Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν το παιζεις ασταματητα μιλαμε για 3-4 ωρο. Επισης η επισημη ειναι 4.0.3 και οχι 4.0.4 .

 

Α μαλιστα. Οποτε δυσκολα . Κριμα και ειναι ωραια συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα φτιαξουν με την επισημη ολα αυτα. Αν δεις τουλαχιστον στο gsm arena στο endurance εχει 40 ωρες οταν το nexus 4 εχει 32 και το One X τοτε με ICS 37 ωρες ...

Οποτε δε καταλαβαινω γιατι πρεπει να κραζουμε το 4Χ και οχι αλλες συσκευες...

Link to comment
Share on other sites

Θα φτιαξουν με την επισημη ολα αυτα. Αν δεις τουλαχιστον στο gsm arena στο endurance εχει 40 ωρες οταν το nexus 4 εχει 32 και το One X τοτε με ICS 37 ωρες ...

Οποτε δε καταλαβαινω γιατι πρεπει να κραζουμε το 4Χ και οχι αλλες συσκευες...

 

Δεν το κραζω απλα θελω να το παρω ομως με 3 ωρες αυτονομια δυσκολα....

 

Εγω το κινητο το εχω για κλησεις και ιντερνετ οχι για να το κοιταζω οπως το 99.9% εδω μεσα.

 

Ουτε για παιχνιδια και τετοια. Οποτε αν μου σβηνει στο 3ωρο δουλεια δεν κανουμε.

 

Το GS 3 μου κρατουσε το λιγοτερο 12 ωρες και το RAZR που ειχα εως χτες 20 ωρες χαλαρα.

 

ΤΕσπα μπορει να το παρω και αν δω δεν πιανει το 10 ωρο με οθονη στο 0% το πουλαω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα φιλε οτι ΕΣΥ το κραζεις αλλα καποιοι ,(βαζω και τον εαυτο μου μεσα) εχουμε παραπονο απο την καταναλωση οταν αντιστοιχες συσκευες ειναι , αν οχι σε χειροτερο , στο ιδιο επιπεδο.

 

Για κλησεις το τηλεφωνο ειναι μια χαρα...Δεν καιει τιποτα και βγαζεις πολλες ωρες.Με wifi ιντερνετ ειναι καλυτερα απο 3G οπως καταλαβαινεις.

Τα παιχνιδια και ειδικα τα Tegra Optimized την τρωνε αμεσως την μπαταρια.Το παρατηρησα χτες αυτο.

 

Επειδη αναφερεις το S3 , δε θα διαφωνισω γιατι εχει την φημη της καλη αυτονομιας για χρηση smartphone. Δε νομιζω να απογοητευτεις , οχι τοσο σε σχεση με την εντυπωση που σου εχουμε δωσει ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Θα φτιαξουν με την επισημη ολα αυτα. Αν δεις τουλαχιστον στο gsm arena στο endurance εχει 40 ωρες οταν το nexus 4 εχει 32 και το One X τοτε με ICS 37 ωρες ...

Οποτε δε καταλαβαινω γιατι πρεπει να κραζουμε το 4Χ και οχι αλλες συσκευες...

 

το 40αρι ειναι λογω πολυ καλης αναμονης του tegra..

δηλαδη οταν δεν κανουμε κατι το κινητο καιει ελαχιστα..

πηγαινε ομως και δες την συγκριση χρονων ομιλιας και ιντερνετ με τα αλλα κινητα (στο τεστ του gsmarena, εκει που εχει τις μπαρες πατα expand)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Σε ομιλια δεν ειναι κακο....Και παραδοξως εχει καλυτερη αποδοση σε 3G.Δεν νομιζω να ειναι σε αναμονη γιατι λεει οτι σε standby εχει 600 ωρες πχ.

Οπως και να εχει ...

 

Nα υπενθυμισω σε μερικους αλλα και τον φιλο που ρωταει πιο πανω ενα ποστ μου που εκανα ρεκορ αυτονομιας...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4571112#post4571112

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις πληκτρολογιου πας στις επιλογες αναδρασης πληκτρων και διαλεγεις αναδραση ηχου.

 

 

Δεν μπορω να μπω στις επιλογες αναδρασης πληκτρων ειναι με γκριζα γραμματα οχι μαυρα και δεν μου επιτρεπει να το επιλεξω

Edited by nikdeli
Link to comment
Share on other sites

Σε ομιλια δεν ειναι κακο....Και παραδοξως εχει καλυτερη αποδοση σε 3G.Δεν νομιζω να ειναι σε αναμονη γιατι λεει οτι σε standby εχει 600 ωρες πχ.

Οπως και να εχει ...

 

Nα υπενθυμισω σε μερικους αλλα και τον φιλο που ρωταει πιο πανω ενα ποστ μου που εκανα ρεκορ αυτονομιας...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4571112#post4571112

 

και εγω το εβαλα πριν λιγο για φορτιση και ξεχασα να βγαλω screenshot..

2days 20hours (100% -> 0%)

και στο τελευταιο 7% επαιξα και ενα παιχνιδι "Awesome"

κατα τ'αλλα μιλησα σε νορμαλ επιπεδα ανοιγα data/wifi οποτε χρειαζομουν(οχι πολυ) μονο και δεν επαιξα κανενα αλλο παιχνιδι..

 

σε ομιλια καλο ειναι, στο ιντερνετ καιει σαν τρελο ομως

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Σε ομιλια δεν ειναι κακο....Και παραδοξως εχει καλυτερη αποδοση σε 3G.Δεν νομιζω να ειναι σε αναμονη γιατι λεει οτι σε standby εχει 600 ωρες πχ.

Οπως και να εχει ...

 

Nα υπενθυμισω σε μερικους αλλα και τον φιλο που ρωταει πιο πανω ενα ποστ μου που εκανα ρεκορ αυτονομιας...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4571112#post4571112

Κοιτα,αν οι τιμες που εχεις βγαλει ειναι χωρις να κανεις τιποτα,τοτε ειναι κυριολεκτικα για κλαματα γιατι τα αλλα μοντελα που ανεφερες πριν τραβανε βδομαδα εται για πλακα.Για να δεις τι γινεται και για να δουμε και οι υπολοιποι δηλαδη,κατεβασε το gsam και χωρις να τρεχεις εφαρμογες εξοικονομησης ενεργειας,ξεκινα το κινητο σου απο πληρη φορτιση μεχρι να πατωσει για να δεις μετα στα στατιστικα τι σου εβγαλε και που καταναλωθηκε η μπαταρια.Ελπιζω να μην δω τετοιες καταστασεις απο βδομαδα που θα παραλαβω γιατι θα φυγει παλι με ελαφρα πηδηματακια.

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιαδήποτε συσκευή λειτουργεί με μπαταρίες ο χρόνος λειτουργίας είναι άμεσα συνδεδεμένος με την χρήση που κάνουμε!

Να μήν ξεχνάμε ότι ουσιαστικά είναι smartphone δηλαδή έξυπνο τηλέφωνο!

Αν ο φίλος επιλέξει να το χρησιμοποιεί σαν παιχνιδομηχανή τότε λογικό να θέλει φόρτιση σε 3-4 ώρες.

Σε λειτουργία smartphone δηλαδή κλήσεις - ίντερνετ μέσω wifi-3g όποτε το χρειαζόμαστε και εφαρμογές ενημέρωσης-πλοήγησης (καιρός, gps κτλ) το 4x βγάζει πολύ άνετα την μέρα!

Τί στο καλό, σε όσους μας πάει καλά η μπαταρία άλλα τηλέφωνα μας δώσανε?

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κραζω απλα θελω να το παρω ομως με 3 ωρες αυτονομια δυσκολα....

 

Εγω το κινητο το εχω για κλησεις και ιντερνετ οχι για να το κοιταζω οπως το 99.9% εδω μεσα.

 

Θα σε παραξενεψω -ισως- αλλα το 99.9% που λες και νομιζεις οτι το εχουν για να το κοιταζουν, κανουν κι αυτοι τα πραγματα που κανεις κι εσυ με το κινητο τους.

Κλησεις και internet το 2013 ειναι αν μη τι αλλο στανταρ χρηση κινητου.

Φιλικα στο λεω γιατι ετσι οπως το εγραψες ακουστηκε ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παραξενεψω -ισως- αλλα το 99.9% που λες και νομιζεις οτι το εχουν για να το κοιταζουν, κανουν κι αυτοι τα πραγματα που κανεις κι εσυ με το κινητο τους.

Κλησεις και internet το 2013 ειναι αν μη τι αλλο στανταρ χρηση κινητου.

Φιλικα στο λεω γιατι ετσι οπως το εγραψες ακουστηκε ασχημα.

 

Δηλαδη το 99.9% εδω μεσα κανει οτι κανω εγω εισαι σιγουρος ;;;

 

Εχουμε και λεμε..

 

3G 15 ωρες την ημερα με αυτοματο Sync εννοειται !

 

1,5-2 ωρες κλησεις.

 

Γυρω στα 50-100 sms.

 

Πανω απο 300 email.

 

Φωτο σιγουρα την ημερα βγαζω 50 και 2-3 βιντεο full HD .

 

Λοιπον ολα αυτα τα εκανα μεχρι πριν 5 ημερες με το GS 3 και ειχα αυτονομια το πολυ 12 ωρες με οθονη στο 0%.

 

Δεν νομιζω οτι καποιος εδω μεσα κανει αυτα τα πραγματα με το LG.

 

Τεσπα εγω θα το παρω σε λιγη ωρα και θα γραψω ποσες ωρες μου κραταει η μπαταρια με τα ιδια σε 2 ημερες.

Edited by Twinpower
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το 99.9% εδω μεσα κανει οτι κανω εγω εισαι σιγουρος ;;;

 

Εχουμε και λεμε..

 

3G 15 ωρες την ημερα με αυτοματο Sync εννοειται !

 

1,5-2 ωρες κλησεις.

 

Γυρω στα 50-100 sms.

 

Πανω απο 300 email.

 

Φωτο σιγουρα την ημερα βγαζω 50 και 2-3 βιντεο full HD .

 

Λοιπον ολα αυτα τα εκανα μεχρι πριν 5 ημερες με το GS 3 και ειχα αυτονομια το πολυ 12 ωρες με οθονη στο 0%.

 

Δεν νομιζω οτι καποιος εδω μεσα κανει αυτα τα πραγματα με το LG.

 

Τεσπα εγω θα το παρω σε λιγη ωρα και θα γραψω ποσες ωρες μου κραταει η μπαταρια με τα ιδια σε 2 ημερες.

 

 

φιλε μου, αν οντως κανεις τετοια καθημερινη χρηση (σορρυ αλλα μου φαινεται υπερβολικο) εισαι σε λαθος νημα και πας για λαθος κινητο..

νομιαω οτι το razr maxx ειναι αυτο που σου χρειαζεται..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, αν οντως κανεις τετοια καθημερινη χρηση (σορρυ αλλα μου φαινεται υπερβολικο) εισαι σε λαθος νημα και πας για λαθος κινητο..

νομιαω οτι το razr maxx ειναι αυτο που σου χρειαζεται..

 

Γιατι να γραψω ψεματα φιλε ; ΛΕς να βγαλω χρημα απο αυτο ;

 

Δεν θελω motorola μακρια ειχα το RAZR μαυρα χαλια. προτιμω το 4Χ και να εχω 2η μπαταρια μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να γραψω ψεματα φιλε ; ΛΕς να βγαλω χρημα απο αυτο ;

 

Δεν θελω motorola μακρια ειχα το RAZR μαυρα χαλια. προτιμω το 4Χ και να εχω 2η μπαταρια μαζι.

 

απλα μου φανηκε υπαρβολικο, δεν σε αμφισβητησα..

λογικα τοτε θα χρειαστεις 2η μπαταρια...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το 99.9% εδω μεσα κανει οτι κανω εγω εισαι σιγουρος ;;;

 

Εχουμε και λεμε..

 

3G 15 ωρες την ημερα με αυτοματο Sync εννοειται !

 

1,5-2 ωρες κλησεις.

 

Γυρω στα 50-100 sms.

 

Πανω απο 300 email.

 

Φωτο σιγουρα την ημερα βγαζω 50 και 2-3 βιντεο full HD .

 

Λοιπον ολα αυτα τα εκανα μεχρι πριν 5 ημερες με το GS 3 και ειχα αυτονομια το πολυ 12 ωρες με οθονη στο 0%.

 

Δεν νομιζω οτι καποιος εδω μεσα κανει αυτα τα πραγματα με το LG.

 

Τεσπα εγω θα το παρω σε λιγη ωρα και θα γραψω ποσες ωρες μου κραταει η μπαταρια με τα ιδια σε 2 ημερες.

 

Δηλαδή αν κάποιος δεν κάνει τόσο βαριά χρήση,το έχει απλώς για να το κοιταζει?Λέω εγώ τώρα...

Απλώς σου το έγραψα γιατί έτσι όπως το είπες πριν ακούστηκε άσχημα.Υπάρχουν αυτοί που λες αλλά υπάρχουν και πολλοί άλλοι στην μέση και πάνω από την μεση.

Τεσπα δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης.

το σίγουρο φίλε μου είναι όντως εσύ κανείς τρελή χρήση.Προσωπικά είμαι περίεργος να δω πόσο θα σε βγάλει η μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είδα ότι στο θέμα των launchers κάποιοι χρησιμοποιείτε ακόμα τον stock δοκιμάστε αν θέλετε τον Holo HD όσοι είστε σε jb ( και αν μπορείτε τον Holo Plus ) θέτοντας τα εξής στις ρυθμίσεις του:

 

->ταχύτητα κύλισης ταπετσαρίας και κύλισης menu στο 45

-> στοίβα καρτών για εφέ κύλισης

-> αφαίρεση από το menu της καρτέλας των widgets ( κάνει lag και στον stock )

 

και πείτε μου αν είναι το ίδιο smooth (αν όχι παραπάνω) με τον stock του κινητού μας.To λέω γιατί κρίμα είναι πιστεύοντας ότι μόνο ο lg stock είναι πολύ smooth να μην εκμεταλλεύεστε όλη σας την οθόνη,να μην έχετε scrollable dock,να μη μπορείτε να επεξεργαστείτε τις καρτέλες σας και διάφορα άλλα που δεν προσφέρει ο lg stock.Μακάρι να είχα ένα 2ο κινητό με καλή λήψη video ώστε να σας έκανα demonstration της κύλισης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είδα ότι στο θέμα των launchers κάποιοι χρησιμοποιείτε ακόμα τον stock δοκιμάστε αν θέλετε τον Holo HD όσοι είστε σε jb ( και αν μπορείτε τον Holo Plus ) θέτοντας τα εξής στις ρυθμίσεις του:

 

->ταχύτητα κύλισης ταπετσαρίας και κύλισης menu στο 45

-> στοίβα καρτών για εφέ κύλισης

-> αφαίρεση από το menu της καρτέλας των widgets ( κάνει lag και στον stock )

 

και πείτε μου αν είναι το ίδιο smooth (αν όχι παραπάνω) με τον stock του κινητού μας.To λέω γιατί κρίμα είναι πιστεύοντας ότι μόνο ο lg stock είναι πολύ smooth να μην εκμεταλλεύεστε όλη σας την οθόνη,να μην έχετε scrollable dock,να μη μπορείτε να επεξεργαστείτε τις καρτέλες σας και διάφορα άλλα που δεν προσφέρει ο lg stock.Μακάρι να είχα ένα 2ο κινητό με καλή λήψη video ώστε να σας έκανα demonstration της κύλισης.

 

Εγω εχω τωρα τον vire ...Αν θυμασαι το κρυσταλ εφε ;) Αναμενεται και νεα εκδοση με πολλες επιλογες συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το 99.9% εδω μεσα κανει οτι κανω εγω εισαι σιγουρος ;;;

 

Εχουμε και λεμε..

 

3G 15 ωρες την ημερα με αυτοματο Sync εννοειται !

 

1,5-2 ωρες κλησεις.

 

Γυρω στα 50-100 sms.

 

Πανω απο 300 email.

 

Φωτο σιγουρα την ημερα βγαζω 50 και 2-3 βιντεο full HD .

 

Λοιπον ολα αυτα τα εκανα μεχρι πριν 5 ημερες με το GS 3 και ειχα αυτονομια το πολυ 12 ωρες με οθονη στο 0%.

 

Δεν νομιζω οτι καποιος εδω μεσα κανει αυτα τα πραγματα με το LG.

 

Τεσπα εγω θα το παρω σε λιγη ωρα και θα γραψω ποσες ωρες μου κραταει η μπαταρια με τα ιδια σε 2 ημερες.

 

Κάποιοι πρόχειροι υπολογισμοί:

κλήσεις--> ~2 ωρες

sms-->100 X 1min ~2 ώρες

emails-->300 X 1min ~5 ώρες

50 photos-videosX 2min ~2 ώρες

συνολο ~11 ώρες

 

αν και μου φαίνονται υπερβολικά τα παραπάνω, εύχομαι οι υπόλοιπες ώρες τις ημέρας σου να είναι ..."αναλογικές"!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι πρόχειροι υπολογισμοί:

κλήσεις--> ~2 ωρες

sms-->100 X 1min ~2 ώρες

emails-->300 X 1min ~5 ώρες

50 photos-videosX 2min ~2 ώρες

συνολο ~11 ώρες

 

αν και μου φαίνονται υπερβολικά τα παραπάνω, εύχομαι οι υπόλοιπες ώρες τις ημέρας σου να είναι ..."αναλογικές"!

 

Υπερβολικα που κανω ολα αυτα σε 10-12 ωρες ; Καλα πιστευω ειναι φιλε. Αλλοι τα κανουν σε 2-3 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τωρα τον vire ...Αν θυμασαι το κρυσταλ εφε ;) Αναμενεται και νεα εκδοση με πολλες επιλογες συντομα.

 

Ποτέ δεν το ξεχνάω και συνεχώς τσεκάρω πότε θα βγει η επίσημη έκδοση.:)Μη σου πω ότι αναμονή αυτή ξεπερνά σε ένταση και την αναμονή για την επίσημη jelly bean!:O ( μη με βαρέσετε!:lol:) Προς το παρόν όμως δεν τον χρησιμοποιώ γιατί τα features που του λείπουν στη beta έχουν γίνει πλέον αναγκαία για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το optimus 4x μεχρι να ερθει στην Ελλαδα το αναμενομενο κορυφαιο κινητο της LG optimus G pro.Εχω παρατηρησει πως αρκετοι εχουν ερθει απο το galaxy siii, με αναφορες σε προβληματα απο την χρηση τους σε λαγκαρισματα κ ξαφνικους "θανατους" μαλιστα μετα το περας της εγγυησης. Ερωτω...η συγκριση ειναι αναμενομενα υπερ μας μακροπροθεσμα, η ξερουμε την αξια και την διαφορα? Επισης θεωρω πως μετα τα διπυρηνα η LG εβαλε μυαλο και εχει μπει πολυ πιο δυναμικα στην αντιμετωπιση και αναβαθμιση ιδεων και ποιοτητας κατασκευης στην πραξη για δυναμικοτερο ανταγωνισμο.Να αποδειξει πως ο Γαλαξιας στις 3 σειρες του δεν ειναι μονος στην πορεια της τεχνολογιας και τεχνογνωσιας.Επισης η οθονη IPS tru-hd εναντι της super amoled αφηνει σιγουρα πολυ πιο ρεαλιστικες εντυπωσεις αντιθετα στην πολυ τονισμενη και υπερβολικη χρωματικη παλετα του γαλαξια και της super amoled.Μου κανει κατι εξωπραγματικο.Δυναμικη αντιθεση μεν, αλλα υπερβολη και ασπρο που μπροστα στο 4x δειχνει γκριζο.Σε ιδιες εικονες.Αν η LG-Hellas εδινε περισσοτερη εμφαση στην διαφημιση και το μαρκετινκ, θα ειχε πολυ πιο μεγαλες ακομα αποδοσεις.Ισως ειναι του παλαιου σοφου ρητου:ΟΥΚ ΕΝ ΤΩ ΠΟΛΛΩ ΤΟ ΕΥ".Ισως ειναι και αυτο πολιτικη.Να δειχνουν μακροπροθεσμα την ποιοτητα τους οι συσκευες μιας εταιριας με λιγοτερες πωλησεις αλλα ανοδικες τασεις και πολλα υποσχομενη.Life's Good...will see... Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του 4x αφου εδωσα το galaxy s3 που το ειχα ψιλοβαρεθει.Οι πρωτες εντυπωσεις μοu ειναι αρκετα καλες,το κινητο ειναι πολυ γρηγορο,περιπου σαν το s3 ισως και πιο γρηγορο,και ειναι πολυ φινετσατο.Aντιμετωπιζω ομως ενα προβλημα και θα ηθελα αν μπορει καποιος να βοηθησει,μερικες φορες αρκετα συχνα μπορω να πω μου τρωει κατι ασχημα κολληματα χωρις λογο,ιδιως οταν κλεινω το μαρκετ και επιστρεφω στην αρχικη οθονη,εκει μου κολλαει τρελα,και το κινητο δουλευει σχεδον παντα με 150 mb περιπου ελευθερη ram.Yπαρχει κατι που πρεπει να κανω?η rom που φοραει ειναι 4.1.2 Edited by kostakis211
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του 4x αφου εδωσα το galaxy s3 που το ειχα ψιλοβαρεθει.Οι πρωτες εντυπωσεις μοu ειναι αρκετα καλες,το κινητο ειναι πολυ γρηγορο,περιπου σαν το s3 ισως και πιο γρηγορο,και ειναι πολυ φινετσατο.Aντιμετωπιζω ομως ενα προβλημα και θα ηθελα αν μπορει καποιος να βοηθησει,μερικες φορες αρκετα συχνα μπορω να πω μου τρωει κατι ασχημα κολληματα χωρις λογο,ιδιως οταν κλεινω το μαρκετ και επιστρεφω στην αρχικη οθονη,εκει μου κολλαει τρελα,και το κινητο δουλευει σχεδον παντα με 150 mb περιπου ελευθερη ram.Yπαρχει κατι που πρεπει να κανω?η rom που φοραει ειναι 4.2.1

Έτσι για τα προσχήματα ,Φίλε έχεις 4.1.2 αν θες να έχει περισσότερη μνήμη πήγαινε στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές και άλλαξε το όριο παρασκηνιακων διεργασιών ώστε να μην τρέχουν από πίσω 25 εφαρμογές. Επίσης μπορείς από τις ρυθμίσεις εφαρμογών να απενεργοποιήσεις όσες δεν χρησιμοποιείς.

 

Αυτό το κόλλημα που λες δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ με οποιαδήποτε εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του 4x αφου εδωσα το galaxy s3 που το ειχα ψιλοβαρεθει.Οι πρωτες εντυπωσεις μοu ειναι αρκετα καλες,το κινητο ειναι πολυ γρηγορο,περιπου σαν το s3 ισως και πιο γρηγορο,και ειναι πολυ φινετσατο.Aντιμετωπιζω ομως ενα προβλημα και θα ηθελα αν μπορει καποιος να βοηθησει,μερικες φορες αρκετα συχνα μπορω να πω μου τρωει κατι ασχημα κολληματα χωρις λογο,ιδιως οταν κλεινω το μαρκετ και επιστρεφω στην αρχικη οθονη,εκει μου κολλαει τρελα,και το κινητο δουλευει σχεδον παντα με 150 mb περιπου ελευθερη ram.Yπαρχει κατι που πρεπει να κανω?η rom που φοραει ειναι 4.1.2
Για να εχεις 4.1.2 προφανως το πηρες μεταχειρισμενο γιατι αυτη η εκδοση ειναι leaked και οχι επισημη.Θα σου προτεινα να κανεις hard reset γιατι ουτε γνωριζεις αν την περασε σωστα ο προηγουμενος που το ειχε,αλλα και δεν γνωριζεις τι και πως ειχε περασει απο εφαρμογες.Αυτα που αναφερεις σημαινουν μπαχαλο στο συστημα οποτε το hard reset ειναι μονοδρομος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...