Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτονομία με μεγάλη διαφορά η zaiben.

 

Θα δοκιμασω να βαλω την Ζαιμπεν σημερα απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2203700

Επειδη δεν αναφερεται στα "included" το Google Apps αλλα ουτε και στη περιγραφη του installation, θα ειναι μεσα ηδη ή να το βαλω μονος μου μετα;

 

Δευτερη ερωτηση. Αν ισχυει το β), μηπως ΔΕΝ πρεπει να το βαλω απο εδω; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942 Ρωταω διοτι το Ζαιμπεν ειναι 4.1.2 και σε αυτο το link τα 3 διαφορετικα πακετα GApps ειναι για 4.4 ή/και 4.3

Kala pas kala?????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H Zaiben οχι απλα εχει ολα τα gapps αλλα ακομα και τα lgapps που ισως να μην θες ειναι μεσα.

 

Fantastic - Thanks Leo. Ο μονος λογος που ασχοληθηκα με ολα αυτα ειναι γιατι απο ενα σημειο και μετα το μηχανακι σερνοταν σα το διαολο. Βεβαια του χα μεσα καμια 95ρια apps (χωρις ταινιες ή μουσικη ομως). Εβγαλα παμπολλες, μειναν καμια 30ρια και καμια αλλαγη. Παιρνω την αποφαση να παω απο τη στοκ σε καποια custom, βαζω την Προμπαμ, κι ειναι επισης αθλιο.. Παει λες κι εχω Pentium MMX με Windows 8...

Kala pas kala?????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση αν ξερει να μου απαντησει καποιος.Θελω να περασω την cm11(4.4.2) αλλα θελει το τελευταιο cmw..πως να το φλασατω ενω εχω ηδη μεσα το πιο παλιο cmw??Στους xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2523732 οτι μπορεις να το κανεις μεσω κ του υπαρχοντος recovery απο zip αρχειο αλλα και απο img αρχειο με την εντολη που λεει κ στο λινκ (fastboot flash recovery CWM_T_6.0.4.4.img)..αυτη την εντολη τη βαζω στο terminal??ποιο τροπο θα μου προτεινατε πιο ασφαλεστερο να το κανω??

 

Υ.Γ: δοκιμασα κ απο το rom manager αλλα με ζαλισε στην κυριολεξια..μια ελεγε δεν ειμαι συνδεδεμενος στο wi-fi (που κανονικα ημουν),οταν επιτελους δουλεψε σωστα μου ζητησε να πληρωσω για να κανω update στην τελευταια εκδοση του cmw..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μολις χθες ημουν στην ιδια θεση με σενα. Επελεξα να το περασω με την επιλογη install zip του cwm recovery. Εξαλλου με τις εντολες σε command prompt δεν το εχω και πολυ. Ασε που ενω εχω περασει απειρες φορες τους drivers του κιν στο pc, δεν μου το αναγνωριζει παντα.

Σχετικα με την CM 11, ωραια, γρηγορη rom αλλα που παει χωρις καμερα....

Link to comment
Share on other sites

Για αυτονομία με μεγάλη διαφορά η zaiben.

 

 

Σ ευχαριστω πολυ. Πραγματικα πολυ καλυτερη μπαταρια. Με μιαμιση ωρα ανοικτη οθονη συνεχους σκαλισματος, περασμα εφαρμογων κτλ εχω υπολοιπο μπαταριας 66%.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μολις χθες ημουν στην ιδια θεση με σενα. Επελεξα να το περασω με την επιλογη install zip του cwm recovery. Εξαλλου με τις εντολες σε command prompt δεν το εχω και πολυ. Ασε που ενω εχω περασει απειρες φορες τους drivers του κιν στο pc, δεν μου το αναγνωριζει παντα.

Σχετικα με την CM 11, ωραια, γρηγορη rom αλλα που παει χωρις καμερα....

 

φιλε την τελευταια εκδοση του cmw 6.0.4.5 δεν μπορω να τη βρω σε zip μορφη,βρισκω μονο την 6.0.4.4 που διαβασα στους xda οτι για τη cm11 σε μερικους εκανε θεματα και το κινητο δεν εκανε ποτε boot τη ρομ..εχω φαει τον τοπο να το βρω ζιπαρισμενο το 6.0.4.5 αλλα τιποτα..μπορει καποιος να μου τη διαδικασια μεσω της συσκευης,γιατι απο το pc ενω ειναι μεσα οι drivers μια το αναγνωριζει μια οχι..

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την εκδοση 6.0.4.4 περασα την cm11 χωρις κανενα προβλημα. Θα σου ελεγα να το ρισκαρεις, το πολυ πολυ αν σου κολλησει, περνας μια αλλη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει καπου πως γινεται η εγκατασταση kdz αρχειων; προκειται για την official rom..

 

φιλε το γνωριζω αλλα εχω στο pc τα windows 8.1 pro κ ειδα οτι εχουν θεματα με τους drivers κ δεν θελω να μου κανει καμια ιστορια..γιαυτο ψαχνω τροπο να φλασαρω το 6.0.4.5 cmw μεσω της συσευης..

Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει καπου πως γινεται η εγκατασταση kdz αρχειων; προκειται για την official rom..
Υπαρχει οδηγος στο myguides... Δεν εχω το λινκ διαθεσιμο τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει οδηγος στο myguides... Δεν εχω το λινκ διαθεσιμο τωρα.

 

Ok παιδες ολα καλα..ακολουθησα αυτον τον οδηγο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2180138 και εκανα τα ιδια για το νεο img αρχειο κ τωρα τρεχω το 6.0.4.5..ευχαριστω για τη βοηθεια ολων..παω να περασω τη cm11 κ να σας πω εντυπωσεις..

 

Υ.Γ: δεν πιστευω να εχουμε θεμα με τις αλλες ρομ π.χ zaiben κ τα σχετικα με το καινουριο recovery???

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει οδηγος στο myguides... Δεν εχω το λινκ διαθεσιμο τωρα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042

αυτο θα εννοεις ετσι;

χανονται ολα εκτος το root;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά να έχουμε!

 

Ήρθε ο καιρός να ασχοληθώ με custom ROM κλπ.

Έχω Ολλανδική συσκευή αν θυμάμαι. Έχω περασμένη την 232-01 (V20A). Απ' όσα έχω διαβάσει (και έχω καταλάβει) για να περάσω CWM (και κατ' επέκταση custom ROM) θα πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader. Σε ότι οδηγό έχω δει, πουθενά δεν αναφέρεται η συγκεκριμένη έκδοση.

Η ερώτησή μου είναι η εξής: αν περάσω την EURO open (V20B) υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα; Θα μπορέσω να ξεκλειδώσω τον bootloader;

 

Λόγο έλλειψης χρόνου, αλλά και γιατί το χρειάζομαι 24 ώρες το 24ωρο άκρος λειτουργικό το κινητό, θέλω να είμαι 105% σίγουρος προτού κάνω το οποιοδήποτε πείραμα!

 

Ευχαριστώ

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε έχω Κορεάτικη έκδοση και όλα πήγαν μια χαρά από τον οδηγό του Leo.... Ε'ιναι πλέον EUR-XXX με ξεκλείδωτο bootloader :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, μου αρκεί! Σ' ευχαριστώ!
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Παραθετω τις εντυπωσεις μου απο την τελευτεαια εκδοση της 4.4 απο τον cyanogenmod..η ρομ ειναι αρκετα καλη..πιο smooth θα ελεγα απο της lg σε μερικα σημεια..Δεν εχει προς το παρον τοσες παραμετροποιησεις οπως εχει της lg,επισης πιστευω οτι κανει λιγοτερη χρηση της ραμ απο οτι η στοκ.Οσον αφορα την μπαταρια θα ξερω τις επομενες μερες γιατι ολο το σκαλιζω το κινητο μεχρι να το φερω εκει που θελω(συνοτμευσεις,widgets κλπ).Κατι με το unlock παρατηρησα καποιες φορες(μπορει να χρειαστει να πατησω 2 φορες για να πιασει),αλλα κατα τα αλλα πολυ καλη δουλεια απο τους developers.Για εμενα αξιζει να την δοκιμασετε εστω κανοντας ενα backup recovery της υπαρχουσας ρομ σας,ειναι αρκετα ενδιαφερον.

 

Υ.Γ: το μονο προβλημα(bug) που αντιμετώπισα ηταν με την εσωτερικη εφαρμογη hangsout(η νεα εφαρμογη για τα μηνυματα) η οποια εκλεινε συνεχως με αναγκαστικο κλεισιμο.Κατεβασα το apk μετα απο λιγο ψαξιμο και εκανα την κλασσικη διαδικασια μεσω root explorer,εδωσα δικαιωματα ροοτ κ τα σχετικα..κ ολα δουλευουν πολυ καλα για την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Παραθετω τις εντυπωσεις μου απο την τελευτεαια εκδοση της 4.4 απο τον cyanogenmod..η ρομ ειναι αρκετα καλη..πιο smooth θα ελεγα απο της lg σε μερικα σημεια..Δεν εχει προς το παρον τοσες παραμετροποιησεις οπως εχει της lg,επισης πιστευω οτι κανει λιγοτερη χρηση της ραμ απο οτι η στοκ.Οσον αφορα την μπαταρια θα ξερω τις επομενες μερες γιατι ολο το σκαλιζω το κινητο μεχρι να το φερω εκει που θελω(συνοτμευσεις,widgets κλπ).Κατι με το unlock παρατηρησα καποιες φορες(μπορει να χρειαστει να πατησω 2 φορες για να πιασει),αλλα κατα τα αλλα πολυ καλη δουλεια απο τους developers.Για εμενα αξιζει να την δοκιμασετε εστω κανοντας ενα backup recovery της υπαρχουσας ρομ σας,ειναι αρκετα ενδιαφερον.

 

Υ.Γ: το μονο προβλημα(bug) που αντιμετώπισα ηταν με την εσωτερικη εφαρμογη hangsout(η νεα εφαρμογη για τα μηνυματα) η οποια εκλεινε συνεχως με αναγκαστικο κλεισιμο.Κατεβασα το apk μετα απο λιγο ψαξιμο και εκανα την κλασσικη διαδικασια μεσω root explorer,εδωσα δικαιωματα ροοτ κ τα σχετικα..κ ολα δουλευουν πολυ καλα για την ωρα.

Την κάρτα SD την βλέπει; γιατί είχα περάσει την έκδοση 20130102 και δεν την έβλεπε. Επίσης με τη camera τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την V20D κατεβαζοντας την τουρκικη εκδοση..ειδα μικρη βελτιωση στην μπαταρια.εκλεισα 1 ημερα με 23%. συνολικα κρατησε 1 ημερα και 8 ωρες. το σημαντικο ειναι οτι δεν ειχα απωλεια μπαταριας στο flight mode ολη τη νυχτα. το αρνητικο ειναι οτι δεν εχει ελληνικα(ελληνικο πληκτρολογιο εχει).

εχει δοκιμασει κανεις την V20C ;; εχουν μερικα mb διαφορα και δεν ξερω τι παραπανω μπορει να εχει. το μονο που παρατηρησα ηταν οτι οι maps ηταν ενημερωμενοι με την τελευταια εκδοση.

Edited by bjj_p
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

χθες απεκτησα το 4x hd, απο 2ο χερι πολυ φτηνο, δεν ξερω απο ρουτ κ αλλα τετοια αλλα παρακολουθοντας βιντεο στο ytube ειδα καπου πως οταν εισαι στο ιντερνετ ακουμπας και κρατας πατημενο ενα εικονιδιο (πανω απο το σπιτακι) και γειροντας τη συσκευη καθ υψος μπρος-πισω, κανει ζουμ. το δικο μου δεν εχει αυτο το εικονιδιο στην μπαρα που εμφανιζει οταν εισαι ιντερνετ.

μηπως εχω παλιο λειτουργικο (4.1.2, εκδοση kernel 3.1.10)?

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις αυτη την επιλογη στις ρυθμισεις να εμφανιζεται ως "κινηση" η κατι τετοιο.Δεν πατας κατι συγκεκριμενο για να το κανεις αυτο, αν θυμαμαι καλα , βαζεις 2 δαχτυλα στην οθονη και γερνεις το κινητο.Καποιος που εχει ακομα την συσκευη θα σε βοηθησει καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , καλή χρονιά να έχουμε :) Σήμερα μου συνέβει το απόλυτο κουλό : δίχως λόγω μόλις άνοιξα τα data κινητής τηλεφωνίας το avast τρελάθηκε κ μου ανέφερε κάθε εφαρμογή ως malware ?! Συνέβει κ σε άλλον ? Μέχρι σήμερα τα ξημερώματα όλα καλά ήταν

 

EDIT : Τελικά είναι γενικό πρόβλημα , και είναι του avast ( λάθος virus deftinitions το δημιούργησαν ) θα το φτιάξουν λένε

Edited by JRT21
Link to comment
Share on other sites

οταν εισαι στο ιντερνετ ακουμπας και κρατας πατημενο ενα εικονιδιο (πανω απο το σπιτακι) και γειροντας τη συσκευη καθ υψος μπρος-πισω, κανει ζουμ. το δικο μου δεν εχει αυτο το εικονιδιο στην μπαρα που εμφανιζει οταν εισαι ιντερνετ.

WHY?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...