Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν προσπαθω να κατεβασω μια εφαρμογη απο το μαρκετ την οποια πρεπει να την πληρωσεις μου λεει οτι παρουσιαστικε σφαλμα, ενω οταν την κατεβαζω απο τον υπολογιστη ολα καλα!! Ξερετε γιατι;

Γύρισε την γλώσσα του κινητού από τις ρυθμίσεις στα αγγλικά και ξαναπροσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει μηπως κανενας αν παιζει να το βρω σε καποιο καταστημα στην θεσσαλονικη?

Πηγα στο πλαισιο στο κεντρο και σε κανα 2-3 βονταφον αλλα τιποτα :/

 

vodafon στα cosmos, εκει το ειδα πως το εχουν το κινητο

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Προσπαθω να συνδεθω με τον υπολογιστη μεσω bluetooth αλλα δεν τα καταφερνω μερικως....

Στο παραθυρο του πινακα ελεγχου βλεπω το κινητο με κιτρινο θαυμαστικο

Στο κινητο, στις ρυθμισεις μου λεει οτι ειναι συζευγμενα αλλα οχι συνδεδεμενα...

Κατα την αρχικη τους συνδεση (pc-κινητο) ψαχνωντας στο ιντερνετ ο υπολογιστης, μου βγαζει ενα κοκκινο χ στο πεδιο "Περιφερειακη συσκευη Bluetooth Χ Δεν βρεθηκε προγραμμα οδηγησης" με αποτελεσμα να βλεπω την συσκευη στις συσκευες Bluetooth με ενα κιτρινο θαυμαστικο.

 

με αλλο κινητο συνδεεσαι??..γιατι εγω τα εχω συνδεσει κανονικοτατα...

 

απο πλευρας κατασευης πως θα αξιολογουσατε το κινητο? στιβαρο ειναι? σταθερο? κανει ηχους τα πλαστικα κλπ? πως ειναι? σκεφτομαι να το παρω.... ακουω γνωμες, επισης μπορει καποιος να μου πει αν γνωριζει σε ποια χωρα εχει κατασκευαστει το κινητο?

 

ειναιι ομορφο...λιγο στο πλαι τριζει καποιες φορες αλλα ειναι οκ ολα

 

 

βιβλιαράκι είχε λέω αν είχε πχ κάποια ζελατίνα η καλώδιο hdmi. ούτε στο μητρώο των κλήσεων ούτε πουθενά είχε κάτι

 

οχι...δεν εχει το 2ο..οσο για θηκη αυτο που σου ειπανε και τα παιδια..μια θηκουλα ασπρη της greenheart..

επισης αν εχει ολα αυτα τα πολλα βιβλιαρακια εισαι ενταξει...η μπαταρια εμενα ηταν εκτος κινητου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις να με βοηθησει?

 

χθες ημουν στο δρομο με ενεργοποιημένο το gps, οχι wifi ουτε 3g...

στο google maps ενω κλειδωνε και εντοπιζε που ειμαι οταν του εβαζα καποια οδηγια να με παει καπου δεν μπορουσε να υπολογισει την διαδρομη και απλα εμφανιζε συνεχεια τον κυκλο που φορτωνει και ελεγε "υπολογισμο περιπατου"... το αφησα 10 λεπτα και δεν υπολογισε τιποτα...

ειναι λογικό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα τον go launcher να αλλάξω λίγο style, αλλά έχω κάποια προβλήματα. Τα widgets timescape και αυτό που περιστρέφονται οι εικόνες δε το βρίσκω στα widgets. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το φτιάξω;

 

Edit: ούτε το music widget βρίσκω

Sent from my Xperia Neo V

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι εφόσον δεν είχε από που να πάρει δεδομένα.

 

Και εγω την ιδια απορια εχω...αλλα δεν εχω παρει απαντηση

 

μαλλον δεν θα υπαρχουν...ουτε εστω παρομοια:worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις να με βοηθησει?

 

χθες ημουν στο δρομο με ενεργοποιημένο το gps, οχι wifi ουτε 3g...

στο google maps ενω κλειδωνε και εντοπιζε που ειμαι οταν του εβαζα καποια οδηγια να με παει καπου δεν μπορουσε να υπολογισει την διαδρομη και απλα εμφανιζε συνεχεια τον κυκλο που φορτωνει και ελεγε "υπολογισμο περιπατου"... το αφησα 10 λεπτα και δεν υπολογισε τιποτα...

ειναι λογικό?

 

Μήπως ήθελε την κίνηση δεδομένων ; Για να κινούνται τα δεδομένα; Δεν είμαι και σίγουρος

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήθελε την κίνηση δεδομένων ; Για να κινούνται τα δεδομένα; Δεν είμαι και σίγουρος

 

Sent from my Xperia Neo V

 

Παιδιά θέλω μια μικρή βοήθεια αν γνωρίζετε απο που θα έρθει πιο γρήγορα αν το παραγγείλω. Απο πλαίσιο, κωτσόβολο ή vodafone?

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια μικρή βοήθεια αν γνωρίζετε απο που θα έρθει πιο γρήγορα αν το παραγγείλω. Απο πλαίσιο, κωτσόβολο ή vodafone?

Εγώ το πήρα από κατάστημα. Από παιδιά έχω ακούσει ότι κάνει 1-2 μέρες από τη vodafone

 

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Για να "δουλέψει" το google maps χρειάζεται ίντερνετ, απλά! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω απογοητευτεί πάρα πολύ. Αγόρασα το κινητό και μετά απο 2 βδομάδες διαπίστωσα ότι είχε πρόβλημα η κάμερα, όταν εστίαζε ο φακός με φλας μου εμφάνιζε κάτι μπλε στίγματα στην οθόνη, το πάω για επισκευή το παίρνω σήμερα μετά απο 3 βδομάδες και το πρόβλημα υπάρχει ακόμα
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε τι έχω εγώ!

:p:p:p

StatusBar Widget, όπως στα Samsung!

Τα εύσημα στους XDA!

ΠΡΟΣΟΧΗ: Είναι κάπως λούκι η διαδικασία, μην το δοκιμάσετε αν δεν ξέρετε τι κάνετε!

Οδηγίες

1) Κάντε root το Neo V σας!

2) Κατεβάζετε το zip αρχείο από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1392472 (ανοίχτε το με 7zip, είναι δωρεάν!)

3) Κατεβάστε και εγκαταστήστε από το Market το Root Explorer (File Manager).

4) Φτιάξτε ένα φάκελο στη sd και κάντε extract τα αρχεία από το zip που κατεβάσατε. Φτιάξτε κι ένα φάκελο BackUp και αφήστε τον κενό.

5) Ανοίξτε το Root Explorer, περιηγηθείτε στο /system/app και βρείτε το αρχείο SystemUI.apk, πατήστε πάνω του και πατήστε Copy.

6) Πατήστε πίσω, πηγαίνετε στη sd card και κάντε paste το αρχείο στο φάκελο BackUp που φτιάξατε πριν!

7) Πατήστε πίσω, και κάνετε install το QuickPanelSettings.apk. Μην το τρέξετε!

8) Στο Root Explorer, πατήστε πάνω στο SystemUI.apk που ΚΑΤΕΒΑΣΑΤΕ, και κάντε το copy.

9) Πηγαίνετε πάλι στο /system/app, πατήστε πάνω δεξιά το κουμπί "Mount R/W" και μετά κάντε paste το αρχείο στο φάκελο αυτό και overwrite.

10) ΠΡΟΣΟΧΗ! Το κινητό σας θα κολλήσει, δεν πειράζει, κάντε του restart βγάζοντας τη μπαταρία! Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

11) Όταν ανοίξει το κινητό σας ξανά, θα δείτε πως ΔΕΝ εμφανίζεται καθόλου το status bar! ΔΕΝ υπάρχει κανένα πρόβλημα, βάζετε pin και συνεχίζουμε!

12) Ξανανοίγετε το Root Explorer, πάτε ξανά στο /system/app, βρίσκετε ξανά το αρχείο SystemUI.apk (δηλαδή το "καινούργιο"). Πατάτε πάλι "Mount R/W", πατάτε πάνω στο SystemUI.apk και επιλέγετε "Permissions".

13) Επιλέγετε στο Owner τα Read, Write, Execute, πατάτε ΟΚ και πατάτε "Mount R/O".

14) Κάνετε ξανά ένα restart, κανονικό αυτή τη φορά και... να το!

:D:D:D

Τις επιλογές για το StatusBar Widget τις επιλέγετε μέσω της εφαρμογής Quick Panel Settings που εγκαταστήσαμε αρχικά!

 

Αν κάτι δεν πάει καλά, έχετε ήδη κρατήσει backup από το original SystemUI.apk, κάντε το overwrite!

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Για να "δουλέψει" το google maps χρειάζεται ίντερνετ, απλά! ;)

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς πλεόν να κατεβάσεις τα data και να τα χρησιμοποιήσεις και offline. Ο περιορισμός είναι ότι μπορείς να έχεις μια περιοχή ακτίνας 16χλμ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το status bar.

 

Εγώ από 13/12 το έχω πάει πίσω, ακόμα δεν έχει γίνει αντικατάσταση. Η κοπέλα μου λέει δεν υπάρχει διαθέσιμο. Την ίδια ώρα βλέπω ότι υπάρχει κανονικά διαθέσιμο αλλού. Πείτε μου τι να κάνω. Μόλις έστειλα email στα κεντρικά. Πως μπορώ να επισπεύσω τη διαδικασία?

Υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν πίσω τα χρήματα να πάω να το πάρω από άλλο κατάστημα?

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις να με βοηθησει?

 

χθες ημουν στο δρομο με ενεργοποιημένο το gps, οχι wifi ουτε 3g...

στο google maps ενω κλειδωνε και εντοπιζε που ειμαι οταν του εβαζα καποια οδηγια να με παει καπου δεν μπορουσε να υπολογισει την διαδρομη και απλα εμφανιζε συνεχεια τον κυκλο που φορτωνει και ελεγε "υπολογισμο περιπατου"... το αφησα 10 λεπτα και δεν υπολογισε τιποτα...

ειναι λογικό?

 

Και εγω την ιδια απορια εχω...αλλα δεν εχω παρει απαντηση

 

μαλλον δεν θα υπαρχουν...ουτε εστω παρομοια:worry:

 

Ναι εφόσον δεν είχε από που να πάρει δεδομένα.

 

Για να "δουλέψει" το google maps χρειάζεται ίντερνετ, απλά! ;)

 

Να προσθέσω κι εγώ πως οι χάρτες (google maps) χρειάζονται internet για να δουλέψουν. Είτε 3G, είτε WiFi.

Αν θέλετε GPS ψάξτε για τα NDrive, Sygic Aura, iGO, Don't Panic, Navigon.

 

Παιδιά έβαλα τον go launcher να αλλάξω λίγο style, αλλά έχω κάποια προβλήματα. Τα widgets timescape και αυτό που περιστρέφονται οι εικόνες δε το βρίσκω στα widgets. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το φτιάξω;

 

Edit: ούτε το music widget βρίσκω

Sent from my Xperia Neo V

 

Λογικό μιας και τα Widget αυτά λειτουργούν μόνο με τον "μαμά" launcher. Έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες.

 

 

Σημείωση: πολλά post που αφορούν καθαρά το android θα μπορούσαν να αποφευχθούν αν ρίχνατε μια ματιά και εδώ.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , χρειαζομαι και εγω μια μικρη βοηθεια....

μου παρουσιαστηκε το εξης παραδοξο. εχω το bluetooth mw 600 και παρατηρησα το εξης: το συνδεω, μιλαω, ακουω μουσκη κτλ κτλ . οταν το αποσυνδέσω και βαλω το handsfree πχ δεν λειτουργει το ραδιοφωνο, πατωντας το on ξεκιναει την αναζητηση που κανει για να συνδεθει και μενει εκει.....

πατωντασ το home επιστρεφει στην κανονικη πανω φαινεται να λειτουργει το ραδιο αλλα τπτ...

και ολα λυνονται με μια πατροπαραδοτη επανακινηση!

εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο?? εχει ακουσει, εχει καμια ιδεα πως λυνεται??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ουτε και σημερα ειμουν τυχερος και δεν το βρικα σε κανενα καταστημα, αυριο το πρωι θα τηλεφωνησω στην βοντα στο κοσμος, κανα 2 πωλητες μου ειπαν οτι ειναι πιο δυσκολο γιατι το θελω σε ασπρο :P
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω απογοητευτεί πάρα πολύ. Αγόρασα το κινητό και μετά απο 2 βδομάδες διαπίστωσα ότι είχε πρόβλημα η κάμερα, όταν εστίαζε ο φακός με φλας μου εμφάνιζε κάτι μπλε στίγματα στην οθόνη, το πάω για επισκευή το παίρνω σήμερα μετά απο 3 βδομάδες και το πρόβλημα υπάρχει ακόμα

παιδια και σε εμενα οταν ειναι βραδυ κ εχω φλας αν οχι σε ολες σε 3/5 των περιπτωσεων που τραβαω φωτογραφια εχει μια μπλε σκιά μεσα στην φωτογραφία. ειναι προβληματικό το κινητό? το έχετε κ αλλοι?

Edited by lordosss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια μικρή βοήθεια αν γνωρίζετε απο που θα έρθει πιο γρήγορα αν το παραγγείλω. Απο πλαίσιο, κωτσόβολο ή vodafone?

 

εγω που το πηρα απο το ιντερνετ απο το πλαισιο εκανε 11 μερες να ερθει..ειχαν ελλειμα

 

ερωτηση..αμα ενεργοποιησω το gps θα χρεωθω?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε τι έχω εγώ!

:p:p:p

StatusBar Widget, όπως στα Samsung!

Τα εύσημα στους XDA!

ΠΡΟΣΟΧΗ: Είναι κάπως λούκι η διαδικασία, μην το δοκιμάσετε αν δεν ξέρετε τι κάνετε!

Οδηγίες

1) Κάντε root το Neo V σας!

2) Κατεβάζετε το zip αρχείο από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1392472 (ανοίχτε το με 7zip, είναι δωρεάν!)

3) Κατεβάστε και εγκαταστήστε από το Market το Root Explorer (File Manager).

4) Φτιάξτε ένα φάκελο στη sd και κάντε extract τα αρχεία από το zip που κατεβάσατε. Φτιάξτε κι ένα φάκελο BackUp και αφήστε τον κενό.

5) Ανοίξτε το Root Explorer, περιηγηθείτε στο /system/app και βρείτε το αρχείο SystemUI.apk, πατήστε πάνω του και πατήστε Copy.

6) Πατήστε πίσω, πηγαίνετε στη sd card και κάντε paste το αρχείο στο φάκελο BackUp που φτιάξατε πριν!

7) Πατήστε πίσω, και κάνετε install το QuickPanelSettings.apk. Μην το τρέξετε!

8) Στο Root Explorer, πατήστε πάνω στο SystemUI.apk που ΚΑΤΕΒΑΣΑΤΕ, και κάντε το copy.

9) Πηγαίνετε πάλι στο /system/app, πατήστε πάνω αριστερά το κουμπί "Mount R/W" και μετά κάντε paste το αρχείο στο φάκελο αυτό και overwrite.

10) ΠΡΟΣΟΧΗ! Το κινητό σας θα κολλήσει, δεν πειράζει, κάντε του restart βγάζοντας τη μπαταρία! Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

11) Όταν ανοίξει το κινητό σας ξανά, θα δείτε πως ΔΕΝ εμφανίζεται καθόλου το status bar! ΔΕΝ υπάρχει κανένα πρόβλημα, βάζετε pin και συνεχίζουμε!

12) Ξανανοίγετε το Root Explorer, πάτε ξανά στο /system/app, βρίσκετε ξανά το αρχείο SystemUI.apk (δηλαδή το "καινούργιο"). Πατάτε πάλι "Mount R/W", πατάτε πάνω στο SystemUI.apk και επιλέγετε "Permissions".

13) Επιλέγετε στο Owner τα Read, Write, Execute, πατάτε ΟΚ και πατάτε "Mount R/O".

14) Κάνετε ξανά ένα restart, κανονικό αυτή τη φορά και... να το!

:D:D:D

Τις επιλογές για το StatusBar Widget τις επιλέγετε μέσω της εφαρμογής Quick Panel Settings που εγκαταστήσαμε αρχικά!

 

Αν κάτι δεν πάει καλά, έχετε ήδη κρατήσει backup από το original SystemUI.apk, κάντε το overwrite!

 

Μόλις το έβαλα είναι πολύ καλό :clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

εγω που το πηρα απο το ιντερνετ απο το πλαισιο εκανε 11 μερες να ερθει..ειχαν ελλειμα

 

ερωτηση..αμα ενεργοποιησω το gps θα χρεωθω?

 

οχι.

10 γραμματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ δεν έχω παραλάβει ακόμη την κινητάρα μας, αλλά status bar έχει το τηλέφωνο εξ αρχής; θα ήθελα να έχω αυτή την ευκολία...!

κάνει και για το live walkman;

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...