Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιήσω αυτή τη φωνητική αναζήτηση?

 

Θα εγκαταστάσεις ένα πρόγραμμα όπως το tiny call confirm που ζητάει επιβεβαίωση πριν πάρει τηλέφωνο και έτσι θα σταματήσουν οι κατά λάθος κλήσεις ...

Το ξέρω τι περνάς και εγώ τα ίδια πριν βρω τη λύση.

 

Υ.Γ. Δυστυχώς από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί η φωνητική κλήση ...

 

Όχι φίλε μου υπάρχει κι άλλη λύση. Με το Titanium backup κάνεις Freeze (Διακοπή το λεει στα Ελληνικά) την εφαρμογή Φωνητική Κλήση 2.3.4 (προσωπικά έχω κάνει και την Φωνητική αναζήτηση 2.3.4)

Αυτά τα call confirm μόνο δύσκολη κάνουν τη ζωή μας! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω τη βοήθεια σας..

Έχω συνδέσει ένα ακουστικό bluetooth με το κινητό και έχω το εξής πρόβλημα:

Αν πατηθεί καταλάθος το κουμπί που έχει πάνω το ακουστικό, ενεργοποιείται η "Φωνητική Αναζήτηση" και ανάλογα την φασαρία στο χώρο που είμαι και τι θα ακούσει το κινητό εκείνη την ώρα, καλεί μια επαφή! Μιλάμε έχω καλέσει καταλάθος τους πάντες :lol:

Ξέρει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιήσω αυτή τη φωνητική αναζήτηση?

 

Θα εγκαταστάσεις ένα πρόγραμμα όπως το tiny call confirm που ζητάει επιβεβαίωση πριν πάρει τηλέφωνο και έτσι θα σταματήσουν οι κατά λάθος κλήσεις ...

Το ξέρω τι περνάς και εγώ τα ίδια πριν βρω τη λύση.

 

Υ.Γ. Δυστυχώς από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί η φωνητική κλήση ...

 

Υπάρχει και άλλη λύση στο πρόβλημα αυτό, κατεβάζετε το πρόγραμμα autostarts, και από το μενού του επιλέγεται να μη ξεκινάει η φωνητική αναζήτηση - κλήση ή ότι άλλο θέλετε. Δε θυμάμαι σε ποιο υπομενού του προγράμματος είναι, έχω MIUI rom και δεν έχει φωνητική κλήση. Πρέπει να είναι στο BT State changed. Αν δεν είναι εκεί ψάξτε το και λίγο.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προτεινετε το τηλ ?σκεφτομουν να παω σε iphone 4s or Xperia S αλλα εκτος απο την τιμη τους ειναι και τεραστια κι αβολα για μενα ..

Τι λετε αξιζει η να περιμενω τα αλλα της Σονυ U,P, Sola ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προτεινετε το τηλ ?σκεφτομουν να παω σε iphone 4s or Xperia S αλλα εκτος απο την τιμη τους ειναι και τεραστια κι αβολα για μενα ..

Τι λετε αξιζει η να περιμενω τα αλλα της Σονυ U,P, Sola ?

 

Παρτο,με 200 ευρώ έχεις κινηταρα!

Κρίση έχουμε..

Link to comment
Share on other sites

αυτό νομίζω είναι πληρωτέο..

υπάρχει κάτι free?

 

Δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο σε free (δεν έχω ψάξει και πολύ βέβαια :p)...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

αυτό νομίζω είναι πληρωτέο..

υπάρχει κάτι free?

 

δες το rom toolbox. Έχει auto start manager μέσα μαζί με διάφορα άλλα εργαλεία. Νομίζω ότι μπορεί να σε βολέψει. Είναι και τσάμπα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρτο,με 200 ευρώ έχεις κινηταρα!

Κρίση έχουμε..

 

Οκ, ευχαριστω ,μολις το παρηγγειλα απο το Πλαισιο

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Θα εγκαταστάσεις ένα πρόγραμμα όπως το tiny call confirm που ζητάει επιβεβαίωση πριν πάρει τηλέφωνο και έτσι θα σταματήσουν οι κατά λάθος κλήσεις ...

Το ξέρω τι περνάς και εγώ τα ίδια πριν βρω τη λύση.

 

Υ.Γ. Δυστυχώς από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί η φωνητική κλήση ...

 

Παιδιά πως κάνουμε φωνητική κλήση από το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ιδέα γιατι οι φωνητικες κλησεις, μου τρωνε τοση χρήση...??????Πιο πολυ και απο την προβολή?

http://img839.imageshack.us/img839/5576/screenshot201204061534.png

Link to comment
Share on other sites

Mηπως επειδη μιλας πολυ; Οι φωνητικες κλησεις δεν ειναι η ομιλια;;;

ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ νομιζω πως εχεις δικιο....

Απλως σημερα το παρατηρησα και μου εκανε εντυπωση....νομιζα πως εφταιγε το widget για το αρχειο κλησεων....

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ νομιζω πως εχεις δικιο....

Απλως σημερα το παρατηρησα και μου εκανε εντυπωση....νομιζα πως εφταιγε το widget για το αρχειο κλησεων....

 

Τωρα που ειδα και το ss, μαλλον πως μιλας πολυ και δεν φταιει το widget!:p

Link to comment
Share on other sites

ScreenShot=SS!

:O Thanks παντως....Θα κοιταξω να το περιορισω,μπας και σώσω τη μπαταρια,γιατι μερα παρα μερα και με "ελαφρια" χρηση θελει γεμισμα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστω ,μολις το παρηγγειλα απο το Πλαισιο

Τελικα το βρηκα εδω ετοιμοπαραδοτο και το αρπαξα ...μιλαμε δεν βγαζω ακρη λες κι εδωσα το παλιο μου W995 στην 6χρονη κορη μου ..αιντε παλι απο την αρχη :lol:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Φιλε zxr ενταξει τωρα. Τι να πει κανεις. ΦΟΒΕΡΗ δουλεια! Συγχαρητηρια!

 

P.S: Η φραση της υπογραφης σου ολα τα λεφτα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρε παιδιά πήγα να ανοίξω λογαριασμό στη gmail για άλλο άτομο (νέο email δηλ) και μου ζήτησε να δώσω τον αριθμό του κινητού για να στείλουν εκεί την επιβεβαιώση για το ανοιγμα του email. Πριν 3 μήνες που άνοιξα για μένα δεν μου ζήτησε τον αριθμό του κινητού μου και έστειλε την επιβεβαίωση στη gmail. Ξέρετε τι παίζει με αυτό το θέμα? Είμαι καινούρια πολιτική της google αυτή να δίνεις τον αριθμό του κινητού?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρε παιδιά πήγα να ανοίξω λογαριασμό στη gmail για άλλο άτομο (νέο email δηλ) και μου ζήτησε να δώσω τον αριθμό του κινητού για να στείλουν εκεί την επιβεβαιώση για το ανοιγμα του email. Πριν 3 μήνες που άνοιξα για μένα δεν μου ζήτησε τον αριθμό του κινητού μου και έστειλε την επιβεβαίωση στη gmail. Ξέρετε τι παίζει με αυτό το θέμα? Είμαι καινούρια πολιτική της google αυτή να δίνεις τον αριθμό του κινητού?

 

προσπαθησε να φτιαξεις τον λογαριασμο απο τον υπολογιστη

http://gmail.com/

και μετα να κανεις log in

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πως διαγραφω κλησεις που εχουν γινει και δεν θελω να τις βλεπω ,δεξι κλικ δεν εχει :lol: ???

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Πως διαγραφω κλησεις που εχουν γινει και δεν θελω να τις βλεπω ,δεξι κλικ δεν εχει :lol: ???

 

Πατας την κληση για λιγα δευτερολεπτα και σου βγαζει επιλογες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...