Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους μια ερωτηση θελω να κανω που μπορω να δω ποιες αναβαθμισεις εφαρμογων εχω κανει αλλα και ποιες εφαρμογες θελουν αναβαθμιση χθες που μπηκα στο market μου εβγαλε ενδειξη να κανω καποιες αλλα θα ηθελα να το τσεκαρω και μονος μου

σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια..πριν μέρες πήρα το κινητό κ είμαι σε όλα ευχαριστημένος εκτός από την μπαταρία..πέφτει γρήγορα παρόλο πού Ρίχνω φωτεινότητα κ όλα τα συναφή..αναγκαστικά έτσι να δανειστώ από τον αδερφό μου κτ σαν μικρή μπαταρία που αντέχει500μαχ..είναι μάρκα νοκια ομως.υπάρχει περίπτωση να μου δημιουργήσει πρόβλημα??κ κάτι άλλο..πειράζει αν το κινητό το επαναφορτιζω όταν είναι 60,70 η ακόμα κ 80%??

Δεν κατάλαβα αυτό που γράφεις: "αντέχει500μαχ".

Γενικά δεν είναι ότι καλύτερο να χρησιμοποιείς μπαταρίες άλλων κατασκευαστών. Εμπεριέχει μεγάλο ρίσκο μια τέτοια κίνηση.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να επαναφορτίζεις το κινητό οποτεδήποτε, ανεξάρτητα από το ποσοστό φόρτισης.

Καλημερα σε ολους μια ερωτηση θελω να κανω που μπορω να δω ποιες αναβαθμισεις εφαρμογων εχω κανει αλλα και ποιες εφαρμογες θελουν αναβαθμιση χθες που μπηκα στο market μου εβγαλε ενδειξη να κανω καποιες αλλα θα ηθελα να το τσεκαρω και μονος μου

σας ευχαριστω πολυ

Μπες στο market, κάνε κλικ στο κουμπί των επιλογών και επέλεξε "Οι εφαρμογές μου". Εκεί θα δεις ποιες χρειάζονται update.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή βδομάδα:)

Καθώς σερφαρα ξαφνικά αντί για το Η βλέπω αυτό!

3g;;πως νομιζα οτι το H ήταν το 3g;

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-4

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή βδομάδα:)

Καθώς σερφαρα ξαφνικά αντί για το Η βλέπω αυτό!

3g;;πως νομιζα οτι το H ήταν το 3g;

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-4

 

H=3,5 G!!!

10 χαρακτηρες!!

Link to comment
Share on other sites

H=3,5 G!!!

10 χαρακτηρες!!

 

Ααα μπράβο άρα καλά το ήξερα!

Το 3g πως προέκυψε όμως;!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-4

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ααα μπράβο άρα καλά το ήξερα!

Το 3g πως προέκυψε όμως;!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-4

 

Oταν λες πως προεκυψε; Προφανως επεσε λιγο η ισχυς του σηματος!

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι. Το Η είναι ουσιαστικά 3G αλλά λίγο πιο γρήγορο από ότι το απλό, ας πούμε, 3G. Για αυτό και ο alkis_7 σου έγραψε 3,5. Πρόκειται για την εξέλιξη του 3G.

Όταν το κινητό βρίσκεται εκτός δικτύου HSDPA τότε σου βγάζει το 3G.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπαρχει τρόπος σε μια εισερχόμενη κλήση να κλείσουμε τον ήχο μόνο αλλά στον καλούντα να φαίνεται οτι καλεί κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπαρχει τρόπος σε μια εισερχόμενη κλήση να κλείσουμε τον ήχο μόνο αλλά στον καλούντα να φαίνεται οτι καλεί κανονικά;

 

Αν καταλαβα τι εννοεις, μαλλον θες να μην ακουγεται καθολου ο ηχος και να μη χτυπαει ουτε η δονηση. Ενω σε καλουν, πατα καποιο απο τα κουμπια εντασης και θα σταματησουν ολα. Η κληση θα συνεχιστει κανονικα ομως..

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι. Το Η είναι ουσιαστικά 3G αλλά λίγο πιο γρήγορο από ότι το απλό, ας πούμε, 3G. Για αυτό και ο alkis_7 σου έγραψε 3,5. Πρόκειται για την εξέλιξη του 3G.

Όταν το κινητό βρίσκεται εκτός δικτύου HSDPA τότε σου βγάζει το 3G.

 

Ναι σωστά μπερδεύτηκα!!

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-4

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! μπορει να μου πει καποιος που εχετε το sony ericsson neo v τις ακριβες διαστασεις οθονης απο ακρη σε ακρη

( οσο δειχνει δηλαδη εικονιδια κτλπ (εσωτερικη οθονη) ,οχι περιβλημα σασι περα απο οθονη) θελω να συγκρινω κατι αν το παρω η οχι με το ηδη υπαρχον αλλης μαρκας που εχω 3,5" κινητο.

 

(πχ στο δικο μου ειναι 5cm πλατος οπως το κοιταμε στα χερια μας ,με 7,5cm υψος.....) ευχαριστω!!!!!

 

τελικα τι μειονεκτημα (αν εχει) εχει το sony neo v ?

(εχω galaxy ace) -------ποιο απ οτα δυο μοντελα αυτα λετε να τραβαει καλυτερες φωτο? -----

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα τι εννοεις, μαλλον θες να μην ακουγεται καθολου ο ηχος και να μη χτυπαει ουτε η δονηση. Ενω σε καλουν, πατα καποιο απο τα κουμπια εντασης και θα σταματησουν ολα. Η κληση θα συνεχιστει κανονικα ομως..

 

Τόσο απλό ήταν ε; Σ' ευχαριστώ φίλτατε!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..Σημερα ειχα ενα δυσαρεστο ατυχημα..

Ημουν σχολειο και το ειχα στην τσεπη μου..Σουταρε ενας μια μπαλα ηρθε στην τσεπη μου οπου ειχα και τα ακουστικα..Αποτελεσμα να σπασει η οθονη..

Θελω να ενημερωσετε αν μπορει να μπει στην εγγυηση που απο 'τι νομιζω δεν γινεται και αν δεν μπαινει ποσο κοστιζει η επισκευη..

Ευχαριστω πολυ

 

40 ευρω η οθονη και 25 ευρω η εργασια......πριν μια εβδομαδα ειχα και εγω ατυχημα με την οθονη

Link to comment
Share on other sites

τότε είχες κινητό τηλέφωνο....τώρα έχεις μίνι υπολογιστή με δυνατότητες κινητού τηλεφώνου...δεν είναι το ίδιο
Link to comment
Share on other sites

Μετά το root είχα 210 μνήμη και τώρα 110

έχω εγκαταστήσει άπειρα προγράμματα αλλά με τον stock η με advanced task killer ,mt killer, es task manager ,android assistant κλπ δεν μου εμφανίζονται διεργασίες που να τρώνε 100mb μνήμη

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μας δείχνει ΟΛΕΣ της διεργασίες που τρέχουν στο κινητό?

και αν γίνετε να της σκοτώνει στην εκκίνηση γιατί όλα τα παραπάνω υπόσχονται αλλά αν δεν πας να τα σκοτώσεις ένα ένα από την μαμά εφαρμογή δεν γίνετε δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το root είχα 210 μνήμη και τώρα 110 <br />

έχω εγκαταστήσει άπειρα προγράμματα αλλά με τον stock η με advanced task killer ,mt killer, es task manager ,android assistant κλπ δεν μου εμφανίζονται διεργασίες που να τρώνε 100mb μνήμη<br />

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μας δείχνει ΟΛΕΣ της διεργασίες που τρέχουν στο κινητό?<br />

και αν γίνετε να της σκοτώνει στην εκκίνηση γιατί όλα τα παραπάνω υπόσχονται αλλά αν δεν πας να τα σκοτώσεις ένα ένα από την μαμά εφαρμογή δεν γίνετε δουλειά.

Υπάρχει ενα πρόγραμμα που επιλέγεις τη να ξεκινάει στην εκκίνηση,autostart λέγεται.

@zxr μέσω root explorer δε μπορούμε να επιλέξουμε εμείς ποιες εφαρμογές χρειαζόμαστε στην εκκίνηση;πρέπει να μπεις σε πολύ βαθιά νερά;

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-4

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην ωραια παρεα...σας γραφω απο Αγια Πετρουπολη(Ρωσια).Σκεφτομαι οταν ερθω Ελλαδα για τις εκλογες,να παρω και εγω το κινητο αυτο.Εδω ειναι πιο ακριβο,γυρω στα 250 ευρω.Εχω μερικες ερωτησεις:

1)οι ελληνικες εφαρμογες θα δουλευουν και εδω;

2)η εγγυηση θα με καλυπτει εδω:

3)θα μπορω να κατεβαζω ελληνικες εφαρμογες απο εδω,και να πληρωνω με την prepaid card of Cyprus bank?

περιμενω απαντησεις...χαιρετισμους απο την χιονισμενη Αγια Πετρουπολη

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

1) Ναι

2) Όχι (εκτός κι αν στείλεις το κινητό στην Ελλάδα)

3) Ναι

 

@iliasx8

Με τον root explorer δεν μπορείς να ορίσεις ποιες εφαρμογές θα ξεκινούν. Χρειάζεσαι start up manager.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπρικαρα το τηλεφωνο!!!

 

Eγκαθιστουσα καποιες εφαρμογες χτες. Aπο ενα σημειο και μετα, αρχισε να κανει παρα πολυ ωρα να κανει το install.

Μολις εβαλα και την τελευταια εφαρμογη, παω να την μετακινησω στην SD και μου πεταξε μηνυμα οτι δεν εχω χωρο (ενω εχω 2GB ελευθερα)

Μου εβγαλε και μηνυμα σφαλματος ενα προγραμμα (FolderOrganizer, μολις βαλεις μια εφαρμογη, πεταγεται και σε ρωταει τι label θα εχει)

 

Κανω ενα reboot να ξεκολησει, και απο τοτε δεν εχει περασει ποτε το SE logo.

 

Το PC Companion δεν αναγνωριζει το τηλεφωνο, ενω το Fastboot μου δινει κανονικα απαντηση οταν παταω fastboot devices.

 

Τωρα τι κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...