Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Zxr μια βοηθεια

 

Ειχα κανει καποια στιγμη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εχασα τα tweaks

Εκατσα τα ξαναπερασα απο την αρχη και επειδη δεν θυμαμαι καλα,στο minfree εβαλα τις καινουριες τιμες οι οποιες μετα απο restart ξαναγυρναν στις ''μανισιες''.Εβαλα και στο hw_config.sh την γραμμη κωδικα που χρειαζεται .Μετα απο restart ομως στο minfree οι τιμες ξαναγυρναν στο αρχικο ενω ο κωδικας υπαρχει στο hw_config.sh.....Ειναι οκ ή εχω κανει κατι λαθος?

 

Υ.Γ. Οι αγγελιες ποτε ανοιγουν???????????????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zxr μια βοηθεια

 

Ειχα κανει καποια στιγμη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εχασα τα tweaks

Εκατσα τα ξαναπερασα απο την αρχη και επειδη δεν θυμαμαι καλα,στο minfree εβαλα τις καινουριες τιμες οι οποιες μετα απο restart ξαναγυρναν στις ''μανισιες''.Εβαλα και στο hw_config.sh την γραμμη κωδικα που χρειαζεται .Μετα απο restart ομως στο minfree οι τιμες ξαναγυρναν στο αρχικο ενω ο κωδικας υπαρχει στο hw_config.sh.....Ειναι οκ ή εχω κανει κατι λαθος?

 

Υ.Γ. Οι αγγελιες ποτε ανοιγουν???????????????

 

Σε ποιά έκδοση βρίσκεσαι?

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

:!::!:Θελω την βοηθεια σας στο θεμα με την RAM μιας και ειμαι κανουργιος σε android.

Στις Ρυθμισεις> Εφαρμογες> Σε Εκτελεση, μου γραφει οτι εχω 200ΜΒ σε χρηση και 140ΜΒ διαθεσιμα.

ερ1:

που χρησιμοποιούνται αυτα τα 200 οταν οι μονες εφαρμογες που δειχνει ανοικτές , ειναι οι Ρυθμισεις με 22ΜΒ και το πληκτρολογιο XPeria με 7,5ΜΒ :confused:

ερ2:

γιατι εχω μονο 340ΜΒ RAM ενω στις προδιαγραφες του κινητού αναφέρονται 512 RAM:mad:

ερ3: υπάρχει τροπος να παρω την μέγιστη τιμη των 512ΜΒ και να αποδεσμεύοντας το κινητό με καποιο τροπο :nagger:

 

εχω κανει αναβαθμισει στο κινητο σε Android ICS (αν εχει αυτο σημασία)

 

ευχαριστω :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Zxr μια βοηθεια

 

Ειχα κανει καποια στιγμη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εχασα τα tweaks

Εκατσα τα ξαναπερασα απο την αρχη και επειδη δεν θυμαμαι καλα,στο minfree εβαλα τις καινουριες τιμες οι οποιες μετα απο restart ξαναγυρναν στις ''μανισιες''.Εβαλα και στο hw_config.sh την γραμμη κωδικα που χρειαζεται .Μετα απο restart ομως στο minfree οι τιμες ξαναγυρναν στο αρχικο ενω ο κωδικας υπαρχει στο hw_config.sh.....Ειναι οκ ή εχω κανει κατι λαθος?

 

Υ.Γ. Οι αγγελιες ποτε ανοιγουν???????????????

Δεν έχεις σβήσει το .bak αρχείο που δημιουργείται μετά την τροποποίηση του minfree.

Για να αποκτήσεις πρόσβαση στις Αγγελίες θα πρέπει να συμπληρώσεις 100 μέρες παραμονής στο site και 150 post.

 

καλησπέρα.

:!::!:Θελω την βοηθεια σας στο θεμα με την RAM μιας και ειμαι κανουργιος σε android.

Στις Ρυθμισεις> Εφαρμογες> Σε Εκτελεση, μου γραφει οτι εχω 200ΜΒ σε χρηση και 140ΜΒ διαθεσιμα.

ερ1:

που χρησιμοποιούνται αυτα τα 200 οταν οι μονες εφαρμογες που δειχνει ανοικτές , ειναι οι Ρυθμισεις με 22ΜΒ και το πληκτρολογιο XPeria με 7,5ΜΒ :confused:

ερ2:

γιατι εχω μονο 340ΜΒ RAM ενω στις προδιαγραφες του κινητού αναφέρονται 512 RAM:mad:

ερ3: υπάρχει τροπος να παρω την μέγιστη τιμη των 512ΜΒ και να αποδεσμεύοντας το κινητό με καποιο τροπο :nagger:

 

εχω κανει αναβαθμισει στο κινητο σε Android ICS (αν εχει αυτο σημασία)

 

ευχαριστω :thanks:

Ερ. 1: Αν αγγίξεις εκεί που λεει ΕΜΦ. ΔΙΑΔ. ΠΡΟΣΩΡ. ΜΝΗΜΗΣ θα δεις ότι τελικά εκτελούνται κι άλλες εφαρμογές κι όχι μόνο αυτές οι δυο αναφέρεις. Αγγίζοντας εκεί που σου είπα θα παρατηρήσεις ότι θα αλλάξει η φράση "ΕΜΦ. ΔΙΑΔ. ΠΡΟΣΩΡ. ΜΝΗΜΗΣ" και θα γίνει ΕΜΦ. ΥΠ. ΠΟΥ ΕΚΤΕΛΟΥΝΤΑΙ (=ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΟΥ ΕΚΤΕΛΟΥΝΤΑΙ). Είμαι σίγουρος ότι από την bold λέξη καταλαβαίνει που πηγαίνουν τα υπόλοιπα ΜΒ της μνήμης σου! ;)

Ερ. 2: Από τα 512ΜΒ που έχεις όντως το κινητό τα 340 πάνε στο χρήστη και τις εφαρμογές που αυτός ανοίγει και χρησιμοποιεί και τα υπόλοιπα δεσμεύονται από το Android για να εκτελεί τις λειτουργίες του.

Ερ. 3: Όχι.

 

Καλώς ήρθες στο forum! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις σβήσει το .bak αρχείο που δημιουργείται μετά την τροποποίηση του minfree.

Για να αποκτήσεις πρόσβαση στις Αγγελίες θα πρέπει να συμπληρώσεις 100 μέρες παραμονής στο site και 150 post.

 

 

Ναι αλλα που ειναι????Δεν μου το εμφανιζει μεσα στον φακελο των parameters ουτε καπου αλλου ενω λεει οτι δημιουργηθηκε!Επισης κανω το ιδιο και με τα υπολοιπα .bak που δημιουργουνται δλδ το hw_config.sh.bak και το build.prop.bak ??Τα σβηνω και αυτα??

Link to comment
Share on other sites

Εκεί το έψαχνα και εγώ αλλά υπάρχουν μόνο οι εξής επιλογές:

Mobile BRAVIA Engine, Φωτεινότητα, Αυτόμ. περιστρ. οθόνης, Κίνηση, Χρονική υπέρβαση οθόν. και Θέμα.

Δε βλέπω πουθενά το "Μέγεθος γραμματοσειράς".

 

Να προσθέσω επίσης ότι μετά το downgrade στη ver. 2.3.4, ακολούθησα τον οδηγό του ZXR (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3937652#post3937652) και διέγραψα όσα "μη απαραίτητα" αρχεία αναφέρει.

Υπάρχει περίπτωση να έσβησα, κατά λάθος, κάτι που να σχετίζεται με την έλλειψη επιλογής μεγέθους γραμματοσειράς; Γνωρίζει κανένας ποιό αρχείο σχετίζεται με αυτή;

ΕΥχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω επίσης ότι μετά το downgrade στη ver. 2.3.4, ακολούθησα τον οδηγό του ZXR (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3937652#post3937652) και διέγραψα όσα "μη απαραίτητα" αρχεία αναφέρει.

Υπάρχει περίπτωση να έσβησα, κατά λάθος, κάτι που να σχετίζεται με την έλλειψη επιλογής μεγέθους γραμματοσειράς; Γνωρίζει κανένας ποιό αρχείο σχετίζεται με αυτή;

ΕΥχαριστώ.

 

Επειδη μου κινησες την περιεργεια το εψαξα και εγω γιατι και εγω εκανα downgrade σε 2.3.4 και ουτε σε εμενα υπαρχει αυτη η επιλογη...Προφανως θα ειναι καποιο bug της rom οπως και η ελλειψη 160 χαρακτηρων στα sms...Αυτο διορθωνεται αλλα για το μεγεθος της γραμματοσειρας δεν ξερω....

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω επίσης ότι μετά το downgrade στη ver. 2.3.4, ακολούθησα τον οδηγό του ZXR (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3937652#post3937652) και διέγραψα όσα "μη απαραίτητα" αρχεία αναφέρει.

Υπάρχει περίπτωση να έσβησα, κατά λάθος, κάτι που να σχετίζεται με την έλλειψη επιλογής μεγέθους γραμματοσειράς; Γνωρίζει κανένας ποιό αρχείο σχετίζεται με αυτή;

ΕΥχαριστώ.

 

Επειδη μου κινησες την περιεργεια το εψαξα και εγω γιατι και εγω εκανα downgrade σε 2.3.4 και ουτε σε εμενα υπαρχει αυτη η επιλογη...Προφανως θα ειναι καποιο bug της rom οπως και η ελλειψη 160 χαρακτηρων στα sms...Αυτο διορθωνεται αλλα για το μεγεθος της γραμματοσειρας δεν ξερω....

 

Γιατί έχω την εντύπωση πως το μέγεθος της γραμματοσειράς δεν υπήρχε στην 2.3 και ότι είναι ένα από τα features της ICS;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανατε update..?

Εμενα δν με ηρθε κατι ακομα..

 

γενικα πια ειναι η τελευταία έκδοση FW για το κινητό μας γιατι δεν έχω καταλάβει αν έγινε τελικά κάποιο update η οχι....

Link to comment
Share on other sites

γενικα πια ειναι η τελευταία έκδοση FW για το κινητό μας γιατι δεν έχω καταλάβει αν έγινε τελικά κάποιο update η οχι....

 

Το τελευταίο update που έχω δει εγώ είναι για .587 (4.1.B.0.587).

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο update που έχω δει εγώ είναι για .587 (4.1.B.0.587).

 

thanks για την ινφο! εχεις κανει ρουτ? σε εμενα δεν εχει ερθει ακομα κ σκέφτομαι μήπως παίζει ρολο οτι έχω περάσει τα tweaks...

Link to comment
Share on other sites

thanks για την ινφο! εχεις κανει ρουτ? σε εμενα δεν εχει ερθει ακομα κ σκέφτομαι μήπως παίζει ρολο οτι έχω περάσει τα tweaks...

 

Για root εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31159404&postcount=422

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικοτατο ειναι.Ο Opera mini χρησιμοποιει δικο του server που συμπιεζει τις ιστοσελιδες και γιαυτο καταναλωνει απειροελαχιστο μπορεις να πεις αριθμο mb.Η εφαρμογη του facebook ειναι κατα την αποψη μου (αλλα και πολλων ακομα) η πιο αχρηστη εφαρμογη για το δικο μας smartphone...Καταναλωνει τεραστια ποσα ram ~80mb ενω το κινητο εχει 312mb διαθεσιμης ram και ευθυνεται για τα περισσοτερα κολληματα του...Ξηλωσε την να ησυχασει το κεφαλι σου..Και υστερα μπανεις απο τον stock internet browser ή απο κανα dolphin ξερω γω.Το ιδιο πραμα ακριβως ειναι.

 

Γενικα παντως ισχυει το

 

3g ------> Opera mini

 

Wifi------> Ο,τι γουσταρεις

 

Εκτος και αν εχεις κανα τρελλο προγραμμα με 1,5 gb mobile internet

 

κατεβασα το opera mini ( τι διαφορα εχουν αυτα τα δυο? https://play.google.com/store/search?q=opera&c=apps) για να καταναλωνω λιγοτερα mb οταν το εχω στο 3g...αλλα το facebook που εχει μου φαινεται λιγο αθλιο,σε σχεση παντα με την εφαρμογη facebook που εχουμε στο κινητο...πως μπορω να βαλω κατι αντιστοιχο στο opera mini?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχω εδώ και 3 μήνες σχεδόν το neo v και πραγματικά το κινητό είναι άψογο, αξίζει και το τελευταίο euro του κόστους του! Έχω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή του facebook και θα ήθελα τα φώτα σας.. όταν συνδέομαι στο ίντερνετ μέσω του δικτύου μου (πακέτο MB μέσω what's up) και χρησιμοποιώ την εφαρμογή μου "τρώει" τα MB σαν στραγάλια! Αδικαιολόγητα πολλά, χωρίς να μπαίνω και πολύ.. ενδεικτικά θα σας πως πως έχω διαπιστώσει πάμπολλες φορές πως για περιήγηση στο fb μέσω της εφαρμογής για 4-5 λεπτά πχ μου καταναλώνει περίπου 5-6 MB χωρίς εννοείται να ανοίγω εικόνες ή συνδέσμους και βίντεο, απλά διαβάζοντας δημοσιεύσεις. Όταν χρησιμοποιώ τον Opera mini και μπαίνω από εκεί στο fb, η κατανάλωση είναι σημαντικά μικρότερη σε όγκο, το πολύ 0,5 MB για τον αντίστοιχο παραπάνω χρόνο περιήγησης που ανέφερα... μήπως ξέρει κανείς τι παίζει γενικά; Εννοώ μήπως είναι κάποιο δικό μου λάθος σε κάποια ρύθμιση πχ; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

 

και για να μην χαλας και παρα πολλα να μπαινεις απο το m.facebook.com

 

Ερ. 1: Αν αγγίξεις εκεί που λεει ΕΜΦ. ΔΙΑΔ. ΠΡΟΣΩΡ. ΜΝΗΜΗΣ θα δεις ότι τελικά εκτελούνται κι άλλες εφαρμογές κι όχι μόνο αυτές οι δυο αναφέρεις. Αγγίζοντας εκεί που σου είπα θα παρατηρήσεις ότι θα αλλάξει η φράση "ΕΜΦ. ΔΙΑΔ. ΠΡΟΣΩΡ. ΜΝΗΜΗΣ" και θα γίνει ΕΜΦ. ΥΠ. ΠΟΥ ΕΚΤΕΛΟΥΝΤΑΙ (=ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΟΥ ΕΚΤΕΛΟΥΝΤΑΙ). Είμαι σίγουρος ότι από την bold λέξη καταλαβαίνει που πηγαίνουν τα υπόλοιπα ΜΒ της μνήμης σου! ;)

Ερ. 2: Από τα 512ΜΒ που έχεις όντως το κινητό τα 340 πάνε στο χρήστη και τις εφαρμογές που αυτός ανοίγει και χρησιμοποιεί και τα υπόλοιπα δεσμεύονται από το Android για να εκτελεί τις λειτουργίες του.

Ερ. 3: Όχι.

 

Καλώς ήρθες στο forum! :)

 

μπορουμε να κλεισουμε τις εφαρμογες τις προσωρινης μνημης?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Βρες απο το play store και βαλε εναν δωρεαν task killer , εγω χρησιμοποιω το fast reboot λογω του οτι δεν τρεχει στο παρασκηνιο και εκτελειται μονο οταν το πατησω εγω.
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι (δυστυχώς). Το αν δεν πατήσεις πάνω σε μια εικόνα π.χ. για να ανοίξει, δε σημαίνει πως δεν έχεις καταναλώσει μερικά KB για να δεις έστω αυτήν την μικρογραφία.

 

Φυσιολογικοτατο ειναι.Ο Opera mini χρησιμοποιει δικο του server που συμπιεζει τις ιστοσελιδες και γιαυτο καταναλωνει απειροελαχιστο μπορεις να πεις αριθμο mb.Η εφαρμογη του facebook ειναι κατα την αποψη μου (αλλα και πολλων ακομα) η πιο αχρηστη εφαρμογη για το δικο μας smartphone...Καταναλωνει τεραστια ποσα ram ~80mb ενω το κινητο εχει 312mb διαθεσιμης ram και ευθυνεται για τα περισσοτερα κολληματα του...Ξηλωσε την να ησυχασει το κεφαλι σου..Και υστερα μπανεις απο τον stock internet browser ή απο κανα dolphin ξερω γω.Το ιδιο πραμα ακριβως ειναι.

 

Γενικα παντως ισχυει το

 

3g ------> Opera mini

 

Wifi------> Ο,τι γουσταρεις

 

Εκτος και αν εχεις κανα τρελλο προγραμμα με 1,5 gb mobile internet

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας φίλοι μου! Θέλω να το απεγκαταστήσω, αλλά δεν έχω καταφέρει να κάνω root μέχρι στιγμής, παρόλο που έχω ακολουθήσει κατά γράμμα τις οδηγίες.. :O Εκτός αυτού ένας φίλος που έχει το ίδιο κινητό μου είπε πως αν κάνω root θα πρέπει να εγκαταστήσω από την αρχή όλες τις εφαρμογές μιας και θα διαγραφούν τα πάντα μέσα από το κινητό.. αληθεύει κάτι τέτοιο; Σας ευχαριστώ και πάλι! :)

Link to comment
Share on other sites

 

ερωτηση ειναι ελληνικη εκδοση;την εχει βαλει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απεγκατέστησα την facebook εφαρμογή, αλλά το θέμα είναι ότι καταργήθηκαν και οι FB επαφές από το βιβλίο επαφών.

Και είχα κάνει πολλή δουλειά με συγχωνεύσεις επαφών με νούμερο τηλεφώνου και του αντίστοιχου προφίλ, και είχα και φωτογραφίες στις περισσότερες επαφές χωρίς να χρειαστεί τίποτα παραπάνω.

Οπότε για όποιον θέλει αυτή τη λειτουργία να ΜΗΝ απεγκαταστήσει την εφαρμογή, εκτός αν υπάρχει άλλος τρόπος να ενημερωθούν οι επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα που ειναι????Δεν μου το εμφανιζει μεσα στον φακελο των parameters ουτε καπου αλλου ενω λεει οτι δημιουργηθηκε!Επισης κανω το ιδιο και με τα υπολοιπα .bak που δημιουργουνται δλδ το hw_config.sh.bak και το build.prop.bak ??Τα σβηνω και αυτα??

Αφού έχεις την 2.3 όπως λες το .bak δημιουργείται στο ίδιο σημείο που υπάρχει το αρχείο minfree. Ναι, σβήνεις όλα τα .bak

Να προσθέσω επίσης ότι μετά το downgrade στη ver. 2.3.4, ακολούθησα τον οδηγό του ZXR (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3937652#post3937652) και διέγραψα όσα "μη απαραίτητα" αρχεία αναφέρει.

Υπάρχει περίπτωση να έσβησα, κατά λάθος, κάτι που να σχετίζεται με την έλλειψη επιλογής μεγέθους γραμματοσειράς; Γνωρίζει κανένας ποιό αρχείο σχετίζεται με αυτή;

ΕΥχαριστώ.

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στην 2.3 (το λέω με σιγουριά 99%)

παιδια κανατε update..?

Εμενα δν με ηρθε κατι ακομα..

Δοκίμασε με το SEUS να κάνεις τον έλεγχο.

Επειδη μου κινησες την περιεργεια το εψαξα και εγω γιατι και εγω εκανα downgrade σε 2.3.4 και ουτε σε εμενα υπαρχει αυτη η επιλογη...Προφανως θα ειναι καποιο bug της rom οπως και η ελλειψη 160 χαρακτηρων στα sms...Αυτο διορθωνεται αλλα για το μεγεθος της γραμματοσειρας δεν ξερω....

Η έλλειψη 160 χαρακτήρων στα sms δεν είναι bug. Είναι χαρακτηριστικό το οποίο απλά δεν είναι ενεργοποιημένο γιατί απλά η rom που υπάρχει στον οδηγό (Nordic) προορίζεται για τις χώρες που δεν έχουν ειδικούς χαρακτήρες στα sms.

Στον οδηγό υπάρχει τρόπος προκειμένου να ενεργοποιήσετε την συγκεκριμένη επιλογή ώστε να τη βλέπετε και στο user interface του λειτουργικού. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις την 2.3 όπως λες το .bak δημιουργείται στο ίδιο σημείο που υπάρχει το αρχείο minfree. Ναι, σβήνεις όλα τα .bak

 

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στην 2.3 (το λέω με σιγουριά 99%)

 

Δοκίμασε με το SEUS να κάνεις τον έλεγχο.

 

Η έλλειψη 160 χαρακτήρων στα sms δεν είναι bug. Είναι χαρακτηριστικό το οποίο απλά δεν είναι ενεργοποιημένο γιατί απλά η rom που υπάρχει στον οδηγό (Nordic) προορίζεται για τις χώρες που δεν έχουν ειδικούς χαρακτήρες στα sms.

Στον οδηγό υπάρχει τρόπος προκειμένου να ενεργοποιήσετε την συγκεκριμένη επιλογή ώστε να τη βλέπετε και στο user interface του λειτουργικού. :)

 

587 ξερεις αν εχει βγει για την ελλαδα η ειναι απο καποια αλλη χωρα ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω την βοήθειά σας. Έχω ένα Neo V με android 4.1.Β.0.431 και θα ήθελα να κάνω root. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει μήπως και τελικά απεγκαταστήσω την σαβούρα που βάζει η SE;
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας φίλοι μου! Θέλω να το απεγκαταστήσω, αλλά δεν έχω καταφέρει να κάνω root μέχρι στιγμής, παρόλο που έχω ακολουθήσει κατά γράμμα τις οδηγίες.. :O Εκτός αυτού ένας φίλος που έχει το ίδιο κινητό μου είπε πως αν κάνω root θα πρέπει να εγκαταστήσω από την αρχή όλες τις εφαρμογές μιας και θα διαγραφούν τα πάντα μέσα από το κινητό.. αληθεύει κάτι τέτοιο; Σας ευχαριστώ και πάλι! :)

 

Όχι δεν ισχύει αυτό που σου είπε ο φίλος σου, όταν κάνεις root δε χάνεται τίποτα, δε διαγράφεται τίποτα.

 

Παίδες θέλω την βοήθειά σας. Έχω ένα Neo V με android 4.1.Β.0.431 και θα ήθελα να κάνω root. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει μήπως και τελικά απεγκαταστήσω την σαβούρα που βάζει η SE;

 

Δες αυτό τον οδηγό, στα 3.6-3.7

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει αυτό που σου είπε ο φίλος σου, όταν κάνεις root δε χάνεται τίποτα, δε διαγράφεται τίποτα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...