Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΑΠΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΑΣΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ Ή ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ?ΜΗ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ...

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

 

οκ κανενα προβλημα..δεν το γνωριζα...my apologies...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το advanced task killer βοηθαει να γλυτωσουμε MB απο την μνημη RAM σκοτωνοντας τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο και μας ειναι αχρειαστες???? κανει την λειτουργια του κινητου πιο smooth και γρηγορη????
Link to comment
Share on other sites

παιδια το advanced task killer βοηθαει να γλυτωσουμε MB απο την μνημη RAM σκοτωνοντας τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο και μας ειναι αχρειαστες???? κανει την λειτουργια του κινητου πιο smooth και γρηγορη????

 

κατα την αποψη μου ΔΕΝ χρειαζεται task killer.

διαβασε και θα καταλαβεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το advanced task killer βοηθαει να γλυτωσουμε MB απο την μνημη RAM σκοτωνοντας τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο και μας ειναι αχρειαστες???? κανει την λειτουργια του κινητου πιο smooth και γρηγορη????

 

Πολλά έχουν ειπωθεί, αλλά σε γενικές γραμμές ΔΕΝ είναι καλό να χρησιμοποιείς task killers - είναι ανούσιο!

Και να βελτιώνει την ταχύτητα του κινητού το κάνει για πολύ λίγο χρόνο, μέχρι να ξανανοίξουν οι εφαρμογές!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Πολλά έχουν ειπωθεί, αλλά σε γενικές γραμμές ΔΕΝ είναι καλό να χρησιμοποιείς task killers - είναι ανούσιο!

Και να βελτιώνει την ταχύτητα του κινητού το κάνει για πολύ λίγο χρόνο, μέχρι να ξανανοίξουν οι εφαρμογές!

οκ σε ευχαριστω για την συμβουλη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

2.3.5 υπάρχει περίπτωση να δούμε?
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

2.3.5 υπάρχει περίπτωση να δούμε?

 

Κατευθείαν το 4 θα δούμε!

:p

Ακούγεται ότι Μάρτιο (ή και Ιανουάριο από ορισμένους) θα πάρουνε όλα τα Xperia του '11 το Ice Cream Sandwich!

Άρα δεν το βλέπω για 2.3.5!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις-ισως χαζες.

 

Πως μπορω να δω τα περιεχομενα της microSD?

Μπορω να βαλω ως ηχο ειδοποιησης των SMS καποιο τραγουδι?Υποθετω ναι.Πως?

Καλημέρα,

Για να μπορέσεις να δεις τα αρχεία της κάρτας μνήμης χρειάζεσαι ένα καλό file manager. Κατέβασε από το Market τον Astro File Manager (είναι δωρεάν).

Όσον αφορά το ήχο ειδοποίησης των sms, πηγαίνεις στα μηνύματα, πάτησε το πλήκτρο επιλογών (το δεξί Hard Key) και πήγαινε στην επιλογή Τόνος Ειδοποίησης. Εκεί πέρα από τους ήχους της S.E. θα βρεις στο κάτω μέρος την επιλογή Βιβλ. Μουσικής. Από εκεί θα μπορέσεις να εντοπίσεις και να ορίσεις το τραγούδι που επιθυμείς!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το αγόρασα και γω παιδιά από τον Κωτσόβολο Ηρακλείου (είχε ένα τελευταίο σε μπλε), το φόρτισα χθες το πρωί και σήμερα είναι στο 60% η μπαταρία με συνεχές σκάλισμα. Το καπάκι μου πάντως δεν κάνει τον παραμικρό θόρυβο, είναι πολύ ανώτερο και από το Blade και από το Huawei...
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται να κατεβασω την εφαρμογη για να μεταφερω τα αρχεια στην καρτα μνημης ή επειδη ειμαι ροοτ το κανει αυτοματα? Δεν το εχω καταλαβει ακομα.

 

Επισης εκτος wifi, πως γινεται να κανω εγκτασταση εφαρμογων απο το μαρκετ. Ολο λεει θα ερθει συντομα η εαρμογη στο κινητο σας, αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

σε ενα βημα να το αγορασω και εγω...ηχειο καλο??για την καμερα ενταξει ξερω

πως περνας αρχεια απο τον υπολογιστη..

οσοι το πηρατε απο πλαισιο ειχε μεσα καρτα μνημης?

η απο βοντα?

εχει πολυ χωρο για εφαρμογες?

παει γρηγορα??

εντυπωσεις?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

σε ενα βημα να το αγορασω και εγω...ηχειο καλο??για την καμερα ενταξει ξερω

πως περνας αρχεια απο τον υπολογιστη..

οσοι το πηρατε απο πλαισιο ειχε μεσα καρτα μνημης?

η απο βοντα?

εχει πολυ χωρο για εφαρμογες?

παει γρηγορα??

εντυπωσεις?

 

Πολυ δυνατο ηχειο

ολα εχουνε 2GB μνημη μεσα,αλλα σιγουρα θα χρειαστεις 8αρα+

Εχω περασει 60 εφαρμογες+παιχνιδια και εχει ακομα 150mb στην μνημη κινητου(οσα περνουνται στην sd τα εχω περασει)

Παει πολυ γρηγορα

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

σε ενα βημα να το αγορασω και εγω...ηχειο καλο??για την καμερα ενταξει ξερω

πως περνας αρχεια απο τον υπολογιστη..

οσοι το πηρατε απο πλαισιο ειχε μεσα καρτα μνημης?

η απο βοντα?

εχει πολυ χωρο για εφαρμογες?

παει γρηγορα??

εντυπωσεις?

 

Φιλε Γιωργο θα σου απαντησω στις ερωτησεις που ειναι κοινες για τα android/SE.

Αρχεια απο τον υπολογιστη περνας απλα συνδεοντας το.(usb on the go γαρ) αλλα και ασυρματα με διαφορα προγραμματα (το ιδιο απλα και ευκολα)

Ολα τα SE εχουν καρτα μνημης 2gb μεσα.αποψη μου,δεν σου φτανει!

Εξαρταται αυτο που λες για τις εφαρμογες.πρωτα απολα εξαρταται απο τις ιδιες τις εφαρμογες και το αν εχουν την δυνατοτητα να περασουν στην εξωτερικη μνημη.η εσωτερικη δεν ειναι μεγαλη.

Το κινητο ειναι παρα πολυ γρηγοτο και μπορουν να το πιστοποιησουν οσοι το χουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισης εκτος wifi, πως γινεται να κανω εγκτασταση εφαρμογων απο το μαρκετ. Ολο λεει θα ερθει συντομα η εαρμογη στο κινητο σας, αλλα τιποτα...

Κανονικά θα πρέπει επιλέγοντας την εφαρμογή από το market στο pc σου (αν κατάλαβα καλά), θα πρέπει να ξεκινά αυτόματα και η λήψη του αρχείου στο κινητό σου. Αν δεν ξεκινά επιβεβαίωσε ότι και στο κινητό και στο pc χρησιμοποιείς το ίδιο account και πως έχεις επιλέξει την σωστή συσκευή.

 

σε ενα βημα να το αγορασω και εγω...ηχειο καλο??για την καμερα ενταξει ξερω

πως περνας αρχεια απο τον υπολογιστη..

οσοι το πηρατε απο πλαισιο ειχε μεσα καρτα μνημης?

η απο βοντα?

εχει πολυ χωρο για εφαρμογες?

παει γρηγορα??

εντυπωσεις?

Το ηχείο του είναι πολύ καλό. Σε κάποιες περιπτώσεις μέχρι και υπερβολικά δυνατό θα το χαρακτήριζα, και το XLOUD της SonyEricsson κάνει δουλειά, δίνει πολύωραίο βάθος στον ήχο, δεν είναι ο κλασσικός flat χαζός ήχος από κινητό τηλέφωνο.

Από Vodafone μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι εμπεριέχει κάρτα μνήμης 2GB (μη την ψάξεις στη συσκευασία, είναι ήδη κουμπωμένη στο κινητό). Για εφαρμογές στην συσκευή έχεις διαθέσιμα 320MB, όμως μη ξεχνάς πως μπορείς να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης όποτε τα 320ΜΒ είναι υπέρ-αρκετά. Όσο για την ταχύτητα έχει απίστευτο smooth σε κύλιση. Δεν λαγκάρει δεν έχει κανένα θέμα, είναι πολύ καλή δουλεια της S.E. σε θέμα Software.

 

Φιλε Γιωργο θα σου απαντησω στις ερωτησεις που ειναι κοινες για τα android/SE.

Αρχεια απο τον υπολογιστη περνας απλα συνδεοντας το.(usb on the go γαρ) αλλα και ασυρματα με διαφορα προγραμματα (το ιδιο απλα και ευκολα)

Ολα τα SE εχουν καρτα μνημης 2gb μεσα.αποψη μου,δεν σου φτανει!

Εξαρταται αυτο που λες για τις εφαρμογες.πρωτα απολα εξαρταται απο τις ιδιες τις εφαρμογες και το αν εχουν την δυνατοτητα να περασουν στην εξωτερικη μνημη.η εσωτερικη δεν ειναι μεγαλη.

Το κινητο ειναι παρα πολυ γρηγοτο και μπορουν να το πιστοποιησουν οσοι το χουν.

 

Τι θα γίνει konstantinoslp; Κάθε φορά θα με προλαβαίνεις; και με το topic του Arc S μου το έχεις ξανακάνει..! χαχαχαχα!! :p:D:p:D

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Oσον αφορα τον ηχο,εγκαταστειστε το "talking wheelie",και ακουστε ηχο(την ωρα που απο αμαξι γινεται ρομποτακι) :lol::lol::lol:;););)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει τροπος οταν το συνδέω με το pc να μην αρχίζει να φορτιζει αυτοματα γιατι το συνδέω για κανα 10 λεπτο την φορά και φοβάμαι οτι αυτο φθείρει την μπαταρια του..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Για να μπορέσεις να δεις τα αρχεία της κάρτας μνήμης χρειάζεσαι ένα καλό file manager. Κατέβασε από το Market τον Astro File Manager (είναι δωρεάν).

Όσον αφορά το ήχο ειδοποίησης των sms, πηγαίνεις στα μηνύματα, πάτησε το πλήκτρο επιλογών (το δεξί Hard Key) και πήγαινε στην επιλογή Τόνος Ειδοποίησης. Εκεί πέρα από τους ήχους της S.E. θα βρεις στο κάτω μέρος την επιλογή Βιβλ. Μουσικής. Από εκεί θα μπορέσεις να εντοπίσεις και να ορίσεις το τραγούδι που επιθυμείς!

 

Ευχαριστω φιλαρακι,να εισαι καλα!:up:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρέπει επιλέγοντας την εφαρμογή από το market στο pc σου (αν κατάλαβα καλά), θα πρέπει να ξεκινά αυτόματα και η λήψη του αρχείου στο κινητό σου. Αν δεν ξεκινά επιβεβαίωσε ότι και στο κινητό και στο pc χρησιμοποιείς το ίδιο account και πως έχεις επιλέξει την σωστή συσκευή.

 

Τοο ιδιο λογαριασμο εχω...αλλα δεν κανει ληψη στο κινητο!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρέπει επιλέγοντας την εφαρμογή από το market στο pc σου (αν κατάλαβα καλά), θα πρέπει να ξεκινά αυτόματα και η λήψη του αρχείου στο κινητό σου. Αν δεν ξεκινά επιβεβαίωσε ότι και στο κινητό και στο pc χρησιμοποιείς το ίδιο account και πως έχεις επιλέξει την σωστή συσκευή.

 

 

Το ηχείο του είναι πολύ καλό. Σε κάποιες περιπτώσεις μέχρι και υπερβολικά δυνατό θα το χαρακτήριζα, και το XLOUD της SonyEricsson κάνει δουλειά, δίνει πολύωραίο βάθος στον ήχο, δεν είναι ο κλασσικός flat χαζός ήχος από κινητό τηλέφωνο.

Από Vodafone μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι εμπεριέχει κάρτα μνήμης 2GB (μη την ψάξεις στη συσκευασία, είναι ήδη κουμπωμένη στο κινητό). Για εφαρμογές στην συσκευή έχεις διαθέσιμα 320MB, όμως μη ξεχνάς πως μπορείς να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης όποτε τα 320ΜΒ είναι υπέρ-αρκετά. Όσο για την ταχύτητα έχει απίστευτο smooth σε κύλιση. Δεν λαγκάρει δεν έχει κανένα θέμα, είναι πολύ καλή δουλεια της S.E. σε θέμα Software.

 

 

 

Τι θα γίνει konstantinoslp; Κάθε φορά θα με προλαβαίνεις; και με το topic του Arc S μου το έχεις ξανακάνει..! χαχαχαχα!! :p:D:p:D

 

 

 

Πιστεύω ότι μετά από τοσο καιρο,ειναι απλα θέμα εμπειρίας..χαχαχαχα!!

 

 

 

παιδιά υπάρχει τροπος οταν το συνδέω με το pc να μην αρχίζει να φορτιζει αυτοματα γιατι το συνδέω για κανα 10 λεπτο την φορά και φοβάμαι οτι αυτο φθείρει την μπαταρια του..

 

Μπορείς ασύρματα μεσα σε δευτερόλεπτα να περάσεις ο,τι θες με το airdroid.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Μπορείς ασύρματα μεσα σε δευτερόλεπτα να περάσεις ο,τι θες με το airdroid.

 

 

πως μπορω να στειλω ασύρματα απο το pc μια ταινία πχ στο τηλ????

Link to comment
Share on other sites

Oσον αφορα τον ηχο,εγκαταστειστε το "talking wheelie",και ακουστε ηχο(την ωρα που απο αμαξι γινεται ρομποτακι) :lol::lol::lol:;););)

 

Για την συνομιλια ή την αναπαραγωγη μουσικης ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από giannhsd87 >

τι drivers πρεπει να περασω πριν γινει το root?

 

Before u begin:

(1) make sure u have installed adb drivers for ur device

 

Απλα ενεργοποιησε τον εντοπισμο σφαλματων και συνδεσε στο πισι.ολα τα αλλα θαρθουν μονα τους

 

υπαρχει περιπτωση, εστω και μια να μου μεινει το κινητο στο χερι?

Edited by giannhsd87
Link to comment
Share on other sites

Για την συνομιλια ή την αναπαραγωγη μουσικης ?

 

Αναπαραγωγη του ηχου αυτης της αστειας εφαρμογης....Λες και ειναι 3D με πολυ ενταση,χωρις το volume να ειναι και στο τερμα!;)

Ενα δειγμα της δυναμης του ηχειου για οσους ρωτανε......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Xθές παρέλαβα την παρακάτω θήκη. Εφαρμόζει πολύ καλά και είναι μάλλον απαραίτητη γιατί η γυαλιστερή πίσω επιφάνεια είναι ευαίστητη σε γρατσουνίσματα.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/390322531254?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

φιλε haki ποσες μερες εκανε να ερθει ?? απο τι υλικο ειναι φιαγμενη απο σιλικονη? ειναι καλη ? πως την βλεπεις γιατι θελω και γω να παραγγειλω ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...