Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που μπορουμε να βρουμε το patch για το gps:!:

 

http://derekgordon.com/gps-files/agps.patch.google.build.nossl.v3.1.zip

 

ΥΓ : Ζήτησα από τον Super moderator να μπει το F.A.Q του post 5645 στο 1ο post του θέματος.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://derekgordon.com/gps-files/agps.patch.google.build.nossl.v3.1.zip

 

ΥΓ : Ζήτησα από τον Super moderator να μπει το F.A.Q του post 5645 στο 1ο post του θέματος.

 

Impred εισαι πανμεγιστος το περασα πριν κανα τετραωρο και τα ειδα ΟΛΑ χωρις ιντερνετ και δεδομενα ανοιχτα με το sygic.

Edited by streetwise_23

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

http://derekgordon.com/gps-files/agps.patch.google.build.nossl.v3.1.zip

 

ΥΓ : Ζήτησα από τον Super moderator να μπει το F.A.Q του post 5645 στο 1ο post του θέματος.

 

Σε στοκ πως το περνάμε ρε παιδιά;Χειροκίνητα τα αρχεία μόνο γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να έχει μέσα ένα αρχείο με όνομα gps.conf αν βρεις που πρέπει να πάει τότε αντικαθιστάς το υπάρχον αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1466516

Μεθοδος 2 εγω το περασα με τον root explorer.

Kατι αλλο αυτοι ειναι οι δορυφοροι που κλειδωνω με το sygic δηλαδη 7 σωστα?

[ATTACH]34767[/ATTACH]

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο περναει ο καιρος τοσο το αγαπαω αυτο το τηλεφωνο, εχει καποια κουσουρια( αδυναμο gps, χαμηλη αυτονομια και μετρια εως κακη καμερα υπο οχι καλο φωτισμο που σιγα σιγα λυνοντε αν εχεις μεσα σου το μικροβιο της παραμετροποιησης.

Αν δεν το εχεις καλυτερα παρε κατι αλλο. Εγω παντως ειμαι κατενθουσιασμενος ειδικα μετα το σημερινο που ελυσα το αδυναμο σημα gps. Ta αναθεματισμενα system wakelocks να εξαφανιζαμε που ερχοντε αραια και που και θα ημασταν αρχοντες.

Να ειστε ολοι καλα για το χρονο και τον κοπο που αφιερωνετε οι παλιοτεροι για να βοηθατε εμας τους αρχαριους στο να κανουμε καλυτερη αυτη την κινηταρα.:cool:

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω!!!Όντως δουλεύει!!!

Καλύτερη κάμερα να είχαμε σε χαμηλό φωτισμό ειδικά στο βίντεο και θα ήταν τέλειο το κινητό!Τελικά αυτό μάλλον είναι θέμα hardware...

Αλλά ας μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!

Link to comment
Share on other sites

Εύγε .Έχεις καμία υποψία τι πάγωσες και δεν εκκινουσε το τηλ. ;

 

Προγραμμα εγκαταστασης προγραμμα προβολης και κατι τετοια ππυ ηταν στην σειρα.τα πηρα σβαρνα ολα.ειχα παγωσει και αλλα,αλλα δεν θυμαμαι πια.να σου πω σιγουρα δεν ξερω.με ειχε πιασει μανια και τα παγωνα ολα στον βωμο της ραμ!!

Link to comment
Share on other sites

Προγραμμα εγκαταστασης προγραμμα προβολης και κατι τετοια ππυ ηταν στην σειρα.τα πηρα σβαρνα ολα.ειχα παγωσει και αλλα,αλλα δεν θυμαμαι πια.να σου πω σιγουρα δεν ξερω.με ειχε πιασει μανια και τα παγωνα ολα στον βωμο της ραμ!!

 

Τωρα που ξανακπιταξα το τιτανιουμ μαλλον το shutdown monitor.σαν ονομασια μου φαινεται οτι αυτο εκανε την ζημια.εγω το παγωσα νομιζοντας οτι ειναι ξ εφαρμογη που σβηνει το συστημα σε υπερθερμανση.αλλα μαλλον δεν ηταν αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Περί κολλημάτων και αναβαθμίσεων σου απάντησε ο Leolipop και συμφωνώ πλήρως μαζί του.Έχω το κινητό από Νοέμβρη και ποτέ δεν μου έχει κολλήσει , ποτέ δεν μου έχει παγώσει, ποτέ δεν μου έχει κάνει επανεκκίνηση από μόνο του ούτε με την ICS ούτε με τη Jelly Bean.Αν το πάρεις το παράπονό σου θα είναι η μπαταρία κατά την πλοήγηση στο internet και τα παιχνίδια αλλά θα μείνεις εντυπωσιασμένη από την κατανάλωση μπαταρίας στην αναμονή , στις κλήσεις και στην αναπαραγωγή μουσικής.Άλλο παράπονό σου πιθανόν να είναι το GPS το οποίο αν δεν του περάσεις ένα patch θα αργεί να σου κλειδώσει δορυφόρο κάποιες φορές και μερικές φορές θα σου χάνει το σήμα.Επίσης θα χαλαστείς με τις νυχτερινές φωτογραφίες αλλά αν μου βρεις κινητό πέραν του HTC One που να τραβά φωτό χωρίς κόκκο το βράδυ έλα να μου το πεις.Τέλος για ψυχολογικούς λόγους ίσως σε ενοχλήσει ότι μετά εντατική χρήση θα σου ζεσταίνεται στην πίσω πάνω πάνω πλευρά.

 

Όπως βλέπεις και στην υπογραφή μου, το επόμενο κινητό μου θέλω να είναι το Optimus G ( ήδη η τιμή του είναι τρομερά προκλητική).Αυτό σημαίνει ότι η LG με κέρδισε ως πελάτη με το 4Χ.Αν το πάρεις πιστεύω θα κερδίσει και σένα.Αν δεν το πάρεις τότε πάρε το κατώτερο S3 Galaxy mini ώστε και να είσαι trendy και να επιτελέσεις κοινωνικό έργο για μας.:p Άσε που λογικά θα έχεις και καλύτερη μπαταρία με το S3 mini :rolleyes:

Ειμαι ενα βημα πειν την αγορα του...βασικα λεω να μην το ¨πειραξω¨ μεχρι να τελειωσει η εγγυηση του οχι τιποτε αλλο,για να μην κανω καμια βλακεια μιας κ δεν ειμαι κ πολυ σχετικη,πολυ αρχαρια μπορω να πω,οποτε μιας κ δεν θα το πειραξω,δεν θα εχω κανενα θεμα που θα με προβληματισει για το αν εκανα σωστη αγορα ε? οσο για το jb η αληεια ειναι πως θα ηθελα να φοραει αυτο το λειτουργικο....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε η Γυναίκα μου. Δεν έχει τρελές απαιτήσεις, της έκανα την αναβάθμιση σε 4.1.2 και έχει μείνει πολύ ευχαριστημένη. Δεν θα το μετανιώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ξανακπιταξα το τιτανιουμ μαλλον το shutdown monitor.σαν ονομασια μου φαινεται οτι αυτο εκανε την ζημια.εγω το παγωσα νομιζοντας οτι ειναι ξ εφαρμογη που σβηνει το συστημα σε υπερθερμανση.αλλα μαλλον δεν ηταν αυτο..

Εγώ προχτές ένα μιλάγαμε από το σκαιπ και μου έλεγε τις εφαρμογές που είχε στο σύστημα και αναλόγως του έλεγα σβήσε ή όχι.Διαγραφή πάγωμα.Το αποτέλεσμα ήταν μετά από πάνω από 400 ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε η Γυναίκα μου. Δεν έχει τρελές απαιτήσεις, της έκανα την αναβάθμιση σε 4.1.2 και έχει μείνει πολύ ευχαριστημένη. Δεν θα το μετανιώσεις.

Μωρε δεν εχω τρελες απαιτησεις..επισιμη αναβαθμιση εκανες? ειχα το galaxy s2 αλλα ηρθε η ωρα για την κηδεια του κ ετσι θελω ενα κινητο αν οχι καλυτερο,τουλαχιστον ισαξιο με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε δεν εχω τρελες απαιτησεις..επισιμη αναβαθμιση εκανες? ειχα το galaxy s2 αλλα ηρθε η ωρα για την κηδεια του κ ετσι θελω ενα κινητο αν οχι καλυτερο,τουλαχιστον ισαξιο με αυτο.

 

Επίσημη αναβάθμιση χωρίς root ή οτιδήποτε άλλο "περίεργο". Stock συσκευή. Δουλεύει σωστά και απροβλημάτιστα. Μην το σκέφτεσαι. Από ότι κατάλαβα την ίδια χρήση κάνετε.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1466516

Μεθοδος 2 εγω το περασα με τον root explorer.

Kατι αλλο αυτοι ειναι οι δορυφοροι που κλειδωνω με το sygic δηλαδη 7 σωστα?

[ATTACH]34767[/ATTACH]

Απίστευτο!

 

Παρά τα όσα είχα διαβάσει δεν πίστευα ότι ένα .conf αρχείο μπορεί να κάνει τη διαφορά. Και όμως, από το παράθυρο (δηλαδή μέσα στο σπίτι) έπιασε 7 δορυφόρους μέσα σε 10 δευτερόλεπτα. Τους δε πρώτους 3-4 τους έπιασε μέσα σε δύο δευτερόλεπτα.

 

Και το λέω εγώ που ποτέ δεν είχα πρόβλημα κλειδώματος στο gps!!!!

 

Απλά απίστευτο. Παιδιά κάντε το οπωσδήποτε, θα δείτε θεαματική διαφορά.

 

Άσχετο: Ένα Gb ακόμα μνήμης να μπορούσα να βάλω σε αυτό το τηλέφωνο και δεν θα το άλλαζα για 2-3 χρόνια.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο!

 

Παρά τα όσα είχα διαβάσει δεν πίστευα ότι ένα .conf αρχείο μπορεί να κάνει τη διαφορά. Και όμως, από το παράθυρο (δηλαδή μέσα στο σπίτι) έπιασε 7 δορυφόρους μέσα σε 10 δευτερόλεπτα. Τους δε πρώτους 3-4 τους έπιασε μέσα σε δύο δευτερόλεπτα.

 

Και το λέω εγώ που ποτέ δεν είχα πρόβλημα κλειδώματος στο gps!!!!

 

Απλά απίστευτο. Παιδιά κάντε το οπωσδήποτε, θα δείτε θεαματική διαφορά.

 

Άσχετο: Ένα Gb ακόμα μνήμης να μπορούσα να βάλω σε αυτό το τηλέφωνο και δεν θα το άλλαζα για 2-3 χρόνια.

 

σε πιο φακελο το βαζεισ το αρχειο?μεσα στον root explorer?

Link to comment
Share on other sites

Μωρε δεν εχω τρελες απαιτησεις..επισιμη αναβαθμιση εκανες? ειχα το galaxy s2 αλλα ηρθε η ωρα για την κηδεια του κ ετσι θελω ενα κινητο αν οχι καλυτερο,τουλαχιστον ισαξιο με αυτο.

 

Νατάσα ε όχι και σύγκριση με το S2 ! :chair: Πάρε ένα ελληνικό review να το χαρείς :) :

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα αγορασα το τηλεφωνο, και θελω να του κανω αναβαθμιση για το 4.1.2. Πως μπορω να το κανω; Υπαρχει καποιο προγραμμα στον υπολογιστη που πρεπει να κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να είναι απομιμήσεις και να τα δέχεται με εγγύηση το επίσημο service της LG ως αυθεντικά.:)Εκτός πια αν και η ίδια η LG δεν μπορεί να καταλάβει ποιο είναι δικό της και ποιο όχι...δύσκολο το κόβω αυτό.Κάνε και μια καταχώριση του IMEI σου στην επίσημη σελίδα της LG.Στο Youtube μπορεί να είδες κάποιο LG που να προοριζόταν για τις ΗΠΑ και να έχει κάποια διαφοροποίηση στις ετικέτες κτλ.Σου εύχομαι να επιβεβαιώσεις ότι είναι αυθεντικό και να καταχαρείς με το γεγονός ότι με 240 ευρώ πήρες κινητάρα!:)

 

Aπλα ξερεις τι σκεφτομαι ??Μηπως η LG εχει χαλασει την ποιοτητα της στις τελευταιες παρτιδες??παιζω grand thief auto vice city και ενω παιζει κομπλε για κανενα τεταρτο μετα κολλαει ασχημα μηπως να ζητησω να μου το αλλαξουν με αλλο μπας και ειναι το δικο μου ελλατωματικο?

Και κατι ακομα που ειδα ειναι πως αργει να φορτωσει πολυ η κεντρικη οθονη μετα απο τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να είναι απομιμήσεις και να τα δέχεται με εγγύηση το επίσημο service της LG ως αυθεντικά.:)Εκτός πια αν και η ίδια η LG δεν μπορεί να καταλάβει ποιο είναι δικό της και ποιο όχι...δύσκολο το κόβω αυτό.Κάνε και μια καταχώριση του IMEI σου στην επίσημη σελίδα της LG.Στο Youtube μπορεί να είδες κάποιο LG που να προοριζόταν για τις ΗΠΑ και να έχει κάποια διαφοροποίηση στις ετικέτες κτλ.Σου εύχομαι να επιβεβαιώσεις ότι είναι αυθεντικό και να καταχαρείς με το γεγονός ότι με 240 ευρώ πήρες κινητάρα!:)

 

Aπλα ξερεις τι σκεφτομαι ??Μηπως η LG εχει χαλασει την ποιοτητα της στις τελευταιες παρτιδες??παιζω grand thief auto vice city και ενω παιζει κομπλε για κανενα τεταρτο μετα κολλαει ασχημα μηπως να ζητησω να μου το αλλαξουν με αλλο μπας και ειναι το δικο μου ελλατωματικο?

Και κατι ακομα που ειδα ειναι πως αργει να φορτωσει πολυ η κεντρικη οθονη μετα απο τις εφαρμογες

 

 

Λογικο μου ακουγεται μετα απο λιγο να σου κολλαει γτ εχει ζεσταθει πολυ το ολο συστημα και δεν αποδιδει το ιδιο.Δοκιμασε να κατεβασεις τον χρονισμο της CPU και κατεβασε και απο το XDA το LG BOOSTER για να δεις διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Λογικο μου ακουγεται μετα απο λιγο να σου κολλαει γτ εχει ζεσταθει πολυ το ολο συστημα και δεν αποδιδει το ιδιο.Δοκιμασε να κατεβασεις τον χρονισμο της CPU και κατεβασε και απο το XDA το LG BOOSTER για να δεις διαφορα...

 

Χρειαζεται rootarisma για τις εφαρμογες που λες φιλε μου??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...