Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το whatsapp γιατί δεν εμφανίζεται στο play;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση...και στην ULTIMATE HD 2 & στην 2.3 μου κάνει κάποιο νούμερο με το wifi...Ενώ συνδέεται κανονικά στο ασύρματο του σπιτιού μου και το λειτουργώ κανονικά...μετά απο κανα 3-4 μέρες λειτουργίας ξαφνικά ενώ συνδέεται κανονικά στο router μου δείχνει να κάνει μόνο upload,δηλαδή το βελάκι δείχνει μόνο προς τα πάνω και όσες επανεκκινήσεις και αν κάνω το τηλέφωνο και fix permissions πάλι τα ίδια. Mόνο με restore απο το cwm σε προηγούμενο backup λειτουργεί...ξέρει κανείς? Και το router είναι ρυθμισμένο στο channel 11. Κάποιος τα φώτα του.......:geek::help:

 

ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ???????????????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ κιολας αλλα απο οταν εβαλα το εκανα ροοτ και του εβαλα την ultimate αρχησε να χανει πολυ ευκολα μπαταρια(σε σχεση με πριν! ) γιαυτο και ειπα να κανω calibration..το εκανα 2 φορες και τις 2 στο 100% και παλι τα ιδια..χανει ευκολααααα μπαταριααααα..παλιοτερα χρησιμοποιουσα με το κινητο και το προγραμμα juice defender pro..το εβαλα και τωρα αλλα δεν κανει δουλεια ισα-ισα..? εσεις πιο προγραμμα εχεται? αλλιως τι μου προτεινετε?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω το αρχείο .nomedia σε κάποιους φακέλους αλλά επιμένουν να εμφανίζονται στη gallery. Έχω σκαλώσει, τι κάνω λάθος;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ???????????????

 

Αν είσαι με unlocked bootloader δοκίμασε άλλο kernel που να έχει κ δικά του modules πχ alliance η lupus.εγώ με lupus σωθηκα.αλλιώς βρες τα modules για stock kernel απο το xda.

 

Παιδια σορρυ κιολας αλλα απο οταν εβαλα το εκανα ροοτ και του εβαλα την ultimate αρχησε να χανει πολυ ευκολα μπαταρια(σε σχεση με πριν! ) γιαυτο και ειπα να κανω calibration..το εκανα 2 φορες και τις 2 στο 100% και παλι τα ιδια..χανει ευκολααααα μπαταριααααα..παλιοτερα χρησιμοποιουσα με το κινητο και το προγραμμα juice defender pro..το εβαλα και τωρα αλλα δεν κανει δουλεια ισα-ισα..? εσεις πιο προγραμμα εχεται? αλλιως τι μου προτεινετε?

 

Μπες στα stats της μπαταρίας και δες αν σου τρώει το περισσότερο το σύστημα android.αν έχει στη διατήρηση λειτουργίας παραπάνω από δύο ώρες τότε δυστυχώς έγινε bad flash της Rom.είναι σύνηθες φαινόμενο της ultimate αν παραλείψεις κάτι στα wipes.οπότε χρειάζεσαι install τη Rom από την αρχή.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μπες στα stats της μπαταρίας και δες αν σου τρώει το περισσότερο το σύστημα android.αν έχει στη διατήρηση λειτουργίας παραπάνω από δύο ώρες τότε δυστυχώς έγινε bad flash της Rom.είναι σύνηθες φαινόμενο της ultimate αν παραλείψεις κάτι στα wipes.οπότε χρειάζεσαι install τη Rom από την αρχή.

 

ωχχχ καταλαβα..σε ευχαριστω φιλε μου!

 

SOS!!! Πως βγαζω την Ultimate hd? πφφ δεν μπορω να κανω ενημερωση (Oyte pc companion oute sus)εκανα επαναφορα συστηματος και μου παλι την ultim.. τι κανω? πως την βγαζω? :wacko:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

SOS!!! Πως βγαζω την Ultimate hd? πφφ δεν μπορω να κανω ενημερωση (Oyte pc companion oute sus)εκανα επαναφορα συστηματος και μου παλι την ultim.. τι κανω? πως την βγαζω? :wacko:

 

Κατεβασε το flashtool απο εδω και μετα την τελευταια επισημη Rom απο εδω και συγκεκριμενα απο εκει που λεει 4.1.Β.0.587 αυτο που θελεις.Ειτε τη nordic βαλεις ειτε την central europe το ιδιο ειναι.Ψαξε μετα στον οδηγο του ZXR τις οδηγιες εγκαταστασης νεας Rom μεσω Flashtool και εισαι ετοιμος.

 

Υ.Γ. Ανα 4 σελιδες τα ιδια ερωτηματα.Use the f@%@#% search button...Καλα τα λεν στο XDA τελικα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε android 4.0.4 δεν βρίσκω πως κάνω δημιουργία φακέλου στις συντομεύσεις, πως κάνω λήψη στιγμιότυπου οθόνης και πως μπορώ να αλλάξω στο κλείδωμα αντί για άνοιγμα της φωτογραφικής μηχανής να βάλω την λειτουργία της δόνησης.βοήθεια :)
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβληματακι!!!

εκανα ρουτ 4.1.Β.0.587 Xperia neo v ! πηγα να περασω τραγουδια και δν μου τα εμφανιζει, εσβησα ολα κ τα ξαναπερασα κ πλεον δεν εχω κανενα τραγουδι!

γιατι ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά μάτια. Το καλύτερο στα λεφτά του!

 

Για τον πλοηγό, θα πρέπει να τον αγοράσεις και μετά δεν θα υπάρχει κάποια άλλη χρέωση (δεδομένα εννοώ). Έκδοση μάλλον θα φοράει την 2.3 αλλά μπορείς εύκολα να εγκαταστήσεις την 4.0.4.

 

Με την καμια την σημερον ημερα δεν αξιζει το Neo V. Περυσι που το πηραμε ηταν μπομπα, αλλα πλεον παιρνεις καλυτερα κινητα.

 

Οποτε, να προσεχουμε τι λεμε!

 

εχω ενα προβληματακι!!!

εκανα ρουτ 4.1.Β.0.587 Xperia neo v ! πηγα να περασω τραγουδια και δν μου τα εμφανιζει, εσβησα ολα κ τα ξαναπερασα κ πλεον δεν εχω κανενα τραγουδι!

γιατι ετσι???

 

Τι ακριβως εκανες;

Δεν βγαζουν και πολυ νοημα αυτα που λες.

Link to comment
Share on other sites

εκανα ρουτ και μετα εβαλα το link2SD για να μεταφερω προγραμματα στν καρτα!

αυτα... κ δν ασχοληθηκα με τπτ αλλο, σημερα περασα καποια mp3 μεσα και δν μου τα εμφανισε! ενω με τ exporer τα βλεπω!

τα εσβησα ολα κ τα ξαναπερασα κ τωρα δν εχω τπτ!!! κλεινω ανοιγω τ κιν. κανει μια ενημερωση το player αλλα δν βρισκει τπτ

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε android 4.0.4 δεν βρίσκω πως κάνω δημιουργία φακέλου στις συντομεύσεις, πως κάνω λήψη στιγμιότυπου οθόνης και πως μπορώ να αλλάξω στο κλείδωμα αντί για άνοιγμα της φωτογραφικής μηχανής να βάλω την λειτουργία της δόνησης.βοήθεια :)

 

Λήψη στιγμιοτυπου πατάς ταυτόχρονα το power off κ το volume down.

Το κλείδωμα δυστυχώς δεν αλλάζει..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες έβαλα μια κάρτα 32gb samsung HC. Στο computer και στο κινητό την αναγνώριζαν σαν 31,8gb. Όλα καλά μέχρι εδώ καλά. Σήμερα ανοίγω το κινητό και μου λέει ότι κάρτα δεν υπάρχει. Την συνδέω στο computer και μου λέει ότι θέλει format. Πάω να την κάνω format και μου βγάζει ότι έχει χωρητικότητα 8MB. Τι κουφό είναι πάλι αυτό? Υπάρχει καμιά εξήγηση? Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες έβαλα μια κάρτα 32gb samsung HC. Στο computer και στο κινητό την αναγνώριζαν σαν 31,8gb. Όλα καλά μέχρι εδώ καλά. Σήμερα ανοίγω το κινητό και μου λέει ότι κάρτα δεν υπάρχει. Την συνδέω στο computer και μου λέει ότι θέλει format. Πάω να την κάνω format και μου βγάζει ότι έχει χωρητικότητα 8MB. Τι κουφό είναι πάλι αυτό? Υπάρχει καμιά εξήγηση?

 

 

 

 

κατεβασε το EaseUS Partition Master 9.2.1 Home Edition που ειναι κ τζαμπε κ θα κανεις την δουλεια σου σε πολλα τετια..................

Link to comment
Share on other sites

Που αποθηκευονται οι ληψεις στιγμιοτυπων;

 

Στο Xperia p πάνε εδώ

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν πανε εκει... Αρα και η μεθοδος ληψης μπορει ν

 

Να μην ειναι αυτη!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αν κανω ρουτ θα χαθουν τα αρχεια απο το κινητο μου?

επησεις αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ με οδηγες πως να κανω ρουτ σε νεο β .587 στα ελληνικα γιατι δεν μπορω να βρω κατι, ευχαριστω πολυ, βρηκα κατι αλλα ειναι για .562

προσπαθω εδω και ωρα να βγαλω ακρη απο το XDA αλλα εκει που αρχιζω να καταλαβαινω γραφει κατι ακαταλαβιστικα και μπερδευομαι

Edited by geothassos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Μου κλέψαν το κινητο χτες βράδυ εδώ στη Στοκχολμη.

Υπάρχει διαθέσιμη για αγορά στην Ελλαδα αυτή η τρομερη συσκευη? Την ειχα 1 μιση χρόνο. Και στεναχωρηθηκα πολύ.

Αν ναι που μπορώ να τη βρω γιατι σε μια αναζήτηση που έκανα στο ιντερνετ δεν κατάφαρα να βρω κάτι.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Μου κλέψαν το κινητο χτες βράδυ εδώ στη Στοκχολμη.

Υπάρχει διαθέσιμη για αγορά στην Ελλαδα αυτή η τρομερη συσκευη? Την ειχα 1 μιση χρόνο. Και στεναχωρηθηκα πολύ.

Αν ναι που μπορώ να τη βρω γιατι σε μια αναζήτηση που έκανα στο ιντερνετ δεν κατάφαρα να βρω κάτι.

ευχαριστώ

 

Eχουν βγει καλυτερες συσκευες φιλε μου στα λεφτα αυτα anyway.

Link to comment
Share on other sites

αν κανω ρουτ θα χαθουν τα αρχεια απο το κινητο μου?

επησεις αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ με οδηγες πως να κανω ρουτ σε νεο β .587 στα ελληνικα γιατι δεν μπορω να βρω κατι, ευχαριστω πολυ, βρηκα κατι αλλα ειναι για .562

προσπαθω εδω και ωρα να βγαλω ακρη απο το XDA αλλα εκει που αρχιζω να καταλαβαινω γραφει κατι ακαταλαβιστικα και μπερδευομαι

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4288470#post4288470

κοιτα σ αυτο που σου εστειλα και θα σε βοηθησει πολυ

με το root δεν σβηνονται τα αρχεια αλλα αν περασεις ρομ θα σβηστουν

απο οτι θυμαμαι, μην αγχωνεσαι ενα απογευμα και τα περασες ολα πισω:)

πρωτα απο ολα περασε στο gmail τις επαφες σου να υπαρχουν και μετα τις εφαρμογες τις βρισκεις

απο το Google Play και δεν χανεις τιποτα στην ουσια απλα θα σου παρει χρονο να το ξανα στισεις αλλα αξιζει τον κοπο

 

Γεια σας παιδια

Μου κλέψαν το κινητο χτες βράδυ εδώ στη Στοκχολμη.

Υπάρχει διαθέσιμη για αγορά στην Ελλαδα αυτή η τρομερη συσκευη? Την ειχα 1 μιση χρόνο. Και στεναχωρηθηκα πολύ.

Αν ναι που μπορώ να τη βρω γιατι σε μια αναζήτηση που έκανα στο ιντερνετ δεν κατάφαρα να βρω κάτι.

ευχαριστώ

 

πιστευω να πηγες ν αλλαξεις κωδικους σε gmail και οτι αλλο ειχες που εμπαινες με user name και κωδικο

αν πας εδω στο φορουν στις αγγελιες θα το βρεις επισης και δες και προσωπικα μηνυματα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

σεευχαριστω πολυ, τις επαφες τις εχω και στην καρτα μνημης και τα εχω περασει αντιγραφο στον υπολογιστη σημερα το πρωι μαζι με τα αρχεια που εχω, ρομ ειναι πχ οταν αλαζεις το λειτουργικο, απο ICS σε JB ? αν ναι θα με ενδιεφερε κατι τετιο
Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει καλύτερα με τα ιδια λεφτά?

Ακουω προτάσεις παρακαλώ

 

Mε πολυ λιγο ψαξιμο βρηκα το το Galaxy S Advance. Dual Core που θα παρει και JellyBean.

 

Aλλα καλυτερα να ανοιξεις ενα νεο θεμα στο καταλληλο section, οπου θα μας πεις budget, αναγκες κλπ για να παρεις περισσοτερες προτασεις.

Εδω ειμαστε offtopic!!

 

σεευχαριστω πολυ, τις επαφες τις εχω και στην καρτα μνημης και τα εχω περασει αντιγραφο στον υπολογιστη σημερα το πρωι μαζι με τα αρχεια που εχω, ρομ ειναι πχ οταν αλαζεις το λειτουργικο, απο ICS σε JB ? αν ναι θα με ενδιεφερε κατι τετιο

 

Για να περασεις custom rom, αν δεν το εχεις ξανακανει, θελει σχετικες γνωσεις, αλλιως μπορει να τρεχεις και να μην φτανεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...