Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.εχω το εξης προβλημα.οποια ρομ και αν περασω μετα 2 μερες η καμερα μου τα δειχνει ολα κοκκινα.,ενω η μπροστινη δειχνει μονο ριγες.αυτο και με viper και ultimate και zelly cream.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΣΟΣ.. δοκιμασα να περασω την viper 6 στο κινητο μου και ειχα προβλημα, δεν αναγνωριζε την sim. προσπαθησα να την ξαναπερασω με την ιδια διαδικασια και μου χει μεινει το κινητο στο 'χερι'

δεν αναβει... μονο το logo της sony αναβοσβηνει.. τι κανω?

 

μπορει να βοηθησει κανεις? εχω μεινει χωρις κινητο...

Link to comment
Share on other sites

μπορει να βοηθησει κανεις? εχω μεινει χωρις κινητο...

 

Λογικά με seus θα κάνεις δουλειά κ θα επιστρέψεις στο μαμά λογισμικό

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με seus θα κάνεις δουλειά κ θα επιστρέψεις στο μαμά λογισμικό

 

το δοκιμασα και λεει πως δεν υπαρχει καινουριο λογισμικο

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και λεει πως δεν υπαρχει καινουριο λογισμικο

 

κανε με το flashtool περασμα της "MT11i_4.1.B.0.587_Customized_NCB_Nordic.ftf" χαλαρωσε θα επανελθει.. καντο και πες μου.

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, έχω το neo v μανισιο, με 2.3.4 και χωρίς root. πως μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές από την μνήμη του τηλεφώνου στην κάρτα. μνήμης καθώς τα 320 mb της συσκευής είναι πραγματικά αστεία για αποθήκευση.
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, έχω το neo v μανισιο, με 2.3.4 και χωρίς root. πως μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές από την μνήμη του τηλεφώνου στην κάρτα. μνήμης καθώς τα 320 mb της συσκευής είναι πραγματικά αστεία για αποθήκευση.

 

Κάνεις root το κινητό σου εύκολα με το e-root και μετά ακολουθείς αυτό τον οδηγό για να μεταφέρεις τις εφαρμογές σου στην sd

http://www.xperiablog.net/2011/12/12/link2sd-guide-never-worry-about-internal-memory-limits-again/

Link to comment
Share on other sites

Xperia Ultimate HD 4.0 stable και ναί το Handcent SMS τρέχει χωρις να κλείνει, όπως γινόταν στης προηγούμενες εκδόσης της ROM.
Link to comment
Share on other sites

Xperia Ultimate HD 4.0 stable και ναί το Handcent SMS τρέχει χωρις να κλείνει, όπως γινόταν στης προηγούμενες εκδόσης της ROM.

 

την βαζω Σ/Κ αν και με την zelly 3 ειμαι ευχαριστημενη, ετσι για να την δω κι αυτη

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

την βαζω Σ/Κ αν και με την zelly 3 ειμαι ευχαριστημενη, ετσι για να την δω κι αυτη

 

 

Μέχρι τώρα το μόνο bug που έχω βρεί όταν πάς να κάνεις επεναφορά της επαφές απο αντυίγραφο δέν φένονται οι επιλογές, λέϊ import κάνεις tap στην κάτω μερια, σου εμφανείζει creat contacts under account tap στην πάνω μεριά

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2101789&d=1373310890

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα το μόνο bug που έχω βρεί όταν πάς να κάνεις επεναφορά της επαφές απο αντυίγραφο δέν φένονται οι επιλογές, λέϊ import κάνεις tap στην κάτω μερια, σου εμφανείζει creat contacts under account tap στην πάνω μεριά

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2101789&d=1373310890

 

υπαρχει καποια εφαρμογη που να φαινεται το πληκτρο πισω επανω στην οθονη γιατι εχει χαλασει το πληκτρο (πισω)?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Ποια πιστεύεται ότι είναι ο καλύτερος κερνελ και ρομ...σε συνδυασμό να έχουμε πλήρες έλεγχο του neo v;;

 

Ευχαριστώ εκ των πρότερον!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να φαινεται το πληκτρο πισω επανω στην οθονη γιατι εχει χαλασει το πληκτρο (πισω)?

 

Όταν πεέρασα την Ultimate HD τα είχe ήδη ενεργά.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να φαινεται το πληκτρο πισω επανω στην οθονη γιατι εχει χαλασει το πληκτρο (πισω)?

 

Αρκετες ROM έχουν τέτοια επιλογή (και τα 3 πλήκτρα, on screen)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να φαινεται το πληκτρο πισω επανω στην οθονη γιατι εχει χαλασει το πληκτρο (πισω)?

 

όρίστε αυτό που ζητάς. Το εγκαθιστάς μέσω του cwm όπως κάνεις μια rom χωρίς να κάνεις τίποτα wipe και φορματ.απλά πάρε backup πριν το κάνεις.

http://www.sendspace.com/file/diic97

Link to comment
Share on other sites

Όταν πεέρασα την Ultimate HD τα είχe ήδη ενεργά.

 

ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΗ ROM ΝΑ ΒΑΛΕΙ γι αυτο ρωταω αν υπαρχει εφαρμογη

Και ουτε ροοτ ειναι ενα ray εχει

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω το εξης προβλημα.οποια ρομ και αν περασω μετα 2 μερες η καμερα μου τα δειχνει ολα κοκκινα.,ενω η μπροστινη δειχνει μονο ριγες.αυτο και με viper και ultimate και zelly cream.τι να κανω?

 

καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω το εν λόγω κινητό από τον Μάρτιο και είμαι πολυ ευχαριστημένος με εξαίρεση ότι είναι πολύ ευάλωτο σε πτώσεις.

Τέλος πάντων, θέλω να ρωτήσω. Στο HTC HD7 που είχα παλιότερα δεν δεχότανε επίσης κάρτα μνήμης και για να βάλεις πιο πολύ μνήμη έπρεπε να το ανοίξεις. Στο εσωτερικό του είχε ένα card reader και απλώς έπαιρνες την κάρτα μνήμης και έβαζες μεγαλύτερη. Ξέρετε αν ισχύει το ίδιο και στο Xperia U?

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την viper 6 και συνεχεια μου λέει πως η υπηρεσία exchange έχει σταματήσει και δεν mαφήνει να μπω στον τηλεφωνικό κατάλογο... και επίσης

πως κάνω επαναφορά τις εφαρμογές μου από το titamium?

Edited by giannhsd87
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την viper 6 και συνεχεια μου λέει πως η υπηρεσία exchange έχει σταματήσει και δεν mαφήνει να μπω στον τηλεφωνικό κατάλογο... και επίσης

πως κάνω επαναφορά τις εφαρμογές μου από το titamium?

 

κι εμενα ετσι μου ελεγε οταν την εβαλα και την εβγαλα αμεσως.

πας στο titanium και βρισκεις απο το μενου εκει που λεει επαναφορα ολων των εφαρμογων

αλλα αμα δε σ αρεσει ή εχει προβλημα η ρομ αυτη τι την θελεις την επαναφορα?

δεν εχεις κρατησει με το cwm backup ετσι ωστε να στηθει παλι το τηλεφωνο σε 5 λεπτα το πολυ?

 

Όταν πεέρασα την Ultimate HD τα είχe ήδη ενεργά.

 

το τηλεφωνο δεν ειναι ροοτ για να του αλλαξω ρομ και ειναι το xperia ray και εχει την 2.3.4 καικερνελ

62 τα τελευταια λεω , μπορω να το κανω ροοτ με το εροοτ και να του περασω την cwm και να το αναβαθμισω σε

ICS πρωτα πριν κανω ολα αυτα? για να του περασω αλλη ρομ μετα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ετσι μου ελεγε οταν την εβαλα και την εβγαλα αμεσως.

πας στο titanium και βρισκεις απο το μενου εκει που λεει επαναφορα ολων των εφαρμογων

αλλα αμα δε σ αρεσει ή εχει προβλημα η ρομ αυτη τι την θελεις την επαναφορα?

δεν εχεις κρατησει με το cwm backup ετσι ωστε να στηθει παλι το τηλεφωνο σε 5 λεπτα το πολυ?

 

Την ξυλωσα και την ξανά βάλα και ηταν οκ. Δεν επέλεξα στο aroma installer αυτό που έλεγε για την sim. Και όταν πήγα να κάνω recovery με το titanium μου έκανε παλι βλακιες και εκανα ολικο recovery και δεν ξαναασχολουμε με το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Την ξυλωσα και την ξανά βάλα και ηταν οκ. Δεν επέλεξα στο aroma installer αυτό που έλεγε για την sim. Και όταν πήγα να κάνω recovery με το titanium μου έκανε παλι βλακιες και εκανα ολικο recovery και δεν ξαναασχολουμε με το θεμα

 

τι να σου πω εμενα η viper με απογοητευσε με το που την εβαλα την εβγαλα αμεσως

εχω την zelly 3 απο οταν βγηκε και ειμαι ευχαριστημενη αλλα λεω να βαλω και την ultimate την 4 ετσι να την δω γιατι οι προηγουμενες ultimate

με εχουν απογοητευσει

ετσι κι αλλιως δεν χανω τπτ, εχω παρει backup με το cwm κι ετσι το επαναφερω σε 5 λεπτα το πολυ οπως ειναι τωρα

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους θα ηθελα μια βοηθεια αν ξερει κανεις...εχω ενα σονυ ςερικσον v κατι επαθε και λεει οτι η εφαρμογη για την καμερα δεν λειτουργει εκανα αναβαθμηση αλλα παλι τα ιδια υπαρχρχει κανα αλλο λογισμικο αναβαθμισεις εκτος τις ερικσον η τι μπορει να επαθε ευχαριστω εκ των προτερων:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους θα ηθελα μια βοηθεια αν ξερει κανεις...εχω ενα σονυ ςερικσον v κατι επαθε και λεει οτι η εφαρμογη για την καμερα δεν λειτουργει εκανα αναβαθμηση αλλα παλι τα ιδια υπαρχρχει κανα αλλο λογισμικο αναβαθμισεις εκτος τις ερικσον η τι μπορει να επαθε ευχαριστω εκ των προτερων:)

κανε επιδιορθωση με sus, αλλιως περασε την στοκ ρομ MT11i_4.1.B.0.587_Customized_NCB_Nordic.ftf με flashtool και ολα θα στρωσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...