Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν για νΑ μην τρελαθώ και εξφενδονισω το κινητο απο το μπαλκονι μεσα στη θαλασσα,θελω οδηγιες για να γυρισω σε 2.3.4.042!τετοιο σιφιλιασμα με την ics δεν το περιμενα!με λινκ ακομα καλυτερα!φχαριστω παιδια!

 

Εγώ με αυτόν τον οδηγό σε δέκα λεπτά ειχα γυρίσει http://talk.sonymobile.com/thread/36094

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πρεπει να κανει!

 

Ολες αυτες οι θηκες κανουν για το κινητο μας! Εχω δοκιμασει αρκετες στο καταστημα του play247.gr!
σας ευχαριστω πολυ να σται καλα..!!!! και καλο μηνα..!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μου άρεσε γενικά η ICS αλλα έχω κάποια προβληματάκια

1)Μου αφαίρεσε τελείως το Favorites από την αρχική οθόνη.. εκεί που είχα 10 επαφές που είχα βάλει ως favorite k αυτόματα πατούσα k είτε έπαιρνα τηλ είτε έστελνα sms.

2)Δεν μπορώ με τίποτα να τρέξω το "NAVIGON".... πραγματικά το χρειάζομαι k μου έχει δέσει τα χερια

3)Πολλές φορες από sms να καταχωρίσω τον αριθμό σε μια ήδη υπάρχουσα επαφή κολλάει.. σταματάει. Όχι σε όλες αλλα σε όσες το κάνει το κάνει μόνιμα k δεν μπορώ να το περάσω

4)Πλέον καταχωρημένα νούμερα που έχω 0030 πχ .. δεν παίρνει τηλέφωνο.. θέλει +30...

 

Αυτά έχω παρατηρήσει.. αν ξέρει κανεις κάτι μου λέει.. (alternatives η τι να κάνω για να δουλέψουν)

 

Τελος ειδικα το NAVIGON το θελω. οποτε αν ειναι να παω σε παλια version

2.3.4 ή 2.3.5?

Επισεις το DOWNGRADE τι θα μου σβισει?

Ευχαριστω πολύ

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εμένα το navgon δεν δούλευε μετά το update σε ICS...είδα όμως ότι ήθελε αναβάθμιση και την έκανα...τώρα δουλεύει κανονικά!

Η έκδοση που έχω τώρα είναι η 4.1.1

 

Παιδιά πάντως θα ξαναπώ πως μετά από το repair με PC Companion και ξαναπέρασμα της ICS με το SEUS το κινητό τρέχει πολύ καλύτερα...είναι πιο smooth και πιο γρήγορο...επίσης έχω επιλέξει να τρέχουν στο παρασκήνιο έως και 4 εφαρμογές και δεν κολλάει καθόλου...Επίσης να πω ότι έχω βάλει αναγκαστική απόδοση(επιτάχυνση υλικού 2D) και ίσως συμβάλει και αυτό.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εμένα το navgon δεν δούλευε μετά το update σε ICS...είδα όμως ότι ήθελε αναβάθμιση και την έκανα...τώρα δουλεύει κανονικά!

Η έκδοση που έχω τώρα είναι η 4.1.1

 

Παιδιά πάντως θα ξαναπώ πως μετά από το repair με PC Companion και ξαναπέρασμα της ICS με το SEUS το κινητό τρέχει πολύ καλύτερα...είναι πιο smooth και πιο γρήγορο...επίσης έχω επιλέξει να τρέχουν στο παρασκήνιο έως και 4 εφαρμογές και δεν κολλάει καθόλου...Επίσης να πω ότι έχω βάλει αναγκαστική απόδοση(επιτάχυνση υλικού 2D) και ίσως συμβάλει και αυτό.

 

 

Μιλας για το NAVIGON? (4.1.1?)

 

Το REPAIR και το SEUS..

Ξερω βλακοδες ερωτιση.. μου τα σβηνει ολα απο το Mobile?

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

ακομα δν ξερω αν εχω την ελληνικη ics.το BUILD.PROP ειναι 1254-5797 R5D ξερει κανεις αν ειναι η ελληνικη?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα στο κινιτο καμια μια ωρα.

Ειδα και αρκετες σελιδες πισω..

 

Θελω να κανω "REPAIR" αλλα δεν θελω να χασω ΕΠΑΦΕΣ κινιτου και SMS Που εχω.

Πως θα κανω BACKUP?

 

Ευχαριστω

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου έχασε 10% σε ένα βράδυ ενώ χθές και προχθές έχασε από 20%. Πολύ δεν είναι για ένα βράδυ; Τι μπορεί να φταίει;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μου άρεσε γενικά η ICS αλλα έχω κάποια προβληματάκια

1)Μου αφαίρεσε τελείως το Favorites από την αρχική οθόνη.. εκεί που είχα 10 επαφές που είχα βάλει ως favorite k αυτόματα πατούσα k είτε έπαιρνα τηλ είτε έστελνα sms.

2)Δεν μπορώ με τίποτα να τρέξω το "NAVIGON".... πραγματικά το χρειάζομαι k μου έχει δέσει τα χερια

3)Πολλές φορες από sms να καταχωρίσω τον αριθμό σε μια ήδη υπάρχουσα επαφή κολλάει.. σταματάει. Όχι σε όλες αλλα σε όσες το κάνει το κάνει μόνιμα k δεν μπορώ να το περάσω

4)Πλέον καταχωρημένα νούμερα που έχω 0030 πχ .. δεν παίρνει τηλέφωνο.. θέλει +30...

 

Αυτά έχω παρατηρήσει.. αν ξέρει κανεις κάτι μου λέει.. (alternatives η τι να κάνω για να δουλέψουν)

 

Τελος ειδικα το NAVIGON το θελω. οποτε αν ειναι να παω σε παλια version

2.3.4 ή 2.3.5?

Επισεις το DOWNGRADE τι θα μου σβισει?

Ευχαριστω πολύ

 

το Navigon 4.11 τρεχει κανονικα σε μενα με ics χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τα περασα ολα σε ΧΑΡΤΙ Manual :)

Τωρα κανω REPAIR απο το PC COMPANION

Το πιο προσφατο SEUS που θα το βρω?

 

Ευχαριστω.

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τα περασα ολα σε ΧΑΡΤΙ Manual :)

Τωρα κανω REPAIR απο το PC COMPANION

Το πιο προσφατο SEUS που θα το βρω?

 

Ευχαριστω.

 

http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

Link to comment
Share on other sites

 

Εισαι αρχοντας..

Τωρα να ρωτισω...

 

Κανω το REPAIR

να κανω μετα FORMAT την MIRCOSD και μετα το UPDATE?

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εισαι αρχοντας..

Τωρα να ρωτισω...

 

Κανω το REPAIR

να κανω μετα FORMAT την MIRCOSD και μετα το UPDATE?

 

Εγω το εκανα παντως μετα το repair με SUS

θελει λιγο χρονο να κανεις backup τα αρχεια απο την sd στον υπολογιστη και μετα την διαμορφωση ξανα απο τον υπολογιστη στην sd

Link to comment
Share on other sites

ακομα δν ξερω αν εχω την ελληνικη ics.το BUILD.PROP ειναι 1254-5797 R5D ξερει κανεις αν ειναι η ελληνικη?

και εμενα ics 1254-8478 r6d μηπως να το αλλαξω γιατι ουτε εγω ξερω αν ειναι ελληνικη καποιος μου ειχε το R2D ας μας απαντησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα παντως μετα το repair με SUS

θελει λιγο χρονο να κανεις backup τα αρχεια απο την sd στον υπολογιστη και μετα την διαμορφωση ξανα απο τον υπολογιστη στην sd

 

Εγω εκανα REPAIR.

Τωρα τα αντιγραφω ΟΛΑ στο PC (MOVE)

θα το ανοιξω και θα κανω κ REPAIR.. και μετα θα αντιγραψω μονο MUSIC.

Τα αλλα απο οτι ξερω τα διμιουργει μονο του σωστα?

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδες το περιμενω και εγω την πεμπτη απο φιλο αγορασμενο απο πλαισιο!επειδη διαβασα παρα πολλες σελιδες και λιγο μπερδευτηκα για να ειμαι με ics και root ακολουθω αυτον τον οδηγοhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333150 και ειμαι οκ?ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

παιδες το περιμενω και εγω την πεμπτη απο φιλο αγορασμενο απο πλαισιο!επειδη διαβασα παρα πολλες σελιδες και λιγο μπερδευτηκα για να ειμαι με ics και root ακολουθω αυτον τον οδηγοhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333150 και ειμαι οκ?ευχαριστω...

 

κανε repair με sus κατεβασε το απο δυο ποστ πιο πανω το αλλο σου βαζει την Σουηδικη:!:

 

Για σενα δεν ξερω, αν ειχες μεσα κατι επαφες τυπου "forsquare" θα ειναι ελληνικη! Γιατι η Nordic δεν τα ειχε αυτα! Τουλαχιστον δεν ειχε την εφαρμογη που ανεφερα!

 

 

 

Το ιδιο νουμερο εχω με τον ernesto, μην ξεχνατε πως οσοι εχετε τα tweaks του zxr θα εχετε το ιδιο νουμερο!!!

 

οχι δεν ειχα το foursquare να αλλαξω το R6D ΜΕ R2D και να κανω διορθωση με sus θα περασει την ελληνικη ics?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

κανε repair με sus κατεβασε το απο δυο ποστ πιο πανω το αλλο σου βαζει την Σουηδικη:!:

 

μονο αυτο?οπως το εχω καθαρο εργοστασιακο με gb?δεν θελει κατι αλλο πιο πριν?

Link to comment
Share on other sites

μονο αυτο?οπως το εχω καθαρο εργοστασιακο με gb?δεν θελει κατι αλλο πιο πριν?

 

δεν θελει κατι αλλο και μετα ροοτ και κτλπ

Link to comment
Share on other sites

δεν θελει κατι αλλο και μετα ροοτ και κτλπ

 

αρα κανω το update μου περναει την ics την σουηδικη και μετα root και ειμαι καλα ε?:happy:

Link to comment
Share on other sites

αρα κανω το update μου περναει την ics την σουηδικη και μετα root και ειμαι καλα ε?:happy:

την ελληνικη θα σου περασει και μετα ροοτ θα κανεις

 

Κοιτα ποιο ειναι το SI της συσκευης σου (κατω απο την μπαταρια) και βαλε αυτα στα καταλληλα σημεια! Και βαζεις και R2D εκει που πρεπει!!!! Εγω αντιμετωπισα προβλημα με το δικο μου SI! Μου ελεγε το τηλεφωνο ειναι ενημερωμενο! Για πολλες μερες!!! Ετσι εβαλα τα νουμερα που εχει ο zxr!!!

 

στειλε μου σε πμ τα νουμερα του zxr δεν τα καταφερω η bulid.pro το δικο σου.και si που το βαζουμε ξερεις?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια...στην 2.3.4 που ειμαι παλιοτερα ειχα με το που το ανοιξω γυρω στα 200MB ελευθερα ραμ..τωρα περιπου 180..τι φταει?

 

με 2.3.4 ειμαι.

 

τοτε γιατι μεσα απο τον file manager στα περιεχομενα της καρτας, βλεπω μονο αυτες που εχω περασει εγω κ οχι κ αυτες που εχω τραβηξει απο την καινουρια συσκευη?

 

στην καρτα μνημης πανε οι φωτογραφιες..στον φακελο DCIM θα τις βρεις;)

 

Καλη πρωτομαγια.

Ερωτηση, με την 2.3.4 οταν εσερνα το δαχτυλο στο πληκτρολογιο, εγραφα λεξη αμεσα και εμφανιζοταν μια γραμμη πανω απο το πληκτρολογιο, τωρα δεν γινετε αυτο, και δεν θυμαμαι αν εγω εκανα κατι για να γινετε κατι τετοιο. Μηπως γνωριζετε κατι?

 

για Τ9 θες να πεις η για swype?

 

Η μπαταρία μου έχασε 10% σε ένα βράδυ ενώ χθές και προχθές έχασε από 20%. Πολύ δεν είναι για ένα βράδυ; Τι μπορεί να φταίει;

 

μηπως ετρεχε καμια εφαρμογη απο πισω?

δες την χρηση μπαταριας

 

Μόλις πέρασα στη συσκευή μου, την ICS και μπορώ να πω, σε γενικές γραμμές, πως είναι γρηγορότερη από τη προηγούμενη έκδοση που "φόραγε" το κινητό. Θέλω, στο σημείο αυτό, να ρωτήσω τα εξής:

[*]Το widget που στη προηγούμενη έκδοση έδειχνε το μητρώο των κλήσεων, καθώς και τους αγαπημένους τηλ. αριθμούς δε μπορώ να το εντοπίσω. Μήπως με την αναβάθμιση έπαψε πλέον να υφίσταται;

 

στην ics το συγκεκριμενο widget δεν υπαρχει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν ειναι ευκολο καποιος που εχει την ICS επειδη εγω εχω κανει downgrade να κανει μια δοκιμη αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phonegap.voipcalllog&hl=el

και να μου πειτε αν σε αυτην την οθονη εκει που λεει IP διευθυνση δρομολογητη μπορειτε να γραψεται 192.168.1.1

http://i45.tinypic.com/2a0caqa.png

Θελω καποιος να το δοκιμασει με την 4.0.3 γιατι εγω οταν ημουν στην ICS και το δοκιμασα δεν δεχοταν πανω απο μια τελεία

δηλαδη μου εβγαινε ετσι 192.16811

Θα ημουν ευγνώμον αν καποιος το δοκιμαζε :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...