Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να λένε ότι είναι άριστη, θα την έχουν δοκιμάσει. Αλλά το made in Japan δε το εμπιστεύομαι και τόσο..

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι..

Όταν με το καλό θα βγει η ics πόση θα κάνετε την αναβάθμιση;

Εγώ πάντως λέω να περιμένω λιγάκι μέχρι να βγει root κ οι παιδικές ασθένειες!

 

Για να λένε ότι είναι άριστη, θα την έχουν δοκιμάσει. Αλλά το made in Japan δε το εμπιστεύομαι και τόσο..

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

Καλως τον φίλο μου!!!

Προσωπικά εγώ δεν εμπιστεύομαι άλλες μπαταρίες αλλά μόνο την εργοστασιακή..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλό ΣΚ :)

Για πείτε μου σας παρακαλώ τί εξήγηση δίνεται σε αυτή τη διαφορά μεταξύ των 2 συσκευών; (δε σας λέω τί διαφορά βλέπω εγώ... )

 

http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/20120310_115928.jpg

 

Είναι σε λειτουργία αλλά σε κατάσταση αναμονής. :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλό ΣΚ :)

Για πείτε μου σας παρακαλώ τί εξήγηση δίνεται σε αυτή τη διαφορά μεταξύ των 2 συσκευών; (δε σας λέω τί διαφορά βλέπω εγώ... )

 

http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/20120310_115928.jpg

 

Είναι σε λειτουργία αλλά σε κατάσταση αναμονής. :cool:

 

Η οθονη δεξια ειναι τερμα κλειστη η αλλη εχει ελαχιστο φωτισμο ....ή κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι..

Όταν με το καλό θα βγει η ics πόση θα κάνετε την αναβάθμιση;

Εγώ πάντως λέω να περιμένω λιγάκι μέχρι να βγει root κ οι παιδικές ασθένειες!

 

Γειά σου ρε Ηλία! Νομίζω πως το έχουμε ξανασυζητησει για τις ασθένειες που λες! Εγώ θα σου πρότεινα να τη βάλεις μόλις βγει ούτως ώστε να δεις τις διάφορες με 2.3 και μετά να μπορείς άφοβα να προχωρήσεις σε root!

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη δεξια ειναι τερμα κλειστη η αλλη εχει ελαχιστο φωτισμο ....ή κανω λαθος

 

Είναι και τα δύο σε κατάσταση αναμονής-κλειδώματος!

Ομως πολύ καλά παρατηρείς η διαφορά στο χρώμα της μιας με την άλλη είναι οφθαλμοφανείς!! Η μια "γκριζαρη" και η άλλη (δεξιά) είναι "μαύρη"...

 

Καμία ιδέα γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά; Παράξενο μου φαίνεται :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Απο κάμερα πως πάει το κινητό;

¨Εχω διαβάσει πως η φωτο στο κινητό είναι πολύ καλή αλλλά στον υπολογιστή χάνει πολύ...Μπορείτε να βάλετε καμμιά εδώ να πάρουμε μια ιδέα;

Και το βίντεο ; Τα ίδια ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και τα δύο σε κατάσταση αναμονής-κλειδώματος!

Ομως πολύ καλά παρατηρείς η διαφορά στο χρώμα της μιας με την άλλη είναι οφθαλμοφανείς!! Η μια "γκριζαρη" και η άλλη (δεξιά) είναι "μαύρη"...

 

Καμία ιδέα γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά; Παράξενο μου φαίνεται :confused:

 

Και τα 2 κινητα ειναι root και απενεργοποιημενει η αυτοματη φωτεινοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι κανένα root!

Και τα δύο είναι στο 50% του φωτισμού τους.

Δε ξέρω αν έχει κάποια σημασία, και στα δύο σαν φόντο εχω τη κλασσική κόκκινη εικόνα από τις προεγκατεστημενες της Sony Ericsson. :o

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι κανένα root!

Και τα δύο είναι στο 50% του φωτισμού τους.

Δε ξέρω αν έχει κάποια σημασία, και στα δύο σαν φόντο εχω τη κλασσική κόκκινη εικόνα από τις προεγκατεστημενες της Sony Ericsson. :o

 

Δεν έχει κάποιο προστατευτικό οθόνης να φανταστώ ε;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο κάμερα πως πάει το κινητό;

¨Εχω διαβάσει πως η φωτο στο κινητό είναι πολύ καλή αλλλά στον υπολογιστή χάνει πολύ...Μπορείτε να βάλετε καμμιά εδώ να πάρουμε μια ιδέα;

Και το βίντεο ; Τα ίδια ;

Ευχαριστώ.

 

απο καμερα ετσι και ετσι...στο κινητο φαινοντε πολυ καλες αλλα στον υπολογιστη οχι και τοσο το βιντεο ειναι πολυ οπιο ωραιο

βαζω και μια να δεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάποιο προστατευτικό οθόνης να φανταστώ ε;

 

Όχι τίποτα τέτοιο!! :(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ; καταρχην ειναι το 1ο μου σμαρτ και το πηγα χτες στη βοντ γιατι οταν το εβαζα οριζοντια δεν μπορουσα να πατησω στις 2 ακρες το + στο φβ δηλαδη δεν ανταποκρινοταν στο αγγιγμα μου αλλα ξαφνικα αποψε αλλαξε και εμφανιζει απευθειας το μου αρεσει και το σχολιο χωρις να παταω το + και δεν ξερω αν ειναι γενικο ή πατησα εγω κατι

2. τη 3δ καμερα ακομα να την καταφερω με το γρηγορο και το αργο

3. στους χαρτες παταω εστιατορια και τις υπολοιπες κατηγοριες αλλα εκτος του οτι λειτουργει πολυ αργα δεν μου βγαζει ανα περιοχη οπως εχω ορισει αλλα ολη την αθηνα

4. η μπαταρια χαλια μαυρα πεφτει με το παραμικρο αλλα το παραξενο ειναι οτι στην 1η καταναλωση αντεξε περισσοτερη ωρα

5. οταν φευγω απο μια εφαρμογη γρηγορα τοτε μου εμφανιζει το αρχικο φοντο και μετα απο καποια δευτερολεπτα τα πολυμεσα,τις κλησεις κλπ. ενω την τελευταια εβδομαδα που το παω πιο αργα δεν το κανει

6. στους χαρτες ο δορυφορος φορτωνει πολυ το λογισμικο ; γιατι οταν φευγω απο την εφαρμογη χωρις να τον απενεργοποιησω κανει ωρα να επανελθει ενω οταν τον απενεργοποιω τοτε εμφανιζει πιο γρηγορα την 1η σελιδα

7. το google play να το αποδεχτω; μου λεει στους ορους οτι φερνω εγω ευθυνη αν οι εφαρμογες που κατεβαζω καταστρεψουν το σμαρτι και εκτος των αλλων μπορει να κλεψει επαφες ,φωτογραφιες και οτιδηποτε εχω βαλει σε αυτο

8. εσας σας γυρναει γρηγορα αριστερα -δεξια ; εμενα αλλες φορες ναι και αλλες οχι αναλογα με το ποσο το εχω χρησιμοποιησει εκεινη την ωρα

 

1.ηταν γενικα κολλημα της εφαρμογης του facebook..τιποτα παραπανω..κανενα προβλημα δεν εχεις

2.θελει ιδικο τροπο

3.μηπως εχεις βαλει να ψαξει εκει στην αθηνα..για δες?

4.η μπαταρια γενικα σε ολα τα smartphones δεν ειναι καλη...δεν εχεις μονο εσυ το προβλημα..αντεχει αναλογα την χρηση που κανεις

5.λογικο αυτο φιλε μου και σε μενα γινεται..σε ολους μας...απλα αργει το κινητο να κλεισει την εφαρμογη κατι τετοιο

6.δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω ισχυει αυτο που λες

7.εννοειται...αλλιως δεν μπορεις να εχεις μαρκετ..η google κλειδωνει τις εφαρμογες που ειναι υποπτες και δεν τις αφηνει να περασουν στο μαρκετ(google play)

8.γενικο ειναι και αυτο...αμα σου κολλαει κανε ενα reboot και κλεινε τις εφαρμογες απο τις ρυθμισεις..το facebook τρωει πολυ ραμ

 

καλυτερα επειδη αυτες ηταν πιο πολυ του λειτουργικου καλυτερα αμα εχεις αλλες αποριες σχετικα με το android να ρωτησεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Καλωσηρθες:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω γιατι εχω ακομα το παλιο μαρκετ?

για το καινουριο τι γινετε? ερχετε με ενημερωση? η πρεπει να κανω εγω κατι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω γιατι εχω ακομα το παλιο μαρκετ?

για το καινουριο τι γινετε? ερχετε με ενημερωση? η πρεπει να κανω εγω κατι?

 

και εγω το παλιο εχω ακομα

απο οτι ξερω το καινουριο ερχετε αυτοματα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω γιατι εχω ακομα το παλιο μαρκετ?

για το καινουριο τι γινετε? ερχετε με ενημερωση? η πρεπει να κανω εγω κατι?

 

και εγω το παλιο εχω ακομα

απο οτι ξερω το καινουριο ερχετε αυτοματα

 

Αν και μετά από reboot δεν σας έχει έρθει η αλλαγή σε Google Play (Play Store, όπως θέλετε πείτε το) πηγαίνετε στις υπηρεσίες που εκτελούνται -> υπηρεσίες google και κάντε διακοπή. Στη συνέχεια ανοίξτε WiFi, μπείτε στο market και θα σας έρθει.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έγινε μόνο του "play store".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έγινε μόνο του "play store".

 

σε μενα μεσα στο μαρκετ λεει play store..αλλα απεξω οχι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αν και μετά από reboot δεν σας έχει έρθει η αλλαγή σε Google Play (Play Store, όπως θέλετε πείτε το) πηγαίνετε στις υπηρεσίες που εκτελούνται -> υπηρεσίες google και κάντε διακοπή. Στη συνέχεια ανοίξτε WiFi, μπείτε στο market και θα σας έρθει..

 

Thanks :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

απο καμερα ετσι και ετσι...στο κινητο φαινοντε πολυ καλες αλλα στον υπολογιστη οχι και τοσο το βιντεο ειναι πολυ οπιο ωραιο

βαζω και μια να δεις

 

Απ'οτι έχω διαβάσει αυτό θα διορθωθεί στην ics!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κόσμε! :)

έχει κάποιος να μου προτείνει καμιά κάρτα μνήμης 8gb ??

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844 Πολυ καλη και οικονομικη,μονο που ειναι class4 αν δεν εχεις πολυ μεγαλες απαιτησεις πιστευω ειναι:up:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Θα ήθελα την βοήθεια σας!Πήρα στην κοπέλα μου από το πλαίσιο το συγκεκριμένο κινητό πριν 2 μέρες και εχει το εξής πρόβλημα, ενώ είναι ανοιχτό και δείχνει οτι έχει σήμα κτλ αν πας να πάρεις σου λέει οτι είναι κλειστό και μετά από κανένα μισάωρο ξεκολάει και λειτουργεί κανονικά!Τι λέτε να κάνω;Το έχει κάνει ήδη 3 φορές!
Link to comment
Share on other sites

Το γυρνας πισω οπως εισαι και ειναι υποχρεωμενοι βασει νομου να σου δωσουν αλλο , καινουργιο.

 

Οχι να στο φτιαξουν, προσεξε. Να στο αντικαταστησουν.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το γυρνας πισω οπως εισαι και ειναι υποχρεωμενοι βασει νομου να σου δωσουν αλλο , καινουργιο.

 

Οχι να στο φτιαξουν, προσεξε. Να στο αντικαταστησουν.

 

Κατάλαβα... πάλι φασαρίες θα έχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...