Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανες εγκατασταση και επαναφορα ή μονο την περασες πανω απο την GB?

 

Να πω την αμαρτία μου εγκατάσταση από πάνω..

Άντε να δοκιμάσω κ επαναφορά μπας κ στρώσει

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα χρειαστεί να περάσετε ξανά τα πάντα, αλλά τουλάχιστον θα έχετε καλύτερο κινητό.

 

Όταν λες τα πάντα; Επαναφορά πώς; Mε SEUS?

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες τα πάντα; Επαναφορά πώς; Mε SEUS?

 

Ναι με SEUS! Και οταν λεει τα παντα εννοει, τις ρυθμισεις που ειχες πριν, τις εφαρμογες που ειχες πριν κτλ κτλ! ;)

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Εγώ πάντως επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων έκανα (από τις ρυθμίσεις-> αντίγραφα ασφαλείας που υπάρχει στο κινητό) και όλα καλά.

Και όταν λέμε τα πάντα, εννοούμε τα πάντα. Ρυθμίσεις, εφαρμογές, επαφές. Μόνο το λογισμικό/firmware/update δεν αλλάζει (δε γυρνάει πίσω στην GB δηλαδή).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και οταν λεει τα παντα εννοει, τις ρυθμισεις που ειχες πριν, τις εφαρμογες που ειχες πριν κτλ κτλ! ;)

 

Ακόμη και τις εφαρμογές που είναι στην κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Ναι επαναφορά και μετά πετάει!!

Εμένα μου αρέσει πιο πολύ από την gingerbread και σε ταχύτητα είναι το ίδιο και σε μερικά σημεία γρηγορότερη μπορώ να πω:D

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Ειμαι root με την .42 για να περασω ics χωρις να εχω λαγκ πρεπει

α) περναω ics

β) επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων απο τις ρυθμισεις> απορρητο (διαγραφη ολων των δεδομενων στο τηλεφωνο)

γ) ροοτ

δ) επαναφορα εφαρμογων και δεδομενων(των εφαρμογων) με το titanium

Τα λεω σωστα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα όσα γράφετε για την ταχύτητα της ICS και από την πρώτη στιγμή άρχισα να υποπτεύομαι, από τις αντιδιαμετρικά αντίθετες απόψεις, ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Ότι κάτι δεν γινόταν σωστά.

 

Απ' ότι φαίνεται το μελανό σημείο είναι ότι δεν κάνετε repair. Το άσχημο είναι ότι υπάρχει οδηγός (βήμα 11) και μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι παρόλο που υπάρχει η πληροφορία δεν γίνεται χρήση της. (αυτό οπως καταλαβαίνετε αυτομάτως αναιρεί τα όποια παράπονα για το ότι δεν βρίσκετε μέσα στο topic αυτά που θέλετε -- προφανώς γιατί δεν ψάχνετε).

 

@Karthan

Σωστά τα λες. Στο βήμα 2 μπορείς και με το SEUS.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ειναι η ics.

Με ενα ρουτ και βγάλσιμο μερικών άκυρων εφαρμογών πάει ακόμη καλύτερα.

Κανενα overclocking μπορουμε να κάνουμε με απλό τρόπο; Όχι πολύ. Να πάει απο 1000 στα 1200-1400. Νομίζω εκεί θα πετάει πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα επιδιόρθωση μέσω pc companion..εντυπώσεις σε λίγο..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα όσα γράφετε για την ταχύτητα της ICS και από την πρώτη στιγμή άρχισα να υποπτεύομαι, από τις αντιδιαμετρικά αντίθετες απόψεις, ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Ότι κάτι δεν γινόταν σωστά.

 

Απ' ότι φαίνεται το μελανό σημείο είναι ότι δεν κάνετε repair. Το άσχημο είναι ότι υπάρχει οδηγός (βήμα 11) και μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι παρόλο που υπάρχει η πληροφορία δεν γίνεται χρήση της. (αυτό οπως καταλαβαίνετε αυτομάτως αναιρεί τα όποια παράπονα για το ότι δεν βρίσκετε μέσα στο topic αυτά που θέλετε -- προφανώς γιατί δεν ψάχνετε).

 

@Karthan

Σωστά τα λες. Στο βήμα 2 μπορείς και με το SEUS.

 

 

Φιλε μου , εγω ειχα ics .φλασαρα την 2.3 εκδοση .042 και εκανα αναβαθμιση την ελληνικη ics. στο φλας της 2.3 διεγραψε τα παντα και μετα εκανα την αναβαθμιση. Δεν χρειαζεται επαναφορα εργοστασιακων ή επιδιορθωση ετσι;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στην προσπάθεια μου να βάλω το ICS, με τo PC Companion, μετά την αποσύνδεση του κινητού και την επανασύνδεση του με πατημένο το back button ο υπολογιστής βγάζει μήνυμα ότι βρήκε νέα συσκευή SEMC Flash Device και εκεί όλα παγώνουν και πρέπει να κλείσω τον υπολογιστή. Υπάρχει κάποια βοήθεια?

Σημείωση ότι πριν από αυτό είχα προσπαθήσει να βάλω ICS με flashtool αλλά και εκεί στην επανασύνδεση του κινητού είχα πρόβλημα και η διαδικασία δεν προχώρησε.

Έχω έκδοση 062

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κρατάς πατημένο το back button;

Για την έκδοση .62 μέσω pc companion η αναβάθμιση γινεται αυτοματα πατώντας συνέχεια στο "επομενο" ή "αποδοχή" κλπ.

Δεν ξαναπιάνεις το τηλέφωνο στο χέρι σου απο την στιγμη που το συνδέεις.

 

Μηπως στον υπολογιστη σου εκτός απο το pc companion εχεις περασμένο και το seus και συνδέονται ταυτοχρονα και μπερδευται;

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο..καλύτερα τα πράγματα...εντυπώσεις σε λιγάκι

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εγω το κινητο δεν το ειχα πειραξει καθολου (root) κ η θερμοκρασια που μου εδειχνε ηταν μεχρι 25 βαθμους βαρια. Και χτες που εκανα την αναβαθμιση ειναι στους 33 ειδε κανεις αλλος διαφορα στην θερμοκρασια?
Link to comment
Share on other sites

εγω το κινητο δεν το ειχα πειραξει καθολου (root) κ η θερμοκρασια που μου εδειχνε ηταν μεχρι 25 βαθμους βαρια. Και χτες που εκανα την αναβαθμιση ειναι στους 33 ειδε κανεις αλλος διαφορα στην θερμοκρασια?

 

Εγω έχω ίδια θερμοκρασία και πλέον έχω περισσότερες εφαρμογές να τρέχουν.

Κάνε repair με seus συμφωνα με τον οδηγό του zxr. Θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω ίδια θερμοκρασία και πλέον έχω περισσότερες εφαρμογές να τρέχουν.

Κάνε repair με seus συμφωνα με τον οδηγό του zxr. Θα στρώσει.

μηπως μπορεις να μου πεις πως γινεται?:)

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την ICS χωρίς root, για να κάνω repair με το SEUS, πρέπει πρώτα να το κάνω root για να πάρω backup με το Titanium, μετά repair, ξανά root και επαναφορά των δεδομένων του backup?

 

Οι καταχωρήσεις του ημερολογίου σώζονται έτσι;

Link to comment
Share on other sites

εκανα την official αναβαθμιση σε ics και πλεον το κινητο ειναι rooted .

οι εντυπωσεις μου ειναι οτι ειναι αρκετα πιο εντυπωσιακά τα μενου , δεν εχω βρει καποιο bug , και μου φαίνεται και λιγο ταχυτερο .

Link to comment
Share on other sites

Eιχα περασει την ics πριν μια βδομαδα περιπου. Περασα την ελληνικη. Διαφορες καμια , τζαμπα χρονο σπαταλησα :P Μονο η σειρα των εικονων στις ταπετσαριες του xperia αλλαξε :lol: Να πω οτι περασα κανονικα ολες τις ρυθμισεις που ειχα με την ξενη ics δηλαδη cwm , καποια tweaks για lock screen και επιλογες στην status bar και τελος δουλευει αψογα η autokiller memory optimizer με τιμες διπλασιες απ αυτες που εχει ..

 

Γενικα το κινητο ειναι καλυτερο με παγωτο αρκει να γινουν οι σωστες ρυθμισεις.. Και ειδικα να φυγει η σαβουρα της σονυ :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γιατι κρατάς πατημένο το back button;

Για την έκδοση .62 μέσω pc companion η αναβάθμιση γινεται αυτοματα πατώντας συνέχεια στο "επομενο" ή "αποδοχή" κλπ.

Δεν ξαναπιάνεις το τηλέφωνο στο χέρι σου απο την στιγμη που το συνδέεις.

 

Μηπως στον υπολογιστη σου εκτός απο το pc companion εχεις περασμένο και το seus και συνδέονται ταυτοχρονα και μπερδευται;

Κατά την διάρκεια του update μου βγάζει ενημέρωση ότι πρέπει να αποσυνδέσω το τηλέφωνο, να το κλείσω και μετά να το συνδέσω κρατώντας πατημένο το back button. Από ότι βλέπω στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων στα XP από Sony έχω μόνο το pc companion και update engine (που εγκαθίσταται με το pc companion)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω την .62 rootαρισμενη με όλα τα καλά.Αν μπω Ρυθμίσεις-Σχετικα με το τηλεφωνο-Ελεγχος για αναβαθμίσεις θα μου βγάλει την ειδοποίησή για update στην ics ή πρέπει να συνδεθεί μέσω companion? Απλή περιέργειά.ούτως ή αλλιώς από companion θα γίνει.
Link to comment
Share on other sites

πηγα να κάνω την αναβάθμηση και μου βγαλε ότι έχω τροποποιημένο λογισμικο και δεν γίνετε, εγω το πήρα έτσι το τηλεφωνο με custom rom υπάρχει κανείς πυ να έχει τη διάθεση ώστε να με βοηθήσει να του περάσω την official 4 ics;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...