Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεις να μου πεις τι εβαλες?Ευχαριστω

http://img689.imageshack.us/img689/5619/screenshot2012031510573.th.png

 

ICS-Nordic562-FrameworkMod-PartB(Wave).zip

 

cmw-->install zip frm sd card... yes

Link to comment
Share on other sites

οι custom rom ειναι μακραν καλυτερες και εχεις περισσοτερες δυνατοτητες....!!!

Υπαρχουν και custom rom που δε χρειαζεται unlock bootloader....

την εγγυηση τη χανεις και με το root αλλα υπαρχουν πολλοι τροποι να κανεις unroot και να ξανακλειδωσεις το bootloader

Εγω περασα την official και στο καπακι περασα custom rom και kernel..

 

φιλε devill0 θελω να περάσω μια custom και εγώ αλλά δυσκολευομαι να βρω κερνελ για unlock bootloader και την αντιστοιχη ρομ,μήπως μπορείς να δώσεις λινκ είτε να γραψεις τι εκδόσεις έχεις βάλει

παραπέρα παιδια υπάρχει καποια καλή custom να δουλευει με τον stock kernel(2.6.32.9-perf)?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1465537

 

Να μοιραστώ μαζί σας ακόμα ένα tweak που προσθέτει widgets στη status bar και αλλάζει τα εικονίδια της μπαταρίας και του δικτύου σε ICS.

Είναι πανέμορφο!

Δουλεύει και με ICS αλλά και με GB!

Οδηγίες εγκατάστασης έχει στο link, αν αντιμετωπίσετε κάποιο πρόβλημα, pm me!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ξανακλειδωθει ο bootloader ωστε να "ενεργοποιηθει" και παλι η εγγυηση ;

Ξεκινησα να ψαχνω το θεμα διαβαζοντας εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329948

Εχετε να προτεινετε καποια αλλα λινκ σχετικα με το θεμα;

Με το root ξερω οτι χανεται η εγγυηση προσωρινα αλλα το root βγαινει και εγγυηση επανερχεται, ευκολα.

Με το unlocking ομως..δεν υπαρχει επιστροφη, ετσι δεν ειναι;

 

Οτι γινετε με το root το ιδιο γινετε και με το unlocking και τα 2 επανερχονται στην αρχικη τους κατασταση οποτε θες.Αμα θες να πειραματιστεις δοκιμασε τον οδηγο του rioner.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ξανακλειδωθει ο bootloader ωστε να "ενεργοποιηθει" και παλι η εγγυηση ;

Ξεκινησα να ψαχνω το θεμα διαβαζοντας εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329948

Εχετε να προτεινετε καποια αλλα λινκ σχετικα με το θεμα;

Με το root ξερω οτι χανεται η εγγυηση προσωρινα αλλα το root βγαινει και εγγυηση επανερχεται, ευκολα.

Με το unlocking ομως..δεν υπαρχει επιστροφη, ετσι δεν ειναι;

 

Σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή και πάτα το κουμπί restore στο s1tool. θα κλειδώσει ο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,η κοπελια μου εχει το νεο ν και μετα απο ενα μηνα λειτουργιας εβγαλε προβλημα το touch σε συγκεκριμενο σημειο,αν εχετε την ics ειναι ακριβως ολη η γραμμη που εχει την απενεργοποιηση,το προβλημα ειναι οτι το ''εκαψα'' το imei του για να του ξεκλειδωσω τον bootloader και δεν ποιανετε η εγγυηση πλεον,απλα θελω να ρωτησω το εξης,το touch panel του Νεο ειναι το ιδιο και για το Νεο ν?γτ το βρηκα και ειναι να το παρει και να το περασω εγω στο κινητο της.

 

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στον επίσημο τρόπο, γιατί με TP το IMEI παραμένει κανονικά, και εμφανίζεται με το κλασσικό *#06#

 

Ναι...το διαβασα. Αλλα αν εξαιρεσεις τον τροπο με το καλωδιο, δεν εχω βρει καπου αλλου ενα τροπο, αφου το ξεκλειδωσω να το ξανακλειδωσω χωρις ιχνη...;)

 

Με τον επίσημο τρόπο είναι αδύνατο να μην αφήσεις ίχνη, αφού χάνονται για πάντα τα DRM Keys, και η sony μπορεί να δει από τους servers της ότι έχει γίνει unlock.

 

να ψαξω 573 σελιδες ειναι καπως δυσκολο χαχα. σε ευχαριστω παντως.

 

επειδη θελω να χρησιμοποιω το τηλ κ σαν gps, εχω σκοπο να βαλω το dont panic.

1. γνωμες για οσους το εχουν?

2. χρειαζεται συνδεση στο Internet καθε φορα που θα λειτουργει? θα με χρεωνει?

 

Αυτό έχω κι εγώ, και στο κινητό, και σε G1-1000, μακράν το καλύτερο σε smooth πλοήγηση, δε σε χρεώνει και δε χρειάζεται δεδομένα internet για να λειτουργήσει. Τα κλείνεις και είσαι οκ

 

Καλημερα!

Καποιος σε πολυ προηγουμενο (~200 σελιδες πριν) ειχε γραψει πως να αλλαξουμε το icon για την μπαταρια, ψαχνω 2 μερες να το βρω αυτο το ποστ, αλλα δεν τον βρηκα μηπως ξερει κανεις να μου πει πως θα το αλλαξω;;; Δηλαδη ποια αρχεια αντικατηστω, σε ποιο φακελο θα μπει κτλ! Γιατι οσα βρησκω στο διαδικτυο η εγκατασταση τους γινετε με revovery και εχει κι αλλα προσθετα που δεν τα θελω γιατι τα εχω!!! Μονο το icon της μπαταριας θελω να αλλαξω!!!

 

Εδώ είσαι

 

Έχει βγει κάποια custom rom για το Neo v για locked bootloader που να βασίζεται στην ICS;

 

Προς το παρών όχι

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θα ηθελα να μου πειτε με ποιο τροπο ξεκλειδωνω bootloader και ας χασω την εγγυηση και ποια ρομ ειναι η καλυτερη για ics.θα ήμουν ευγνώμων αν μου δίνατε λινκς :D
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θα ηθελα να μου πειτε με ποιο τροπο ξεκλειδωνω bootloader και ας χασω την εγγυηση και ποια ρομ ειναι η καλυτερη για ics.θα ήμουν ευγνώμων αν μου δίνατε λινκς :D

 

απλα δες εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1409269

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεύτερη μέρα που χρησιμοποιώ το ics από τον οδηγό του zxr.

Το κινητό συμπεριφέρεται άριστα, η αλήθεια είναι οτι το σκέφτηκα πολύ για να το περάσω με όσα διάβαζα

αλλά τώρα είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του ics.

Τα πολύ θετικά που έχω παρατηρήσει εκτός από την εμφάνιση και λειτουργικότητα του είναι:

1. Καλύτερη απεικόνιση(εικόνα), μπορεί να είναι και η ηδέα μου!

2. Καλύτερο σήμα στο wi-fi και πιο γρήγορο browser

3. Σημαντικά καλύτερο gps, συγκεκριμένα μέσα στο σπίτι σπάνια είχε σήμα και όταν έβρισκε με την εφαρμογή

gps test δεν έβλεπα πάνω από 2-3 δορυφόρους, με το ics λοιπόν τώρα βλέπω 10+ και βρίσκει αμέσως στίγμα.........

Όσο για την ram δεν έχω δει κάτι διαφορετικό από το gb, έχω περασμένες περίπου 40 εφαρμογές και η μνήμη δεν πέφτει κάτω από τα 120 mb..

Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεύτερη μέρα που χρησιμοποιώ το ics από τον οδηγό του zxr.

Το κινητό συμπεριφέρεται άριστα, η αλήθεια είναι οτι το σκέφτηκα πολύ για να το περάσω με όσα διάβαζα

αλλά τώρα είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του ics.

Τα πολύ θετικά που έχω παρατηρήσει εκτός από την εμφάνιση και λειτουργικότητα του είναι:

1. Καλύτερη απεικόνιση(εικόνα), μπορεί να είναι και η ηδέα μου!

2. Καλύτερο σήμα στο wi-fi και πιο γρήγορο browser

3. Σημαντικά καλύτερο gps, συγκεκριμένα μέσα στο σπίτι σπάνια είχε σήμα και όταν έβρισκε με την εφαρμογή

gps test δεν έβλεπα πάνω από 2-3 δορυφόρους, με το ics λοιπόν τώρα βλέπω 10+ και βρίσκει αμέσως στίγμα.........

Όσο για την ram δεν έχω δει κάτι διαφορετικό από το gb, έχω περασμένες περίπου 40 εφαρμογές και η μνήμη δεν πέφτει κάτω από τα 120 mb..

 

Και γω ευχαριστημενος ειμαι με το παγωτακι. Δεν ειδα τρελες διαφορες. Αντε ισως στο scrolling να ναι λιγο χειροτερο και να εχει ενα μικρο κολλημα στα games αλλα ειναι εντυπωσιακοτατη και θα την κρατησω :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1465537

 

Να μοιραστώ μαζί σας ακόμα ένα tweak που προσθέτει widgets στη status bar και αλλάζει τα εικονίδια της μπαταρίας και του δικτύου σε ICS.

Είναι πανέμορφο!

Δουλεύει και με ICS αλλά και με GB!

Οδηγίες εγκατάστασης έχει στο link, αν αντιμετωπίσετε κάποιο πρόβλημα, pm me!

 

Άψογα! Αν έδειχνε και το ποσοστό της μπαταρίας θα ήταν ακόμη καλύτερο! Ευχαριστώ για μια ακόμη φορά.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άψογα! Αν έδειχνε και το ποσοστό της μπαταρίας θα ήταν ακόμη καλύτερο! Ευχαριστώ για μια ακόμη φορά.

Download Status Bar Widget (With Darker Battery Text Shadow) + Black Sony keyboard + Auto Rotatable Home

ICS-Nordic562-FrameworkMod-PartB(Wave).zip

Part B with Wave Lockscreen + Overflow Button Download

ICS-Nordic562-SystemUI+Home.zip

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βρω κάπου την γραμματοσειρά "Love" από το LG Optimus 2x και να την βάλω στο NEO V;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ηθελα να ρωτησω αν ξερετε μηπως αλλαζει το μπροστινο καπακι του κινητου.. Δυστυχως μετα απο μια πτωση ( μου το εριξε η μικρη μου κορη ) εσπασε λιγο ..
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ηθελα να ρωτησω αν ξερετε μηπως αλλαζει το μπροστινο καπακι του κινητου.. Δυστυχως μετα απο μια πτωση ( μου το εριξε η μικρη μου κορη ) εσπασε λιγο ..

 

Φυσικά αλλάζει. Ψάξε λίγο στις προηγούμενες σελίδες και θα βρεις link από το ebay.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν μου βρισκει την ICS ουτε απο την ενημερωση στο κινητο ουτε απο το pc companion.. Τι γινεται;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν λεγανε μεχρι τα μεσα Απριλιου;

 

ναι αλλα κοιμονται εκει στην sony;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αλλάζει. Ψάξε λίγο στις προηγούμενες σελίδες και θα βρεις link από το ebay.

 

Eυχαριστω φιλε μου. θα το ψαξω..

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως και εγώ περιμένω να το κάνω από pc companion γιατί είμαι noob και φοβάμαι ότι δεν θα δουλεύει.

Το πρόβλημα με την υψηλή συμπίεση των φωτογραφιών διορθώνεται στην ics??? Αν όχι υπάρχει κάποιος εξίσου σοβαρός λόγος για να πειράξω το τηλέφωνό μου που για την ώρα δουλεύει άψογα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...