Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πως είναι το θέμα:p

 

Όταν γράφεις το μήνυμά σου σου εμφανίζεται το πληκτρολόγιο του xperia. Στα αριστερά υπάρχει ένα βέλος που δείχνει προς τα πάνω. Το πατάς και γράφεις με μικρά. Για να πάει όμως και το μήνυμα στον παραλήπτη με μικρά θα πρέπει από τις Ρυθμίσεις της εφαρμογής να έχεις ξε-τικάρει την επιλογή για εξοικονόμηση κόστους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν φλασαρεις τη 4.0.3 κ της περνάς το root κ στο καπάκι μέσω ota δε γίνεται update;

 

βρηκα να κανω partition στην sd με το MiniTool Partition Wizard και μετα με το Link2SD να κανω μεταφορα των εφαρμογων

στην sd

ισχυει κατι τετοιο η και το Link2SD χρειαζεται να εισαι root

ο οδηγος που βρηκα παντως δεν λεει για root

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρηκα να κανω partition στην sd με το MiniTool Partition Wizard και μετα με το Link2SD να κανω μεταφορα των εφαρμογων

στην sd

ισχυει κατι τετοιο η και το Link2SD χρειαζεται να εισαι root

ο οδηγος που βρηκα παντως δεν λεει για root

 

Για να δουλέψεις το Link2SD χρειάζεσαι root. Εκτός και αν υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή που δουλεύει χωρίς (αν και δε το νομίζω).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς AOSP θέμα για ICS 0.431 παρακαλώ; :p

 

[THEME][iCS][4.1.B.0.431] AOSP Theme for Xperia [v1.00][10.06.2012]

+.Browser

+.Calculator

+.Calendar

+.Themes

+.Walkman

+.Phonebook

+.Camera

+.Dialer

+.Blue Notification toggles

+.Center clock in statusbar

+.AOSP Lockscreen

+.AOSP Boot Screen

+.For AOSP Launcher install Apex

+.Alarms

+.Settings

+.Live wallpapers

+.AOSP Keyboard

 

οτι δεν θελεις το σβηνεις μεσα στο zip μην κανεις unzip και μετα φλασαρεις μεσω cmw

υ.γ δεν εχει on screen buttons απλα αυτην την εικονα βρηκαν

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, παιδια εχω προβλημα με το κινητο!!! Αφου το εκλεισα να του κανω ενα restart δεν ξανα ανοιξε, κολλαει παντα στην οθονη που γραφει xperia εβγαλα την μπαταρια μηπως ξεκολλισει αλλα οχι μονο δεν ξεκολλισε αλλα μολις βαζω την μπαταρια ανοιγει μονο του και μενει στην οθονη xperia!! ξερετε τι μπορει να φταει; πως θα το flasarw?

 

Καταφερα να το flasarw με το flashtool πριν ανοιξει μονο του παλι, περναω την .42 πως μπορω να βαλω την ICS 4.0.4 και να ειμαι root?

 

Αν περάσεις τη 4.0.3 τη κάνεις root κ με ota για 4.0.4 δε θα κρατήσει το root;Εγώ έκανα root τη 0.42 κ αμέσως update με ota για 0.62 κ το κράτησε

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια σας στα εξης:

1) υπαρχει καποιο θεμα που να εξηγει τι ειναι flash, flashtool? (μηπως ειναι το πρωτο σταδιο, απο το ευκολο τροπο για ρουτ στην 4,0,3 ? )

τι ειναι ξεκλειδωμα bootloader και τι γινεται οταν πετυχει αυτο? χανεται η εγγυηση? και σε τι χρησιμευει?

2) θελω να περασω την 4,0,3 ξανα, που θα την βρω? υπαρχει οδηγος?

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω την gb πως βαζω τα tweaks που αναφερετε? κατι για copy paste διαβασα αλλα πως και που? ευχαριστω. α με την 4,0,2 μπορει να εβγαζε καλυτερα αποτελεσματα στα τεστ αλλα σαν την gb στην χρηση δεν ειναι δυστηχως..
Link to comment
Share on other sites

Περασα το CWM και παταω το Volume Down και δεν με βαζει :/

 

 

 

Δεν ειχα προβλημα και με την 4.0.3 το μονο προβλημα που ειχα ηταν με το wifi!!

 

 

 

1) Κανεις αναβαθμιση με SUS στην 4.0.4 (εγω εκανα ενημερωση και επαναφορα καθως ειχε παγωσει το κινητο)!

2) Φλασαρα τον kernel της 4.0.3!! Μεσω του flashtool

3) Μετα κανεις root κανονικα με τον ευκολο τροπο!! Αλλα προσεχε να εχει κλεισει το pc companion γιατι δεν προκειται να πετυχεις το root πεδευτικα πολυ καθως αλλες φορες δεν ειχα προβλημα!

4) Αφου ελεγξεις οτι εισαι root φλασαρεις τον κερνελ της 4.0.4

 

Εισαι ετοιμος μετα!

 

Ακολουθησα αυτον τον οδηγο!

 

 

 

Αναφερα παραπανω πως!!! Ευκολος τροπος δεν υπαρχει δυστυχως, και δεν νομιζω να βγεις, αν ηταν θα ειχε βγει! Αναγκαστησα εκανα αναβαθμιση καθως δεν στα ξαφνικα τα φτυσε :P

one click root χωρις kernel δεν προκειτε βα βγει ποτε???

Link to comment
Share on other sites

one click root χωρις kernel δεν προκειτε βα βγει ποτε???

 

Άμα ήταν θα είχε βγει...Έπεσα έξω,πίστευα θα βγάζανε:(

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα να βαλω την 4.0.4 και να εχω και root!!

 

Τωρα θελω να μου πειτε αν υπαρχει Status bar για την 4.0.4! ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ status bar, οχι lock screen κι αλλα!!!

 

πως το εκανες φιλε μου?

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Άμα ήταν θα είχε βγει...Έπεσα έξω,πίστευα θα βγάζανε:(

 

και εγω μια απο τα ιδια χθες προσπαθησα 3 φορες να το κανω με του κερνελ σημερα θα προσπαθησω παλι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση λίγο! Το δικό μου Neo V μετά από ώρες χρήσης φτάνει σε σημείο να καίει η οθόνη μπροστά και πίσω η περιοχή γύρω από την κάμερα! Το έχει βγάλει και σε σας αυτό? Λέτε να το στείλω service?
Link to comment
Share on other sites

Το κανει και σε μενα, οταν φωρτιζει κι οταν εχω καποιο παιχνιδι ανοιχτο, δεν ειναι τιποτα (πιστευω) καθως και λογο καλοκαιριου ειναι πιο εντονο το φαινομαι! ;)

 

Εμένα πάλι δεν το κάνει όταν φορτίζει , το κάνει κυρίως όταν μιλάω και όταν παίζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση λίγο! Το δικό μου Neo V μετά από ώρες χρήσης φτάνει σε σημείο να καίει η οθόνη μπροστά και πίσω η περιοχή γύρω από την κάμερα! Το έχει βγάλει και σε σας αυτό? Λέτε να το στείλω service?

 

Τι θερμοκρασία ανεβάζει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι με 2.3.4, μπορώ να βάλω κάποιο status bar μέσω CWM το οποίο να έχει και συντομεύσεις για wifi, flight mode, κτλ...?

Όταν ήμουν με 4.0.3 είχα βάλει ένα πολύ ωραίο pack με lock/statusbar/πληκτρολόγιο κτλ...Ξέρετε ποιο λέω ρε παιδιά πολλοί το έχετε...Αυτό κάνει για 2.3.4 ή είναι μόνο για ICS...?

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Τι θερμοκρασία ανεβάζει;

 

Να σου πω δεν έχω προσέξει τι θερμοκρασία, αλλά είναι σίγουρα πάνω απο 40. Ειδικά στο πισω μέρος της κάμερας ζυματάει ώρες ώρες.

Αλλά και μπροστά στην οθόνη, τόσο που καίει, τηγανίζεις και αυγά πάνω της! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι με 2.3.4, μπορώ να βάλω κάποιο status bar μέσω CWM το οποίο να έχει και συντομεύσεις για wifi, flight mode, κτλ...?

Όταν ήμουν με 4.0.3 είχα βάλει ένα πολύ ωραίο pack με lock/statusbar/πληκτρολόγιο κτλ...Ξέρετε ποιο λέω ρε παιδιά πολλοί το έχετε...Αυτό κάνει για 2.3.4 ή είναι μόνο για ICS...?

 

Εννοείς notification, και όχι status bar απ'ότι κατάλαβα. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα όμορφο app, το Notification Toggle

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω δεν έχω προσέξει τι θερμοκρασία, αλλά είναι σίγουρα πάνω απο 40. Ειδικά στο πισω μέρος της κάμερας ζυματάει ώρες ώρες.

Αλλά και μπροστά στην οθόνη, τόσο που καίει, τηγανίζεις και αυγά πάνω της! :lol::lol:

 

Εγώ έπαιζα ένα παιχνίδι εχθές για κανά 45' κ ταυτόχρονα φόρτισης κ πάνω από 40δεν ανέβασε.

Κατέβασε κανένα πρόγραμμα να δεις πόσο ανεβάζει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Μία μικρή ερώτηση. Στο xperia neo v με έκδοση android 4.0.4 η οθόνη μ ανάβει στο ξαφνικό. Παίζει να είναι το sync που κάνει με την ώρα/ημερομηνία;

 

κι εμένα ανάβει η οθόνη στο ξεκάρφωτο, ενώ είναι κλειδωμένο το κιν. και σήμερα μου έκανε 2 φορές επανεκκίνηση μόνο του

για ποιο λόγο το κάνει αυτό?

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς notification, και όχι status bar απ'ότι κατάλαβα. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα όμορφο app, το Notification Toggle

 

Τα έχω δει όλα αυτά...δεν μου αρέσουν όσα δοκίμασα...Δεν υπάρχει κάτι για gb το οποίο να μπορώ να το περάσω με cwm...?

Αυτό που είχα όταν ήμουν με ICS ήταν τέλειο...

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα ανάβει η οθόνη στο ξεκάρφωτο, ενώ είναι κλειδωμένο το κιν. και σήμερα μου έκανε 2 φορές επανεκκίνηση μόνο του

για ποιο λόγο το κάνει αυτό?

 

Λοιπόν,υπάρχει κανά live wallpaper?go locker;;βάλατε πρόσφατα καμιά εφαρμογή;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...