Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην πας στην 4αρα

και μπορεις μεσω των ρυθμισεςων να μεταφερεις καποιες

και μεσω της εφαρμογης app2sd και τις υπολοιπες

 

χρειάζεται να κάνω unlock root?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνίσω με τον GUZGUN για τις πολλές σελίδες αρα να ρωτήσω κ εγώ η γνήσια αναβάθμηση σε isc 4 λειτουργεί κανονικά ή θα έχω θέμα αρα να αφήσω την 2,3?? Όσο εχθές που έλεγα για την θερμοκρασία της οθόνης τελικά την δουλειά την έκανε το 3g λόγο π εδώ δεν εχεί παντού καλό σήμα όλο έψαχνε........
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά εχτές το βράδυ το κινητό μου τρελάθηκε μόνο του την ώρα που άκουγα μουσική (με το cloudskipper) μου έβγαλε ειδοποίηση ότι η εφαρμογή σταμάτησε εγώ πάτησα το ok και μετά το κινητό κόλλησε! το έκλεισα και το άνοιξα και μόλις άνοιξε είχε ένα μαύρο φόντο και την ώρα δεν υπήρχε ούτε notification bar και μόλις τράβαγα την μπάρα ξεκλειδώματος ξανά κόλλαγε! Προσπάθησα μέσω CWM να κάνω restore αλλά δεν άλλαξε κάτι. Ήμουν στην ICS 4.03 rooted και τελικά χωρίς να μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο έκανα update μέσω SEUS στην 4.04. Τώρα σκέφτομαι να βάλω την pureness που είναι για locked bootloaders θέλω να ρωτήσω πρέπει πρώτα να ρουταρω την 4.04 να βάλω ξανά την CWM και μετά να πάω στην pureness γιατί έλεγα εαν γίνεται να αποφύγω το ρουταρισμα της 4.04

Ευχαριστώ εκ προτέρων

Υ.Γ Συγνώμη για το μεγάλο post

Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να κανω downgrade απο 4.0.4 σε GB..... υπαρχει καποιος ευκολουτσικος οδηγος παιδες ?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν ειμαι σιγουρος

 

Δεν χρειάζεται τελικά, ούτε root, ούτε partition όπως το link2SD.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά εχτές το βράδυ το κινητό μου τρελάθηκε μόνο του την ώρα που άκουγα μουσική (με το cloudskipper) μου έβγαλε ειδοποίηση ότι η εφαρμογή σταμάτησε εγώ πάτησα το ok και μετά το κινητό κόλλησε! το έκλεισα και το άνοιξα και μόλις άνοιξε είχε ένα μαύρο φόντο και την ώρα δεν υπήρχε ούτε notification bar και μόλις τράβαγα την μπάρα ξεκλειδώματος ξανά κόλλαγε! Προσπάθησα μέσω CWM να κάνω restore αλλά δεν άλλαξε κάτι. Ήμουν στην ICS 4.03 rooted και τελικά χωρίς να μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο έκανα update μέσω SEUS στην 4.04. Τώρα σκέφτομαι να βάλω την pureness που είναι για locked bootloaders θέλω να ρωτήσω πρέπει πρώτα να ρουταρω την 4.04 να βάλω ξανά την CWM και μετά να πάω στην pureness γιατί έλεγα εαν γίνεται να αποφύγω το ρουταρισμα της 4.04

Ευχαριστώ εκ προτέρων

Υ.Γ Συγνώμη για το μεγάλο post

Ναι πρέπει να έχεις cwm για να φλασαρεις την pureness.

Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να κανω downgrade απο 4.0.4 σε GB..... υπαρχει καποιος ευκολουτσικος οδηγος παιδες ?

 

ευχαριστω.

 

Καλουτσικος όχι:p

Super ναι!

Μπες στην υπογραφή μου κ θα το βρεις

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Guest filippos13

Καλισπερα παιδια και απο μενα.. Ειμαι νεος στο forum και εχω κατι αποριουλες.

Εχω το x10 mini και θελω να αγορασω το neo V. Μπορειτε να μου προτεινετε καταστηματα που το εχουν διαθεσιμο? Στο skroutz δεν εχει πολλες επιλογες και δεν θελω να ειναι απο ebay.. Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω κατι και ζηταω συγνωμη προκαταβολικα αν εχει ξαναειπωθει το προβλημα αλλα δεν ειναι δικο μου το κινητο και δεν το παρακολυθω το thread.

καταρχην εχουμε ενα κινητακι που εχει μαμα rom και μαμα καρτα μνημης.Λοιπον, οταν πηγαινω στον αποθηκευτικο στην καρτα sd μου βγαζει το γκριζακι του ελευθερου χωρου να ειναι πανω απο τo μισο αναλογικα. αλλα απο κατω γραφει 0,00kb. Επισης αν προσθεσεις ολα τα υπολοιπα (εικονες, εφαρμογες κλπ) βγαζουν καπου 500mb. αλλα η καρτα ειναι 2 gb!!!

παω να βγαλω φωτογραφιες και μου λεει οτι η καρτα ειναι γεματη!!

εχω κατεβασει app cache και τετοια αλλα τιποτα. το μονο που μου ηρθε στο μυαλο αλλα και παλι 1,4gb cache, δεν παιζει...

παει καπου το μυαλο σας???

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους..

Εχω ενα μεγαλο προβλημα το οποιο δν μπορω να το λυσω και θελω βοηθεια γιατι θα στειλω το neo v να κανει παρεα με τον τοιχο..

Οποτε μιλαω στο τηλεφωνο ξαφνικα κλεινει η γραμμη και χανει το σημα στιγμιαια μεν αλλα ειναι αρκετο για να με κοβει συνεχεια...

Εκανα seus μπας και αλλα τιποτα,,,

Καμια ιδεα???

Ευχαριστω προκαταβολικα ολους

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους, μπηκε η 2.3.4 και το κινητακι πεταει πλεον.......

 

ξερουμε αν οντως η τελευταια αναβαθμηση θα βγει συντομα για να περασω την 4αρα, αλλα χωρις τα προβληματα που εχει ?

 

επισης κατι τελευταιο, τωρα που εβαλα την 2.3.4 μου λεει να κανω αναβαθμηση σε 0.62.... θα χαθει το root που του εχω κανει ?

 

τωρα εχω 0.42

 

thanks.

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους..

Εχω ενα μεγαλο προβλημα το οποιο δν μπορω να το λυσω και θελω βοηθεια γιατι θα στειλω το neo v να κανει παρεα με τον τοιχο..

Οποτε μιλαω στο τηλεφωνο ξαφνικα κλεινει η γραμμη και χανει το σημα στιγμιαια μεν αλλα ειναι αρκετο για να με κοβει συνεχεια...

Εκανα seus μπας και αλλα τιποτα,,,

Καμια ιδεα???

Ευχαριστω προκαταβολικα ολους

 

Εχεις κοσμοτε;Δοκιμασε να βαλεις μονο GSM στη λειτουργια δικτυου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους, μπηκε η 2.3.4 και το κινητακι πεταει πλεον.......

 

ξερουμε αν οντως η τελευταια αναβαθμηση θα βγει συντομα για να περασω την 4αρα, αλλα χωρις τα προβληματα που εχει ?

 

επισης κατι τελευταιο, τωρα που εβαλα την 2.3.4 μου λεει να κανω αναβαθμηση σε 0.62.... θα χαθει το root που του εχω κανει ?

 

τωρα εχω 0.42

 

thanks.

 

Αν δεν έχεις πειράξει το οτιδήποτε δε χάνει το root μέσω update center εννοώ!

Σε μένα τουλάχιστον:p

Εγώ πέρασα τη 0.42 κ στο καπάκι την 0.62 κ το κράτησε

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

απο το κινητο μου εβγαλε την αναβαθμηση..... αν το συνδεσω στο pc μου βγαζει την καταραμενη τελευταια εκδοση που κολλαει το συμπαν......

 

ειδες διαφορα στις 2 εκδοσεις 0.42 και 0.62 εννοω....

 

θελω να το κανω γιατι μου εχει κατσικωθει πανω αριστερα το σηματακι της αναβαθμησης και ειναι σπαστικο. :lol:

 

 

ps:αυτη την εχει δοκιμασει κανεις ? Xperia Ice Cream Pureness Build 11 αν ναι απο αυτονομια και κολληματα πως παει ?

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

απο το κινητο μου εβγαλε την αναβαθμηση..... αν το συνδεσω στο pc μου βγαζει την καταραμενη τελευταια εκδοση που κολλαει το συμπαν......

 

ειδες διαφορα στις 2 εκδοσεις 0.42 και 0.62 εννοω....

 

θελω να το κανω γιατι μου εχει κατσικωθει πανω αριστερα το σηματακι της αναβαθμησης και ειναι σπαστικο. :lol:

 

 

ps:αυτη την εχει δοκιμασει κανεις ? Xperia Ice Cream Pureness Build 11 αν ναι απο αυτονομια και κολληματα πως παει ?

 

Καμία διαφορά..

Αν σου τη σπάει κατέβασε το titanium backup κ κάνε freeze ή απεγκατάσταση το update center

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: έχω το neo V περίπου 8 μήνες και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, χωρίς προβλήματα (όχι root, με ICS & Vodafone). Την τελευταία εβδομάδα, όμως, ενώ είναι ανοικτό, δείχνει κάποιες στιγμές - μέρα παρά μέρα και λίγο περισσότερο - ότι δεν έχει σήμα/δε βλέπει τη sim, κτλ. και πρέπει να ξανακάνω απενεργοποίηση/ενεργοποίηση για να λειτουργήσει κανονικά. Πρέπει να ανησυχώ, είναι φυσιολογικό; Τί μπορεί να φταίει; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα παιδια και απο μενα.. Ειμαι νεος στο forum και εχω κατι αποριουλες.

Εχω το x10 mini και θελω να αγορασω το neo V. Μπορειτε να μου προτεινετε καταστηματα που το εχουν διαθεσιμο? Στο skroutz δεν εχει πολλες επιλογες και δεν θελω να ειναι απο ebay.. Καμια ιδεα?

 

για δες σε vodafone

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εβαλα μια αλλη rom στο κινητο, αλλα λειπουν καποια στοιχεια που μου ηταν χρησιμα...οπως το alarm.

 

Γινεται να βρω απο καπου αυτα τα αρχεια συστηματος και να τα περασω?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα μια αλλη rom στο κινητο, αλλα λειπουν καποια στοιχεια που μου ηταν χρησιμα...οπως το alarm.

 

Γινεται να βρω απο καπου αυτα τα αρχεια συστηματος και να τα περασω?

 

Το ξυπνητήρι εννοείς;;

 

Ποια ρομ έβαλες που δεν έχει ξυπνητήρι :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εβαλα μια αλλη rom στο κινητο, αλλα λειπουν καποια στοιχεια που μου ηταν χρησιμα...οπως το alarm.

 

Γινεται να βρω απο καπου αυτα τα αρχεια συστηματος και να τα περασω?

 

Αν δεν έχει ειδοποιήσεις κατέβασε ένα από το play store

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...