Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα, τώρα είδα πως κι από ήχο (σε σχέση με την HD U) είναι πολύ χάλια, Καμία σχέση έχει μεγάλες αδυναμίες ακόμα. Εμένα εδώ και λίγη ώρα μου έχει σταματήσει δύο φορές και ο launcher.

 

Εδώ θα έλεγα ότι κάνεις λάθος. Ο ήχος στην zelly είναι μακράν καλύτερος και πιο δυνατός από ποτέ. Μην ξεχνάς έχει και το DOLBY DIGITAL AUDIO.O launcher δεν ξέρω γιατί σου κλείνει. Εμένα μόνο αυτό με το walman μου κάνει και θα το φτιάξω. Θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ θα έλεγα ότι κάνεις λάθος. Ο ήχος στην zelly είναι μακράν καλύτερος και πιο δυνατός από ποτέ. Μην ξεχνάς έχει και το DOLBY DIGITAL AUDIO.O launcher δεν ξέρω γιατί σου κλείνει. Εμένα μόνο αυτό με το walman μου κάνει και θα το φτιάξω. Θα σας ενημερώσω.

 

Άκυρο αυτό που είπα για λύση πριν. Μου ξανακολλησε. Τελικά έκανα ένα search στο titanium για dlna και παγωσα τις 3 εφαρμογές που βγάζει. Τώρα δεν κολλάει στη μουσική μου το walkman αλλά βέβαια δε δουλεύει το throw.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο αυτό που είπα για λύση πριν. Μου ξανακολλησε. Τελικά έκανα ένα search στο titanium για dlna και παγωσα τις 3 εφαρμογές που βγάζει. Τώρα δεν κολλάει στη μουσική μου το walkman αλλά βέβαια δε δουλεύει το throw.

 

Παιδιά μην την ψάχνετε κατα 99% το βρήκα. ΑΠλά κάνω κάτι δοκιμές τώρα. Θα φτιάξω και ένα zip αρχείο για να το εγκαταστήσετε μέσω cwm για να φτιάξει. Δώστε μου λίγο χρόνο να το τεστάρω.Αυτό κάνω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην την ψάχνετε κατα 99% το βρήκα. ΑΠλά κάνω κάτι δοκιμές τώρα. Θα φτιάξω και ένα zip αρχείο για να το εγκαταστήσετε μέσω cwm για να φτιάξει. Δώστε μου λίγο χρόνο να το τεστάρω.Αυτό κάνω τώρα.

 

Το zelly mod το έχεις εγκαταστήσει;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το zelly mod το έχεις εγκαταστήσει;

 

Εννοείς το Hot update (21/02/13) (OPTIONAL) που περιλαμβάνει αυτά....

 

Xperia Z Walkman app - Thanks to ThilinaC (I took his two parts of

 

work, modded to suit my rom and the compiled into a single apk)

Xperia Z JB keyboard smiley fix - Thanks to toshi_imsa and

 

DdcCabuslay for fixing keyboard Smiley.......

 

Ούτε εγώ το έβαλα....ακόμα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το Hot update (21/02/13) (OPTIONAL) που περιλαμβάνει αυτά....

 

Xperia Z Walkman app - Thanks to ThilinaC (I took his two parts of

 

work, modded to suit my rom and the compiled into a single apk)

Xperia Z JB keyboard smiley fix - Thanks to toshi_imsa and

 

DdcCabuslay for fixing keyboard Smiley.......

 

Ναι αυτό εννοεί αλλά αυτό το έχει καιρό και λογικά ήταν πριν βγεί η 2.5 (όχι λογικά,σίγουρα γιατί τον παρακολουθώ τον τύπο). Το walkman του ThilinaC λειτουργούσε τέλεια σε εμένα στην HD. Aπλά αυτός τώρα έκανε κάποια τροποποίηση στην εφαρμογή του ThilinaC και έκανε κάποιο λάθος. Αυτό ψάχνω να βρώ....

 

Παιδιά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω το λάθος. Το πράμα είναι απλό. Απεγκαταστήστε το walkman απο το titanium και βάλτε αυτό το walkman http://d-h.st/P6f

που είναι ακριβώς το ίδιο. Τόση ώρα που το δουλεύω πάει καλά. Ή στην καλύτερη βάζετε έναν winamp και τελειώσατε!!! Ε δε θα κάτσω να σκάσω για έναν player μουσικής....τόσοι υπάρχουν στο market.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοεί αλλά αυτό το έχει καιρό και λογικά ήταν πριν βγεί η 2.5 (όχι λογικά,σίγουρα γιατί τον παρακολουθώ τον τύπο). Το walkman του ThilinaC λειτουργούσε τέλεια σε εμένα στην HD. Aπλά αυτός τώρα έκανε κάποια τροποποίηση στην εφαρμογή του ThilinaC και έκανε κάποιο λάθος. Αυτό ψάχνω να βρώ....

 

Εννοώ αυτό:

ZELLY MOD

 

RE-UPLOADED the files it working now

 

INCLUDES

camera button to play/pause music

customized settings

added per app dpi option in display settings

remove nav bar and added 3 dot menu

added some new png's

and a surprise for gagan in about phone settings 

 

 

Screens

 

 

 

 

 

 

DOWNLOADS

 

FOR UNLOCKED BOOTLOADERS

 

FOR LOCKED BOOTLOADERS

 

 

flash the attached file to Hide the xposed dpi apps from app drawer

 

 

Also included my systemUI(MDPI) see attachment

 

guide for activating tablet mode http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2142951

 

 

Enjoy...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αυτό:

ZELLY MOD

 

RE-UPLOADED the files it working now

 

INCLUDES

camera button to play/pause music

customized settings

added per app dpi option in display settings

remove nav bar and added 3 dot menu

added some new png's

and a surprise for gagan in about phone settings 

 

 

Screens

 

 

 

 

 

 

DOWNLOADS

 

FOR UNLOCKED BOOTLOADERS

 

FOR LOCKED BOOTLOADERS

 

 

flash the attached file to Hide the xposed dpi apps from app drawer

 

 

Also included my systemUI(MDPI) see attachment

 

guide for activating tablet mode http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2142951

 

 

Enjoy...

 

 

Μπορείς να δώσεις ένα link για κατέβασμα, γιατί αυτό που δίνεις στο τέλος είναι για tablet. Ευχαριστώ πολύ.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέταξα από το κινητό μου το ''βαρύ'' Walkman μιας και μου έσπασε τα νεύρα και έβαλα το φανταστικό και πολύ πιο ελαφρύ WINAMP Pro.

Εδώ και μια ώρα το έχω Ξ Ε Σ Κ Ι Σ Ε Ι και δεν κολλάει καθόλου,ούτε lag ούτε τίποτα. Και τα widgets του επίσης πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέταξα από το κινητό μου το ''βαρύ'' Walkman μιας και μου έσπασε τα νεύρα και έβαλα το φανταστικό και πολύ πιο ελαφρύ WINAMP Pro.

Εδώ και μια ώρα το έχω Ξ Ε Σ Κ Ι Σ Ε Ι και δεν κολλάει καθόλου,ούτε lag ούτε τίποτα. Και τα widgets του επίσης πολύ ωραία.

 

Αποστολή, πες μου λίγο σε παρακαλώ τι να απεγκαταστήσω από το system/app.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή, πες μου λίγο σε παρακαλώ τι να απεγκαταστήσω από το system/app.

 

πήγαινε στο titanium καλύτερα και απεγκατέστησε οτιδήποτε λέει walkman (2 εφαρμογές είναι) και την οπτικοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις ένα link για κατέβασμα, γιατί αυτό που δίνεις στο τέλος είναι για tablet. Ευχαριστώ πολύ.......

 

Εδώ είσαι: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39447880&postcount=962

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Υπαρχει καποιο προγραμμα για να κανω voice call ?

To τηλ δεν ειναι root

thanks

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στο titanium καλύτερα και απεγκατέστησε οτιδήποτε λέει walkman (2 εφαρμογές είναι) και την οπτικοποίηση.

 

Το winamp με cwm το περνάμε;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το winamp με cwm το περνάμε;

 

Μόλις το πέρασα κι εγώ από play. Μια χαρά δείχνει. Θα το δοκιμάσω

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βαλετε και την έκδοση pro που έχει equaliser.επίσης με αυτόν τον player μπορείτε να ακούτε και κάποιους.online ραδιοφωνικούς σταθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Όχι.μπορείς να το κατεβάσεις από το play store.

 

Το βρήκα Αλλά το περνάς με cwm,θα δοκιμάσω και το link που έδωσε ο φίλος fick Μου αρέσει το wallknan της Sony.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βαλετε και την έκδοση pro που έχει equaliser.επίσης με αυτόν τον player μπορείτε να ακούτε και κάποιους.online ραδιοφωνικούς σταθμούς.

 

Ναι το προ έβαλα. Το κακό είναι ότι δε δουλεύουν οι συντομεύσεις στη lockscreen χωρίς walkman

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέταξα από το κινητό μου το ''βαρύ'' Walkman μιας και μου έσπασε τα νεύρα και έβαλα το φανταστικό και πολύ πιο ελαφρύ WINAMP Pro.

Εδώ και μια ώρα το έχω Ξ Ε Σ Κ Ι Σ Ε Ι και δεν κολλάει καθόλου,ούτε lag ούτε τίποτα. Και τα widgets του επίσης πολύ ωραία.

 

καλημερα

δεν ξερω τι λετε ολοι εσεις που βαλατε την zelly για εγω δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη, μου κολαει πολυ. Η ICS πολυ καλυτερη και μαλλον θα γυρισω σ αυτην αφου παιξω και με την HD ultimate πριν

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.....Τι εννοείς σου κολλάει, πως που σου κολλάει; Εγώ εκτός από τα προαναφερθέντα πιστεύω πως είναι αρκετά σταθερή Rom. Βασικό είναι πως η μπαταρία κρατάει για πλάκα δύο μέρες με σκληρή χρήση. Και μοιάζει πολύ με το Xperia Z. Δοκίμασε την λίγο ακόμα πριν την δικάσεις και καταδικάσεις.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.....Τι εννοείς σου κολλάει, πως που σου κολλάει; Εγώ εκτός από τα προαναφερθέντα πιστεύω πως είναι αρκετά σταθερή Rom. Βασικό είναι πως η μπαταρία κρατάει για πλάκα δύο μέρες με σκληρή χρήση. Και μοιάζει πολύ με το Xperia Z. Δοκίμασε την λίγο ακόμα πριν την δικάσεις και καταδικάσεις.......

 

Λοιπον, οταν μπαινω στο μενου και θελω να ξαναγυρισω στην επιφανεια εργασιας πως να το πω κολαει και εξαφανιζονται τα εικονιδια και σιγα σιγα επανερχονται και γενικως κολαει οτι και να κανω, τι μπορει να φταιει σε μενα κι εσεις ολοι λετε οτι ειναι η πιο καλη?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Υπαρχει καποιο προγραμμα για να κανω voice call ?

To τηλ δεν ειναι root

thanks

 

Δε σε καλυπτει το εικονιδιο με το τηλεφωνακι κατω αριστερα?? :p

Πλακα κανω, μπορεις να το θεσεις λιγο καλυτερα? Π.χ. θες κατι σαν το skype και το viber η κατι σαν το ex dialer ας πουμε?

 

Λοιπον, οταν μπαινω στο μενου και θελω να ξαναγυρισω στην επιφανεια εργασιας πως να το πω κολαει και εξαφανιζονται τα εικονιδια και σιγα σιγα επανερχονται και γενικως κολαει οτι και να κανω, τι μπορει να φταιει σε μενα κι εσεις ολοι λετε οτι ειναι η πιο καλη?

 

Αυτο που περιγραφεις ειναι επειδη δε κραταει στην μνημη το home. Καπου μεσα στις advanced ρυθμισεις θα γραφει κατι σαν lock home to memory. Δοκιμασε το..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που περιγραφεις ειναι επειδη δε κραταει στην μνημη το home. Καπου μεσα στις advanced ρυθμισεις θα γραφει κατι σαν lock home to memory. Δοκιμασε το..

 

που ειναι οι advance ρυθμισεις?

μηπως επιλογες για προγραμματιστες? και που το λεει το lock home to memory?

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...