Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά βλέπω στο review του gsmarena ότι η μπαταρία είναι απογοητευτική (όταν είχε μόνο 4.0 ICS).

Με τις τελευταίες Cyanogenmod κρατάει περισσότερο η μπαταρία;

 

Δεν ξερω με καστομ ρομ τι γινετε γιατι δεν ασχολουμαι.αλλα με στοκ τζελυ ροοτ και εξω η σαβουρα αντερκλοκ στο 1,1 (δουλευει μια χαρα και εκει) η μπαταρια του ειναι.κατι παραπανω απο αξιολογη.πολυ μεγαλη διαφορα.και μην ξεχνας οτι εχει να διαχειρηστει ενα παρα πολυ φωτεινο πανελ.που δεν το βρισκεις στους ανταγωνιστες του.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Όταν συνδέομαι στο Internet (είτε μέσω WiFi είτε μέσω 3G) μου εμφανίζει στην γραμμή ειδοποιήσεων προτροπή για εγκατάσταση νέων εφαρμογών... Συνήθως παιχνίδια... Μπροστά από το μήνυμα υπάρχει ένας σταυρός μέσα σε κύκλο... Επίσης κάποιες φορές μου ζητάει να εγκαταστήσω μια εφαρμογή RealCalc... Πως μπορώ να τα σταματήσω όλα αυτά; Δεν έχω καταλάβει αν τα εμφανίζει όταν μπαίνω στο Google Play ή απλά στην αρχή της σύνδεσης...

 

Περιμένω βοήθεια γιατί με εκνευρίζει πάρα πολύ αυτό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να βοηθήσω για την ώρα επειδή είμαι σε ένα μέρος στην Εύβοια που δεν έχει ούτε μια γραμμή σήμα gsm.

 

Καλά να περνάτε...ήδη με τρώει να σπρώξω το νεξους για 4Χ ...

 

Κι εσυ καλα να περνας Λεωνιδα.. Το βαρεθηκες στο nexus;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Όταν συνδέομαι στο Internet (είτε μέσω WiFi είτε μέσω 3G) μου εμφανίζει στην γραμμή ειδοποιήσεων προτροπή για εγκατάσταση νέων εφαρμογών... Συνήθως παιχνίδια... Μπροστά από το μήνυμα υπάρχει ένας σταυρός μέσα σε κύκλο... Επίσης κάποιες φορές μου ζητάει να εγκαταστήσω μια εφαρμογή RealCalc... Πως μπορώ να τα σταματήσω όλα αυτά; Δεν έχω καταλάβει αν τα εμφανίζει όταν μπαίνω στο Google Play ή απλά στην αρχή της σύνδεσης...

 

Περιμένω βοήθεια γιατί με εκνευρίζει πάρα πολύ αυτό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4842738#post4842738

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω ένα θέμα με το GPS του κινητού.

Κάθε φορά που προσπαθώ να κάνω πλοήγηση με Google Maps, Navigon etc. δεν μπορεί με τίποτα να βρει τη θέση μου και να κλειδώσει σε έναν δορυφόρο.

Μήπως υπάρχει κάποια λύση γι αυτό? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να οφείλεται σε αυτό που λες η διαφορά μας.:)

 

Μέχρι στιγμής στο XDA η μόνο διαφορά που έχει αναφερθεί είναι το zoom στα sms.Αχρειάστο είναι για μένα.

 

Θα ήθελα αν μπορεί να ανεβάσει κάποιος το gps.conf της 20B για να δω αν υπάρχει διαφοροποίηση με το αντίστοιχο της 20Α.Το αρχείο βρίσκεται μέσα στο /system/etc.Thanks:)

Το gps.conf δεν έχει πειραχτεί από την FOTA. Έχω το gps.conf που είχες προτείνει και δεν έχει αλλαχτεί.

 

BTW, αυτό το zoom στα SMS δεν βρίσκω που είναι και τι κάνει!

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το βράδυ σε αναμονή είναι φυσιολογικό να μου τρώει 10% της μπαταρίας; Κλειστό wi-fi και 3g. Είχα παλαιότερα για 10 μέρες το εν λόγω κινητό και το βράδυ κατανάλωνε 1%. Τώρα που το αγόρασα και το έχω σχεδόν 2 εβδομάδες νομίζω την καταναλώνει πολύ για αναμονή. Γενικότερα το νοιώθω λίγο βαρύ το τηλέφωνο και νομίζω ότι έγινε έτσι με την τελευταία αναβάθμιση. Πέρα από root υπάρχουν λύσεις για να πάει καλύτερα το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους

έχω ένα πρόβλημα με τους αισθητήρες κίνησης (βέβαια, υποθέτω πως είναι πρόβλημα του κινητού και όχι των εφαρμογών)

συγκεκριμμένα, κατέβασα το 'swiss army knife' και το 'google sky map'

στο μεν πρώτο η πυξίδα δείχνει ό,τι θέλει (το πρόβλημα εμφανίζεται και σε άλλες εφαρμογές πυξίδας)

στο δε δεύτερο όταν περιστρέφω το κινητό η εικόνα είναι ακανόνιστη και εκτός πραγματικών στοιχείων

κατέβασα και το 'sensor kinetics' αλλά οι γνώσεις μου δεν μου επιτρέπουν να βγάλω συμπεράσματα

μίλησα με το service της lg όπου μια ευγενέστατη κοπέλα μου πρότεινε να κάνω επαναφορά εργ. ρυθμ. - πράγμα που έκανα χωρίς αποτέλεσμα

 

περιμένω απάντησή σας, αν όχι για να λύσετε το πρόβλημα, τουλάχιστον να με κατευθύνετε.

 

υγ. το κινητό δεν είναι root

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κανεισ bluetooth plantronics?h γενικα bluetooth handsfree ?εμενα εκει που μιλαω το τηλ σβηνει κ πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να ανοιξει....μου το κανει οταν μιλαω ομος κ παντα με το bluetooth....δεν το εχω δοκιμασει χωρίς bluetooth κ σκέφτηκα μηπως φταει το bluetooth...εχει συμβει σε καναν αλλον? ειμαι jb κ εχω ροοτ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω ένα θέμα με το GPS του κινητού.

Κάθε φορά που προσπαθώ να κάνω πλοήγηση με Google Maps, Navigon etc. δεν μπορεί με τίποτα να βρει τη θέση μου και να κλειδώσει σε έναν δορυφόρο.Μήπως υπάρχει κάποια λύση γι αυτό? :wacko:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370543 απάντηση Νο14 :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διάβασα το link που έστειλες, δλδ εγώ που έχω θέμα με την μπαταρία (17 ερώτηση) σε αναμονή πρέπει να το στείλω στην lg το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διάβασα το link που έστειλες, δλδ εγώ που έχω θέμα με την μπαταρία (17 ερώτηση) σε αναμονή πρέπει να το στείλω στην lg το τηλέφωνο;

 

Eγώ θα σου έλεγα πριν το στείλεις για service να κάνεις ένα factory reset πριν κοιμηθείς το βράδυ , να μην εγκαταστήσεις καμία εφαρμογή από το Play μέχρι το πρωινό ξύπνημα και να δεις πόσο θα σου έχει πέσει η μπαταρία το πρωί.Έτσι θα καταλάβεις αν σου ξυπνά το τηλέφωνο κάποια εφαρμογή ( πχ social network εφαρμογές,mail apps,widgets καιρού/ώρας κτλ ). Αν δεν πέσει η μπαταρία τότε θα καταλάβεις ότι έφταιγε κάποια από τις εφαρμογές που είχες.Αν πέσει πολύ πάλι τότε ναι πήγαινέ το για service.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους

έχω ένα πρόβλημα με τους αισθητήρες κίνησης (βέβαια, υποθέτω πως είναι πρόβλημα του κινητού και όχι των εφαρμογών)

συγκεκριμμένα, κατέβασα το 'swiss army knife' και το 'google sky map'

στο μεν πρώτο η πυξίδα δείχνει ό,τι θέλει (το πρόβλημα εμφανίζεται και σε άλλες εφαρμογές πυξίδας)

στο δε δεύτερο όταν περιστρέφω το κινητό η εικόνα είναι ακανόνιστη και εκτός πραγματικών στοιχείων

κατέβασα και το 'sensor kinetics' αλλά οι γνώσεις μου δεν μου επιτρέπουν να βγάλω συμπεράσματα

μίλησα με το service της lg όπου μια ευγενέστατη κοπέλα μου πρότεινε να κάνω επαναφορά εργ. ρυθμ. - πράγμα που έκανα χωρίς αποτέλεσμα

 

περιμένω απάντησή σας, αν όχι για να λύσετε το πρόβλημα, τουλάχιστον να με κατευθύνετε.

 

υγ. το κινητό δεν είναι root

 

3845#*880# -> device test ->all auto test menu full -> και κάνε όσα tests έχουν σχέση με compass

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!Περασα σημερα την custom rom zaiben..ειναι αρκετα καλη κ γρηγορη μπορω να πω..Εχω να κανω μια παρατηρηση ομως κ θελω μια βοηθεια αν γνωριζει κανεις να με βοηθησει.Οποτε εχω προσβαση στο διαδικτυο ειτε μεσω wi-fi ειτε μεσω δεδομενων κινητης τηλεφωνιας το κινητο αρχιζει να κατεβαζει εφαρμογες μονο του απο το μαρκετ..τωρα κατεβαζει,update κανει δεν μπορω να καταλαβω..εκανα επαναφορα των εφαρμογων μου απο το τιτανιουμ με απολυτη επιτυχια..η εφαρμογη ελαβε δικαιωματα διαχειρηστη απο το ροοτ..στο μαρκετ η επιλογη για αυτοματη αναβαθμιση εφαρμογων δεν ειναι τικαρισμενη..bug της ρομ δεν ειναι το κοιταξα στο thread..δεν ξερω τ αλλο να κανω..αν γνωριζει κανεις παρακαλω ας με βοηθησει!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα οποιος ξερει και εχει ασχοληθει ας μου δωσει τα φωτα του. Κατεβασα μεσω Rom Manager την Cyanogemon 10.1.2 εκανε ρεσταρτ σε recovery για να την κανει install και οταν κανει ρεσταρτ μου βγαζει το σηματακι της Cyanogemod και ενα εφε παει γυρω γυρω και κολλαει εκει περα :/
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα οποιος ξερει και εχει ασχοληθει ας μου δωσει τα φωτα του. Κατεβασα μεσω Rom Manager την Cyanogemon 10.1.2 εκανε ρεσταρτ σε recovery για να την κανει install και οταν κανει ρεσταρτ μου βγαζει το σηματακι της Cyanogemod και ενα εφε παει γυρω γυρω και κολλαει εκει περα :/

 

Το έχω ξαναπάθει και εγώ. Πρέπει να κάνεις factory reset κλπ και μετά να εγκαταστήσεις την κάστομ αλλιώς δεν γίνεται δουλειά.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το τηλέφωνο με μια λέξη '' άψογο'', αλλά το μόνο πρόβλημα που ειπώθηκε πολλές φορές εδώ είναι η μπαταρία του...

Την καταναλώνει γρήγορα με 3 ώρες περίπου μόνο περιήγηση στο διαδίκτυο, χωριστά από όλες τις άλλες χρήσεις, ομιλία, μηνύματα,παιχνίδια,GPS, κτλπ.

Σκέφτομαι να αγοράσω(από e-bay κατά προτίμηση) εξωτερικό φορτιστή ή μπαταρία 2η!

Τί προτείνετε γενικά?

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλύτερη λύση?

Για όσους βέβαια έχουνε κάνει κάποια αντίστοιχη κίνηση...!

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Edited by telis_pq

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα θα ηθελα καποιος να μου στειλει το λινκ του Dropbox με τα αρχεια με τις εφαρμογες του τηλεφωνου. Ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα θα ηθελα καποιος να μου στειλει το λινκ του Dropbox με τα αρχεια με τις εφαρμογες του τηλεφωνου. Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

https://docs.google.com/folder/d/0B0C-PiM6wnSSZ1BwSG8tYzFESEE/edit μονο που ειναι του drive δεν νομιζω να σε πειραζει:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το τηλέφωνο με μια λέξη '' άψογο'', αλλά το μόνο πρόβλημα που ειπώθηκε πολλές φορές εδώ είναι η μπαταρία του...

Την καταναλώνει γρήγορα με 3 ώρες περίπου μόνο περιήγηση στο διαδίκτυο, χωριστά από όλες τις άλλες χρήσεις, ομιλία, μηνύματα,παιχνίδια,GPS, κτλπ.

Σκέφτομαι να αγοράσω(από e-bay κατά προτίμηση) εξωτερικό φορτιστή ή μπαταρία 2η!

Τί προτείνετε γενικά?

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλύτερη λύση?

Για όσους βέβαια έχουνε κάνει κάποια αντίστοιχη κίνηση...!

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Φιλε κοιτα τι παιζει..το κινητο σαν συσκευη ειναι παρα πολυ καλο για τα λεφτα του..ειχα κ εγω ζητημα με τν μπαταρια κ ημουν ετοιμος να παρω καινουρια αλλα μετα απο ψαξιμο ειδα οτι εχει παρα μα παρα πολλες εφαρμογες που τρεχουν στο προσκηνιο χωρις να χρησιμευουν πουθενα κ να καταναλωνουν παρα πολυ μπαταρια..βαλε το titanium και απενεργοποιησε τις εφαρμογες αυτες..οι περισσοτερες ειναι της lg..πρωτα κανεις ροοτ εννοειται..εγω εφτασα αυτονομια της συσκευης πανω απο 3 μερες..φαντασου βελτιωση..αν ψαχτεις λιγο για το ποιες εφαρμογες θα βγαλεις ειναι σαν να εχεις καινουρια μπαταρια..ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

3845#*880# -> device test ->all auto test menu full -> και κάνε όσα tests έχουν σχέση με compass

 

ευχαριστώ για τη βοήθεια

έτρεξα το τεστ (key/compass test, compass test, accelerometer)

στα πρώτα δύο το βελάκι γύριζε όπου ήθελε (γυρίζοντας το τηλέφωνο, δεν έμενε σταθερό)

και στο τρίτο έβγαλε pass

δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάνε αυτά στη 'διάγνωση' και ποιο πρέπει να είναι το επόμενο βήμα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το παρήγγειλα και το περιμενω απο βδομαδα(σε μαυρο για 2 λογους-1ον να κανει αντιθεση με τις ασημι μπαρες που εχει γύρω-γύρω και 2ον γιατι καπου διαβασα οτι η διαφορα μου εχει η οθονη με το digitizer ειναι "καπως" μεγαλη οποτε θεωρητικα/ελπιζω και πρακτικά παιρνοντας το μαυρο να υπαρχει η αισθηση οτι δεν απέχει πολυ,κυρίως οταν υπαρχει μαυρο απο πισω)..τελος παντων,αρκετα με το χρωμα!

Η ερωτηση που εχω να κανω ειναι η εξης:

ποιοτικά απο οσα εχω διαβασει εχω μπερδευτει,αλλοι λενε οτι υστερει αλλοι οτι το νιωθουν πολυτιμο στα χερια τους..τελικα τι ισχύει???(μιλωντας αντικειμενικα!)

 

πχ σε σχεση με το galaxy S2 ποιο θεωρειτε πιο ποιοτικο?(γιατι μου μοιαζουν και εμφανισιακα)

ανυπομονώ να το κρατησω στα χερια μου!!!

κατι ακομα:για το καταστημα buysell τι γνωμες εχετε??? (για οσους εχουν αγορασει απο εκει) εχω μπερδευτει με τα καινουρια και μεταχειρισμενα που υπαρχουν στο site..τα μεταχειρισμενα ειναι περισσοτερα :O !εγω το παρήγγειλα καινουριο,λετε να μου βγει μεταχειρισμενο???

ουφφ ελπιζω να μην σας κουρασα!οποιος εχει ορεξη ας με κατατοπίσει κι εμενα σαν νεο στην παρεα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...