Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα ,δεν ξερω αν ειναι εδω καταλληλο νήμα αλλά σε τι τιμή μπορω να βρω το ace 2 αυτη τη στιγμή και σε ποιο αξιοπιστο eshop ? ,έψαξα στο skroutz αλλά κυκλοφορει απο 150 έως 200 ευρω και μπερδευτηκα...

Ευχαριστώ

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει για αγορα το κινητο αυτο ?

Εχει φλας? Ζουμ? Δευτερη καμερα ?

Οταν ειναι κλειστο το ξυπνητηρι δουλευει ?

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει για αγορα το κινητο αυτο ?

Εχει φλας? Ζουμ? Δευτερη καμερα ?

Οταν ειναι κλειστο το ξυπνητηρι δουλευει ?

Εχει και φλας και δευτερη καμερα. Τωρα ζουμ στην καμερα δεν εχει αλλα με την αναβαθμιση σε jb θα αποκτησει και ζουμ νομιζω. Σε κανενα smartphone δεν δουλευει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστο το κινητο. Για το αν αξιζει π ρωτησες, κατα τν γνωμη μου αξιζει η αγορα του ειδικα με τα λεφτα που κοστιζει τωρα(150€ σε σκρουτζομαγαζο).

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια εβδομάδα που εχω το κινητό ( πρώτο μου με android ) μπορώ να πω οτι είμαι πολύ ευχαρηστημένος.Μόνο μια απορία εχω.Οταν βάζω κάποιο βιντεο στην sd με ρωτάει αν θέλω να το μετατρέψω για να παίζει ομαλότερα.Πρέπει να το κάνω αυτό; Τα βίντεο είναι mp4 για android τα οποία μετατρέπω με το xilisoft video converter
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω

(Αν και στο δικο μου λειτουργει το ξυπνητηρι με κλειστο)

 

Μόνο στα symbian λειτουργεί με το τηλ κλειστό, εκτός και αν δεν έχεις smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στα symbian λειτουργεί με το τηλ κλειστό, εκτός και αν δεν έχεις smartphone.

 

Μα αν εχει symbian, ΔΕΝ εχει smartphone!

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ναι, πειτε μου τωρα οτι εχω αδικο! Σιγα μην ειναι smartphone τα symbian.

 

Μετά απο μια εβδομάδα που εχω το κινητό ( πρώτο μου με android ) μπορώ να πω οτι είμαι πολύ ευχαρηστημένος.Μόνο μια απορία εχω.Οταν βάζω κάποιο βιντεο στην sd με ρωτάει αν θέλω να το μετατρέψω για να παίζει ομαλότερα.Πρέπει να το κάνω αυτό; Τα βίντεο είναι mp4 για android τα οποία μετατρέπω με το xilisoft video converter

 

Περιεργο, δεν μου το εχει εμφανισει ποτε εμενα και γενικα ο native player του τα παιζει ολα.

Αν θες, κατεβαζεις και τον MX Player και αυτος κι αν τα παιζει ολα! Σιγα μην καθεσαι να μετατρεπεις.

 

Σορι παιδια, δεν ξερω να κανω πολλαπλη παραθεση...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στα symbian λειτουργεί με το τηλ κλειστό, εκτός και αν δεν έχεις smartphone.

 

το Alcatel 997D εχω και ανοιγει κανονικα με το ξυπνητηρι

και φυσικα ειναι Amdroid Smartphone

και μαλιστα εχει και επιλογη να το βαζεις να ανοιγει και να κλεινει οποια ωρα θελεις

Link to comment
Share on other sites

Μα αν εχει symbian, ΔΕΝ εχει smartphone!

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ναι, πειτε μου τωρα οτι εχω αδικο! Σιγα μην ειναι smartphone τα symbian.

 

 

Μια χαρα smartphone ηταν. Απλα οι εταιρειες ανακαλυπτουν ξανα πραγματα που υπηρχαν πριν 10 χρονια (βλ υπερυθρες, να λειτουργει το ξυπνητηρι με κλειστη συσκευη) και ποιος ξερεις τι θα ξανα-ζεστανουν ακομα...

 

Αααα ναι.. Ηρθαν ξανα και οι φωνητικες εντολες για κλησεις και ανοιγμα εφαρμογων.. Εχω αρχισει να πιστευω οτι θα ξεθαψω το 8310 μου να δω αν αναγνωριζει καλυτερα τη φωνη απο ενα κινητο android και αν ανοιγει πιο γρηγορα με φωνητικη εντολη το ραδιοφωνο... :p:p

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα! Πηρα το κινητο πριν απο 3 μερες σε λευκο απο σκρουτζ σε αρκετα καλη τιμη και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και ενθουσιασμενος. Πρωτο μου Αndroid και το μαθαινω σιγα σιγα. Το κινητο τρεχει την XXLL2 μαλλον γερμανικη και ειναι μια χαρα . Παρηγγειλα σκοπιμα τιν εκδοση χωρις NFC γιατι διαβασα οτι τα update ερχονται λιγο πιο αργα αποτι στην κανονικη και την επομενη μερα βγηκε Jelly Bean στην εκδοση NFC.. Ενα θεματακι μονο με τη RAM ακομα κι οταν κανω καθαρισμο δεν επαναφερνει τη RAM στην αρχικη κατασταση οπως οταν ανοιγει το κινητο. Υπαρχει κανενα app να το κανει αυτο η πρεπει να κανω root ?

Ευχαριστω.

LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα! Πηρα το κινητο πριν απο 3 μερες σε λευκο απο σκρουτζ σε αρκετα καλη τιμη και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και ενθουσιασμενος. Πρωτο μου Αndroid και το μαθαινω σιγα σιγα. Το κινητο τρεχει την XXLL2 μαλλον γερμανικη και ειναι μια χαρα . Παρηγγειλα σκοπιμα τιν εκδοση χωρις NFC γιατι διαβασα οτι τα update ερχονται λιγο πιο αργα αποτι στην κανονικη και την επομενη μερα βγηκε Jelly Bean στην εκδοση NFC.. Ενα θεματακι μονο με τη RAM ακομα κι οταν κανω καθαρισμο δεν επαναφερνει τη RAM στην αρχικη κατασταση οπως οταν ανοιγει το κινητο. Υπαρχει κανενα app να το κανει αυτο η πρεπει να κανω root ?

Ευχαριστω.

 

Με την ραμ δεν χρειαζεται να ασχολεισαι πολυ, κλεινε καμια εφαρμογη αν θες αλλα γενικα εχει καλο συστημα διαχειρισης μνημης το android και κλεινει μονο του, αν και οταν χρειαζεται, τις εφαρμογες. Ναι βγήκε JB για την NFC αλλά μόνο για γερμανία προς το παρόν. Μέχρι το τέλος του μήνα θα έχει βγει και για το κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το gps μπορει να δουλεψει χωρις ιντερνετ;;

Χρειαζεται καποια ιδιαιτερη ρυθμιση ή καποια εφαρμογη απο το play store;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το gps μπορει να δουλεψει χωρις ιντερνετ;;

Ασφαλώς

 

Χρειαζεται καποια ιδιαιτερη ρυθμιση ή καποια εφαρμογη απο το play store;;;:confused:

Υπάρχουν δεκάδες εφαρμογές: MLS Destinator, Sygic, Igo κλπ κλπ...

Εγώ είχα αγοράσει το MLS Destinator στα 49€ (τώρα νομίζω έχει 39€) το οποίο πιστεύω ότι είναι το καλύτερο για Ελλάδα.

Η τελευταία ενημέρωση μάλιστα έχει χάρτες 2013Q1

 

Ειναι συγκεκριμένα τα GPS προγράμματα που χρησιμοποιούν internet (πχ to google maps που έχει το κινητό από τη μαμά του)

Το οποίο αν σου ζητήσει να ανοίξεις τα data (gprs) τότε χρεώνεσαι.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Με την ραμ δεν χρειαζεται να ασχολεισαι πολυ, κλεινε καμια εφαρμογη αν θες αλλα γενικα εχει καλο συστημα διαχειρισης μνημης το android και κλεινει μονο του, αν και οταν χρειαζεται, τις εφαρμογες. Ναι βγήκε JB για την NFC αλλά μόνο για γερμανία προς το παρόν. Μέχρι το τέλος του μήνα θα έχει βγει και για το κανονικό.

 

Παρατηρησα επισης οτι οταν παω να αποθηκευσω μια επαφη στη SIM δεν περνει παραπανω απο 6 γραμματα και πρεπει να την αποθηκευσω στο τηλεφωνο. Το JB που εχει βγει τωρα διαβασα εχει κατι ψιλο bugs και λεω να περιμενω λιγο να βγει καινουριο μπας και διορθωθουν. Εσυ σκοπευεις να κανεις καινουργια ROM οταν με το καλο βγει ? Αν ναι θα χρειαστω τα φωτα σου στο πως να την περασω, να root κτλπ..

Ευχαριστω.

LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

για το alcatel ομολογώ δεν το ήξερα...

 

ο κυριλλος φαντάζομαι όπως έχει πει μάλλον θα βγάλει ρομ μόλις βγει euro unbranded version. Έλπίζω να πάει το theme προς aosp πλευρά όπως και παλιότερα. Κυριλλε σε ευχαριστούμε.

 

οδηγίες θα υπάρχουν για εγκατάσταση don't worry.

Link to comment
Share on other sites

δεν το βλεπω.............

 

αλλα ας μας πει καποιος για σιγουρα...

 

Το link που ειχα βαλει ελεγε για σημερα ηταν απο το ουκρανικο samsung σελιδα 64 η 65 αλλα ελεγε οτι μπορει να τροποποιηθει η ημερομηνια αν και φαινοταν επισημο για το galaxy s advance εδινε 24

Link to comment
Share on other sites

Το link που ειχα βαλει ελεγε για σημερα ηταν απο το ουκρανικο samsung σελιδα 64 η 65 αλλα ελεγε οτι μπορει να τροποποιηθει η ημερομηνια αν και φαινοταν επισημο για το galaxy s advance εδινε 24

 

Κατι μου λεει οτι θα εχουμε μεταθεση ημερομηνιας.

Πριν λιγο κοιταξα μεσω Kies αλλα τζιφος!!!

Link to comment
Share on other sites

Τζιφος. Πριν λιγο κοιταξα και εγω αλλα τιποτα.

Αυτες οι αναβαθμισεις σε συσκευες που δεν ειναι high end νομιζω οτι ειναι πονεμενη ιστορια.

Αν θελω τοσο πολυ jelly bean, να παω να αγορασω συσκευη που εχει jelly bean απο την μαμα του. Αλλιως, τα βλεπω λιγο δυσκολα.

Ωστοσο το βλεπω πιθανο αντι για Jelly Bean να παρουμε ...mister Bean!

Edited by Nikos1972
Link to comment
Share on other sites

βγηκε και η ισπανικη εκδοση σημερα για το I8160P.. πως μπορω να ξερω ποιας χωρας ειναι το κινητο μου για να κανω την αναβαθμιση; θα με ενημερωσει το Kies αν υπαρχει η καταλληλη version;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...