Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είσαι RΟΟΤ δοκίμασε να κάνεις battery calibration θα το βρεις στο market free.

 

σε ευχάριστω φίλε μου! αλλά δεν είμαι root. Δεν έκανα τίποτα του κινητού από την μερα που το πήρα. Πλέον πρέπει να το φορτίζω όταν είναι κοντά στο 40 περίπου..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πλάκα έκανα! Εννοούσα ότι είμαι υπναράς και δεν ακούω ποτέ το ξυπνητήρι!

Δε πήγαινε για σένα:p

Έκανα λάθος παράθεση,για το φίλο με το πρόβλημα πήγαινε η δημοσίευση μου!!!

Μια από τα ίδια,δε τ'ακούω με τίποτα κ γω...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει μετά από δύο εβδομάδες που έχω το κινητό είναι πως κάθε φορά που το φορτιζω και είναι κλειστό μετά από 6-7 ώρες φορτισεις μόλις το ενεργοποιω μου έχει ένδειξη 96% :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει μετά από δύο εβδομάδες που έχω το κινητό είναι πως κάθε φορά που το φορτιζω και είναι κλειστό μετά από 6-7 ώρες φορτισεις μόλις το ενεργοποιω μου έχει ένδειξη 96% :confused:

 

και εμενα το ιδιο κανει....96, 98.μονο μια φορα ητανε 100%

απλα να το κανεις εν reboot και να το ξαναβαλεις μεχρι το 100%

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

καινούριος ΕΔΩ (στο τοπικ) πρώην κάτοχος ενός γαλαξία 3.

περιμένω αυτές της μέρες ενα ''νεο ν''

 

πιο πρόγραμμα πλοήγησης ''κάθετε'' καλύτερα στο κινητό? (ειμαι διανομέας και μου χρειάζεται)

 

κατι που πρεπει να προσέξω ή κατι που πρεπει να κανω?

 

προτείνετε καμιά θήκη...

 

:bow:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

καινούριος ΕΔΩ (στο τοπικ) πρώην κάτοχος ενός γαλαξία 3.

περιμένω αυτές της μέρες ενα ''νεο ν''

 

πιο πρόγραμμα πλοήγησης ''κάθετε'' καλύτερα στο κινητό? (ειμαι διανομέας και μου χρειάζεται)

 

κατι που πρεπει να προσέξω ή κατι που πρεπει να κανω?

 

προτείνετε καμιά θήκη...

 

:bow:

 

Θηκη ψαξε ebay εχει διαφορες πολυ φθηνες . Εγω πηρα και προστατευτικα οθονης και ειμαι πολυ ευχαριστημενος :) Αφου ειχες android θα γνωριζεις απο root κτλ .. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513 εδω ειναι ο οδηγος για ροοτ και αλλα ωραια πραγματα :)

Απο πλοηγηση δεν γνωριζω διοτι δεν χρησιμοποιω.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Με άλλη συσκευή στα εν λόγο σημεία έχεις σωστή πλοήγηση στα συγκεκριμένα σημεία; Ρωτώ πάντα για κινητό τηλέφωνο έτσι; Αν ναι ποια είναι αυτή που συγκρίνεις;

 

Σκεφτόμουνα να προσθέσω ότι, πριν το xperia, είχα ένα eten X500 με windows mobile 5 και igo 8 και έκανα καθημερινά ακριβώς την ίδια διαδρομή χωρίς πρόβλημα. Αλλά δεν ήθελα να μακρυγορήσω...:)

Link to comment
Share on other sites

αυτο το εκανε και σε μενα και τελικα αλλαξα την καρτα sd και παει καλυτερα τωρα σε sygic και Ndrive παει μια χαρα ...λιγο σε copilot κολλαει αλλα οχι για πολυ

ειχα μια team class 6 8αρα απο το ebay την πηρα και εβαλα την παλια μου μια toshiba class 4 4αρα

δοκιμασε το αν εχεις καμια αλλη καρτα να δεις πως παει παντως

να πω και κατι αλλο που παρατηρησα καμια φορα αν αλλαξεις διαδρομη ξεφυγεις δλδ απο την κλειδωμενη διαδρομη αργει καπως να κανει επαναπροσδιορισμο διαδρομης

 

Μάλιστα, κατάλαβα. Έχω μία τεσσάρα τώρα αλλά δεν ξέρω από class και ταχύτητες. 'Αμα αποφασίσω για καινούργια τι χαρακτηριστικά λες να προσέξω να έχει;

Πάντως, σχετικά με το χρόνο επαναπροσδιορισμού, το igo πάει σφαίρα. Όταν δεν έχει το πρόβλημα που ανέφερα, χρειάζεται 2-3 δευτερόλεπτα να σχεδιάσει την καινούργια διαδρομή. Με ποιο πρόγραμμα έχεις πρόβλημα και πόσο σου καθυστερεί;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, κατάλαβα. Έχω μία τεσσάρα τώρα αλλά δεν ξέρω από class και ταχύτητες. 'Αμα αποφασίσω για καινούργια τι χαρακτηριστικά λες να προσέξω να έχει;

Πάντως, σχετικά με το χρόνο επαναπροσδιορισμού, το igo πάει σφαίρα. Όταν δεν έχει το πρόβλημα που ανέφερα, χρειάζεται 2-3 δευτερόλεπτα να σχεδιάσει την καινούργια διαδρομή. Με ποιο πρόγραμμα έχεις πρόβλημα και πόσο σου καθυστερεί;

 

εγω θα σου προτεινα να παρεις μια με class 10

Link to comment
Share on other sites

Τι υπάρχει τριγύρω στα 4 σημεία που χάνει μονίμως το σήμα;

 

Δεντροστοιχία στα αριστερά, σειρά πολυκατοικιών στα δεξιά, οpen sky από πάνω μου.

Σίγουρα τα 4 αυτά σημεία δεν τα θεωρώ βέλτιστα για λήψη, αλλά όπως απάντησα και στο φίλο προηγουμένως που ρώτησε για εμπειρία με άλλη συσκευή, με το "πρωην" ΕΤΕΝ Χ500 δεν είχα πρόβλημα.

 

εγω θα σου προτεινα να παρεις μια με class 10

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Το classs 10 μάλλον προδιορίζει πόσο γρήγορη είναι, έτσι;

8 MB είναι καλά από χωρητικότητα και από μάρκα τί να προτιμήσω λες;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Το classs 10 μάλλον προδιορίζει πόσο γρήγορη είναι, έτσι;

8 MB είναι καλά από χωρητικότητα και από μάρκα τί να προτιμήσω λες;

 

ναι αυτο σημαινει περιπου 8γβ ειναι καλη και οικονομικη προταση

εγω εχω παει αυτην http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-8GB-TS8GUSDHC10.htm

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, κατάλαβα. Έχω μία τεσσάρα τώρα αλλά δεν ξέρω από class και ταχύτητες. 'Αμα αποφασίσω για καινούργια τι χαρακτηριστικά λες να προσέξω να έχει;

Πάντως, σχετικά με το χρόνο επαναπροσδιορισμού, το igo πάει σφαίρα. Όταν δεν έχει το πρόβλημα που ανέφερα, χρειάζεται 2-3 δευτερόλεπτα να σχεδιάσει την καινούργια διαδρομή. Με ποιο πρόγραμμα έχεις πρόβλημα και πόσο σου καθυστερεί;

 

δοκιμασε την τεσσαρα να δεις πως θα παει μην τραβας ολα τα αρχεια σου μεσα βαλε μονο τους φακελους του sygic και του igo ισα ισα για να την δοκιμασεις πως παει αν κανει τα ιδια δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις την υπαρχουσα καρτα

με το copilot ειχα κολληματα δηλαδη κολλουσε 5-10 δευτερολεπτα και ξανα επανερχοταν αλλα το εκανε συχνα αυτο και στον επαναπροσδιορισμο διαδρομης κολλουσε και παραπανω

τωρα το εδωσα δρομο και χρησιμοποιω πιο πολυ sygic που παει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο σημαινει περιπου 8γβ ειναι καλη και οικονομικη προταση

εγω εχω παει αυτην http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-8GB-TS8GUSDHC10.htm

 

Μπες στα menu του router μέσω pc και δες για το wifi σε ποιό channel είναι ρυθμιζμένο το router. Αν είναι πάνω από 10 βάλε μια τιμή από 1 μέχρι και 10 και θα το βλέπει.

 

Καλησπέρα. Έχω σχεδόν το ίδιο πρόβλημα. Δεν μπορώ να συνδεθώ με τον router μέσω wifi. Είναι θέμα κινητού ή router καθώς όταν το κάνω restart η σύνδεση δουλεύει αλλά για συγκεκριμένο χρονίκο διάστημα. SOS δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω βαρεθεί να κάνω restart τον router.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω σχεδόν το ίδιο πρόβλημα. Δεν μπορώ να συνδεθώ με τον router μέσω wifi. Είναι θέμα κινητού ή router καθώς όταν το κάνω restart η σύνδεση δουλεύει αλλά για συγκεκριμένο χρονίκο διάστημα. SOS δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω βαρεθεί να κάνω restart τον router.

 

Έχω την εντύπωση ότι τα προβλήματα ξεκινάνε αν ανοίγεις και κλείνεις συνεχώς το wi-fi για εξοικονόμηση μπαταρίας. Ας μας πει κάποιος που να έχει το wi-fi συνεχώς on αν του κάνει τα ίδια.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι τα προβλήματα ξεκινάνε αν ανοίγεις και κλείνεις συνεχώς το wi-fi για εξοικονόμηση μπαταρίας. Ας μας πει κάποιος που να έχει το wi-fi συνεχώς on αν του κάνει τα ίδια.:)

 

Εγώ νομίζω ότι γίνεται ότι όταν βρίσκει ρουτερ με το ίδιο όνομα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εναλλαγή ειδοποιήσεων->εποπτευομενα πργράμματα κ επέλεξε το handcent

 

Συγγνώμη αλλά δε βρίσκω την εναλλαγή ειδοποιήσεων. Πού είναι?

 

Έχω την εντύπωση ότι τα προβλήματα ξεκινάνε αν ανοίγεις και κλείνεις συνεχώς το wi-fi για εξοικονόμηση μπαταρίας. Ας μας πει κάποιος που να έχει το wi-fi συνεχώς on αν του κάνει τα ίδια.:)

 

Σε μένα κανένα πρόβλημα.

 

Υπάρχει σχετική επιλογή στο handcent να μην πετάει popup

 

Εννοείται ότι το δοκίμασα και δουλεύει, αλλά για κάποιο λόγο κόβεται και η δυνατότητα να βγάλει το Νοled ειδοποίηση για SMS (ενώ στις κλήσεις δίνει).

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
I (still) Sing the Body Electric: http://bodyelec.wix.com/restart
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποος πως να περασω το vpn της cosmote?

 

Πήγαινε,

Ρυθμίσεις-Sony ericsson-Ρυθμίσεις internet και κάνε λήψη των ρυθμίσεων ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω σχεδόν το ίδιο πρόβλημα. Δεν μπορώ να συνδεθώ με τον router μέσω wifi. Είναι θέμα κινητού ή router καθώς όταν το κάνω restart η σύνδεση δουλεύει αλλά για συγκεκριμένο χρονίκο διάστημα. SOS δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω βαρεθεί να κάνω restart τον router.

 

Ρυθμίσεις/ασύρματο και δυκτια/δεξι κουμπι/συνθετα/πολ.κατ.αδρανειας βαλτο ποτε

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο κανει....96, 98.μονο μια φορα ητανε 100%

απλα να το κανεις εν reboot και να το ξαναβαλεις μεχρι το 100%

 

παιδιά αυτό το έκανε κι εμένα. Το κινητό για να πάει 100 θέλει να το βγάλετε από τη φόρτιση είκοσι λεπτά με μισή ώρα από τότε που το led ανάψει πράσινο. σε μένα αυτό μεταφράζεται στις 2 ώρες ακριβώς. Δοκιμάστε το κ δε θα χάσετε! :-)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εχετε παρει καμμια θηκη ;; Οταν το αγορασα πηρα και μια θηκη συλλικονης ,εχτες βρηκα τυχαια ζελατινες προστασιας για την μπροστινη οψη της αφης αλλα ψαχνοντας στο νετ ανακαλυψα θηκες για σμαρτ οπως ειναι των γυαλιων πχ. και πηγα και αγορασα.Τελικα αξιζει η αγορα ή δυσκολευει στη χρηση του ;
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο σημαινει περιπου 8γβ ειναι καλη και οικονομικη προταση

εγω εχω παει αυτην http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-8GB-TS8GUSDHC10.htm

 

Oκ, μάλλον πάω για αγορά να δω τι αθ γίνει και με τα κολλήματα.:bow:

 

δοκιμασε την τεσσαρα να δεις πως θα παει μην τραβας ολα τα αρχεια σου μεσα βαλε μονο τους φακελους του sygic και του igo ισα ισα για να την δοκιμασεις πως παει αν κανει τα ιδια δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις την υπαρχουσα καρτα

με το copilot ειχα κολληματα δηλαδη κολλουσε 5-10 δευτερολεπτα και ξανα επανερχοταν αλλα το εκανε συχνα αυτο και στον επαναπροσδιορισμο διαδρομης κολλουσε και παραπανω

τωρα το εδωσα δρομο και χρησιμοποιω πιο πολυ sygic που παει μια χαρα

 

Σαφώς και είναι ελαφρύτερο το sygic. Και στο δικό μου τρέχει καλύτερα γι' αυτό άλλωστε το έχω κρατήσει παράλληλα με το igo. Αλλά το δεύτερο με βολεύει περισσότερο λόγω δυνατοτήτων. Καλή η ιδέα σου για το άδειασμα της κάρτας. Θα δοκιμάσω μήπως και αποφύγω την αγορά. Ευχαριστώ πολύ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...