Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στην ICS δεν μου βγαζει το widget των επαφων που υπηρχε πριν. Υπαρχει κατι αλλο εξισου ωραιο και πρακτικο?

 

Μιλαω για εκεινο που εβαζες τις αγαπημενες σου επαφες

 

καλησπερα ειμαι λιγο ασχετος με android και θα ηθελα λιγο την βοηθεια. εχω βαλει την ics και ειμαι και root και θα ηθελα να διαγραψω τις εφαρμογες της sony ποιες ειναι αυτες που μπορω να τισ σβυσω αφοβα και με ποιο προγραμμα.

Ευχαριστω

 

Κάθε φορά οι ιδιες και ιδιες ερωτήσεις....Όσοι βάλατε ΤΩΡΑ την ICS διαβάστε τουλάχιστον απο την 500η σελίδα και μετά και αμα δεν καταλαβαίνετε κάτι τότε ρωτήστε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Titanium backup ή κατεβάζεις τον root explorer, πας στο φάκελο system/app και διαγράφεις αυτές που θες.

Δες εδώ τις εφαρμογές που μπορείς να σβήσεις.

 

 

σε ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πουθενά η μπροστινή πρόσοψη του κινητού μας? μου έπεσε χθες και ψιλο γρατζουνίστηκε, και σκέφτομαι αν είναι οικονομικό να το αλλάξω (κάπως)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/280764192248#ht_7740wt_905

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την official ICS Rom απο εδω

http://talk.sonymobile.com/thread/35239?tstart=0

:)

 

kai Μαζι του εκανα και ROOT οπως λεει στην σελιδα που ανεβασα και το κινητο πεταει

Edited by vazos

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Του κολλητου μου το κινητό επαθε αυτο

 

http://img138.imageshack.us/img138/3168/20120418164035.jpg

 

ξερει κανεις τι γίνεταισε αυτην την περίπτωση και ποσο κοστιζει;;

ευχαριστώ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του παγωτού το μοναδικό lag που παρατηρώ είναι όταν πάω να πάρω τηλ πατώντας πάνω στο εικονίδιο του τηλεφώνου. Κάνει 3-4 δευτερόλεπτα να ανοίξει. Χρησιμοποιώ apex launcher.

Το έχετε ππαρατηρήσει και εσείς;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του παγωτού το μοναδικό lag που παρατηρώ είναι όταν πάω να πάρω τηλ πατώντας πάνω στο εικονίδιο του τηλεφώνου. Κάνει 3-4 δευτερόλεπτα να ανοίξει. Χρησιμοποιώ apex launcher.

Το έχετε ππαρατηρήσει και εσείς;

 

Ναι ετσι κανει. Εγω χρησιμοποιω τις επαφες και ανοιγω εκεινη την εφαρμογη και οχι το κινητο. Να σε ρωτησω κατι κ γω τωρα. Η αλλαγη απο οθονη σε οθονη ειναι smoth; σε μενα νομιζω κολλαει

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και γω χτες το παγωτό και μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Πάει σφαίρα!!!

Και η μπαταρία πολύ βελτιωμένη.

Με συνεχές παίξιμο από χτες (install apps και settings) και έχω ακόμα 30%.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα:D

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι κανει. Εγω χρησιμοποιω τις επαφες και ανοιγω εκεινη την εφαρμογη και οχι το κινητο. Να σε ρωτησω κατι κ γω τωρα. Η αλλαγη απο οθονη σε οθονη ειναι smoth; σε μενα νομιζω κολλαει

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα. Κανένα lag.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να επαναφερω το κινητο στην αρχικη του κατασταση.

περασα το παγωτο και επειδη εχει σαβουρα μπολικη (κ επειδη καπου νομιζω οτι υπαρχουν λαθοι)θελω να τα κανω ολα απο την αρχη...κ στην .42 εκδοση να φτασω δεν εχω προβλημα,αλλα δεν γνωριζω τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την official ICS Rom απο εδω

http://talk.sonymobile.com/thread/35239?tstart=0

:)

 

kai Μαζι του εκανα και ROOT οπως λεει στην σελιδα που ανεβασα και το κινητο πεταει

 

Επιτέλους! Ένας σωστός, αναλυτικός οδηγός που λέει τι να κάνουμε, πως να το κάνουμε και ποια πράγματα πρέπει ακριβώς να κατεβάσουμε και με λινκ από που θα τα βρούμε. Οδηγός εύκολος ακόμη και για noob! Ευχαριστούμε φίλε!

 

Εδώ μέσα για τις 60 σελίδες λένε τα ίδια κωδικοποιημένα πράγματα που τα καταλαβαίνουν μια χούφτα άνθρωποι και νευριαζουν όταν ζητάς διευκρινησεις...

Είναι καλό το υπόδειγμα στο λινκ για να καταλάβουν πως πρέπει να γράφεται ένας οδηγός ώστε να τον καταλαβαίνουν ΟΛΟΙ και όχι ΛΙΓΟΙ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έκανα και εγω αναβάμιση σε ICS αλλά διαπίστωσα ένα πρόβλημα... Οταν κάνω ενεργοποιώ τα DATA δεν κάνει καθόλου traffic.. Όταν όμως πάω στο XPERIA> Internet Settings και πατάω το download τότε ενεργοποιείται και γίνεται κάποιο τραφφιψ και εγω συνδέομαι κανονικά. Αυτή η διαδικασία όμως δεν ολοκληρώνεται σωστά και όταν σταματάει, σταματάει και η σύνδεση... Έχω Vodafone.. Κάποια βοήθεια?

 

Σου έχει κατεβάσει τις ρυθμίσεις για τα data; Αν όχι και δεν τις κατεβάζει με τον τρόπο που κανείς παραπάνω, συνδεσου πρώτα σε ένα wifi και επαναλεβε την διαδικασία. Θα σου κατεβάσει τις ρυθμίσεις από το wifi και μετά θα παίζουν κανονικά τα data μέσω 3G. Μιλώ πάντα για Vodafone, για τους άλλους providers δεν ξέρω αν παίζει έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω και γω με τη σειρά τις ερωτήσεις μου σε όσους έχουν βάλει την ICS:

 

1) Στης ρυθμίσεις του bluetooth υπάρχει επιλογή για μόνιμη επιλογή να εμφανίζεται η συσκευή (discoverable)???

2) Στή εφαρμογή Gallery όταν μετακινώ μια εικόνα κάνοντας χρήση κάποιου file manager π.χ root explorer από τον φάκελο bluetooth στον DCIM, και μόλις ανοίγω τον gallery δεν δια διαβάζει οτι η εικόνα μετακινήθηκε από blueooth στο DCIM παρά δείχνει οτι η εικόνα παραμένει στο bluetooth φάκελο, μόνο με restart της συσκευής. Σε android gingerbread που έχω, σε αυτούς που έχουν ICS παρατηρείται τέτοιο πρόβλημα??

3) Κάποιες extra ρυθμίσεις υπάρχουν γενικά???

4) Όποιος μπορεί να μπει στην σελίδα με το κινητό http://www.useragentstring.com/

Στην αρχή γράφει User Agent String explained από κάτω έχει ένα πεδίο που γράφει Π.Χ (Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/535.7 (KHTML, like Gecko) Chrome/16.0.912.63 Safari/535.7) σε αυτό το παράδειγμα είναι

το user agent του Google Chrome.

Κάντε αντιγραφή και post μόνο από των stock browser και από των Chrome Beta.

5) Ο οδηγός του ZXR για απενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας ισχύει για ICS??

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα στον υπολογιστη μου το sony pc companion και το συνδεσα με το κινητο μου και επελεξα την ενημερωση λογισικου και μου εβγαλε οτι εχω την πιο προσφατη εκδοση πως μπορω να δω αλλιως ή να περασω την ics
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα στον υπολογιστη μου το sony pc companion και το συνδεσα με το κινητο μου και επελεξα την ενημερωση λογισικου και μου εβγαλε οτι εχω την πιο προσφατη εκδοση πως μπορω να δω αλλιως ή να περασω την ics

 

απο το companyon δεν ειναι διαθεσημη ακομα οσoi την εχουν βαλει την εχουν βαλει με διαφορους τροπου που αναλυοντε λιγες σελιδες πιο πισω ;)

Link to comment
Share on other sites

κολατε καθολου στην ICS ?

 

Oχι μια χαρα πηγαινει. Εγω ενα προβλημα εχω , δεν μ αρεσει το scroll του apex αλλα τι να κανουμε :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

απο το companyon δεν ειναι διαθεσημη ακομα οσoi την εχουν βαλει την εχουν βαλει με διαφορους τροπου που αναλυοντε λιγες σελιδες πιο πισω ;)

 

σε εμας υπαρχει περιπτωση να μπει manual οπως: με ρυθμισεις-σχετικα με το τηλ-ενημερωση λογισμικου

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης θεμα με το παγωτο..

οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη σε ubuntu δεν ανοιγει την καρτα μνημης.. την ιδια καρτα μνημης αμα την βαλω σε ανταπτορα την βλεπει ο υπολογιστης.. παρολα αυτα στο κινητο μου γραφει οτι η καρτα μνημης εχει συνδεθει με τον υπολογιστη..

 

σε windows δεν συμβαινει...

 

καμια ιδεα??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την ICS-Nordic562-SystemUI+Home ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1534903 )

Ποιο .zip πρεπει να φλασαρω ωστε να εχω την lock screen που εχει το τοπικ ?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Oχι μια χαρα πηγαινει. Εγω ενα προβλημα εχω , δεν μ αρεσει το scroll του apex αλλα τι να κανουμε :p

 

πήγαινε ρυθμίσεις apex -> ρυθμίσεις αρχικής οθόνης -> ελάχιστος χρόνος κύλισης και βάλτο στο 20-25. Υπάρχει μια αισθητή διαφορά από το όταν είναι στο 0.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

θελεις lock screen:2. Part B with Stock Lockscreen + Overflow Button Download Here, Part B with Wave Lockscreen + Overflow Button Download Here.

 

Σε αυτο το σημειο κατεβασε το αναλογο αρχειο LATEST FILES:

ICS Fw 562 (Nordic Final Version) Download (Install in Order, all file contains 562 in the name)

 

Φιλε μου περασα το αρχειο που ειπες για την lockscreen αλλα οταν ανοιγει μου βγαζει σχεδον σε ολες τις εφαρμογες " δυστυχως η εφαρμογη (...) εχει σταματσει " .. Μετα μπαινω στο cmw και κανω restore το backup που εκανα πριν το περασω.. Τι προτεινεις να κανουμε ωστε να περασουμε την lockscreen ?

Ευχαριστω

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια Πολλά.Επειδή έχω μπερδευτεί,Έχω ένα xperia neo v .υπάρχει η αναβάθμιση ice cream για το κινητό,η ελληνικη;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...