Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ρε παιδιά σε μια πιτσαρία που πηγαίνω την μια ημέρα βλέπω το router και την άλλη όχι. ο άνθρωπος έχει δώσει το password κάνω διαγραφή του router από τη λίστα του κινητού, κάμω επανεκκίνηση του κινητού αλλά τίποτα. κάποιος παλιότερα είχε δώσει οδηγίες για το πως θα ρυθμίσουμε το κινητό μας να βλέπει από το 1 έως 16 κανάλι των router. κάποια βοήθεια για αυτές τις ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην κανεις συνεχόμενα ποστς. Απο οσο ξέρω η ICS δεν υποστηρίζει flash..

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις συνεχόμενα ποστς. Απο οσο ξέρω η ICS δεν υποστηρίζει flash..

 

αν ψαξεις καλυτερα θα δεις οτι υποστηριζει.γι`αυτο εβαλα και το λινκ.σορυ για τα post επιασα πολλα mb?:X

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε viper 6.

 

Viper Xperia V6.0

 

- Fully rebased on official .13 firmware - Deodexed + debloated + debranded + optimized for performance - Zipaligned using latest SDK tools 22.0.1 - Removed useless init.d script + build.prop tweaks - Cyber-shot 2.B.12 mod by Rizal Lovins Sundanesse included in Aroma - Fixed missing camera app for Cyber-shot 2.B.12 mod - Modded YouTube to enable 720p HD playback added in Aroma - Removed annoying "Data traffic disabled" notification when phone startup - ANT+ radio included in Aroma - Latest Gmail 4.5 with tab control - Latest Google Play 4.1.10 - Latest Xperia T Email app - Latest Xperia Z Album with "My albums" categories - EXCLUSIVE ViperXperia White statusbar with brightness slider control! - EXCLUSIVE ViperXperia Glowing Blue statusbar with brightness slider control! - Modded + fixed JB replica Dialer to have white backgound on call + larger end call button - FULLY fixed JB replica Phonebook white font + white background issue - FULLY FIXED JB Messaging app, no more FC - Integrated 2013 NXT Settings mod, icons change color according to SemcGenericUxpRes installed - New sound picker app from Xperia Z - New modded JB lockscreen: Music and camera shortcut located below the screen - New Viper4Android sound engine, providing more powerful bass and audio clarity - Fixed Xperia JB launcher black screen issue on previous version - Fixed Xperia Movies app does not displaying all the preview for video files - Fixed Sony Facebook integration, you can show your Facebook photo in Album app now - Fixed user dictionary for Xperia keyboard - Fixed face-unlock option - "Receive WAP" issue FIXED - Updated Vengeance kernel module v1.38 - Updated RUSH kernel module v13 - Updated market apps

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε viper 6.

 

Viper Xperia V6.0

 

- Fully rebased on official .13 firmware - Deodexed + debloated + debranded + optimized for performance - Zipaligned using latest SDK tools 22.0.1 - Removed useless init.d script + build.prop tweaks - Cyber-shot 2.B.12 mod by Rizal Lovins Sundanesse included in Aroma - Fixed missing camera app for Cyber-shot 2.B.12 mod - Modded YouTube to enable 720p HD playback added in Aroma - Removed annoying "Data traffic disabled" notification when phone startup - ANT+ radio included in Aroma - Latest Gmail 4.5 with tab control - Latest Google Play 4.1.10 - Latest Xperia T Email app - Latest Xperia Z Album with "My albums" categories - EXCLUSIVE ViperXperia White statusbar with brightness slider control! - EXCLUSIVE ViperXperia Glowing Blue statusbar with brightness slider control! - Modded + fixed JB replica Dialer to have white backgound on call + larger end call button - FULLY fixed JB replica Phonebook white font + white background issue - FULLY FIXED JB Messaging app, no more FC - Integrated 2013 NXT Settings mod, icons change color according to SemcGenericUxpRes installed - New sound picker app from Xperia Z - New modded JB lockscreen: Music and camera shortcut located below the screen - New Viper4Android sound engine, providing more powerful bass and audio clarity - Fixed Xperia JB launcher black screen issue on previous version - Fixed Xperia Movies app does not displaying all the preview for video files - Fixed Sony Facebook integration, you can show your Facebook photo in Album app now - Fixed user dictionary for Xperia keyboard - Fixed face-unlock option - "Receive WAP" issue FIXED - Updated Vengeance kernel module v1.38 - Updated RUSH kernel module v13 - Updated market apps

 

αντε να δοκιμασω κι αυτη. παντως η zelly 3 ειναι πολυ φτωχη σε σχεση με την 2.5, αλλα συμπεριφερεται καλα προς το παρων, θα δω μεχρι το Σ/Κ που σκεφτομαι να περασω την viper 6

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Viper Xperia V6.0,σταθερή για την ωρα (18 ωρες χρησης) αλλα τρωει αρκετή μπαταρία σε σχεση με Super Jelly Bean 5.0 Neo V.βεβαι ίσως στρωσει ακόμα τις επόμενες μέρες.εχω διαπιστώσει πολλές ρομ θλεουν μερικές μερες ''καλιμπράρισμα''.επίσης εχω διαπιστώσει οτι εαν κανω φουλ wipe και ξαναπερασω την ιδια ρομ απο το φουλ backup toy cmw,πάλι η ρομ συμπεριφέρεται καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται για την viper 6.0 να διαλεξουμε συγκεκριμενο launcher μην φαμε παλι ενα κολημα στο sony :lol:

ναι ο πρωτος launcher...προκαλει μαυρη οθονη...

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό. Φαίνεται αρκετά καλό, αλλά με ξενερώνει οτι έχει android 2.3. Εχω ακούσει οτι γίνεται η αναβάθμιση. Ισχύει ή όχι; Γίνεται εύκολα; Υπάρχει κίνδυνος να χαλάσει το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό. Φαίνεται αρκετά καλό, αλλά με ξενερώνει οτι έχει android 2.3. Εχω ακούσει οτι γίνεται η αναβάθμιση. Ισχύει ή όχι; Γίνεται εύκολα; Υπάρχει κίνδυνος να χαλάσει το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ.

 

Ναι γινεται εύκολα. Αν ξερεις τι κανεις δεν υπαρχει κίνδυνος.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει παλια root σε ενα κινητό. Το ίδιο είναι;

Το γεγονός οτι το περνάμε εμείς και δε το περνάει η εταιρία το νεο android σημαίνει κάτι; Το νεο λογισμικό υπάρχει στη σελίδα της sony?

 

Επίσης, στο U ισχύει οτι το καπάκι απο κάτω κουνιέται και σπάει εύκολα;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει παλια root σε ενα κινητό. Το ίδιο είναι;

Το γεγονός οτι το περνάμε εμείς και δε το περνάει η εταιρία το νεο android σημαίνει κάτι; Το νεο λογισμικό υπάρχει στη σελίδα της sony?

 

Το κινητό παίρνει επίσημα την ics απλα δεν έρχεται με αυτη απο το κουτί του. Οπότε ειναι το ίδιο..

Επίσης, στο U ισχύει οτι το καπάκι απο κάτω κουνιέται και σπάει εύκολα;

Ενας φίλος μου που το εχει δεν εχει κανένα πρόβλημα..

*μην κάνεις συνεχόμενα posts μπορείς να τροποποιήσεις το προηγούμενο αν θέλεις να προσθέσεις κατι..

Edited by panathare

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παίρνει επίσημα την ics απλα δεν έρχεται με αυτη απο το κουτί του. Οπότε ειναι το ίδιο..

 

Ενας φίλος μου που το εχει δεν εχει κανένα πρόβλημα..

*μην κάνεις συνεχόμενα posts μπορείς να τροποποιήσεις το προηγούμενο αν θέλεις να προσθέσεις κατι..

 

Οκ, συγγνώμη, το κατάλαβα τώρα.

Δηλαδή, παίρνω το κινητό, κατεβάζω το επίσημο rom απο την sony, και κατεβάζω το Install.zip και κάνω τα σχετικά ή καμια σχέση;

Επίσης, υπάρχει περίπτωση να έχω καμια ασυμβατότητα; Δηλαδή το έχουν κάνει αρκετοί αυτό; Είχε κανείς πρόβλημα;

Απο μπαταρία τι λέει το τηλέφωνο; Κρατάει αρκετά;

Link to comment
Share on other sites

Οκ, συγγνώμη, το κατάλαβα τώρα.

Δηλαδή, παίρνω το κινητό, κατεβάζω το επίσημο rom απο την sony, και κατεβάζω το Install.zip και κάνω τα σχετικά ή καμια σχέση;

Επίσης, υπάρχει περίπτωση να έχω καμια ασυμβατότητα; Δηλαδή το έχουν κάνει αρκετοί αυτό; Είχε κανείς πρόβλημα;

Απο μπαταρία τι λέει το τηλέφωνο; Κρατάει αρκετά;

Υπαρχει ενα εργαλειο το sony update service οπου το αναβαθμιζεις απο εκει επισημα!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το http://www.sonymobile.com/gr/tools/pc-companion/ και ακολουθεις τις οδηγιες. Πιο απλος τροπος δεν υπαρχει:)

 

Ισχύει οτι μετά την αναβάθμιση το τηλέφωνο θα κολλάει περισσότερο και η μπαταρία θα πέφτει γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η 4.04 ειναι λιγο πιο βαρια απο την 2.3. Απο μπαταρια δεν υπαρχει θεμα, στα ιδια επιπεδα ειναι.

 

Το βαριά πως το εννοείς; Δηλαδή αν βάλω 5-6 εφαρμογές θα πάθει κάτι; Τραγούδια και τέτοια δε θα έχω πολλά, ούτε φωτογραφίες. Κυρίως για τηλέφωνα, μηνύματα, και ίντερνετ το θέλω, άντε και κανένα παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε Viper και σε περίμενα τόση ώρα . . . :)

Αν και είχα ήδη ξεκινήσει το download του 4.04

Περίμενα να ακούσω την απάντηση σου γιατί και εγώ

τα ίδια με τον leon04 θέλω να κάνω απλά χωρίς games. . .

 

Thanks . . . :)

Link to comment
Share on other sites

με 2.3.4 ροοτ πως μπορώ να δω τα ασύρματα δίκτυα που έχει στην μνήμη?

με κάποια προγράμματα απο το google play μπορώ να πάρω αντίγραφο και να τα δω αναλυτικά αλλά δεν μπορώ να διαγράψω κάποια και να επαναφέρω τα υπόλοιπα

(κυρίως hidden που έχουν περαστεί 4-5 φορές και δημιουργούν πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, το μονο που πρεπει να προσεχετε εινα να μην το φορτωσετε με εφαρμογες που τρεχουν απο πισω. Δηλαδη Facebook, skype, viber και αλλες τετοιες παρομοιες εφαρμογες.

 

Με την χρηση που λετε, δεν θα αντιμετωπισετε καποιο θεμα. Απλα το κινητο εχει 512ΜΒ μνημης. Ε δεν ειναι για πολλα ζορια.

 

Επισης πολυ σημαντικο, μετα το update καντε και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε λοιπόν και για clean install . . .

 

O flash player που αναφέρεται στην προηγούμενη σελίδα χρειάζεται να περαστεί

ή υπάρχει ήδη ??

Edited by rastafari
Link to comment
Share on other sites

Πάμε λοιπόν και για clean install . . .

 

O flash player που αναφέρεται στην προηγούμενη σελίδα χρειάζεται να περαστεί

ή υπάρχει ήδη ??

 

Πρεπει να τον βαλεις εσυ στην 4.0.4

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...