Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω στην μεση εχω την φωτεινοτητα και μια χαρα βλεπω τα εικονιδια στο φως,...γουστα ειναι αυτα...

 

 

Κοίτα, υπάρχουν και χρήστες με (λίγο) μεγαλύτερη ηλικία και με... ε, χμμ.. λιγουλάκι πρεσβυωπία :cry:. Πρίν από λίγο έκανα root το κινητό και έβαλα και την εφαρμογή που απενεργοποιεί την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας και η διαφορά είναι ΠΟΛΥΥΥΥ μεγάλη!

Δεν το περίμενα ότι θα έκανε τόσο διαφορά!

 

Γ.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο μονος ειμαι που του αρεσει η αυτοματη φωτεινοτητα;;!!!

Τι σας ενοχλει αληθεια;

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

 

εγω δεν εχω κανενα προβλημα..συνηθησα και το κινητο στο χερι και τωρα μου μοιαζει πολυ δυσκολο να παω σε μικροτερο:lol:

καψιμο ολη την μερα με ιντερνετ περασμα εφαρμογων και επαφων και διαφορα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω δύο απορίες:

 

1) Έκανα root, κατέβασα το Disable Auto Brightness (Play) και τώρα με Titanium Backup αρχίζω να βγάζω τη σαβούρα!

Αν θέλω για κάποιον λόγο να στείλω το κινητό στη SE, πρέπει ΠΡΩΤΑ να κάνω unroot, ΜΕΤΑ φλασάρισμα με SEUS και είμαι ΟΚ; Θα φαίνεται κάπου πως το κινητό έχει "πειραχτεί"; Ή θα πρέπει να κάνω πρώτα restore τη σαβούρα, μετά uninstall το Disable Auto Brightness (Play) και μετά unroot; Ή χρειάζεται μόνο να φλασάρω με SEUS και όλα επανέρχονται όπως ήταν το κινητό όταν αγοράστηκε;

Ίσως έχει απαντηθεί, αλλά ακόμα δεν το έχω ξεδιαλύνει!

 

2) Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να κάνει backup στα ΠΑΝΤΑ; Επαφές, μηνύματα, εφαρμογές, ρυθμίσεις; Ή θα πρέπει για κάθε μια κατηγορία να κατεβάζω και αντίστοιχο πρόγραμμα; Αν γίνεται και να αποθηκεύει και το λειτουργικό ακριβώς όπως είναι, ακόμα καλύτερα!

 

Ευχαριστώ!

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας! Ψάχνοντας για κάρτα έπεσα πάνω σε αυτή

 

http://www.ebay.co.uk/itm/16GB-CLASS-10-MICRO-SD-HC-MEMORY-CARD-FAST-UK-SDHC-MOBILE-PHONE-SMARTPHONE-/120784467584?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item1c1f50b680

 

και σκέφτομαι να την πάρω. Έχει κάποιος από εσάς να προτείνει κάτι άλλο, ή είναι καλή?

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

@BloodDonor89:

Κι εγώ έτσι νομίζω, πως κάνω πρώτα unroot και μετά φλασάρισμα! Δηλαδή δε χρειάζεται να κάνω restore σε κάθε εφαρμογή!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Όχι, είμαστε δύο!! Και εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την φωτειωότητα της οθόνης; Στην τελική οθόνη είναι όχι προβολέας!! :p

3!εμενα μ'αρεσει που προσαρμοζεται μόνο του!γουστα ειναι αυτα!

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

 

2) Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να κάνει backup στα ΠΑΝΤΑ; Επαφές, μηνύματα, εφαρμογές, ρυθμίσεις; Ή θα πρέπει για κάθε μια κατηγορία να κατεβάζω και αντίστοιχο πρόγραμμα; Αν γίνεται και να αποθηκεύει και το λειτουργικό ακριβώς όπως είναι, ακόμα καλύτερα!

 

Ευχαριστώ!

 

Titanium backup pro. Μαζική λειτουργία, αντίγραφο ασφαλείας όλων των εφαρμογών και δεδομένων συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης μέσα στο μενού των εφαρμογών να πατήσεις κάτω αριστερά στην οθόνη το βελάκι με αστεράκι και να ταξινομήσεις τις εφαρμογές όπως θέλεις. Εγώ τις έχω ανά μεγαλύτερη χρήση το οποίο νομίζω βολεύει καλύτερα.

 

Αυτό ήταν που έψαχνα και το έβαλα με αυτήν την σειρά ταξινόμισης :thanks:

 

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι διαβασα εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799 δεν χρειαζεται καν να κανεις unroot αρκει ενα φλασαρισμα! ;) ριξε μια ματια και συ και αναλογα πραξε! ;)

 

Titanium backup pro. Μαζική λειτουργία, αντίγραφο ασφαλείας όλων των εφαρμογών και δεδομένων συστήματος.

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει και ένας πολύ χρήσιμος οδηγός titanium backup. :D

 

Thanks!

Ξεκινάω διάβασμα!

:):):)

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

φλασαρε με seus

 

Επέστρεψα γιατί ενώ ξεκινάει η διαδικασία με το seus κολλάνε όλα στον υπολογιστή και δεν λειτουργεί τίποτα.

Το δοκίμασα 3 φορές αλλά αναγκάστηκα να σβήσω το laptop γιατί φοβήθηκα μήπως γίνει ζημιά.Δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω. Μήπως ξέρετε γιατί συνέβη αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Τεραστια παιχνιδια που τρεχουνε και δοκιμασα στο neo-v ειναι τα nova 2,(fps,500mb παιχνιδι),το GTA3(400mb,αλλα κολαει καποια στιγμη αμετακλιτα,οπoτε βγαζεις μπαταρια η το διαγραφεις)και το τοπ των τοπ το MC3 fps με μεγεθος στο 1,4GB το οποιο τρεχει απροβληματιστα και απλα νομιζα οτι επαιζα στο desktop μου,α-π-αι-χ-τ-ο και απιθανο μαζι!:lol::lol::lol::lol::lol:

Βιντεο που ανεβασα στο youtube:

Eπισεις οσοι θελουνε μεγαλυτερη φωτεινοτητα παμε με το root exlorer(pm me) στην διαδρομη /sys/devices/i2c-0/0-0040/leds/lcd-backlight/brightness/text editor κανουμε edit και το βαζουμε στο 250 (το μαξιμουμ ειναι το 255)

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το gta3?
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το gta3?

 

Nαι,και κολησε 3 φορες.....μονο με επανεκινηση,βγαζοντας την μπαταρια,ξεκολισε οποτε το διεγραψα.....;)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Nαι,και κολησε 3 φορες.....μονο με επανεκινηση,βγαζοντας την μπαταρια,ξεκολισε οποτε το διεγραψα.....;)

 

Απ' το market ή απο ''αλλού''?

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος εκτος απο widget για να βγει στην εξωτερικη οθονη η συνδεση/αποσυνδεση με το ιντερνετ του παροχου?

 

για να βαλω προγραμματα απο αλλου πρεπει απαραιτητως να γινει ροοτ?

 

επισης.. τι απο οσα εχω περασει ηδη θα χασω αν αλλαξω καρτα μνημης?

 

καλωδιο hdmi και θηκη απο που πηρατε και ποσο? αν κανενα μαγαζι πουλαει 2 'η και τα 3 (+μνημη) μαζι για να γλυτωσουμε τα ταχυδρομικα θα ηταν καλα

 

PS Η Σονυ συμβουλευει παντως να κανουμε ρεσταρτ τουλχ μια φορα τη μερα στο κινητο για να αδειασει η μνημη κλπ..

Edited by durutti
sony speaking
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!Πρώτη φορά γράφω κάτι, ελπίζω να μην σας κουράσω.Έχω το κινητό 3 μέρες κ ενώ ήταν όλα εντάξει ξαφνικά από το μεσημέρι δεν συνδέεται σε wifi. Ούτε καν κάνει σάρωση.. Μέχρι τότε δούλευε άψογα.Διάβασα τα προηγούμενα post αλλά δεν βρήκα κάτι νομίζω.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

δοκιμασε να σβησεις ολα τα δικτυα που εχει στη μνημη το κινητο (μαζι με το δικο σου) και ξαναψαξε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ' το market ή απο ''αλλού''?

 

Ψωνιζω απο διαφορα μαγαζακια,παρα την....κριση.....

Ψαχνοντας βρισκεις λογo....χριστουγεννων το προγραμμα ολοκληρο,και μετα συνδεεσε μεσω wi-fi και κατεβαζεις πολλα MB μα πολλα ΜΒ.....αλλα ειπαμε οτι κολαει,σε ασχετα σημεια,οχι στο ιδιο,οποτε σε.....σκοτωνει....οχι απλα κολαει,πρεπει να βγει η μπαταρια......

Και το MC3fps που ειναι 2πλασιο σε μεγεθος κολαει ελαφρα μια στο τοσο,αλλα συνεχιζει.Μαλιστα βγαινει παραθυρο που σε ρωταει τι να κανει "αναγκαστικη διακοπη" η "αναμονη",πατας αναμονη και αμεσως συνεχιζεις το παιχνιδι:D:D:D

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα root την συσκευη, εγκατεστησα το Titanium Backup -pro αλλα δεν βλεπω πουθενα καποιο εικονιδιο για να το ανοιξω.

 

Το βλεπω μεσα απο τις εφαρμογες αλλα sort cut μεσα στο μενου του τηλ δεν υπαρχει....ξερει κανεις να μου πει τι πρεπει να κανω?

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω μια γραφιδα για το κινητο.

Η οθονη ειναι συμβατη με καποια γραφιδα;

Εχει δοκιμασει καποιος;

 

ολες οι γραφιδες του εμποριου που ειναι για οθονες αφης ταιριαζουν..

 

Οι γραφίδες που είναι για capacitive οθόνες ταιριάζουν μόνο. Δεν ταιριάζουν για παράδειγμα αυτές που είναι για resistive μιας και δεν είναι αγώγιμες. Οπότε προσοχή.

 

Ψωνιζω απο διαφορα μαγαζακια,παρα την....κριση.....

Ψαχνοντας βρισκεις λογo....χριστουγεννων το προγραμμα ολοκληρο

 

Θα παρακαλέσω να μην συνεχίσουμε αυτού του είδους την συζήτηση μιας και απαγορεύεται. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! μολις πριν απο λιγο παρελαβα και εγω το κινητακι απο το πλαισιο και εχω 2 αποριες/προβληματα μεχρι ωρας.

1)πως μπορω να βγαλω την micro sd που εχει μεσα τοποθετημενη ηδη και να βαλω την δικια μου? οσο και αν προσπαθησα να την βγαλω συρταρωτα δεν κουνιεται και φοβαμαι μην κανω καμια ζημια

2)φωτογραφιες δεν ειναι δυνατον να τραβιουνται πατωντας το κουμπι της καμερας που βρισκεται κατω απο τα πληκτρα εντασης? γιατι οταν το παταω στην καμερα μεσα δεν κανει κατι παρα μονο αναβει το φλας ενω για να τραβηξω φωτογραφια πρεπει να αγγιξω με το δαχτυλο την οθονη.οπως και επισης εαν πατησω το κουμπι της καμερας ενω ειμαι στην αρχικη οθονη δεν με παει στην καμερα.

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια,

 

για root χρησιμοποιουμε αυτο;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

Γιατι δεν εχει τη συσκευη μας στη λιστα.

 

Επισης κατι διαβασα για προβληματικες συσκευες που κανουν επανεκινησεις. Υπαρχει καποιος τροπος να εντοπισουμε το προβλημα ή να το διορθωσουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...