Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει ίσως είμαι λίγο άκυρος και σίγουρα off topic αλλά παίζει ρόλο και το καλώδιο που χρησιμοποιώ;;;; Δεν είναι όλα ίδια τα micro usb???? Αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν κάποια καλώδια που είναι μόνο για φόρτιση και κάποια που έχουν και καλώδια για data, αλλά πέραν αυτού είχα την εντύπωση πως τα mA του φορτιστή παίζουν ρόλο και όχι τα καλώδια.

βασικά οποιοσδήποτε φορτιστής (οποιασδήποτε συσκευής) βγάζει USB κάνει για να φορτίσεις το κινητό σου.

Ολοι 5V δίνουν και από 0.5 μέχρι 2Αh.

Αρκεί να του βάλεις το micro usb καλώδιο (που ήδη έχεις) και είσαι ΟΚ

 

ΠΧ

http://www.bataria.gr/usb-loomax-usb-5v-1000mah-el.html

ή

http://www.mobiletrade.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v9.tpl&product_id=469&category_id=25&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

κλπ

Edited by DrVasilis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντάξει ίσως είμαι λίγο άκυρος και σίγουρα off topic αλλά παίζει ρόλο και το καλώδιο που χρησιμοποιώ;;;; Δεν είναι όλα ίδια τα micro usb????

Nαι, ίδια είναι.

Αυτό είπα κι εγώ... "Βάλε αυτό που έχεις..."

Μην ψάξεις για κάποιο ειδικό για φόρτιση, δεν υπάρχει κάποιο ειδικό. :)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω... εσείς έχετε πρόβλημα με τα βίντεο από youtube; 'Όπου και να βάλω βίντεο (είτε στο app youtube, είτε στο broswer της samsung) το κινητό μου θα παγώσει (όχι απλά το βίντεο, το σύμπαν ολόκληρο παγώνει). Πρέπει να περιμένω λίγο και μετά συνεχίζει. Δεν φταίει το hd το δοκίμασα. 'Έχω την επίσημη xxna1. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω... εσείς έχετε πρόβλημα με τα βίντεο από youtube; 'Όπου και να βάλω βίντεο (είτε στο app youtube, είτε στο broswer της samsung) το κινητό μου θα παγώσει (όχι απλά το βίντεο, το σύμπαν ολόκληρο παγώνει). Πρέπει να περιμένω λίγο και μετά συνεχίζει. Δεν φταίει το hd το δοκίμασα. 'Έχω την επίσημη xxna1. Καμιά ιδέα;

 

Με MG2 επίσημη, μου το κάνει αρκετά συχνά σε διάφορες ανύποπτες στιγμές, καθώς και στο youtube, προφανώς δεν φταίει το youtube

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα γιατι το τηλεφωνο εκλεισε μονο του το βραδυ; Ειναι η δευτερη φορα που μου εχει συμβει συνολικα στους 6 μηνες περιπου που το εχω αλλα δεν θυμαμαι αν και την προηγουμενη ειχα cm 10.1 ή στοκ ρομ
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την τελευταια του Rox, χωρίς να συνάντησε τα προβλήματα που αναφέρονται. Το rotation δουλεύει, youtube κανονικά, η μνήμη εξακολουθεί να είναι στα 627mb
Link to comment
Share on other sites

Η 8/3 λογικά έχει διορθωμένο το rotation bug, αφού βρήκαν τι έφταιγε. Youtube και με την 3/3 που έχω ακόμα, παιζει κανονικά.

 

τροποποίηση:

Να κάνω μιά ερώτηση: ΚΑΘΕ φορά που ανοίγω το gps με ρωτάει αν θέλω να παρακολουθεί την θέση μου. Και κάθε φορά πατάω όχι. Και δωσ' του πάλι και ξανά μανά τα ίδια. Τι στο καλό, δεν μπορεί να αποθηκεύσει την επιλογή ΟΧΙ κύριοι της google δεν θέλω, να τελειώνουμε; Bug ειναι αυτό ή επιλογή της google μήπως και βαρεθούμε όλοι να πατάμε όχι και να μας έχει στο φάκελο;

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περνα πρωτα την στοκ ρομ δηλαδη την MG2 (JB 4.1.2)

 

I8160XXMG

http://d-h.st/rGZ

Size: 473.94 MB

Uploaded By: kyrillos13 (xda dev)

 

για να περασεις την στοκ ρομ ακολουθα αυτον τον οδηγο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

μετα αφου ανοιξεις το κινητο περνας την custom rom

CM 10.2 (20140104)

http://d-h.st/g0G

Size: 176.21 MB

 

για να την περασεις κοιτα εδω το βιντεο

 

αφου περασεις την custom rom

περνα και τα gapps (με τον ιδιο τροπο που περασες την custom rom στην καρτα μνημης

http://goo.im/gapps/gapps-jb-20130813-signed.zip

 

αυτα,εισαι ετοιμος

 

Για να βαλω την 10.1 η διαδικασια εγκαταστασης ειναι ιδια? και αν ναι μπορεις να βαλεις το link?

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω... εσείς έχετε πρόβλημα με τα βίντεο από youtube; 'Όπου και να βάλω βίντεο (είτε στο app youtube, είτε στο broswer της samsung) το κινητό μου θα παγώσει (όχι απλά το βίντεο, το σύμπαν ολόκληρο παγώνει). Πρέπει να περιμένω λίγο και μετά συνεχίζει. Δεν φταίει το hd το δοκίμασα. 'Έχω την επίσημη xxna1. Καμιά ιδέα;

 

Και εγώ που είμαι και root 4.1.2 KYRILLOSv9_JB_XXMG2 κολλάει σε κάθε βίντεο που ανοίγω και δεν ξέρω τι να κάνω πια ... έχει κάνεις καμιά ιδέα τι μπορούμε να κάνουμε με αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω την 10.1 η διαδικασια εγκαταστασης ειναι ιδια? και αν ναι μπορεις να βαλεις το link?

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

http://d-h.st/mwZ

Αυτή είναι η τελευταία 10.1

Η διαδικασία όντως είναι όμοια, όποια ρομ και να βάλεις. Τα google apps να κατεβάσεις σωστά από εδώ: http://goo.im/gapps/gapps-jb-20130812-signed.zip

Καλή επιτυχία.

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα στο λινκ που μου εβαλες γραφει τρια download.. εγω πιο παταω? γιατι οποιο και να πατησω με βγαζει σε ενα αλλο page στο οποιο εχει αλλο download και μου βγαζει να κατεβασω καποιο προγραμμα!! ειναι λιγο ακυρη η ερωτηση αλλα δεν μπορω να βρω την απαντηση!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι το "σωστο" κουμπί είναι ένα μικρό μαύρο στη μέση. Σπαστικό αυτό με τις διαφημίσεις, από το κινητό ΣΥΝΕΧΩΣ ζητάει να κατεβάσεις το mobogenie το οποίο με έχει εκνευρίσει τόσο που δεν θέλω καν να μάθω τι πρόγραμμα είναι :)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι το "σωστο" κουμπί είναι ένα μικρό μαύρο στη μέση. Σπαστικό αυτό με τις διαφημίσεις, από το κινητό ΣΥΝΕΧΩΣ ζητάει να κατεβάσεις το mobogenie το οποίο με έχει εκνευρίσει τόσο που δεν θέλω καν να μάθω τι πρόγραμμα είναι :)

 

Σωστος! Σε ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Model: GT-I8160

Model name: GALAXY Ace 2

Country: Slovakia

Version: Android 4.1.2

Changelist: 1106830

Build date: Mon, 10 Feb 2014 05:28:02 +0000

Product Code: XSK

PDA: I8160XXNB1

CSC: I8160OXXNB4

MODEM: I8160XXNB

 

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=26541

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και νέα έκδοση της CM11 team Canjica, 12-3-2014.

 

εδιτ:

12/03 :

 

CM sources update

Test RIL class added ( enable over build.prop )

GPS improvements

Fixed potential memory leaks ( if there were any )

Added polish translation in Ace 2 settings - @judas1977

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τα βίντεο, εγώ μια λύση βρήκα

"ένα reboot την ημέρα το lag το κάνει πέρα" .

Δοκίμασα διάφορα προγράμματα ώστε να ελευθερώνουν την μνήμη, να κλείνουν προγράμματα,.... αλλά τίποτα. Σαν το reboot δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε ποτε επιτέλους θα ανέβει η cm11..χωρίς bugs

 

Να δω πότε θα το σπάσω για να βρω άλοθι να πάρω κανα κινέζικο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω οτι λειτουργει αψεγαδιαστα το τηλέφωνο μας με την CM11, σίγουρα όμως δεν μου δημιουργεί προβλήματα στα σημαντικά, δηλαδή τηλεφωνήματα, μηνύματα e-mail κ.λπ. βασικές καθημερινές χρήσεις. Συμπεριφέρεται πολύ πιο smoothly απο οτι με την JB και δεν χάνω κλήσεις ουτε και έχω χασει επαφη με το κινητό χωρίς προφανή λογο. Τώρα για διαδοχή κατάσταση ως πιο πιθανό,μετα και την εμπειρία με την CM νομιζω οτι θα είναι το moto g
Link to comment
Share on other sites

Τώρα για διαδοχή κατάσταση ως πιο πιθανό,μετα και την εμπειρία με την CM νομιζω οτι θα είναι το moto g
Το "τί θα διαδεχτεί το ace2" με παιδεύει καιρό τώρα. Αλλά όσο δουλεύει σωστά, όσο ασχολούνται μαζί του και παραμένει φρέσκο και απροβλημάτιστο....Το μόνο που θα ήθελα στο επόμενο είναι μεγαλύτερη και φωτεινότερη οθόνη. Σχεδόν ίδια τιμή με το motoG είναι το S3 πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Το "τί θα διαδεχτεί το ace2" με παιδεύει καιρό τώρα. Αλλά όσο δουλεύει σωστά, όσο ασχολούνται μαζί του και παραμένει φρέσκο και απροβλημάτιστο....Το μόνο που θα ήθελα στο επόμενο είναι μεγαλύτερη και φωτεινότερη οθόνη. Σχεδόν ίδια τιμή με το motoG είναι το S3 πάντως.

 

Εμένα με βλέπω για κάνα s4 mini ή s3 το καλοκαίρι,

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

κάτι εχω διαγράψει σε 2.3.6 και δεν μπορώ να εχω ήχο κλήσης το τραγούδι που του επιλέγω. σε κάθε επανεκκίνηση έχει απόεπιλεγεί.

 

λύση.?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βλέπω για κάνα s4 mini ή s3 το καλοκαίρι,

 

Ακριβώς τα ίδια ψάχνω και εγώ...... Σήμερα καλοβλεπα το ΖΤΕ το V....έχετε δει χαρακτηριστικά και τιμή? Πετάει....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...