Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω που ειναι root η συσκευη πρεπει να την κανω unroot για να παρω την επισημη αναβαθμισει ?υπαρχει καποιος οδηγος na κανω unroot αν χρειαζεται ?

 

Δεν νομιζω να αντιμετωπισεις προβλημα, αλλα ετσι και αλλιως γινεται ευκολα unroot.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το ace2 φθηνά; Στο σκρουτζ το βγάζει το φθηνότερο 270€..

 

Εγω το αγορασα ~250 πριν 3 μηνες καπου απο το birdphone. Κοιταξε στο site τους!

 

Ακυρο, τωρα το χουν 280.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Σημερα το Ace 2 μου έκανε restart από μονο του, χωρίς καμία εμφανη αιτια. Εκλεισε και ανοιξε μετα μονο του και μου εμφανισε και -5% μπαταρια.

Γενικά δεν μου έχει δωσειο δικαιώματα, αλλά τι είναι πάλι αυτό; Είναι συνηθισμένο. Το εχει κανει και σε σας;

 

Ευχαριστω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να βάλω τη μεμβράνη που αγόρασα θέλει τίποτα εξειδικευμένο;με ένα πανακι με μικροινες είμαι εντάξει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν μπορω να βρω καταληλλο θεμα και ετσι κανω την ερωτηση εδω εχω κανει παραγγελια απο ebay μια microsd στης 25/8 και δεν εχει γινει παραλαβη ακομη ο πωλητης ειναι απο το hong-kong το feedback του ηταν 99% θα μου ερθει η καρτα ? τι γινεται σε αυτες της περιπτωσεις ? αργει τοσο πολυ ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να βάλω τη μεμβράνη που αγόρασα θέλει τίποτα εξειδικευμένο;με ένα πανακι με μικροινες είμαι εντάξει;

 

Πανακι με μικροινες? Εγω απλα καθαρισα την οθονη να γυαλιζει, και μετα με μια καρτα εβαλα τη μεμβρανη.. Αλλα μαλλον εχω χασει επεισοδια;p

Link to comment
Share on other sites

Πανακι με μικροινες? Εγω απλα καθαρισα την οθονη να γυαλιζει, και μετα με μια καρτα εβαλα τη μεμβρανη.. Αλλα μαλλον εχω χασει επεισοδια;p

 

τετια πανακια ειναι συνηθως και αυτα που εχουμε με τα γυαλια μας :) εγω εχω παρει και σε μεγαλο μεγεθος για το σκουτερ μετα το πλυσιμο :cool:

την καθαρισα καλα την οθονη και με την δευτερη το πετυχα! βεβαια στις ακριες και κυριως στις κυρτες γωνιες του κινητου κανει κατι σημαδακια σαν να μην κολλαει τελεια η ζελατινα,υποπτευομαι οτι ειναι θεμα ποιοτητας της ζελατινας γιατι και στην πρωτη που εβαλα στραβα το ιδιο γινοταν.πταισμα ειναι απλα το αναφερω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Σημερα το Ace 2 μου έκανε restart από μονο του, χωρίς καμία εμφανη αιτια. Εκλεισε και ανοιξε μετα μονο του και μου εμφανισε και -5% μπαταρια.

Γενικά δεν μου έχει δωσειο δικαιώματα, αλλά τι είναι πάλι αυτό; Είναι συνηθισμένο. Το εχει κανει και σε σας;

 

Ευχαριστω;

 

Φόρτισε το ξανά φουλ και συνέχισε. Μάλλον τυχαίο ήταν. Αν συνεχίσει και στο κάνει συνέχεια όμως τότε παίζει πρόβλημα. Αλλά δεν νομίζω. Καλή συνέχεια!

 

 

 

καλησπερα δεν μπορω να βρω καταληλλο θεμα και ετσι κανω την ερωτηση εδω εχω κανει παραγγελια απο ebay μια microsd στης 25/8 και δεν εχει γινει παραλαβη ακομη ο πωλητης ειναι απο το hong-kong το feedback του ηταν 99% θα μου ερθει η καρτα ? τι γινεται σε αυτες της περιπτωσεις ? αργει τοσο πολυ ?

 

Λογικά θα σου έρθει, μου χει τύχει και μένα. Αλλά στείλτου μήνυμα και ρώτα τον στα ίσα. Πες του ότι την παρείγγειλες τότε και δεν έχει έρθει ακόμα, τι συμβαίνει, και τέτοια. Θα σου απαντήση σε 1-2 μέρες, και θα λυθεί το -αν τυχόν υπάρχει- πρόβλημα.

 

 

 

τετια πανακια ειναι συνηθως και αυτα που εχουμε με τα γυαλια μας :) εγω εχω παρει και σε μεγαλο μεγεθος για το σκουτερ μετα το πλυσιμο :cool:

την καθαρισα καλα την οθονη και με την δευτερη το πετυχα! βεβαια στις ακριες και κυριως στις κυρτες γωνιες του κινητου κανει κατι σημαδακια σαν να μην κολλαει τελεια η ζελατινα,υποπτευομαι οτι ειναι θεμα ποιοτητας της ζελατινας γιατι και στην πρωτη που εβαλα στραβα το ιδιο γινοταν.πταισμα ειναι απλα το αναφερω...

 

αα κατάλαβα;p

 

Εγώ την δικιά μου μεμβράνη την έχω βάλει τέλεια αυτή τη φορά και δεν φαίνεται ότι έχει ζελατίνα. Εκτός από ένα μικρό κυκλάκι κάτω δεξιά που φαίνεται σαν κάμερα ή αισθητήρα:p

 

http://i48.tinypic.com/2yl08li.jpg

 

http://i47.tinypic.com/15etshl.jpg

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Εσύ δηλαδή έχεις πλέον το galaxy ace 2 plus :-P

Προφανώς αν βάλω καμιά ζελατίνα καλής ποιότητας να εφαρμόζει καλά.γιατί οι δικές μου ήταν 6 μαζί με θήκη gel μαύρη για το κινητό.όλα μαζί σχεδόν 11ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δηλαδή έχεις πλέον το galaxy ace 2 plus :-P

Προφανώς αν βάλω καμιά ζελατίνα καλής ποιότητας να εφαρμόζει καλά.γιατί οι δικές μου ήταν 6 μαζί με θήκη gel μαύρη για το κινητό.όλα μαζί σχεδόν 11ευρώ....

 

χαχαχα

 

Μπορείς να δοκιμάσεις μεμβράνη από την vukuiti (αυτή που έχω εγώ), θα μείνεις άναυδος!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το κινητό από αρχές Αυγούστου (παραγγελία στον Γερμανό) και δεν έχουν ακόμη,απ' ότι μου λένε!!

Ξέρει κανείς αν βρίσκεται σε έλλειψη ή μόνο ο Γερμανός το έχει το πρόβλημα;

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φιλε το αγόρασα από κατάστημα cosmote και έκανε σχεδόν 2 βδομάδες, κ σε μένα έλεγαν ότι έχουν έλειψη.είχα σκοπό να την ακυρώσω την παραγγελία αλλά με πρόλαβαν.

Ελπίζω να βρείς άκρη!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το κινητό από αρχές Αυγούστου (παραγγελία στον Γερμανό) και δεν έχουν ακόμη,απ' ότι μου λένε!!

Ξέρει κανείς αν βρίσκεται σε έλλειψη ή μόνο ο Γερμανός το έχει το πρόβλημα;

 

Προτεινω να την ακυρωσεις. Τι ειναι αυτα! 2 μηνες σε ελλειψη??? Απαραδεκτοι! Ακυρωσε την και παρειγγειλε το απο αλλο καταστημα εκτος αν εχεις σοβαρο λογο που αγοραζεις απο εκει. Ακομα και η υπομονη εχει τα ορια της... Τελος παντων ελπιζω να πεσει γρηγορα στα χερια σου το κινητο να δεις ποσο ομορφο ειναι:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας από εμένα

Μου πρότειναν το κινητό στο Γερμανό με 200€ και 2 χρόνια δέσμευση στην Cosmote. Έτσι κι αλλιώς είμαι στην Cosmote χρόνια και δεν την αλλάζω.

Τώρα που είδα ότι μετακόμισε ο Kyrillos στο Ace 2 (βλέπεις ήμουν 2 χρόνια με Galaxy 3) βλέπω να το αγοράζω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να την ακυρωσεις. Τι ειναι αυτα! 2 μηνες σε ελλειψη??? Απαραδεκτοι! Ακυρωσε την και παρειγγειλε το απο αλλο καταστημα εκτος αν εχεις σοβαρο λογο που αγοραζεις απο εκει. Ακομα και η υπομονη εχει τα ορια της... Τελος παντων ελπιζω να πεσει γρηγορα στα χερια σου το κινητο να δεις ποσο ομορφο ειναι:)

 

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου,αλλά το πακέτο είναι εταιρικό,η επιδότηση αρκετά καλή και μπορώ να επιλέξω δυστυχώς ανάμεσα σε Γερμανό ή Cosmote.Κοινώς έμπλεξα!

Πάντως απ' ότι λένε κι άλλα παιδιά και η Cosmote έχει θέμα...

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ειναι το πρωτο μου android και το εχω 2-3 μερες και ηθελα να ρωτησω αν ειναι λογικο να ζεσταινεται αρκετα στ 10λεπτο χωρις να κανω κατι το τρομερο με κλειστο wifi και τετοια..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο αξιζει ? η μπα και κατι αλλο θα ηθελα να ρωτησω διαβασα οτι δεν υποστιρηζει adobe flash player κατι που το χρειαζομαι ομως διαβασα εδω κατι που εχει κανει ο κυριλλος (α ρε κυριλε εισαι προ) ειναι ευκολο να το εγκαταστησεις στο κινητο και λειτουργει δηλαδη μετα θα μπορω να μπενω σε sites που θελουν adobe flash player ?
Link to comment
Share on other sites

flash υποστιριζει αλλα δεν εχει εγκατεστημενο απο οτι καταλαβα κι εγω.δες μερικες σελιδες πιο πισω, ειχε δωσει λινκ ο κυριλος να κατεβασουμε flash player και ολα καλα μετα!!

 

να ρωτησω κ γω με τη σειρα μου, εβαλα πριν λιγο το ice age village να το χαζεψω αλλα με το που ανοιγει και κανει τσεκαρισμα για updates κλεινει και με γυρναει στην αρχικη οθονη.τι να κοιταξω?τι μπορει να φταει?προβλημα της εφαρμογης ή του κινητου??

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε συγγενής μου το Σάββατο.

Πιστεύω για τα χρήματά του είναι αξιοπρεπής επιλογή.

 

Το πρόβλημα είναι το εξής..

 

Έχει 2 καμμένα pixels..

Το επιστρέφω και απαιτώ αντικατάσταση με καινούργιο (εντός 7 ημερών..?)

Link to comment
Share on other sites

Τι κανεις ακριβώς;

 

παιζω κανα παιχνιδι αλλα οχι πανω απο τεταρτο ή χαζευω στο μαρκετ.. κ συγκεκριμενα ζεσταινεται η μπαταρια αρκετα γτ εβγαλα το καπακι κ το νιωθεις αρκετα..

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε συγγενής μου το Σάββατο.

Πιστεύω για τα χρήματά του είναι αξιοπρεπής επιλογή.

 

Το πρόβλημα είναι το εξής..

 

Έχει 2 καμμένα pixels..

Το επιστρέφω και απαιτώ αντικατάσταση με καινούργιο (εντός 7 ημερών..?)

 

Ναι, απαιτησε αμεση αντικατασταση! Απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...