Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά, η το κινητό αυτό ανταποκρίνεται καλά σε βαριά παιχνίδια?

 

είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο galaxy s advance..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά, η το κινητό αυτό ανταποκρίνεται καλά σε βαριά παιχνίδια?

 

είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο galaxy s advance..

 

Δεν ξερω απο βαρια παιχνιδια αλλα τα angry birds δεν αντιμετωπιζω προβλημα...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, η το κινητό αυτό ανταποκρίνεται καλά σε βαριά παιχνίδια?

 

είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο galaxy s advance..

 

Πάρε όποιο σου αρέσει περισσότερο. Τα 2 αυτά κινητά έχουν ίδια καρτα γραφικών και επεξεργαστή.. Στα περισσότερα 3D το Ace2 τα πάει σχετικά καλά.

 

για να κάνω αναβάθμιση πρέπει να κάνω factory reset?

 

Όχι δεν είναι αναγκαστικό μιας και είναι ακόμα αναβάθμιση από 2.3.6 σε 2.3.6. Σε κάνα μήνα-δίμηνο που θα βγεί το JB τότε θα χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

καποιος να έχει δοκιμάσει κάποιο 3d? πχ το most wanted??

 

Λογικα θα ανταποκρινεται αλλα τα περισοτερα παιχνιδια 3d τυπου most wanded ή aphalt ειναι μεγαλα σε μεγεθος για την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και δεν γινονται εγκατασταση...

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ανταποκρινεται αλλα τα περισοτερα παιχνιδια 3d τυπου most wanded ή aphalt ειναι μεγαλα σε μεγεθος για την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και δεν γινονται εγκατασταση...

 

Όντως είναι πρόβλημα αυτό. Πάντως συγκεκριμένα το most wanted είναι 37mb και κατεβάζει 2gb στην κάρτα. Αλλά σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο. Όσα είναι κόμπακτ από το play store θα δημιουργούν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει μια εφαρμογή για τα Galaxy S2-S3 και όχι μόνο που γίνεται η μεταφορά των δεδομένων στην external sd.

Δεν ξέρω αν γίνεται στο SGA2,αλλά μπορείτε να το δοκιμάσετε από ΕΔΩ.

Απαραίτητη προυπόθεση να είστε root!

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πρόβλημα αυτό. Πάντως συγκεκριμένα το most wanted είναι 37mb και κατεβάζει 2gb στην κάρτα. Αλλά σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο. Όσα είναι κόμπακτ από το play store θα δημιουργούν πρόβλημα.

 

Τα 2gb τα κατεβαζει στην εξωτερικη καρτα; Ειχα την εντυπωση πως πρεπει να εχεις 2 gb στην εσωτερικη μνημη ελευθερα για να γινει αυτο...

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Στις 14 του μήνα το πρωί, βλέπω στο skroutz μια απίστευτη τιμή σε κάποιο μαγαζί, 181,82! Κάνω γρήγορα την παραγγελία και σε λιγότερο από 2 ώρες αλλάζουν την τιμή στα 299 ευρώ! Μάλιστα αυτή η χαμηλή τιμή, δεν έχει καταγραφεί από το skroutz, στο σχετικό γράφημα που βγάζει για κάθε προιόν. Ενώ υπέθετα ότι θα μου έλεγαν μετά ότι έγινε λάθος, μου παραδόθηκε το τηλέφωνο κανονικά και μάλιστα όχι παραεισαγωγής αλλά της Ελληνικής αντιπροσωπείας!

 

Επί του τηλεφώνου τώρα: Διάβαζα μόνο καλά πράγματα για τη συσκευή και όντως όλα αυτά επαληθεύονται! Δεν κολλάει πουθενά (και χωρίς root ακόμα), το μέγεθος της οθόνης του πιστεύω είναι η χρυσή τομή, ούτε μικρή αλλά ούτε και ολόκληρη παντούφλα.

Μόνο σε κάποια φάση είδα ότι μπούχτισε η μνήμη του και πήγε να κολλήσει. Το kies κάνει που και που νερά, αλλά με λίγη υπομονή τα βρίσκεις όλα.

 

Προσωπικά συνιστώ τη συσκευή, για όσους δεν έχουν μεγάλες απαιτήσεις ή αρκετά μπικικίνια!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός γιατί προφανώς έκαναν λάθος στην τιμή.

Κατά τ'άλλα αφού πρόλαβες και παρηγγειλες ήταν υποχρεωμένοι να στο στείλουν σε αυτή την τιμή.

Βέβαια έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν να κάνουν λάθος στην τιμή και μετά να κάνουν μαιμουδιες. Από ποιό μαγαζί το πήρες ? Τους τιμάει που δεν προσπάθησαν να κάνουν τα κορόιδα γιατί στην ελλάδα δεν κάνουν όλοι τα αυτονόητα.

Καλοριζικο λοιπόν, είναι πολύ καλό το τηλέφωνο από πολλές απόψεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει παραγγελία από το eshop ένα προϊόν και την επόμενη μέρα το έβαλαν προσφορά στο crazy sundays.Μετά από επικοινωνία μαζί τους με ενημέρωσαν ότι θα πλήρωνα την τιμή της προσφοράς! :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τα 2gb τα κατεβαζει στην εξωτερικη καρτα; Ειχα την εντυπωση πως πρεπει να εχεις 2 gb στην εσωτερικη μνημη ελευθερα για να γινει αυτο...

 

Ναι, η εφαρμογή ειναι μικρή, αλλά μόλις την ανοίξεις ξεκινάει να κατεβάζει τα δεδομένα.

 

http://img252.imageshack.us/img252/2305/screenshot2013012714203.png

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

Στις 14 του μήνα το πρωί, βλέπω στο skroutz μια απίστευτη τιμή... Ενώ υπέθετα ότι θα μου έλεγαν μετά ότι έγινε λάθος, μου παραδόθηκε το τηλέφωνο κανονικά και μάλιστα όχι παραεισαγωγής αλλά της Ελληνικής αντιπροσωπείας!

Με την ίδια προσφορά από το getitnow το παρήγγειλα και εγώ. Χαίρομαι πολύ που το πήρες, εμένα μου έστειλαν email την Παρασκευή 18 σχεδόν μεσάνυχτα ότι "θα υπάρξει μικρή καθυστέρηση λόγω προβλήματος διαθεσιμότητας" και πως "θα αποστείλουν το συντομότερο δυνατό", από τότε επαφή καμμία. Πίστευα ότι ήταν απλή απάτη, τελικά να που κάποιοι πήραν συσκευές. Πάλι καλά. Εμένα με βλέπω να τους μαυρίζω σε κριτική στο skroutz. Λάθος ξελάθος, από τη στιγμή που το σύστημά τους δέχτηκε και ολοκλήρωσε την παραγγελία, έπρεπε να την στείλουν κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

σε ποια εκδοση ειναι τωρα το κινητο παιδια επισημα?

ανεπισημα εχει παρει την 4.1.1?

 

Κι επίσημα κι ανεπίσημα 2.3.6

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο πιθανό είναι να πάρουμε 4.1.2 τον Φεβρουάριο. Κάποιος από xda που λέει ότι ένας φίλος του δουλεύει στη Samsung, υποστηρίζει πως θα πάρουμε την 4.1.2 μέσα στην πρώτη βδομάδα του Φεβρουαρίου! Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβγαλε μια ακόμα αναβάθμιση της 2.3.6 και πλέον φοράει την XXLL2. Ποιο το νόημα αν περιμένουμε jb; διαφορά δεν είδα σε κάτι αισθητή
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβγαλε μια ακόμα αναβάθμιση της 2.3.6 και πλέον φοράει την XXLL2. Ποιο το νόημα αν περιμένουμε jb; διαφορά δεν είδα σε κάτι αισθητή

 

Ισως καποιες μικροδιορθωσεις που δεν τις παιρνουμε ειδηση,

δειχνει ομως ενδιαφερον, και αυτο μονο καλο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό έρθει η αναβάθμιση και την περάσουμε θα σβηστούν όλα από το κινητό ;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ισως καποιες μικροδιορθωσεις που δεν τις παιρνουμε ειδηση,

δειχνει ομως ενδιαφερον, και αυτο μονο καλο ειναι.

 

Καποιες ερωτησεις εχω:

Ποση ωρα παιρνει αυτη η αναβαθμιση?

Κανα τεταρτο όπως η αμεσως προηγούμενη?

Θελει οπωσδηποτε Wi-Fi? Δεν γινεται μεσω 3G?

Οταν με το καλό (λέμε τωρα) πάρουμε JB, θα χαθουν ολα τα δεδομένα (επαφες, εφαρμογες) με την εγκατασταση?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησεις εχω:

Ποση ωρα παιρνει αυτη η αναβαθμιση?

Κανα τεταρτο όπως η αμεσως προηγούμενη?

Θελει οπωσδηποτε Wi-Fi? Δεν γινεται μεσω 3G?

Οταν με το καλό (λέμε τωρα) πάρουμε JB, θα χαθουν ολα τα δεδομένα (επαφες, εφαρμογες) με την εγκατασταση?

 

Ευχαριστω

 

Όταν με το καλό έρθει η αναβάθμιση και την περάσουμε θα σβηστούν όλα από το κινητό ;

 

Για JB ναι, κατά 95% θα διαγραφούν όλα τα δεδομένα από το κινητό μιας και είναι τελείως διαφορετική έκδοση (από 2.3.6 => 4.1.2). Ακόμα και αν δεν γίνει αυτόματα, το προτείνω ανεπιφύλακτα για την αποφυγή κολλημάτων, προβλημάτων κλπ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...