Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια απορία έχω.παίζει σε εσας ο ήχος ξεκλειδωματος κ η ηχητική επιλογή;

 

παίζουν κανονικά και τα δύο

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root απλά τρέχεις το αρχείο install.cmd, αν όχι παίρνεις το κάθε αρχείο .apk ξεχωριστά και με ένα root explorer,(υπάρχει νομίζω κάποιος που δε χρειάζεται να είσαι root, αλλά τώρα μου διαφεύγει) το κάνεις copy και το μεταφέρεις στο/system αλλάζεις εκεί τα permitions σε r-w r r, και μετά το κάνεις move στο/system/app, εκεί θα σου ζητήσει να αντικαταστήσει το υπάρχον αρχείο, επιλέγεις ναι, επανεκκίνηση το τηλ και είσαι Οκ.Προσοχή αυτό δεν ισχύει για τον home launcher, δες λίγο πιο πάνω τις οδηγίες του myweka για το πως μπορείς να κάνεις και αυτό.

 

Ειμαι root, ευτυχως!:rolleyes:

Θελεις να μου πεις που θα βρω να κατεβασω το install.cmd;

Σε ευχαριστω.

 

edit. Το βρηκα.

http://minus.com/me2BDLfmw#1f

Edited by MonDeChristo
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία έχω.παίζει σε εσας ο ήχος ξεκλειδωματος κ η ηχητική επιλογή;

 

Το ξεκλειδωμα ναι το άλλο για την οθόνη στον στοκ launcher κανονικά ενώ στο go launcher παρατήρησα Πως μέσα στο μενού δεν δουλεύει μόνο έξω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Δεν ξέρω αν έχει γίνει θέμα αλλά μου ήρθε ιδέα να συνδέσω με έναν ανταπτορα USB από θηλυκό σε θηλυκό ένα φλασακί με ταινίες στο κινητό, λέτε να μπορεί να διαβάσει η θα έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Δεν ξέρω αν έχει γίνει θέμα αλλά μου ήρθε ιδέα να συνδέσω με έναν ανταπτορα USB από θηλυκό σε θηλυκό ένα φλασακί με ταινίες στο κινητό, λέτε να μπορεί να διαβάσει η θα έχει πρόβλημα.

 

Πρέπει να είναι usb on the go αλλιώς δε νομίζω να παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει ένα παιδί και είχε πει ότι είναι εύκολο.

 

Η εκκαθάριση δεδομένων δεν δημιουργεί γενικά προβλήματα. Το να χαθούν κάποιες ρυθμίσεις είναι λογικό, να χαθούν επιλογές που το πρόγραμμα έχει από τη φύση του δεν υπάρχει περίπτωση. Κάποιοι φάκελοι είναι λογικό να σβήστηκαν γιατί είναι φάκελοι και αρχεία που δημιουργεί το πρόγραμμα καθόσον τρέχει

 

;

 

Ευχαριστώ πολύ αυτό που αναφέρω με την μνήμη είναι λογικό?

Χτες ήταν στα 66.44 και σήμερα είναι στα 59.44 δεν θα το πείραξω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι usb on the go αλλιώς δε νομίζω να παίξει.

Ορθώς νομίζεις

Ευχαριστώ πολύ αυτό που αναφέρω με την μνήμη είναι λογικό?

Χτες ήταν στα 66.44 και σήμερα είναι στα 59.44 δεν θα το πείραξω

Αφού έκανες εκκαθάριση δεδομένων λογικό είναι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root, ευτυχως!:rolleyes:

Θελεις να μου πεις που θα βρω να κατεβασω το install.cmd;

Σε ευχαριστω.

 

edit. Το βρηκα.

http://minus.com/me2BDLfmw#1f

 

Ακριβώς δεν ξέρω γιατί γράφω από το κιν.Αλλά ξεκινά από την σελίδα 410 εκεί θα βρεις το link για να το κάνεις install.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι usb on the go αλλιώς δε νομίζω να παίξει.

 

 

Έχεις δίκιο είδα κάτι σελίδες που δείχνει ότι μπορεί να γίνει με usb on the go. Θα δούμε….

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Δεν ξέρω αν έχει γίνει θέμα αλλά μου ήρθε ιδέα να συνδέσω με έναν ανταπτορα USB από θηλυκό σε θηλυκό ένα φλασακί με ταινίες στο κινητό, λέτε να μπορεί να διαβάσει η θα έχει πρόβλημα.

 

Έχεις δίκιο είδα κάτι σελίδες που δείχνει ότι μπορεί να γίνει με usb on the go. Θα δούμε….

Ευχαριστώ πολύ

 

Γίνεται με usb otg adaptor, αλλά εκτός αυτού χρειάζεσαι και το πρόγραμμα USBOTG STORAGE MANAGER for ARC

Αλλιώς αν έχεις ξεκλείδωτο bootloader περνάς κάποιον kernel που να υποστηρίζει usb otg χωρίς άλλα apps.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι για να κανουμε update σε ics οταν ερθει θα πρεπει να εχουμε τις μαμα εφαρμογες της sony αλλιως δε γινετε....ισχυει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι για να κανουμε update σε ics οταν ερθει θα πρεπει να εχουμε τις μαμα εφαρμογες της sony αλλιως δε γινετε....ισχυει κατι τετοιο?

οχι

10 χαρακτηρες

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Με root είσαι;

Εγώ που είμαι root εχω βγάλει τα αχρείαστα για μένα πράγματα της s.e κ παίζω 120-140 mb free ram κ χωρίς autokiller.

Αν βάλω κ autokiller ίσως φτάσω αυτά τα νούμερα.

 

Αμα σβησω τη πλοηγηση(εχω το igo),places,latitude,αναζητηση google,συλλογη(χρησιμοποιω το quicpic)και τον μαμα musicplayer(εχω το poweramp) θα εχω περισσοτερη ram?

Link to comment
Share on other sites

Αμα σβησω τη πλοηγηση(εχω το igo),places,latitude,αναζητηση google,συλλογη(χρησιμοποιω το quicpic)και τον μαμα musicplayer(εχω το poweramp) θα εχω περισσοτερη ram?

 

στον οδηγο του lousou Εδώεχει ενα script που βγαζει ολες τις αχρηστες εφαρμογες κατα τη (σωστη)γνωμη του...ριξε μια ματια και μεσα στο removeapps3 αν κατεβασεις εχει ενα txt κειμενο που λεει ποιες εφαρμογες διαγραφει...ριξε μια ματια εκει και επελεξε ποιες θα σβησεις...το ιδιο και Εδώ ο zxr εχει βαλει ποιες εφαρμογες μπορουμε να σβησουμε για να ελαφρυνει το κινητο...δες τα και επιλεγεις...

Edited by panoutsi
Link to comment
Share on other sites

Αμα σβησω τη πλοηγηση(εχω το igo),places,latitude,αναζητηση google,συλλογη(χρησιμοποιω το quicpic)και τον μαμα musicplayer(εχω το poweramp) θα εχω περισσοτερη ram?

 

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας!!!

Σε μένα δε παίζουν και δε ξέρω γιατί..

Κοίτα άμα αυτά τρέχουν όλη την ώρα λογικό είναι να σου τρώει παραπάνω ram.

Για να τα έχεις πάει να πει ότι τα χρησιμοποιείς και σου χρειάζονται,οπότε αν είσαι root κάνε αυτό που είπε ο panoutsi για να δεις διαφορά!

Κρίνε από μόνος σου τι θεωρείς περιττό κ βγάλτα!

Εγώ έχω ξηλώσει ότι δε μου χρησιμεύουν

 

 

παιζει να μπορουμε να βαλουμε αυτο το theme και εμεις...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1448552

Απ'ότι γράφει μπαίνουν με κάποιο recovery,οπότε αν έχεις προχωράς!

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιζει να μπορουμε να βαλουμε αυτο το theme και εμεις...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1448552

 

φιλε το εβαλα και οταν βαζεις το update2 το μονο κουσουρι ειναι οτι το κουμπακι ξεκλειδωματος οταν το πατας συνεχωμενα κανει επανεκκινηση στο κινητο αντι να εμφανιζει μενου..οταν το ειδα αυτο περασα το scriptaki toy lousou (βημα 5) μου τα ξαναπερασε ολα κομπλε κ το μονο που εχασα ηταν η lockscreen toy S...αν υπαρχει καποιος να διορθωσει αυτο το bug τοτε θα γινει πολυ λειτουργικο!

 

Υ.Γ αποτι βλεπω κ στους xda καποιος ανεφερε το ιδιο προβλημα στο ray

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

στον οδηγο του lousou Εδώεχει ενα script που βγαζει ολες τις αχρηστες εφαρμογες κατα τη (σωστη)γνωμη του...ριξε μια ματια και μεσα στο removeapps3 αν κατεβασεις εχει ενα txt κειμενο που λεει ποιες εφαρμογες διαγραφει...ριξε μια ματια εκει και επελεξε ποιες θα σβησεις...το ιδιο και Εδώ ο zxr εχει βαλει ποιες εφαρμογες μπορουμε να σβησουμε για να ελαφρυνει το κινητο...δες τα και επιλεγεις...

μια ερωτηση απο περιεργεια παιζει ρολο η μπαταρια να ειναι φορτισμενη γιατι το εκανα με 30% και μου εγραφε στις εφαρμογες για να σβησει failed.επισης απο το φακελο app μπορω να εγκαταστησω μονο το soundrecorder και την εφαρμογη για τα μηνυματα?

και τελευταιο καποιες απο αυτες τις εχω σβησει και εγς απο μονος μου υπαρχει προβλημα ή να τις σβησω απο τη λιστα?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση απο περιεργεια παιζει ρολο η μπαταρια να ειναι φορτισμενη γιατι το εκανα με 30% και μου εγραφε στις εφαρμογες για να σβησει failed.επισης απο το φακελο app μπορω να εγκαταστησω μονο το soundrecorder και την εφαρμογη για τα μηνυματα?

και τελευταιο καποιες απο αυτες τις εχω σβησει και εγς απο μονος μου υπαρχει προβλημα ή να τις σβησω απο τη λιστα?

 

λογικα για να το λεει θα παιζει...αν και γω μια φορα που το εκανα ειχα λιγοτερη...αππο το φακελο app μπορεις να βαλεις οποια εφαρμογη θελεις μεσα και να την εγκαταστησει αυτοματα...οτι εχει μεσα αυτες θα εγκαταστησει...κοιτα εγω πιστευω δεν θα υπαρχει προβλημα..απλα δεν θα τις βρει οποτε θα προχωρησει...τωρα για 100% δεν ξερω...οτι αλλο θες εδω ειμαστε!!

Link to comment
Share on other sites

λογικα για να το λεει θα παιζει...αν και γω μια φορα που το εκανα ειχα λιγοτερη...αππο το φακελο app μπορεις να βαλεις οποια εφαρμογη θελεις μεσα και να την εγκαταστησει αυτοματα...οτι εχει μεσα αυτες θα εγκαταστησει...κοιτα εγω πιστευω δεν θα υπαρχει προβλημα..απλα δεν θα τις βρει οποτε θα προχωρησει...τωρα για 100% δεν ξερω...οτι αλλο θες εδω ειμαστε!!

το script οταν ξεκιναει η διαδικασια στις εφαρμογες που σβηνει διπλα γραφει failed ετσι πρεπει να ειναι....

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει το AutoKiller Memory και εχω free ram απο 100 μεχρι 120mb στο aggressive(82.90.98)εχω δει καποιους αλλους να λενε για 170 με 190 ελευθερη μνημη ram..τι πρεπει να κανω για να φτασω λιγο στα επιπεδα αυτα?

 

αν οτι βρισεις το βαζει για να λες εχω και αυτο και το αλλο τοτε οτι και να σου δωσουν δεν σου φτανει !

 

280 ειναι καλα?

τοσα εχω free και δεν μου χρειαζεται και τιποτα αλλο εχω και πολυ φορτωμενο το τηλεφωνο μου μαλιστα!

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

οταν το ειδα αυτο περασα το scriptaki toy lousou (βημα 5) μου τα ξαναπερασε ολα κομπλε κ το μονο που εχασα ηταν η lockscreen toy S...

 

Πως έβαλες τη lock απο το s;;;

280 κ φορτωμένο;;πως το κατάφερες;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

αν οτι βρισεις το βαζει για να λες εχω και αυτο και το αλλο τοτε οτι και να σου δωσουν δεν σου φτανει !

 

280 ειναι καλα?

τοσα εχω free και δεν μου χρειαζεται και τιποτα αλλο εχω και πολυ φορτωμενο το τηλεφωνο μου μαλιστα!

δε το εχω φορτωμενο,τα απολυτως απαραιτητα...οσο για τα 280 λιγο δυσκολο μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

δε το εχω φορτωμενο,τα απολυτως απαραιτητα...οσο για τα 280 λιγο δυσκολο μου φαινεται

 

Κ μενα δύσκολο δείχνει εκτός αν ήθελε να πει 180mb

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...