Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο proximity sensor και άλλο ο light sensor. Αυτή η εφαρμογή που ποσταρες ουδεμία σχέση βλέπω να έχει με τον φωτισμό. Αν θέλεις ένα app γι' αυτήν τη δουλειά, δοκίμασε αυτό.

 

αααα ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να προτεινω μια εφαρμογη που μπορει να σας γλυτωσει απο μερικες αλλες εφαρμογες και περιεχει 8 πραγματακια:

φακος

χαρακας

αντιστροφη μετρηση

χρονομετρο

πυξιδα

αλφαδι

αριθμομηχανη

μεγεθυντικος φακος

εδω https://market.android.com/details?id=com.digital_and_dreams.android.swiss_army_knife#?t=W251bGwsMSwxLDUwMSwiY29tLmRpZ2l0YWxfYW5kX2RyZWFtcy5hbmRyb2lkLnN3aXNzX2FybXlfa25pZmUiXQ..

 

Πολύ χρήσιμο, εγκαταστάθηκε ήδη :)

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν το sony neo v δουλεύει κανονικά χωρίς κλειδώματα κ τέτοια σε cosmote sim?? πήγα σε μια cosmote και μου είπαν ότι κ καλά δουλεύει μονό με vodafone αριθμούς.. κάποιος που να το λειτουργεί με όχι vodafone αριθμό??? Επίσης αναζήτηση με κριτήρια για αγορά κινητού μπορώ να κάνω κάπου στο site??? Ψάχνω να αγοράσω κινητό. Και pm θα με βοηθούσε..sorry για το μεγάλο post.

 

Το δουλεύω from day 1 με Cosmote :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιο βαρη δεν ξερω αν θα ειναι, αλλα η διαδικασια ειναι αρκετη για ενα widgetaki, το οποιο κανει κατι που υπαρχουν απειρα στο μαρκετ!!!

 

Φιλικα παντα :)

 

Εγώ μόνο το Widgetsoid ξέρω το οποίο εκτός ότι τρώει πόρους δεν δουλεύει και πάντα σωστά... έχει και μικρά εικονίδια. Με τον οδηγό στην ουσία βάζουμε όλα αυτά τα εικονίδια (ελεγχο των wifi/Bt/Gps/2g-23/data etc) στη Notification Bar όπως είναι στα Samsung/Lg/Htc Smartphone γιατί είναι κάτι βολικό ενώ γλυτώνουμε και το power control widget στην οθόνη :)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εβαλα τον advanced task killer..

Πραγματικά απίστευτη εφαρμογή...170mb ελεύθερα απο τα 95 που ηταν πριν...

 

Όχι για να δεις πως είχα δίκιο................

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για Power Widget Menu στη Notification Bar

 

http://img839.imageshack.us/img839/8352/42b24c9d51cd0143d0752f6.jpg

Το λατρεύω αυτό το σύστημα το είχα στο LG Optimus One και πραγματικά μου λείπει κρίμα που δεν έχει βγει ακόμα εύκολο Root για την νέα έκδοση...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε τα πολυ εμπιστευομαι αυτα τα προγραμματα αλλα το εβαλα να το δοκιμασω τελικα :p Πολυ καλη αυτονομια παντως για smartphone με android! Thanks για τις απαντησεις :)

 

και εγω ειμαι πολυ επιφυλακτικος με αυτα τα προγραμματα. Θα πεσουν αρκετα τεστ για να τα εμπιστευτω οτι οντως αξιζουν. Ενα μηνα τωρα που το εχω το δουλευα χωρις το προγραμμα για να δω συμπεριφορα μπαταριας πριν και μετα. Οντως κρατει πολυ για smartphone αλλα δεν το εχω φορτωμενο κιολας. ;)

 

Μόλις εβαλα τον advanced task killer..

Πραγματικά απίστευτη εφαρμογή...170mb ελεύθερα απο τα 95 που ηταν πριν...

 

χωρις να το χρησιμοποιω και να το γνωριζω πιστευω ομως οτι θα σου τρωει και μπαταρια αφου θα τρεχει συχνα για να κλεινει τις εφαρμογες που ξανανοιγουν.

Link to comment
Share on other sites

 

χωρις να το χρησιμοποιω και να το γνωριζω πιστευω ομως οτι θα σου τρωει και μπαταρια αφου θα τρεχει συχνα για να κλεινει τις εφαρμογες που ξανανοιγουν.

 

Σχεδόν καθόλου φίλε μου δεν τρώει μπαταρία, και δεν τρέχει συνέχεια επιλέγεις εσυ πότε θα κλείνει τα προγράμματα σου. Πανεύκολο στη χρήση του.

 

Βλεπω...βλεπω....

Χαχαχαχαχα...

Ε που θα παει κάποια μέρα θα το παρω απόφαση να γινω ρουτ....χαχα!!

 

Super one klik,και σε λίγα sec είσαι root, όπως και σε λίγα sec γίνεσαι unroot. Αλλά νομίζω είσαι στην .62 έκδοση, οπότε θα περιμένεις λίγο ακόμα!

 

Να πω και την αμαρτία μου ρε παιδιά, οκ καλώς πέρασα το disable autobridnes, όντως τεράστια η διαφορά στην οθόνη του κινητού. Ευκρινέστατη η οθόνη, αρχικά τυφλώθηκα με τον φωτισμό γιατί το είχα πάντα πάνω 60% πριν το disable autobridnes. Αρχικά το δούλεψα περίπου στο 40% και πάλι ήταν πολύ φωτεινό, μετά το έριξα κι άλλο το πήγα κοντά στο 20% και τώρα την ημέρα απενεργοποιώ εντελώς τον φωτισμό. Είναι πραγματικά εκτυφλωτικός ο φωτισμός του. Τελικά μήπως ήταν καλύτερα στο αυτόματο όπως ήταν αρχικά;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μη σκέφτεσαι μόνο την τύφλωση. Μετέφρασε και την παραπάνω φωτεινότητα σε κατανάλωση μπαταρίας και θα καταλάβεις ότι αυτοί που κάτσανε και γράψανε κώδικα για τον αισθητήρα δεν ήταν ηλίθιοι. Μπορείς να επιστρέψεις στο auto οπότε μη σε προβλημτίζει.

 

Υ.Γ.: Αν σου είναι εύκολο απέφυγε τα συνεχόμενα post. :) Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία ..Για πιο λογο το xperia ray είναι 100 ευρω ακριβότερο απο το νεο V αν και βλέπω έχουν τις ίδιες ακριβώς δυνατότητες..Παίζει μήπως τίποτα ελλατόματα στο NEO V?
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία ..Για πιο λογο το xperia ray είναι 100 ευρω ακριβότερο απο το νεο V αν και βλέπω έχουν τις ίδιες ακριβώς δυνατότητες..Παίζει μήπως τίποτα ελλατόματα στο NEO V?

 

οχι ελαττωματικο

αλλη ποιοτητα κατασκευης αλλη καμερα αλλα πληκτρα

εντελως διαφορετικα τηλεφωνα

συν οτι το νεο ν ειναι προσφορα της βονταφον στην ελλαδα

στο εξωτερικο ειναι πιο ακριβο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο το Widgetsoid ξέρω το οποίο εκτός ότι τρώει πόρους δεν δουλεύει και πάντα σωστά... έχει και μικρά εικονίδια. Με τον οδηγό στην ουσία βάζουμε όλα αυτά τα εικονίδια (ελεγχο των wifi/Bt/Gps/2g-23/data etc) στη Notification Bar όπως είναι στα Samsung/Lg/Htc Smartphone γιατί είναι κάτι βολικό ενώ γλυτώνουμε και το power control widget στην οθόνη. :)

 

συμφωνω απολυτα:D

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσει ας μας βάλει Κάποιος τις καλύτερες δυνατές ρυθμίσεις για το advanced killer pro και το juice defender ultimate να τις περάσουμε και μεις γιατί έχει πολλά που δεν καταλαβαίνω...ευχαριστώ..!:)
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για Power Widget Menu στη Notification Bar

 

http://img839.imageshack.us/img839/8352/42b24c9d51cd0143d0752f6.jpg

 

ισχυει και για αλλα κινητα;;οσα τρεχουν τη συγκεκριμενη εκδοση δηλαδη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισχυει και για αλλα κινητα;;οσα τρεχουν τη συγκεκριμενη εκδοση δηλαδη

 

Πρέπει να είσαι Root και να έχεις μία από αυτές τις Rom : 4.0.1.A.0.283 / 4.0.2.A.0.42 / 4.0.2.A.0.58

 

Υ.Γ. Παιδιά ο οδηγός προφανώς και δεν είναι δικός μου. Εγω την μετάφραση έκανα και το έγραψα απλοικά για να το καταλαβαίνουν οι περισσότεροι.

 

............................................

 

1. Οσοι χρησιμοποιείται την stock εφαρμογή για τα SMS σας εμφανίζει αναφορά παράδοσης? Εχω ενεργοποιήσει το delivery report και δεν μου εμφανίζει κάτι.

 

2. Η ποιότητα του in call speaker δεν είναι και η καλύτερη... ώρες ώρες μου κάνει παράσιτα, η ένταση αυξομειωνεται ή έχω echo... κανείς άλλος?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι Root και να έχεις μία από αυτές τις Rom : 4.0.1.A.0.283 / 4.0.2.A.0.42 / 4.0.2.A.0.58

 

Υ.Γ. Παιδιά ο οδηγός προφανώς και δεν είναι δικός μου. Εγω την μετάφραση έκανα και το έγραψα απλοικά για να το καταλαβαίνουν οι περισσότεροι.

 

............................................

 

1. Οσοι χρησιμοποιείται την stock εφαρμογή για τα SMS σας εμφανίζει αναφορά παράδοσης? Εχω ενεργοποιήσει το delivery report και δεν μου εμφανίζει κάτι.

 

2. Η ποιότητα του in call speaker δεν είναι και η καλύτερη... ώρες ώρες μου κάνει παράσιτα, η ένταση αυξομειωνεται ή έχω echo... κανείς άλλος?

 

Αναφορά είναι όταν βγάζει το "τικ" δίπλα στο μνμ

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι Root και να έχεις μία από αυτές τις Rom : 4.0.1.A.0.283 / 4.0.2.A.0.42 / 4.0.2.A.0.58

 

Υ.Γ. Παιδιά ο οδηγός προφανώς και δεν είναι δικός μου. Εγω την μετάφραση έκανα και το έγραψα απλοικά για να το καταλαβαίνουν οι περισσότεροι.

 

............................................

 

1. Οσοι χρησιμοποιείται την stock εφαρμογή για τα SMS σας εμφανίζει αναφορά παράδοσης? Εχω ενεργοποιήσει το delivery report και δεν μου εμφανίζει κάτι.

 

2. Η ποιότητα του in call speaker δεν είναι και η καλύτερη... ώρες ώρες μου κάνει παράσιτα, η ένταση αυξομειωνεται ή έχω echo... κανείς άλλος?

 

ναι βρε παιδι μου απλα ελεγα μηπως ηταν αποκλειστικα για το neo v :)

 

edit!τωρα πηγα στην σελιδα στους χδα.ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanks guys. Στα περισσότερα smartphone που είχα μου πέταγε notification οτι το sms παραδόθηκε... που να φανταστώ ότι είναι το τικ :p

 

2) Και μενα μου λενε οτι εχω προβλημα δεν με ακουνε καλα και τετοια, δεν ξερω τι συμβαινει :/
Από την άλλη με την SE κερδίζεις σε ένταση ήχου.... είναι πολύ δυνατό και το in call speaker αλλά και σε ανοιχτή ακρόαση. Στα samsung/lg όλο βάζουμε προγράμματα τύπου volume boost.

 

 

ναι βρε παιδι μου απλα ελεγα μηπως ηταν αποκλειστικα για το neo v :)

 

O οδηγός είναι για Xperia Arc και δουλεύει και στο Neo/Neo V... δεν ξέρω για άλλα κινητά. Δοκιμασέ το και αν σου κάνει force close ξαναπετάς μέσα στο system/app το original SystemUI... στην χειρότερη ξαναφλασάρεις την Rom απο πάνω :p

 

Παιδιά πολύ καλή εφαρμογή και το elixir που προτείνει ο zxr!! Τρομερό Widget.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς θα ήθελα να δηλώσω ενθουσιασμένος από αυτό το κινητό. Αν είναι δυνατόν θα ηθελα τη βοηθεια σας. Με ποιον τρόπο θα μπορέσω να περάσω τις επαφές που έχω στο συγκεκριμένο μοντέλο να τις αποθηκεύσω στο πισι και να τις περάσω σε ενα άλλο νοκια smartphone? Ακόμη θελω να μου πειτε αν υπαρχει καποια θηκη για αυτο το κινητο. Τελος αν εχει δεκτη gps.

 

thnxxx

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δειτε λιγο την εικονα! Ενω εχω δει το μηνυμα, μου βγαζει οτι εχω 1! Απεγκατεστησα και την στοκ εφαρμογη για μηνυματα! :/ Ξερετε πως να το βγαλω αυτο;

 

Να ρωτήσω, ποια εφαρμογή για sms χρησιμοποιείς;

Από όσο ξέρω (και για αυτό κι εγώ έχω παραμείνει στη stock εφαρμογή) αν χρησιμοποιείς custom εφαρμογή για μηνύματα, στη lock screen δε "μηδενίζει ο μετρητής" όταν διαβάζεις τα μηνύματά σου, ούτε αν βλέπεις τις αναπάντητες σου με custom πρόγραμμα.

Είναι θέμα του Android 2.3 από όσο ξέρω.

Παλιότερα, πριν πολλέέέέές σελίδες που το είχα ρωτήσει κι εγώ όταν χρησιμοποιούσα το Go Sms Pro, κάποιος μου έιχε προτείνει ένα tweak για να μηδενίζει, στο xda νομίζω, αλλά βαρέθηκα να το κάνω κι έμεινα με το stock πρόγραμμα της SE!

 

Edit: Είδα πως απεγκατάστησες την stock εφαρμογή για μηνύματα!

Ψάξε κι απεγκατέστησε επίσης και κάποια εφαρμογή σχετική με "message notifier" - ή κάτι τέτοιο.

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...