Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καποιο που να θυμιζει καπως htc sense και να μη τρωει πολυ μπαταρια?

αυτο πχ τι λεει το χει δοκιμασει κανεις? https://market.android.com/details?id=factory.widgets.SenseClock&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiZmFjdG9yeS53aWRnZXRzLlNlbnNlQ2xvY2siXQ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια η συσκευη ειναι απροβληματιστη; Ή εχουν αναφερθει προβληματα; Ευχαριστω

 

απροβληματιστη δεν ειναι σχεδον καμια συσκευη

εξαρταται πως το βλεπει ο καθενας

αν ριξεις μια ματια στις πισω σελιδες θα δεις και μονος σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποιο σημαντικο προβλημα ετσι; Ας πουμε δεν κανει ολο restart ή κολλαει συνεχεια;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποιο σημαντικο προβλημα ετσι; Ας πουμε δεν κανει ολο restart ή κολλαει συνεχεια;

 

εμενα δεν μου κανει τιποτα απο τα 2

σε μερικους εχει αναφερθει μονο ρεσταρτς αλλα με την καινουρια αναβαθμιση λεγετε οτι λυνονται

δεν κολλαει ομως

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου κανει τιποτα απο τα 2

σε μερικους εχει αναφερθει μονο ρεσταρτς αλλα με την καινουρια αναβαθμιση λεγετε οτι λυνονται

δεν κολλαει ομως

 

ρουφαει την μπαταρια με το καλαμακι ομως η .62

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ρουφαει την μπαταρια με το καλαμακι ομως η .62

 

αληθεια?

εγω ειχα ακουσει το αντιθετο

οτι την βελτιωνει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

εχω ενα neo v ρουταρισμενο, με την 0.42. Μπορω με καποιο τροπο να ξανα-φλασαρω την 0.42?

το SEUS μου λεει οτι θα κανει αναβαθμιση σε 0.62, αλλα δεν θελω ακομα...

Link to comment
Share on other sites

αληθεια?

εγω ειχα ακουσει το αντιθετο

οτι την βελτιωνει

 

εγω ομως που την εχω εχω βρει τον μπελα μου :wacko:

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

εχω ενα neo v ρουταρισμενο, με την 0.42. Μπορω με καποιο τροπο να ξανα-φλασαρω την 0.42?

το SEUS μου λεει οτι θα κανει αναβαθμιση σε 0.62, αλλα δεν θελω ακομα...

Αν θελεις να κρατησεις το root μην κανεις ακομα update.Υπαρχει παντως τροπος να ξαναφλασαρεις την .42,εχει αναφερθει σε καποιο προηγουμενο ποστ.Το εχω κανει δεν ειναι δυσκολη διαδικασια.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να κρατησεις το root μην κανεις ακομα update.Υπαρχει παντως τροπος να ξαναφλασαρεις την .42,εχει αναφερθει σε καποιο προηγουμενο ποστ.Το εχω κανει δεν ειναι δυσκολη διαδικασια.

το θεμα ειναι οτι ψαχνω καμια ωριτσα εδω μεσα, αλλα ειναι και πολλα τα ποστς, και μαλλον μου διεφυγε.. αν υπαρχει κανενα λινκ προχειρο ... :)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι ψαχνω καμια ωριτσα εδω μεσα, αλλα ειναι και πολλα τα ποστς, και μαλλον μου διεφυγε.. αν υπαρχει κανενα λινκ προχειρο ... :)

 

εδω ειναι το σχετικο ποστ για downgrade στην .42.

 

edit:η διαδικασια του downgrade σβηνει τα παντα απο τη συσκευη.

Edited by ermis1982
ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας (the hard way!!!)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3939311#post3939311

 

Τα αποτελέσματα είναι ίδια με αυτά της χρήσης του Disable Auto Brightness;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας (the hard way!!!)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3939311#post3939311

 

Τα αποτελέσματα είναι ίδια με αυτά της χρήσης του Disable Auto Brightness;

 

ναι................

Link to comment
Share on other sites

Παντως μεχρι τωρα δεν εχω βρει καποιο app που να μπορω να κανω overclocking... Μαλλον δεν μπορουμε να κανουμε στη δικια μας συσκευη. Ισως με αλλη rom...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία γρήγορη ερώτηση!!

Εχω την 0.42 χωρίς ροοτ και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.Έκανα τσεκ για αναβάθμιση και μου έχει μέινει το σηματάκι επάνω δεξιά στο status bar.Δεν θέλω ακόμα να περάσω την 0.62 αλλά το σηματάκι έχει μέινει εκεί.Δοκίμασα με επαννεκίνηση άλλα δεν φεύγει.Καμιά ιδέα κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία γρήγορη ερώτηση!!

Εχω την 0.42 χωρίς ροοτ και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.Έκανα τσεκ για αναβάθμιση και μου έχει μέινει το σηματάκι επάνω δεξιά στο status bar.Δεν θέλω ακόμα να περάσω την 0.62 αλλά το σηματάκι έχει μέινει εκεί.Δοκίμασα με επαννεκίνηση άλλα δεν φεύγει.Καμιά ιδέα κανείς???

πηγαινε στις ρυθμισεις<εφαρμογες<διαχειριση εφαρμογων βρες το update center και κανε εκκαθαριση δεδομενων.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία γρήγορη ερώτηση!!

Εχω την 0.42 χωρίς ροοτ και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.Έκανα τσεκ για αναβάθμιση και μου έχει μέινει το σηματάκι επάνω δεξιά στο status bar.Δεν θέλω ακόμα να περάσω την 0.62 αλλά το σηματάκι έχει μέινει εκεί.Δοκίμασα με επαννεκίνηση άλλα δεν φεύγει.Καμιά ιδέα κανείς???

 

Φίλε και σε μένα εμφανίστηκε, αλλά κάποια στιγμή εξαφανίστηκε, χωρίς να κάνω κάτι (δεν κατάλαβα τουλάχιστον).

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Ηχογραφιση πως κανουμε?

καλη ερωτηση!και εγω ηθελα να κανω και κατεβασα το tape-a-talk.

χαλια με ολη τη σημασια της λεξης.δεν εφτασε το χωρος στην καρτα και μου τα εκοψε:(

συν,οτι δε καταλαβα αν εγραφε απο την αρχη...

το αποτελεσμα?δεν παιζει με τον player του κινητου και ακομα και αν το εβαλα στο πισι δε καταφερα τιποτα...

****το....:mad:

 

Ερωτησεις:

1.Τι σημαινει μια καρτα microsd να ειναι class10?προσωπικα θελω κατι απλο και φθηνο σε 16bg....Αυτο κανει?->http://www.skroutz.gr/s/336094/Kingston-MicroSD-16GB-SDC4-16GB.html

2.εχω το handcent sms αλλα οταν μου ερχετε μνμ μου το βαζει στο notification bar και δε λεει να φυγει απο εκει αν δεν ανοιξω την εφαρμογη που εχει μεσα το κινητο για τα μηνυματα....

πως ρυθμιζω η βασικη εφαρμογη να ειναι το handcent sms????

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

καλη ερωτηση!και εγω ηθελα να κανω και κατεβασα το tape-a-talk.

χαλια με ολη τη σημασια της λεξης.δεν εφτασε το χωρος στην καρτα και μου τα εκοψε:(

συν,οτι δε καταλαβα αν εγραφε απο την αρχη...

το αποτελεσμα?δεν παιζει με τον player του κινητου και ακομα και αν το εβαλα στο πισι δε καταφερα τιποτα...

****το....:mad:

 

Ερωτησεις:

1.Τι σημαινει μια καρτα microsd να ειναι class10?προσωπικα θελω κατι απλο και φθηνο σε 16bg....

2.εχω το handcent sms αλλα οταν μου ερχετε μνμ μου το βαζει στο notification bar και δε λεει να φυγει απο εκει αν δεν ανοιξω την εφαρμογη που εχει μεσα το κινητο για τα μηνυματα....

πως ρυθμιζω η βασικη εφαρμογη να ειναι το handcent sms????

 

1.Σημαινει οτι ειναι ποιο γρηγορη κατα την εγραφη και αναγνωση δεδομενων σε σχεση με μια 6 ή 4.

2.Πηγαινε στην stock εφαρμογη των μηνυματων και στις ρυθμισεις ξετικαρε τις ειδοποιησεις.Στο handcent πηγαινε settings<application settinds<default messaging application και επελεξε το all(sms & mms).

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

1.Σημαινει οτι ειναι ποιο γρηγορη κατα την εγραφη και αναγνωση δεδομενων σε σχεση με μια 6 ή 4.

2.Πηγαινε στην stock εφαρμογη των μηνυματων και στις ρυθμισεις ξετικαρε τις ειδοποιησεις.Στο handcent πηγαινε settings<application settinds<default messaging application και επελεξε το all(sms & mms).

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ.

Για απλη χρηση καρτας αυτη κανει ->http://www.skroutz.gr/s/336094/Kingston-MicroSD-16GB-SDC4-16GB.html

 

Σκαλιζα τις ρυθμισεις απο το handcent αλλα ειχα ζαλιστει απο το σκαλισμα.....

Μαλλον και κατι λαθος πρεπει να εκανα, γιατι τα μνμ που στελνω εχουν ολα κεφαλαια ασχετα αν εγω γραφω με μικρα...:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...