Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το πήρα με παραγγελία Θεσσαλονίκη. (το μπλέ).

 

Ανέβασα το rooting kit για το Neo V ΕΔΩ

Συνδέστε το κινητό περάστε τους ADB Drivers και τρέξτε το runme.bat απ το DoomLord_zergrush exploit.

Εγώ το έκανα με το κινητό σβηστό και απλά συνδεδεμένο στη usb. Πρέπει να έχετε το USB Debugging ενεργοποιημένο στο Developement και το Allow Unknown Sources στο Applications.

 

Μετά μπορείτε να περάσετε και το ClockworkMod από το CWM.rar εφόσον το κάνετε extract.

Τρέξτε το install-cwm1.cmd (αυτό είναι για το Neo V)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ το πήρα με παραγγελία Θεσσαλονίκη. (το μπλέ).

 

Ανέβασα το rooting kit για το Neo V ΕΔΩ

Συνδέστε το κινητό περάστε τους ADB Drivers και τρέξτε το runme.bat απ το DoomLord_zergrush exploit.

Εγώ το έκανα με το κινητό σβηστό και απλά συνδεδεμένο στη usb. Πρέπει να έχετε το USB Debugging ενεργοποιημένο στο Developement και το Allow Unknown Sources στο Applications.

 

Μετά μπορείτε να περάσετε και το ClockworkMod από το CWM.rar εφόσον το κάνετε extract.

Τρέξτε το install-cwm1.cmd (αυτό είναι για το Neo V)

 

edit: στην .62 δε γινεται

 

 

και τι Firmware εχεις ; γιατι στην .62 δεν γινεται ετσι. κατσε να ξαναδοκιμασω βασικα..

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία από το on line κατάστημα της vodafone έρχεται σε 1-2 εργάσιμες ημέρες (με τη συσκευή διαθέσιμη εννοείται).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία από το on line κατάστημα της vodafone έρχεται σε 1-2 εργάσιμες ημέρες (με τη συσκευή διαθέσιμη εννοείται).

 

1-2 εργασιμες νομιζω λεει εντος αττικης...2-4 εκτος αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

1-2 εργασιμες νομιζω λεει εντος αττικης...2-4 εκτος αν δεν κανω λαθος

 

Ναι το ειδα οτι ετσι λεει, απλα ρωταω αν καποιος παραγγειλε απο Θεσσαλονικη, σε ποσες μερες παρελαβε...

....
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα οτι ετσι λεει, απλα ρωταω αν καποιος παραγγειλε απο Θεσσαλονικη, σε ποσες μερες παρελαβε...

 

ναι και γω αυτο θελω ν μαθω...ποτε το παρηγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

έκανα και εγώ την παραγγελία μου σήμερα μέσω πλαισιου...τώρα πως γίνεται εγώ να μην μπορώ -μέχρι χθες- να παραγγείλω από το myaccount της βονταφον, και κάποιοι από εσάς να το κάνατε στην βόνταφον ξερουν. Οι ίδιοι με έστειλαν αναγκαστικά στο πλαίσιο με την αναλογη επιδότηση που εδινε το site τους. Τώρα το πότε θα παραλάβω άγνωστο αλλά λογικά εντός του μήνα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πρόσφατα αγόρσα κ εγώ το τηλεφωνάκι κ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Εάν θέλετε μπορείτε να το κάνετε root και να περάσετε Clockworkmod χωρίς να ξεκλειδώσετε τον boot loader οπότε δεν έχετε πρόβλημα με την εγγύηση.

 

Το CWM παίρνει και κάνει restore κανονικά και μπορεί να περάσει και νέα ROM χωρίς πρόβλημα.

 

Επίσης προτείνω να περάσετε το γνήσιο gingerbread android keyboard μια και της Sony είναι άθλιο.

Έχει ελληνικά κανονικά.

Οδηγίες έχω δώσει

εδώ

 

Τέλος να προτείνω το Messaging της Cyanogen στο οποίο έχω κάνει μετατροπές για να υποστηρίζει 160 στα Ελληνικά, να δείχνει σωστά τα timestamps και τον counter και να έχει αναφορά παράδοσης με ειδοποίηση και δόνηση της επιλογής σας.

Από εδώ

 

Οποιαδηποτε ρομ μπορουμε να περασουμε? ή μονο πρεπει να βρουμε καποια που να ειναι αποκλειστικα για το κινητο μας?

 

επισης για να περασουμε kernel μας βοηθαει η παραπανω διαδικασια?

 

Αν μπορεις προτεινε μας καποιοα ρομ:)

Link to comment
Share on other sites

με την .62 τελικα πως θα κανουμε root .....καμια ιδεα κανεις???:(

 

Εγραψα στον Doomlord για το πρπβλημα του ροοτ. Περιμενουμε μηπως φτιαξει κατο

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

1-2 εργασιμες νομιζω λεει εντος αττικης...2-4 εκτος αν δεν κανω λαθος

 

Εμένα σε επαρχία ήρθε την επόμενη μέρα με speedex.

Link to comment
Share on other sites

edit: στην .62 δε γινεται

 

 

και τι Firmware εχεις ; γιατι στην .62 δεν γινεται ετσι. κατσε να ξαναδοκιμασω βασικα..

Μη μπεις στο κόπο..Είναι το ίδιο που κάνουμε,το oneclickroot.

 

Εγραψα στον Doomlord για το πρπβλημα του ροοτ. Περιμενουμε μηπως φτιαξει κατο

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

 

Είδα το ποστ στους xda αλλά δεν έχει απαντήσει ε;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μη μπεις στο κόπο..Είναι το ίδιο που κάνουμε,το oneclickroot.

 

 

 

Είδα το ποστ στους xda αλλά δεν έχει απαντήσει ε;

 

Εχω βγαλει τα ματια μου με την φωτινοτητα......εχω και πρεσβυοπια...αστα να πανε

Link to comment
Share on other sites

Εχω βγαλει τα ματια μου με την φωτινοτητα......εχω και πρεσβυοπια...αστα να πανε

Κοίτα λογικά μέχρι το Σάββατο κάτι θα υπάρξει για root.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μη μπεις στο κόπο..Είναι το ίδιο που κάνουμε,το oneclickroot.

 

 

 

Είδα το ποστ στους xda αλλά δεν έχει απαντήσει ε;

 

Δεν απαντησε. Λογικα κατι θα γινει...

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Plaisio με Online παραγγελία κ ήρθε σε 2 εργάσιμες.

 

edit: στην .62 δε γινεται

 

και τι Firmware εχεις ; γιατι στην .62 δεν γινεται ετσι. κατσε να ξαναδοκιμασω βασικα..

Μάλλον δεν έχω την .62

Build number .42 άρα όντως έχετε θέμα όσοι κάνατε Upgrade.

Εγώ τα πήρα από εδώ

 

Επίσης για όσους δε θέλουν να αγοράσουν ή δε βρίσκουν το disable auto brightness μπορούν να ακολουθήσουν τις οδηγίες εδώ και να το απενεργοποιήσουν χωρίς αυτό. Φυσικά απαιτεί root αλλά και το disable auto brightness το ίδιο.

Μήπως να δοκιμάζατε τη διαδικασία με το flashtool?

Να δείτε αν μπορείτε να το κάνετε downgrade?

Αν κάνετε downgrade, root και μετά flash μόνο τον kernel δε θα έχετε πρόβλημα.

Θα βρείτε τα stock .42 firmware εδώ

και εδώ

Το θέμα είναι πώς φλασάρει κανείς χωρίς clockworkmod recovery και με locked bootloader αν δεν είναι root...

 

Οποιαδηποτε ρομ μπορουμε να περασουμε? ή μονο πρεπει να βρουμε καποια που να ειναι αποκλειστικα για το κινητο μας?

 

επισης για να περασουμε kernel μας βοηθαει η παραπανω διαδικασια?

 

Αν μπορεις προτεινε μας καποιοα ρομ:)

Όπως είπα πρέπει να περάσετε την κατάλληλη ROM για το κινητό σας. To Neo V έχει παρόμοια με το Neo με προβλήματα στην κάμερα που είναι διαφορετική. Μπορείτε να περάσετε την Cyanogen nightly build για το Neon.

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά !

Ύστερα απο ένα χρόνο συμβίωσης με το HTC Legend , έχω στα χέρια μου το Neo-V . Πρώτες εντυπώσεις σε σχέση με το htc η καλήτερη αυτονομία (περίπου 2,5 μέρες με την 1η φόρτιση) , το χρώμα του (μαύρο - μπλε) πολύ ωραίο , η οθόνη του htc μάλλον πιό φωτεινή και η γραμματοσειρά μικρή , έτσι να μην μπορούμε εμείς οι πρεσβύωπες να διαβάζουμε...:D

Θέλω όμως να σας ρωτήσω 2 πραματάκια :

1. Ο browser μια συγκκριμένη σελίδα ενός άλλου forum τη βγάζει κενή ενώ άλλες σελίδες τις βγάζει κανονικά .

2. Στην εφαρμογή McAfee που ζητάει αριθμό κινητού για επιβεβαίωση έβαλα διαφορετικό αριθμό απο αυτόν που έχω στο Neo-V , μου στέλνει sms επιβεβαίωσης , αλλά στο Neo-V βγάζει μύνημα οτι απέτυχε...

Έχετε καμμιά ιδέα ;

Ευχαριστώ

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά !

Ύστερα απο ένα χρόνο συμβίωσης με το HTC Legend , έχω στα χέρια μου το Neo-V . Πρώτες εντυπώσεις σε σχέση με το htc η καλήτερη αυτονομία (περίπου 2,5 μέρες με την 1η φόρτιση) , το χρώμα του (μαύρο - μπλε) πολύ ωραίο , η οθόνη του htc μάλλον πιό φωτεινή και η γραμματοσειρά μικρή , έτσι να μην μπορούμε εμείς οι πρεσβύωπες να διαβάζουμε...:D

Θέλω όμως να σας ρωτήσω 2 πραματάκια :

1. Ο browser μια συγκκριμένη σελίδα ενός άλλου forum τη βγάζει κενή ενώ άλλες σελίδες τις βγάζει κανονικά .

2. Στην εφαρμογή McAfee που ζητάει αριθμό κινητού για επιβεβαίωση έβαλα διαφορετικό αριθμό απο αυτόν που έχω στο Neo-V , μου στέλνει sms επιβεβαίωσης , αλλά στο Neo-V βγάζει μύνημα οτι απέτυχε...

Έχετε καμμιά ιδέα ;

Ευχαριστώ

-δοκιμασε εναν αλλο broswer να δεις αν κανει τα ιδια..αν το κανει δεν φταιει ο broswer..(που δεν νομιζω να φταιει ετσι και αλλιως)

-μην την βαζεις καν την εφαρμογη..δεν αξιζει..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση καθως οχι και το μεγαλυτερο αστερι σε αυτα...η αναβαθμιση που εκανα τωρα .62 τι ακριβως μου εδωσε?επισης τι ειναι το root που λενε ολοι?αν το κανει καποιος τι γινεται στο κινητο απο θεμα εγγυησης?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το neo v μια ερωτηση πως απενεργοποιω εναν λογαριασμο στο timeskape??γιατι εχω βαλει fb και twitter αλλα το 2ο δεν θελω να μου εμφανιζεται...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση καθως οχι και το μεγαλυτερο αστερι σε αυτα...η αναβαθμιση που εκανα τωρα .62 τι ακριβως μου εδωσε?επισης τι ειναι το root που λενε ολοι?αν το κανει καποιος τι γινεται στο κινητο απο θεμα εγγυησης?ευχαριστω πολυ

 

επισης μολις παρατηρησα οτι επεσε η φωτεινοτητα της οθονης ...σε τι οφειλεται?

Link to comment
Share on other sites

Για ποια αναβαθμιση λετε;;; Εβγαλε τιποτα η εριξον;; :/

 

ναι εβγαλε την 0.62 μεσω pc companion αλλα δν παιρνει root ακομα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...