Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση. Αγορασα εχθες καινουργιο το 4Χ. Απο την αρχή που το χρησιμοποίησα νομιζω οτι ζεσταίνεται αρκετα. Κυριος εκει που γραφει πίσο το καπακι LG. Δεν ειχα SIM μεσα και ειχα κλειστα τα παντα, μονο το WIFI ανοιχτο. Και η φωτεινότητα δν μου επετρεπαι να την παω στο 100% λογο υψηλής θερμοκρασιας. Μεχρι 87% πηγαινε. Ξερω οτι ειναι λογικο να ζεσταίνεται ενα κινητο αλλα με 10-20 λεπτα χρησεις του κινητου με WIFI δεν νομιζω να ζεσταίνεται τοσο ωστε να μην μου επιτρέπει μεγιστη φωρεινοτητα. Και ρωταω τωρα. Είναι λογικο, συμβαίνει και σε αλλους η ειναι μεμονωμενο πρόβλημα της δικιάς μου συσκευεις;

Συγνώμη αλλα εχω ανχωθει.

 

Μην αγχώνεσαι, είναι λογικό και συμβαίνει σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην αγχώνεσαι, είναι λογικό και συμβαίνει σε όλους.

ΟΚ σε ευχαριστω πολύ. Τζαπα το αγχος μου. Τωρα εβαλα τη SIM. Νομιζω οτι γενικα το ζεσταίνει το wifi, αλλα με την χρήση θα δω. Μεχρι στιγμης μου φαίνεται μια χαρα γρηγορα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,ευτυχής κάτοχος και εγώ του 4χ.μετά από το 2χ.

Εχω ένα πρόβλημμα δεν ξέρω αν στις 300 τόσες σελίδες έχει αναφερθεί ,με το κλείσιμο της γραμμής μου μαυρίζει η οθόνη,εάν κάποιος φίλος γνωρίζει κάτι θα ήμουν ευγνώμων να το αναφέρει.

Ευχαριστώ,εκ το προτέρων.

Edited by aristos64
Link to comment
Share on other sites

Με τον νεο κερνελ του iodak σε 6 ωρες υπνου εχασα 5% μπαταρια... πολυ καλα μπορω να πω.. ημουν με 2g χωρις wifi και data!

Ελπιζω να μην ετυχε απλα

 

δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο για μένα. Χθες έχασα 25% (!!) το βράδυ, κάτι αντίστοιχο με την προηγούμενη έκδοση. Κάποια εφαρμογή πυροδοτεί τα wakelock γιατί όλη μέρα που το παρατηρούσα είχε μεγάλο sleep time, το βράδυ όμως μου τα χάλασε. Γύρισα σε στοκ εννοείται μάλλον το κινητό μου αντιδράει άσχημα στο πείραγμα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,ευτυχής κάτοχος και εγώ του 4χ.μετά από το 2χ.

Εχω ένα πρόβλημμα δεν ξέρω αν στις 300 τόσες σελίδες έχει αναφερθεί ,με το κλείσιμο της γραμμής μου μαυρίζει η οθόνη,εάν κάποιος φίλος γνωρίζει κάτι θα ήμουν ευγνώμων να το αναφέρει.

Ευχαριστώ,εκ το προτέρων.

Το εχει ξανα αναφερει ο λεο στις πιο πισω σελιδες:

 

Πληκτρολόγησε στο τηλέφωνο 3845#*880# επέλεξε την πρώτη επιλογή, μετά την τρίτη και βρες αυτό που λέει alc/proximity test ,μπες εκεί και πατα calibrate.

Link to comment
Share on other sites

Το εχει ξανα αναφερει ο λεο στις πιο πισω σελιδες:

 

Πληκτρολόγησε στο τηλέφωνο 3845#*880# επέλεξε την πρώτη επιλογή, μετά την τρίτη και βρες αυτό που λέει alc/proximity test ,μπες εκεί και πατα calibrate.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο για μένα. Χθες έχασα 25% (!!) το βράδυ, κάτι αντίστοιχο με την προηγούμενη έκδοση. Κάποια εφαρμογή πυροδοτεί τα wakelock γιατί όλη μέρα που το παρατηρούσα είχε μεγάλο sleep time, το βράδυ όμως μου τα χάλασε. Γύρισα σε στοκ εννοείται μάλλον το κινητό μου αντιδράει άσχημα στο πείραγμα :p

 

Δεν νομιζω οτι φταιει καποια εφαρμογη αλλα ο επεξεργαστης που αντιδρα ετσι οταν ειναι πολλες ωρες σε απραξια..

Γιαυτο συμβαινει το βραδυ μονο ενω την μερα ειναι κομπλε..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνεχίζει και μου μαυρίζει την οθόνη στη κλήση,και πρέπει να βγάλω μπαταρία για να ξεμπλοκάρει ,εάν γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο sos,διαφορετικά τόσο νωρίς service?:mad:
Link to comment
Share on other sites

@aristos64 κάτι δεν έκανες σωστά.Κάνε τα tests που λέει εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34669449&postcount=8

( τσέκαρε και τα κουτάκια και φέρνε το κινητό σαν να μιλάς και μετά να το απομακρύνεις από το αυτί σου ).Δεν χρειάζεσαι service.Πάτα callibrate.

-------------------------------------------------------------

Συνεχίζω από κει που είχα αφήσει το θέμα με το gps και είμαι σε θέση να πω μετά από πολλές δοκιμές ότι :

α) το tweak έχει κάνει πολύ καλή δουλειά

β) πρόβλημα αντιμετωπίζω μονάχα μετά από κανένα 3ωρο οδήγησης όταν το κινητό έχει ζεσταθεί πολύ ( δεν μπορώ να το έχω σε σκιερό μέρος - οδηγώ μηχανή και το έχω σε ανοιχτό τσαντάκι ).Όταν ζεσταίνεται πολύ τότε Sygic τα ψιλοπαίζει και πάει 100 μέτρα πίσω από μένα ακόμα κι αν δεν τρέχω.Μπορεί να μπουκώνει και το Sygic,δεν ξέρω.

 

Κατά τ'άλλα έχω σταματήσει πλέον τα πειράματα στο κινητό ( και αυτά που αφορούν τον κόφτη φωτεινότητας λόγω υπερθέρμανσης) και απλά το απολαμβάνω :) Προβλήματα με wakelocks δεν είχα αυτούς τους 7 μήνες ούτε με ics ούτε με jelly bean.:)

 

Μόνο για 3 κινητά θα άλλαζα το Ο4Χ μου και αυτά είναι το HTC ONE, το LG Οptimus G και το Huawei Ascend P6 που αναμένεται.:)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτησω και εγω. Έβαλα την 4.1.2 stock πριν από 2 εβδομάδες περίπου και παρατηρώ το εξής πρόβλημα. Μόλις ξεκλειδωνω το κινητό η οθόνη δεν έχει καΝένα εικονίδιο με αποτέλεσμα να κολλάει για 5-6 δευτερόλεπτα μέχρι να εμφανίσει σιγά σιγά όλα τα εικονίδια οπότε και συνέρχεται. Μπορώ να κάνω κάτι για να μη κολλάει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτησω και εγω. Έβαλα την 4.1.2 stock πριν από 2 εβδομάδες περίπου και παρατηρώ το εξής πρόβλημα. Μόλις ξεκλειδωνω το κινητό η οθόνη δεν έχει καΝένα εικονίδιο με αποτέλεσμα να κολλάει για 5-6 δευτερόλεπτα μέχρι να εμφανίσει σιγά σιγά όλα τα εικονίδια οπότε και συνέρχεται. Μπορώ να κάνω κάτι για να μη κολλάει;

 

ειναι bug, αλλαξε launcher!

προτεινω τον nova!

αλλα καλος ειναι και ο launcher7 αν θες να αλλαξεις στυλακι :P

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , σορρυ που εχω χαθει τωρα τελευταια , αλλα εχω μπλεξει με κατι γυψοσανιδες εδω στο σπιτι και μετα βαψιματα κλπ ....Απο βδομαδα θα χαλαρωσω. Ουτε υπολογιστη δεν ανοιγω γιατι δεν εχω που να τον βαλω !

 

Η JB με στοκ κερνελ το βραδυ δεν "ξυπναει" καθολου.Σε οσους το κανει , κατι εχετε μεσα που το προκαλει.Ειχα βαλει και εικονα αλλα για καποιο λογο δεν ανοιγε στην οποια κοιμηθηκα το βραδυ με 8% μπαταρια και οταν ξυπνησα ηταν ακομα στο 8% .Τα λογια ειναι περιττα μετα απο αυτο. Εν αναμονη καποιου καλου καστομ με τετοια ιδιοτητα περα απο τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εδώ και μερικές βδομάδες έχω το εξής πρόβλημα. Δεν έχω καθόλου μα καθόλου σταθερό σήμα. Χάνεται συνέχεια, σε περιοχές που όλη η cosmote είναι καμπάνα εγώ χαροπαλεύω στην μία με δύο γραμμές. Το έχω μόνιμα στα 2g , αλλά παρόλα αυτά κάτι δεν πάει καλά. Εχω την JB χωρίς να την έχω πειράξει. Το κινητό έχει ακόμα εγγύηση. Να το στείλω στον γερμανό ή να παίξω με καμιά ρύθμιση. ???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εδώ και μερικές βδομάδες έχω το εξής πρόβλημα. Δεν έχω καθόλου μα καθόλου σταθερό σήμα. Χάνεται συνέχεια, σε περιοχές που όλη η cosmote είναι καμπάνα εγώ χαροπαλεύω στην μία με δύο γραμμές. Το έχω μόνιμα στα 2g , αλλά παρόλα αυτά κάτι δεν πάει καλά. Εχω την JB χωρίς να την έχω πειράξει. Το κινητό έχει ακόμα εγγύηση. Να το στείλω στον γερμανό ή να παίξω με καμιά ρύθμιση. ???

 

Αν όλοι οι άλλοι έχουν σήμα Cosmote και μόνο εσύ δεν έχεις τότε στείλε το για service όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εδώ και μερικές βδομάδες έχω το εξής πρόβλημα. Δεν έχω καθόλου μα καθόλου σταθερό σήμα. Χάνεται συνέχεια, σε περιοχές που όλη η cosmote είναι καμπάνα εγώ χαροπαλεύω στην μία με δύο γραμμές. Το έχω μόνιμα στα 2g , αλλά παρόλα αυτά κάτι δεν πάει καλά. Εχω την JB χωρίς να την έχω πειράξει. Το κινητό έχει ακόμα εγγύηση. Να το στείλω στον γερμανό ή να παίξω με καμιά ρύθμιση. ???

 

Η κάρτα που έχεις η SIM μήπως είναι παλιά;

Πριν πάω κοσμοτε ήμουν Wind με κάρτα αρκετα παλιά και ενώ ήμουν σε μέρη που θα έπρεπε να είχα σήμα καμπάνα αυτό χανόταν η έπεφτε.

Φοβήθηκα ότι ήταν το κινητό αλλά έτυχε και μια εβδομάδα μετά πήγα κοσμοτε που μου έδωσαν καινούργια sim και όλα λύθηκαν.

Αλλιώς πήγαινε να το δουν αν οντως σε μερη που πρεπει να ειναι κομπλε το σημα εσυ δεν εχεις..γιατί για εμένα ένα από τα πολύ θετικά στοιχεία του 4Χ είναι ότι έχει καταπληκτική κεραία και σήμα.

Παραδειγμα που εχω ξαναπει :Σε υπογα μερος (γυμναστηριο) που με 5-6 διαφορετικα κινητα καθε μαρκας δεν ειχα σημα ή μετα βιας ειχα μια γραμμη κι αυτη στο ακυρο, με το lg εχω σχεδον παντα 3.

Edited by mario_fit
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα που έχεις η SIM μήπως είναι παλιά;

Πριν πάω κοσμοτε ήμουν Wind με κάρτα αρκετα παλιά και ενώ ήμουν σε μέρη που θα έπρεπε να είχα σήμα καμπάνα αυτό χανόταν η έπεφτε.

Φοβήθηκα ότι ήταν το κινητό αλλά έτυχε και μια εβδομάδα μετά πήγα κοσμοτε που μου έδωσαν καινούργια sim και όλα λύθηκαν.

Αλλιώς πήγαινε να το δουν αν οντως σε μερη που πρεπει να ειναι κομπλε το σημα εσυ δεν εχεις..γιατί για εμένα ένα από τα πολύ θετικά στοιχεία του 4Χ είναι ότι έχει καταπληκτική κεραία και σήμα.

Παραδειγμα που εχω ξαναπει :Σε υπογα μερος (γυμναστηριο) που με 5-6 διαφορετικα κινητα καθε μαρκας δεν ειχα σημα ή μετα βιας ειχα μια γραμμη κι αυτη στο ακυρο, με το lg εχω σχεδον παντα 3.

 

Το ειχα παθει και εγω πιο παλια....

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα λοιπον και εγω.μολις το πηρα.ελπιζω να μην ξενερωσω με την μπαταρια του μιας και χρησιμοποιω πολλες ωρες ιντερνετ..εχω μια εξωτερικη μπαταρια επιπλεον.ελπιζω να πανε ολα καλα!
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα λοιπον και εγω.μολις το πηρα.ελπιζω να μην ξενερωσω με την μπαταρια του μιας και χρησιμοποιω πολλες ωρες ιντερνετ..εχω μια εξωτερικη μπαταρια επιπλεον.ελπιζω να πανε ολα καλα!

 

μην ανησυχεις θα μεινεις ευχαριστημενος αν επιτρεπεται καινουργιο το πηρες και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω την στοκ ρομ ics. Ξερει κανεις πως δινω ιντερνετ σε αλλες συσκευες? Ψαχνω για tethering αλλα πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα συγγνώμη...

 

Αλλά εσένα ποιος σου έδωσε το λόγο??? :X:X

 

Leolipop πάρε θέση σε παρακαλώ :lol::lol::lol:

 

 

Φίλε agrimis,

 

ο παλιός έχει ένα δίκιο...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω.πριν το παραγγειλω ειχα σχεδον διαβασει ολο το νημα οποτε και γνωριζω περιπου τι με περιμενει.αλλα το πλεονεκτημα της φωτεινης οθονης με εκανε να το αγορασω,οποτε θα υποστω τα μειονεκτηματα του..το εχω στην φορτιση τωρα με ενα φορτιστη output 750 mah και δεν φορτιζει!πιο πολυ ρευμα χρειαζεται το κινητο απο αυτο που δινει ο φορτιστης!αντε να δουμε τι μας περιμενει!καλως σας βρηκα και παλι!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω.πριν το παραγγειλω ειχα σχεδον διαβασει ολο το νημα οποτε και γνωριζω περιπου τι με περιμενει.αλλα το πλεονεκτημα της φωτεινης οθονης με εκανε να το αγορασω,οποτε θα υποστω τα μειονεκτηματα του..το εχω στην φορτιση τωρα με ενα φορτιστη output 750 mah και δεν φορτιζει!πιο πολυ ρευμα χρειαζεται το κινητο απο αυτο που δινει ο φορτιστης!αντε να δουμε τι μας περιμενει!καλως σας βρηκα και παλι!

Oδικος του φορτιστης ειναι στα 1.2.

Λογικα αν το φορτιζεις με 0.75 θα σου βγαζει ενδειξη χαμηλη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...