Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες εκανα την ενημερωση μεσω σουιτ και πηγε μια χαρα.δεν μου εγκατεστησε τους ντραιβερς αμεσως ομως.επρεπε να βαλω λειτουργια οχι μονο φορτιση.μεσα απο το κινητο.δεν θυμαμαι πως ακριβως το ελεγε.του αλλαξα και δυο τρεις φορες θυρα και ετσι τους εγκατεστησε,δεν ξερω μηπως συμβαινει καοβσε σενα το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

παλι τα ιδια. στο 10% μου βγαζει αποτυχια...

 

Μολις ξεκινησει η εγκατασταση απο το 1% , πηγαινε γρηγορα στις συσκευες του υπολογιστη και κανε απενεργοποιηση το LG USB modem στην κατηγορια Modems .Ενος φιλου δεν γινοταν με τιποτα και οταν του το εκανα αυτο ολα πηγαν καλα.

 

(Ειδατε το νεο αβαταρ ; )

Link to comment
Share on other sites

εκανα επανεκκινηση στον υπολογιστη και τωρα κατεβαζει παλι το λογισμικο και μετα θα το περασει (υποτιθεται)

εχει παρει και φωτια η οθονη τοση ωρα ανοιχτη με την βλακεια που εγινε.

αν δεν γινει παλι τωρα θα το δοκιμασω αυριο. ισως να υπαρχει και αλλος τροπος να το περασω.

πιο αναξιοπιστα προγραμματα δεν εχω ξαναδει παντως....

Link to comment
Share on other sites

Μολις ξεκινησει η εγκατασταση απο το 1% , πηγαινε γρηγορα στις συσκευες του υπολογιστη και κανε απενεργοποιηση το LG USB modem στην κατηγορια Modems .Ενος φιλου δεν γινοταν με τιποτα και οταν του το εκανα αυτο ολα πηγαν καλα.

 

(Ειδατε το νεο αβαταρ ; )

 

ωραιο το εχω και εγω......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλεγα να δώσω το κινητό πριν καιρό άλλα στις αγγελίες βλέπω ότι θα με προλάβετε όλοι οι άλλοι. Έτσι για λίγο, του έδωσα παράταση ''ζωής'' μπας και διορθώση κάτι η LG στο άμεσο χρονικό διάστημα. Όσοι το βάλατε για πούλημα ή ανταλλαγή, καλή σας επιτυχία!!!!!!!!!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Απλα τωρα το προσεξα και θελω να σας ρωτησω.

Βλεποντας το κινητο αυτό (τα specs) και την τιμή που τώρα μπορεί να το βρει κανείς και με 260 Ευρώ σε καταστηματα skroutz και bestprice βλέπω ότι ίσως αυτη τη στιγμή είναι μακραν η καλύτερη value for money αγορα. Ή κανω λάθος; Ή κάποιο λάκο έχει η φαβα;

Δεν ξερω. Εσεις που εχετε το κινητο εχετε να μου πειτε καποιο προβλημα?

Γιατι κινητό επιπεδου flagship, το βρίσκει τωρα κανείς τόσο φθηνα? Είναι παλιό? Δεν παίρνει αναβαθμιση σε JB?

 

Σκεφτομουν να παρω το LG L7 II, αλλά αυτό εδώ σχεδόν με τα ίδια λεφτά είναι δύο επίπεδα τουλάχιστον πάνω.

Κάνω λάθος?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Απλα τωρα το προσεξα και θελω να σας ρωτησω.

Βλεποντας το κινητο αυτό (τα specs) και την τιμή που τώρα μπορεί να το βρει κανείς και με 260 Ευρώ σε καταστηματα skroutz και bestprice βλέπω ότι ίσως αυτη τη στιγμή είναι μακραν η καλύτερη value for money αγορα. Ή κανω λάθος; Ή κάποιο λάκο έχει η φαβα;

Δεν ξερω. Εσεις που εχετε το κινητο εχετε να μου πειτε καποιο προβλημα?

Γιατι κινητό επιπεδου flagship, το βρίσκει τωρα κανείς τόσο φθηνα? Είναι παλιό? Δεν παίρνει αναβαθμιση σε JB?

Σιγουρα το κινητο ειναι κορυφαιο μιας και ειναι περσινη ναυαρχιδα.φωτεινοτητα οθονης που δυσκολα βρισκεις.τζελυ μπιν εχει ηδη παρει.μειονεκτημα?φυσικα και εχει.πιο δεν εχει αλλωστε?μπαταρια.δεν ξερω ποσο κρατανε τα υππολοιπα.μεγαθηρια αλλα οι χρηστες του σ 3 λενε οτι κραταει πιο πολυ απο οτι.στο lg.εγω ειμαι ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το κινητο ειναι κορυφαιο μιας και ειναι περσινη ναυαρχιδα.φωτεινοτητα οθονης που δυσκολα βρισκεις.τζελυ μπιν εχει ηδη παρει.μειονεκτημα?φυσικα και εχει.πιο δεν εχει αλλωστε?μπαταρια.δεν ξερω ποσο κρατανε τα υππολοιπα.μεγαθηρια αλλα οι χρηστες του σ 3 λενε οτι κραταει πιο πολυ απο οτι.στο lg.εγω ειμαι ευχαριστημενος απο την μπαταρια του.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2μερες ηρθε και σε εμενα ενα μαυρο4χ.το θεμα ειναι πως εχω αντιμετωπισει καποια προβληματακια που με εχουν βαλει σε σκεψεις να γυρισω πισω το κινητο μηπως ειναι προβληματικο,θα ηθελα την γνωμη σας αν οντως εχει προβλημα.το βασικοτερο λοιπον ειναι πως χανει το σημα στα καλα καθουμενα.ειμαι σπιτι μου και ενω παλια ειχα κανονικα σημα με το προιγουμενο κινητο με το 4χ δεν εχω.επισης ενω εχει σημα δεν μπορω να παρω τηλ ουτε να στηλω μηνυμα.στο καπακι κανω restart και μετα μπορω.το πρωτο βραδυ εκει που ασχολιομουν με τις ρυθμισεις του κινητου η οθονη αρχισε να αλλαζει διαφορα χρωματα αναγκαστικα και το εκλεισα για να επαλθει στα φυσιολογικα της.μεχρι στιγμης δεν μου το εχει ξανακανει αυτο με την οθονη.αυτα μεχρι στιγμης,περιμενω τι γνωμη σας αν πρεπει να καλεσω το μαγαζι για αντικατασταση η να κανω κατι αλλο.ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

Ακου τι θα κανεις για το σημα.επειδη ουτε εγω το ξερα.αλλα εψαξα να βρω διακοπτη ωστε να εχω σημα 2g και δεν βρηκα.πηγαινε στο store και κατεβασε ενα 2g 3g switch.οταν κατεβει βαλε του σημα μονο 2g και θα δεις το σημα φουλ!οσον αφορα την οθονη δεν ξερω να σου πω μιας και δεν ειχα παρομοια εμπειρια
Link to comment
Share on other sites

Ακου τι θα κανεις για το σημα.επειδη ουτε εγω το ξερα.αλλα εψαξα να βρω διακοπτη ωστε να εχω σημα 2g και δεν βρηκα.πηγαινε στο store και κατεβασε ενα 2g 3g switch.οταν κατεβει βαλε του σημα μονο 2g και θα δεις το σημα φουλ!οσον αφορα την οθονη δεν ξερω να σου πω μιας και δεν ειχα παρομοια εμπειρια

 

υπαρχει και μεσα απτο κινητο επιλογη για 2g μονο

πας ρυθμισεις>δυκτια κινητης τηλεφωνιας>χρηση μονο δικτυων 2g

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω ενα προβλημα με την καρτα μνημης. δεν μπορω να μεταφερω εφαρμογες. με το app2sd δεν την αναγνωριζει καν και εκει που λεει καρτα μνημης εχει την μνημη του τηλεφωνου...

υπαρχει καποια λυση εκτος απο ρουτ;

 

αα να πω επισης οτι το astro την αναγνωριζει ως "my files 2" και την εσωτερικη μνημη ως "my files"

Link to comment
Share on other sites

@Nikos1972 και του Galaxy S3 έχει πέσει τρομερά η τιμή πλέον οπότε μη φοβάσαι ότι κάτι έχει το κινητό και πουλιέται σε τέτοια τιμή.Άλλωστε μέχρι πριν 2 μήνες τα καταστήματα ( όχι τα internetika ) πουλούσαν το Ο4Χ στα 600.Επίσης τη φετινή ( για την Ελλάδα ) ναυαρχίδα δλδ το Optimus G την πουλάνε στα 370 πλέον.Η μέτρια μπαταρία του Ο4Χ σε βαριά χρήση,ο κόφτης φωτεινότητας και το αδύναμο GPS του δεν είναι οι λόγοι που πουλιέται σε αυτή την τιμή.Ο κυριότερος λόγος είναι ότι το SIII παίρνει ένα μεγάλο μερίδιο της αγοράς με αποτέλεσμα να οδηγεί σε πτώση τιμών τους ανταγωνιστές του.Το γιατί το SIII πουλάει τόσο και διατηρεί την τιμή του 100 ευρώ πιο πάνω από το Ο4Χ είναι άλλου είδους συζήτηση.

 

@giorgostap θα σου πρότεινα να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να του περάσεις τη jb προτού το πας για service.Εγώ στο σπίτι μου με 2G έχω 5/5 σήμα και με 3G στα 4/5 κατά μ.ο.Το θέμα που αναφέρει με αλλαγή χρωμάτων της οθόνης δεν το έχει αναφέρει κανείς άλλος οπότε αν σου ξαναπαρουσιαστεί μετά το format και το φλασάρισμα της jb, πήγαινε κατευθείαν στο service.

 

Όσο για την εναλλαγή από 3g->2g->3g δεν χρειάζεται να πηγαίνετε μέσα από τις ρυθμίσεις.Πατάτε παρατεταμένα το εικονίδιο στη μπάρα ειδοποιήσεων.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ,εκανα εναλλαγη και το προβλημα φαινεται να λυθηκε,οσο για την οθονη μεχρι στιγμης δεν εχει ξανα κανει κατι,περα απο αυτα το κινητο ειναι παρα ποκυ καλο για τα λεφτα του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Απλα τωρα το προσεξα και θελω να σας ρωτησω.

Βλεποντας το κινητο αυτό (τα specs) και την τιμή που τώρα μπορεί να το βρει κανείς και με 260 Ευρώ σε καταστηματα skroutz και bestprice βλέπω ότι ίσως αυτη τη στιγμή είναι μακραν η καλύτερη value for money αγορα. Ή κανω λάθος; Ή κάποιο λάκο έχει η φαβα;

Δεν ξερω. Εσεις που εχετε το κινητο εχετε να μου πειτε καποιο προβλημα?

Γιατι κινητό επιπεδου flagship, το βρίσκει τωρα κανείς τόσο φθηνα? Είναι παλιό? Δεν παίρνει αναβαθμιση σε JB?

 

Σκεφτομουν να παρω το LG L7 II, αλλά αυτό εδώ σχεδόν με τα ίδια λεφτά είναι δύο επίπεδα τουλάχιστον πάνω.

Κάνω λάθος?

 

Ευχαριστω.

Κανένα λάθος απολυτος

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρει επισημη αναβαθμιση σε JB που να εχει ερθει στη χωρα μας?

Αν οχι, μηπως η ICS θεωρειται handicap?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρει επισημη αναβαθμιση σε JB που να εχει ερθει στη χωρα μας?

Αν οχι, μηπως η ICS θεωρειται handicap?

 

Εμένα μου έχει έρθει κανονικά jelly bean.

Αν θες του βάζεις μια ρομ και είσαι κομπλέ.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...