Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν το εχω ρε φιλε τι να κανω την σιχενομε απο μικρος ........ οκ αλη φορα ΔΕΝ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΤΙΠΟΤΑ να δω τι προτιμας απο τα δυο χαχαχαχα ................. :p
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αναβάθμιση από την περασμένη εβδομάδα. Η αναβάθμιση έγινε με το .ftf αρχείο που μπορεί να κατεβάσει κανείς από το xda-developers: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1918920.

Το κινητό λειτουργεί πολύ καλά, έχει καλή απόκριση (ταχύτερη από πριν). Το GPS είναι πλέον λειτουργικό (με την 2.3.7 συνδεόταν μόνο από τύχη), χωρίς να βρίσκει σήμα άμεσα, συνδέεται σε κάθε περίπτωση. Τα πάντα λειτουργούν κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα όσον αφορά την 4.0.4 έχει αλλαγές, με άμεσα ορατή στο U το μέγεθος των χαρακτήρων σε όλες τις οθόνες (κυρίως μικρότεροι χαρακτήρες). Ακόμη καινούριο media player (walkman το ονομάζει η Sony) καθώς και Άλμπουμ φωτογραφιών. Ακόμη πολύ χρήσιμες Σημειώσεις (τα γνωστά post it), το Chrome για Android, καθώς και το Wisepilot για Xperia.

Η αναβάθμιση ήταν γρήγορη και απλή, για κάποιον που έχει μια στοιχιώδη επαφή με το flashtool της Sony. Απλά κράτησα ένα backup πριν το αναβαθμίσω (σε .ftf αρχείο), για την περίπτωση που κάτι πήγαινε στραβά.

 

Ανεβάζω και κάποια screenshots να "πάρετε μάτι" ....

Link to comment
Share on other sites

@ Georgezoulis

 

Ευχαριστουμε. πραγματικα όποιος μπορει απο εμας να γραφει γνωμη για τις διαφορες rom.

το συγκεκριμένο κινητακι το χρειαζεται περισσοτερο απο άλλα

με την ορθογραφία αλληθωρισα κι εγω λιγο είναι η αληθεια, αλλα ανθρωποι είμαστε... η καλη θεληση μετραει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αναβάθμιση από την περασμένη εβδομάδα. Η αναβάθμιση έγινε με το .ftf αρχείο που μπορεί να κατεβάσει κανείς από το xda-developers: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1918920.

Το κινητό λειτουργεί πολύ καλά, έχει καλή απόκριση (ταχύτερη από πριν). Το GPS είναι πλέον λειτουργικό (με την 2.3.7 συνδεόταν μόνο από τύχη), χωρίς να βρίσκει σήμα άμεσα, συνδέεται σε κάθε περίπτωση. Τα πάντα λειτουργούν κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα όσον αφορά την 4.0.4 έχει αλλαγές, με άμεσα ορατή στο U το μέγεθος των χαρακτήρων σε όλες τις οθόνες (κυρίως μικρότεροι χαρακτήρες). Ακόμη καινούριο media player (walkman το ονομάζει η Sony) καθώς και Άλμπουμ φωτογραφιών. Ακόμη πολύ χρήσιμες Σημειώσεις (τα γνωστά post it), το Chrome για Android, καθώς και το Wisepilot για Xperia.

Η αναβάθμιση ήταν γρήγορη και απλή, για κάποιον που έχει μια στοιχιώδη επαφή με το flashtool της Sony. Απλά κράτησα ένα backup πριν το αναβαθμίσω (σε .ftf αρχείο), για την περίπτωση που κάτι πήγαινε στραβά.

 

Ανεβάζω και κάποια screenshots να "πάρετε μάτι" ....

Εχει επιλογη για 160 χαρακτήρες στα SMS??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έχω κλειδωμένο Bootloader και δοκιμάζω roms.Νομίζω η καλύτερη που έχω δοκιμάσει ως τώρα είναι η Codename 9.0 και απο ics....και όμως είναι αλήθεια....η OFFICIAL .587!!! Με το που την έβαλα όλα λειτουργούν τέλεια,ούτε σπασίματα σε βίντεο που αναφέρουν μερικοί και το καλύτερο είναι πως έχω 200 MB ελεύθερη ram συνεχώς! Η μπαταρία μου κρατάει 2 μέρες με κανονική χρήση και φυσικά και με παιχνίδι μέσα.Έκανα και κάποιες δικές μου παραμέτρους...όπως να αφαιρέσω πολλές εφαρμογές που δε μου κάνουν, να προσθέσω τους καινούριους drivers adreno για καλύτερα γραφικά, να βάλω κάποια widget από το xperia s όπως και το home launcher που είναι από το xperia s επίσης.Και φυσικά άλλαξα και το notification toggle με αυτό που ήθελα και τρέχει σφαίρα.Άκουσα από πολλούς πολλά προβλήματα στην official ics αλλά σε μένα τίποτα ως τώρα. Ίσως οι επιλογές που έκανα να είναι η χρυσή τομή και να λειτουργεί το κινητό μας καλά. Από kernel δεν πείραξα τίποτα παρά μόνο για να κάνω το root και μετά επανέφερα πάλι αυτόν της .587 official.Είμαι τόσο ευχαριστημένος που δεν αλλάξω τίποτα άλλο.Θα μείνω εδώ και αν χρειαστεί να παίξω κάνα game που δε τρέχει στην ics (ως τώρα όλα μου παίζουν) θα βάλω την Codename.Αυτή ήταν και η ταπεινή μου γνώμη!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έχω κλειδωμένο Bootloader και δοκιμάζω roms.Νομίζω η καλύτερη που έχω δοκιμάσει ως τώρα είναι η Codename 9.0 και απο ics....και όμως είναι αλήθεια....η OFFICIAL .587!!! Με το που την έβαλα όλα λειτουργούν τέλεια,ούτε σπασίματα σε βίντεο που αναφέρουν μερικοί και το καλύτερο είναι πως έχω 200 MB ελεύθερη ram συνεχώς! Η μπαταρία μου κρατάει 2 μέρες με κανονική χρήση και φυσικά και με παιχνίδι μέσα.Έκανα και κάποιες δικές μου παραμέτρους...όπως να αφαιρέσω πολλές εφαρμογές που δε μου κάνουν, να προσθέσω τους καινούριους drivers adreno για καλύτερα γραφικά, να βάλω κάποια widget από το xperia s όπως και το home launcher που είναι από το xperia s επίσης.Και φυσικά άλλαξα και το notification toggle με αυτό που ήθελα και τρέχει σφαίρα.Άκουσα από πολλούς πολλά προβλήματα στην official ics αλλά σε μένα τίποτα ως τώρα. Ίσως οι επιλογές που έκανα να είναι η χρυσή τομή και να λειτουργεί το κινητό μας καλά. Από kernel δεν πείραξα τίποτα παρά μόνο για να κάνω το root και μετά επανέφερα πάλι αυτόν της .587 official.Είμαι τόσο ευχαριστημένος που δεν αλλάξω τίποτα άλλο.Θα μείνω εδώ και αν χρειαστεί να παίξω κάνα game που δε τρέχει στην ics (ως τώρα όλα μου παίζουν) θα βάλω την Codename.Αυτή ήταν και η ταπεινή μου γνώμη!:rolleyes:

 

ποιο notification toggle εβαλες φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προβλημα τελικα πρεπει να ειναι του router.]

 

άλλαξε channel ρε φίλε βάλε κοντά στο 11. πολύ πιθανό να δεις βελτίωση

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς ποτε παιζει να εμφανιστει στο PC companion το νεο update ; Έχει αργήσει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι ...

 

Περαν αυτου, ειναι ευκολο να περαστει ... "από πάνω" η νέα ROM σε locked bootloader ; Απλα ενα φλασαρισμα με το flashtool ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ έχω κλειδωμένο Bootloader και δοκιμάζω roms.Νομίζω η καλύτερη που έχω δοκιμάσει ως τώρα είναι η Codename 9.0 και απο ics....και όμως είναι αλήθεια....η OFFICIAL .587!!! Με το που την έβαλα όλα λειτουργούν τέλεια,ούτε σπασίματα σε βίντεο που αναφέρουν μερικοί και το καλύτερο είναι πως έχω 200 MB ελεύθερη ram συνεχώς! Η μπαταρία μου κρατάει 2 μέρες με κανονική χρήση και φυσικά και με παιχνίδι μέσα.Έκανα και κάποιες δικές μου παραμέτρους...όπως να αφαιρέσω πολλές εφαρμογές που δε μου κάνουν, να προσθέσω τους καινούριους drivers adreno για καλύτερα γραφικά, να βάλω κάποια widget από το xperia s όπως και το home launcher που είναι από το xperia s επίσης.Και φυσικά άλλαξα και το notification toggle με αυτό που ήθελα και τρέχει σφαίρα.Άκουσα από πολλούς πολλά προβλήματα στην official ics αλλά σε μένα τίποτα ως τώρα. Ίσως οι επιλογές που έκανα να είναι η χρυσή τομή και να λειτουργεί το κινητό μας καλά. Από kernel δεν πείραξα τίποτα παρά μόνο για να κάνω το root και μετά επανέφερα πάλι αυτόν της .587 official.Είμαι τόσο ευχαριστημένος που δεν αλλάξω τίποτα άλλο.Θα μείνω εδώ και αν χρειαστεί να παίξω κάνα game που δε τρέχει στην ics (ως τώρα όλα μου παίζουν) θα βάλω την Codename.Αυτή ήταν και η ταπεινή μου γνώμη!:rolleyes:

 

Παμε για Soulfunkdjx custom Rom δλδ???Και εγω με βλεπω να φευγω απο pureness,πολυ ''αδεια'' μου φαινεται...

 

άλλαξε channel ρε φίλε βάλε κοντά στο 11. πολύ πιθανό να δεις βελτίωση

 

Οχι και ''ρε'' οχι και ''ρε'' :lol: στην πρωτη ευκαιρεια το δοκιμαζω!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το παρω

εχω 2 ερωτησεις

1. ποσα γιγα εχει τελικα στην πρωτη σελιδα λεει 4

2. εχει καλη ποιοτητα ομιλιας? ειχα το sola και δεν ακουγοταν δυνατα........

Link to comment
Share on other sites

ποιο notification toggle εβαλες φιλε μου?

 

Αυτό του XPERIA S.Μου αρέσει πάρα πολύ και έχει και επιλογή στο μενού τι να βάλεις.

http://1.androidauthority.com/wp-content/uploads/howto/notification-toggle-screenshot-1-120424.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παμε για Soulfunkdjx custom Rom δλδ???Και εγω με βλεπω να φευγω απο pureness,πολυ ''αδεια'' μου φαινεται...

Χα χα.Να σου πώ μου αρέσει η ιδέα σου και ήθελα και πιο παλιά να την κάνω αλλά δε ξέρω πως να την κάνω όλη την rom zip αρχείο και να την εγκαθιστά ο καθένας στο κινητό του.Το backup που δημιουργώ στο cwm έχει μέσα τα στοιχεία μου του google λογαριασμού και αν διαλέξω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων διαγράφονται όλα μεν αλλά εγκαθιστά ξανά κάτι εργοστασιακές πάλι εφαρμογές...οπότε αν κάποιος μας πει τον τρόπο θα φτιάξω μια δικιά μου rom. Τώρα που το σκέφτομαι.......ρε συ αυτό είναι!!!!!!Θα κάνω επαναφορά....θα βάλω μέσα τα δικά μου χωρίς να βάλω google λογαριασμό και μετά θα πάρω το backup...αχ...αμα κολλήσει ο εγκέφαλος....Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου το πει να τοκάνω.

 

Ξερει κανείς ποτε παιζει να εμφανιστει στο PC companion το νεο update ; Έχει αργήσει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι ...

 

Περαν αυτου, ειναι ευκολο να περαστει ... "από πάνω" η νέα ROM σε locked bootloader ; Απλα ενα φλασαρισμα με το flashtool ;

 

Ναι φίλε μου.Βρίσκεις την νέα ρομ .587 και την φλασάρεις μέσω flashtool.Και εγώ έτσι την πέρασα.Απλά όταν κάνεις root πρέπει να αλλάξεις τον kernel με αυτόν της .431 μέσω flashtool,να βάλεις root και αν θες επανέρχεσαι πάλι σε kernel .587 ή παραμένεις στον άλλο.Εγώ προσωπικά έβαλα πάλι τον kernel .587 για να μην δημιουργηθεί κανένα περίεργο....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανειs το update 587 με si 1254-6062?μηπως δν το παρουμε καθολου εμεις;
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

PARANOID ANDROID JB|[v2.11]= πολυ καλη πολυ γριγορη πολες επιλογες......αλλα......trackid δουλεβε προφανος κτι ελιπε .......επισις ο flashplayer δεν ιποστιριζοταν απο το μαρκετ μονο unofisial πατεντα..... κ δεφτερον κ τραγικοτερο ξαφινα μετα απο ενα βιντεο πχ που εβλεπα στο νετ κανει το μιρεο λαθος κ σβινει μπροστα μου κιολας κ τι ειναι αφτα ρε λεω κ ετσι πιρε κ αφτη δρομο.........

 

Καταρχάς μπράβο για τον κόπο σου που έκατσες και έγραψες τις (όποιες) εντυπώσεις σου, αν και ομολογουμένως, λόγο απουσίας κάποιου κόμματος ή τελείας μου βγήκε η γλώσσα να τις διαβάσω :p

Κατά δεύτερον, μιας και βρισκόμαστε σε forum, καλό θα είναι να υπάρχει και μια... αντιπαράθεση (καλοπροαίρετη πάντα!) για να σχηματίζουμε μια πιο σφαιρική γνώμη.

 

Για την JB της PARANOID τώρα, καταρχάς σήμερα κυκλοφόρησε η 2.15 η οποία είναι και stable! Παρόλο που είναι stable όμως, συνεχίζει να βασίζεται στην πειραματική CM 10 που βρίσκεται σε Alpha στάδιο (ούτε καν beta!). Εσύ κρίνεις την προηγούμενη έκδοση μάλιστα (2.11) που δεν ήταν καν stable. Οπότε λογικό (?) να έχει διάφορα bugs.

Επίσης, επισημαίνεις 3 σημεία:

Α) TrackID. Όπως είναι γνωστό (?) εάν ξεκλειδώσουμε τον bootloader με τον official τρόπο, μια από τις σημαντικότερες απώλειες είναι τα DRM keys, τα οποία είναι απαραίτητα για την λειτουργία του TrackID (διάβασε εδώ στην ενότητα 1.) Πέραν αυτού όμως (που αν ισχύει, δεν είναι πρόβλημα της ROM) για πιο λόγο να χρησιμοποιείς το TrackID όταν υπάρχει το SoundHound;

B) Ο flash player δεν υποστηριζόταν από το market! (??????????) Δεν ξέρω πότε την δοκίμασες, αλλά ο flash player δεν υφίσταται πλέον στο Play Store από τα μέσα Αυγούστου, άρα και δεν υποστηρίζει καμία συσκευή επίσημα τον flash player. Αν έχεις το app όμως μια χαρά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

Γ) Καλά, επειδή έκανε restart μπροστά σου τσατίστηκες και την έστειλες; Δηλαδή άμα το έκανε "πίσω από την πλάτη σου" δεν θα υπήρχε πρόβλημα; :p Όλες οι ROM's μπορούν να τα κάνουν αυτά, είτε είναι custom, είτε official. Μάλλον έψαχνες αφορμή για να την αλλάξεις :p

 

Και τέλος, στην αρχή λες πως άλλαζες ROM's αλλά μόνο ICS. Η συγκεκριμένη είναι JB όπως γράφεις άλλωστε και στον τίτλο της!

 

Ενημερωτικά, πέρασα την νεότερη έκδοση για να δω πως πάει (ίσως να την κρατήσω 1-2 μέρες για να βγάλω συμπεράσματα). Προς το παρόν πάντως, 2 παιχνιδάκια που πέρασα με το back up μου, δεν τρέχουν (ίσως να χρειάζονται επανεγκατάσταση).

 

Εν κατακλείδι, όλες οι custom rom θα έχουν τα μικροπροβλήματά τους. Για παράδειγμα, πέρασα την Codename 9.1 και δεν είδα πουθενά επιλογή για πανοραμική λήψη. Ίσως να μη κοίταξα καλά βέβαια. Τελικά αν θέλουμε να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο, official!

 

Υ.Γ. @Georgezoulis αν είχες το κουράγιο να διαβάσεις μέχρι εδώ (:p) οφείλω να σου πω πως όλα αυτά τα γράφω καλοπροαίρετα χωρίς καμία διάθεση παρεξήγησης ή προσβολής. Αν (άθελά μου) σε προσέβαλε κάτι από τα παραπάνω, σου ζητώ προκαταβολικά συγνώμη.

Υ.Γ.2 Προς όλους (:p) συγνώμη αν σας κούρασα, υπόσχομαι πως θα ξαναποστάρω μετά από 1 μήνα πάλι :D

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εν κατακλείδι, όλες οι custom rom θα έχουν τα μικροπροβλήματά τους. Για παράδειγμα, πέρασα την Codename 9.1 και δεν είδα πουθενά επιλογή για πανοραμική λήψη. Ίσως να μη κοίταξα καλά βέβαια.

Μια χαρά κοίταξες.Όντως δεν την έχει την πανοραμική λήψη.Αν θες να την έχεις στην codename μπορώ να σου πω τι να κάνεις.Το έκανα εγώ και πέτυχε.

Στείλε Pm αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κοίταξες.Όντως δεν την έχει την πανοραμική λήψη.Αν θες να την έχεις στην codename μπορώ να σου πω τι να κάνεις.Το έκανα εγώ και πέτυχε.

Στείλε Pm αν σε ενδιαφέρει.

 

Ναι ξέρω τι έκανες, μιας και σου το είχα προτείνει κιόλας :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω τι έκανες, μιας και σου το είχα προτείνει κιόλας :p

E, πείτε και σε εμάς..!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανειs το update 587 με si 1254-6062?μηπως δν το παρουμε καθολου εμεις;

 

ελα αδερφε δεν παρεξιγουμε καλαμπουρι να κανουμε ....... κ ναι σινεχιζω να σας πεθενω στα ανορθογραφα επιδι μου την ειπατε κ πριν :P) το μονο που ξεχασα να πω ειναι οτι δοκιμασα κ το SoundHound μαλον δεν δουλεβει το ιχιακι με αφτην την rom κ επισις το trackid το εχω δοκιμασει σε πολες rom κ δουλεβει μια χαρα να σας πω :P

Link to comment
Share on other sites

E, πείτε και σε εμάς..!

 

Αποσυμπιέζεις τα αρχεία που σου δίνω (SemcCameraUI.apk & SemcCamera3D.apk) και τα αντιγράφεις στην κάρτα μνήμης σου..Μετά απεγκαθιστάς την κάμερα που έχει ήδη η codename και με έναν file explorer κάνεις εγκατάσταση πρώτα το SemcCameraUI.apk & μετά SemcCamera3D.apk.Επανεκκίνηση &............Βουαλά!!!:p

 

http://www.sendspace.com/file/8gh3y0

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελευταία official έκδοση firmware ποια είναι για το κινητακι;

Ευχαριστω πολυ!!!

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελευταία official έκδοση firmware ποια είναι για το κινητακι;

Ευχαριστω πολυ!!!

 

Eίναι η ICS 4.0.4 (4.1.B.0.587).

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αναβάθμιση από την περασμένη εβδομάδα. Η αναβάθμιση έγινε με το .ftf αρχείο που μπορεί να κατεβάσει κανείς από το xda-developers: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1918920.

Το κινητό λειτουργεί πολύ καλά, έχει καλή απόκριση (ταχύτερη από πριν). Το GPS είναι πλέον λειτουργικό (με την 2.3.7 συνδεόταν μόνο από τύχη), χωρίς να βρίσκει σήμα άμεσα, συνδέεται σε κάθε περίπτωση. Τα πάντα λειτουργούν κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα όσον αφορά την 4.0.4 έχει αλλαγές, με άμεσα ορατή στο U το μέγεθος των χαρακτήρων σε όλες τις οθόνες (κυρίως μικρότεροι χαρακτήρες). Ακόμη καινούριο media player (walkman το ονομάζει η Sony) καθώς και Άλμπουμ φωτογραφιών. Ακόμη πολύ χρήσιμες Σημειώσεις (τα γνωστά post it), το Chrome για Android, καθώς και το Wisepilot για Xperia.

Η αναβάθμιση ήταν γρήγορη και απλή, για κάποιον που έχει μια στοιχιώδη επαφή με το flashtool της Sony. Απλά κράτησα ένα backup πριν το αναβαθμίσω (σε .ftf αρχείο), για την περίπτωση που κάτι πήγαινε στραβά.

 

Ανεβάζω και κάποια screenshots να "πάρετε μάτι" ....

με την εγγυηση δεν υπαρχει θεμα ε?

εννοω εαν το επαναφερω με sesus ολα καλα ε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...