Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχει βγει τροπος για ρουτ στην 4.1.Β.0.431

 

Για 4.0.4;εύκολος τρόπος όχι ακόμα,πρέπει να μπλέξεις με flashtool κ τέτοια.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το κινητο απο το δεκεμβρη.απο την περιοδο που αρχισε να ζεσταινει ο καιρος το κινητο ζεσταινεται πολυ ευκολα και με λιγη χρηση ιδιαιτερα τις ζεστες ωρες της μερας.πηγα στην vodafone που το πηρα και μου ειπαν να το δωσω για service ενω στην σονυ μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο λογω του μεγεθους της μπαταριας.εχει συμβει σε καποιον αλλον αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Root όμως από τι διάβασα δεν παίζει με το Companion ή κάνω λάθος;

 

Νομίζω πρέπει να κάνεις unroot για να προχωρήσεις με το PC Companion. Πάντως OTA δεν έρχεται...

Link to comment
Share on other sites

Για 4.0.4;εύκολος τρόπος όχι ακόμα,πρέπει να μπλέξεις με flashtool κ τέτοια.

 

ευχαριστω φιλε Ηλια!Θα βγει πιστευεις ή θα την πατησουμε οπως με την .69 της GB?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο PUBLIC για να αγοράσω hands free με ψυρρες ακουστικά.τι θέλω έτσι για να ακούω και μουσική στο δρόμο και στο γυμναστήριο. Του iPhone δεν έκαναν, Samsung επίσης, κάτι generic που έχει επίσης (τα δοκίμασα).Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια? Θέλω αυτά με τη σιλικόνη που μπαίνουν μέσα στο αυτί. Πολλοί τα δίνουν κ με διαφορετικά μεγέθη σιλικόνης. Άσσοι την αρχή που πήρα το κινητό τα χρησιμοποιούσα με του παλιού μου νοκια. Είναι δυνατόν να είναι τόσο δύσκολο να βρω?

 

Καλησπέρα, εγώ έχω αυτά και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα :) Είχα και τα παλιά μου του Omnia II που λειτουργούσαν αλλά τα έβγαλα βίδες :D

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστά σου είπε ο φίλος termagazis-denexofrena (:p) αυτό που προσπαθείς να κάνεις δεν είναι update. Κάνεις την διαδικασία ανάποδα.

Πρέπει να κάνεις update στην 4.0.4 (είτε OTA είτε με PC Companion). Αν χάσεις το root, περνάς τον kernel της 562, κάνεις root και ξαναπερνάς τον kernel της 431. Όταν περάσεις τον kernel της 562, το κινητό θα εξακολουθεί να σου λέει πως είσαι στην 4.0.4 με τον 431.

 

Εισαι κατατοπιστικότατος φίλε μου,οπότε μένω όπως είμαι και δεν πειράζω τίποτα έτσι κι αλλιώς όπως έχω πεί και σε προηγούμενα πόστ μου είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση του κινητού και έτσι όπως είναι τώρα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε Ηλια!Θα βγει πιστευεις ή θα την πατησουμε οπως με την .69 της GB?

 

Εγώ την είχα πατήσει με τη 0.62:-P

Με ανησυχεί που δεν εχει βγει easy root αλλά πιστεύω ότι θα βγει!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Στην καινουργια εκδοση υπαρχει η δυνατοτητα να εχουμε στην status bar το Quick Panel ,δοκιμασα να βαλω αυτο που ειχα στην 0.3 αλλα το κινητο εκανε συνεχεια επανεκινησεις.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος πως εχουν ξανακανει την ερωτηση αλλα λογο των πολλων αναρτησεων δεν μπορω να βρω την απαντηση..λοιπον η ερωτηση μου ειναι αν γινεται αν κανεις overclocking στο neo v? το εχω rootαρει εχω ξεκλειδωσει τον bootloader και ειμαι στην .62.
Link to comment
Share on other sites

πως εχεις ξεκλειδωσει τον bootloader?με testpoint?ανοιξε παλι το setool κ πατησε restore να ξανακλειδωσει..κ μετα θα σου ανοιξει.ακριβως το ιδιο επαθα κ εγω η αναβαθμιση μεσω ota φαινεται στους server τισ sony

 

επειδή έπαθα το ίδιο.

ανοίγω το setool συνδέω το τηλ. και πατάω restore???

χρησιμοποιώ πάλι το καλώδιο??/

 

.. Άκυρο..

το πέτυχα..

thnks

Edited by maxtak
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα

Υπάρχει τρόπος η κάποια εφαρμογή

Να κάνει σάρωση το WiFi ώστε να βρίσκει

Δίκτυα χωρίς να αναγκάζομαι συνέχεια να

Μπαίνω στις ρυθμισεις για να βρω το ρουτερ μου;

πχ.εάν με πετάξει έξω λόγω σήματος δεν ξανακάνει

αναζήτηση από μόνο του πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις

Δεν ξέρω συμβαίνει και σε σας η το έχω εγώ αυτό το προνόμιο

μονο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την είχα πατήσει με τη 0.62:-P

Με ανησυχεί που δεν εχει βγει easy root αλλά πιστεύω ότι θα βγει!

 

Νομιζω ειναι νωρις ακομα!θα δειξει!!

Εσυ περασες απο πανω την 4αρα;; Ή εκανες restore πρωτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποιος βρει ολο το πακετο lockscreen ics ,%battery με μπλε χρωματακι ας το ποσταρει εδω για την 4,04

Παιδιά ξέρει κανείς πώς αφαιρούμε το pin από τη sim.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ της έκδοσης 4.1.Β.0.431 (χωρίς root) και της προηγούμενης. π.χ. δεν βλέπω το widget του καιρού. Δεν υπάρχει πλέον; Από το play store, τί προτείνετε για το καιρό; Τί άλλο πρέπει να έχουμε υπόψη μας; Διορθώθηκε κάτι τελικά; Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ της έκδοσης 4.1.Β.0.431 (χωρίς root) και της προηγούμενης. π.χ. δεν βλέπω το widget του καιρού. Δεν υπάρχει πλέον; Από το play store, τί προτείνετε για το καιρό; Τί άλλο πρέπει να έχουμε υπόψη μας; Διορθώθηκε κάτι τελικά; Σας ευχαριστώ.

 

AccuWether,με κλειστά μάτια.........

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

στο PlayStore υπαρχουν παρα πολλα πληκτρολογια που μπορεις να τα παραμετροποιησεις οπως θες ενα στην τυχη εδω. Εχουν και Τ9 και λεξικα κι οτι θες

γραφει 160 χαρακτηρες αλλα νομιζω ο παραληπτης τα παιρνει κεφαλαια (διωρθοστε με αν κανω λαθος)

μεσα σε εφαρμογες ενοειτε πως μπορεις να γραψεις οπως θες

(δεν τα πηγαινα καλα με τα τηλεφωνα αφης αλλα εχουν κανει τετοια δουλεια που νομιζεις οτι γραφει μονο του,πολυ ευκολα στη γραφεις γενικα)

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά με μπέρδεψες. Εγώ για το προεγκατεστημένο πληκτρολόγιο της συσκευής ρωτάω. Έχει 3x3 ελληνικό πληκτρολόγιο 160 χαρακτήρων ανά sms με ελληνικό Τ9; Και στην gingerbread και στην ics; Γιατί αυτόν τον συνδυασμό δεν τον βρίσκεις στο play store.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να κάνεις unroot για να προχωρήσεις με το PC Companion. Πάντως OTA δεν έρχεται...

 

απο το companion παντως ειναι διαθεσημη.εισαι σιγουρος οτι πρεπει να βγαλεις το root για να συνεχισεις???γτ εγω ειχα σκοπο να το κανω update οπως ημουν....

Link to comment
Share on other sites

απο το companion παντως ειναι διαθεσημη.εισαι σιγουρος οτι πρεπει να βγαλεις το root για να συνεχισεις???γτ εγω ειχα σκοπο να το κανω update οπως ημουν....

 

Οχι σε εμενα με root την εκανε κανονικα την αναβαθμιση με το PC Companion αλλα μολις την εκανα χαθηκε το root.

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε εμενα με root την εκανε κανονικα την αναβαθμιση με το PC Companion αλλα μολις την εκανα χαθηκε το root.

 

αρα δλδ ξαναπερνας μονο το root και εισαι κομπλε να υποθεσω??

Link to comment
Share on other sites

αρα δλδ ξαναπερνας μονο το root και εισαι κομπλε να υποθεσω??

 

Πρέπει να κάνεις update στην 4.0.4 (είτε OTA είτε με PC Companion). Αν χάσεις το root, περνάς τον kernel της 562, κάνεις root και ξαναπερνάς τον kernel της 431. Όταν περάσεις τον kernel της 562, το κινητό θα εξακολουθεί να σου λέει πως είσαι στην 4.0.4 με τον 431.

Οδηγίες απο άλλο μέλος του Forum πρός εμένα,εγώ πάντως βαριέμαι να το ξαναστήσω απο την αρχή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

 

υπαρχει και το blink παιδια για το led και δουλευει πολυ καλα

 

 

Το δοκίμασα και αυτό φίλε μου. Δυστυχώς. Το led δε συγκινείται με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι νωρις ακομα!θα δειξει!!

Εσυ περασες απο πανω την 4αρα;; Ή εκανες restore πρωτα;

 

Αν ρωτάς για την ics τη πέρασα πρώτα με pc companion αλλά lagaρε πολύ κ έκανα restore με sus κ καπάκι με pc companion.

Αν εννοείς τη 4.04 δεν την έχω περάσει καθόλου:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς για την ics τη πέρασα πρώτα με pc companion αλλά lagaρε πολύ κ έκανα restore με sus κ καπάκι με pc companion.

Αν εννοείς τη 4.04 δεν την έχω περάσει καθόλου:p

 

Οχι την 4.0.3 λεω!

Ψαχνω να δω αν χρειαζεται να κανω restore και update ή μονο update

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρα δλδ ξαναπερνας μονο το root και εισαι κομπλε να υποθεσω??

 

Δεν υπαρχει τροπος μεχρι στιγμης τροπος για ευκολο root ,παρα μονο με την αλλαγη του Kernel οπως γραφουν τα παιδια πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...