα καθώς παρέμενε η κλασσική lockscreen της Sony..

Άμα τελικά καταφέρω και το περάσω, θα μπορώ μετά αν το θελήσω να ξαναβάλω την παλιά lockscreen όμως ?

 

Και κάτι άλλο(όπως προανέφερα είμαι σε UHD 3.0.2), ξέρετε γιατί δεν δουλεύει το ledακι των ειδοποιήσεων στα μηνύματα? Έψαξα και στο φάκελο data/conversations με root explorer και η τιμή είναι true στην ειδοποίηση με led

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

χα χα χα χα απλά ας ψάχνουμε και λίγο μόνοι και αν δε βρούμε τότε εδώ είμαστε....

:google:

 

Αποστολή, το πήρες το πρόγραμμα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή, το πήρες το πρόγραμμα.

 

Ναι φίλος πολύ καλό είναι. Μάλλον αυτό θα κρατήσω.Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...ενδιαφερομαι για το κντ και σε 15 περιπου μερες λογικα θα πα να το παραγγειλω απο τον γερμανο...απλα εχω μπει σε ενα διλημμα!μου συστησε ενας φιλος το sony xperia j και δεν ξερω πιο απο τα δυο να επιλεξω..καμια ιδεα?δεν ειμαι και τοσο απαιτητικος χρηστης...κανα μνμ λιγο φβ και λογικα θα γινει ρουτ σε οποιο κντ και να παρω...ta gnosta setcpu network spoofer κλπ κλπ κλπ επισης...η ics ειναι καλη για τα κιν?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...ενδιαφερομαι για το κντ και σε 15 περιπου μερες λογικα θα πα να το παραγγειλω απο τον γερμανο...απλα εχω μπει σε ενα διλημμα!μου συστησε ενας φιλος το sony xperia j και δεν ξερω πιο απο τα δυο να επιλεξω..καμια ιδεα?δεν ειμαι και τοσο απαιτητικος χρηστης...κανα μνμ λιγο φβ και λογικα θα γινει ρουτ σε οποιο κντ και να παρω...ta gnosta setcpu network spoofer κλπ κλπ κλπ επισης...η ics ειναι καλη για τα κιν?

 

Το U να πάρεις;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειχα και εγω στο μυαλο μου...απλα ρωτησα για να παρω και την γνωμη αλλων...και επειδη μιλησα με εναν φιλο μου που ο γερμανικος του του κανει ρουτ τα κινητα μας (εχει κανει ηδη 3) αν γινεται να το κανω μονος μου και ειπε οχι...ξερεις κανενα τροπο να το κανω ρουτ?υπαρχει κινδυνος? @dimitrissa
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω παραγγείλει αυτά εδώ τα καπάκια για να αλλάξω στο κινητό μου.

Έχω βρει οδηγίες για την αποσυναρμολόγησή του, αλλά τίποτα όσον αφορά το πως αφαιρείται το digitizer από το μπροστινό καπάκι.

 

Το έχει επιχειρήσει κανείς αυτό;

Είναι πολύ δύσκολο;

 

Σκέφτηκα απλά ότι εφόσον δεν πρόκειται να αλλάξω κινητό σύντομα, να το ανανεώσω λιγάκι και να το κάνω σαν καινούριο. Τώρα είναι μπλε-μαύρο, και το ασημί πάντα μου άρεσε σαν πιο exclusive.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω xperia neo v οταν γραφω με ελληνικους χαρακτηρες στους 60 χαρακτηρες μου βαζει 2ο μηνυμα τι να αλλαξω στις ρυθμισεις για να γινει 160 χαρακτηρες και αν δεν γινεται μπορειτε να μου προτεινετε μια καλη εφαρμογη ευχαριστω εκ τον προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...