Jump to content

[Kernel] Εγκατάσταση Semaphore και συχνές ερωτήσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποθέτω πως διάβασες για ποια Firmwares είναι ο 2.7.4.

Εσύ ποιο έχεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως διάβασες για ποια Firmwares είναι ο 2.7.4.

Εσύ ποιο έχεις;

 

Φίλε Νίκο sorry που σε έχω πρήξει …….. το firmware φαίνετε κάπου πάνω στο κινητό ? γιατί μέσα στο κινητό ( λογισμικό ) δεν μπορώ να μπω …..

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Δοκίμασε να βάλεις τον Semaphore 2.4.0 και λογικά θα είσαι εντάξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Δοκίμασε να βάλεις τον Semaphore 2.4.0 και λογικά θα είσαι εντάξει.

 

Λοιπόν βάζοντας της Semaphore_JB_3.1.0s.tar μου βγάζει κατά την εκκίνηση το logo Semaphore που μου έβγαζε και πριν το καταστρέψω ,βλέπω κανονικά τα αρχεία αλλά όταν πάω να κάνω εγκατάσταση μου βγάζει error σε δευτερόλεπτα , photo --->

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό γιατί δεν θα συνεννοηθούμε! Ποιον Semaphore σου είπα να βάλεις και ποιον έβαλες; Είπα τον Semaphore 2.4.0 που είναι για την Gingerbread και δεν ανέφερα πουθενά κάτι για τον 3.1.0 της Jelly Bean.

Όταν ρωτάτε κάτι κάντε αυτό που σας λένε και όχι ό,τι νομίζετε ώστε να μην γίνει καμιά άλλη ζημιά.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο το δοκίμασα και αυτό που μου είπες ,περιμένω πως και πως της απαντήσεις σου , αλλά μου έκανε πάλι τα ίδια ,δεν έβλεπε SD ,θα το ξανακάνω και θα σου στείλω photo …

 

photo ------> Semaphore_kernel_JW1_2.4.0.tar

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην ταλαιπωρείσαι κάνε τα εξής:

1. Πέρνα από την αρχή ένα Firmware από εδώ ακολουθώντας τον οδηγό. Προτείνω την I9000XWJW1 αν και μικρή σημασία έχει αφού θες μετά να βάλεις Jelly Bean. Μην ξεχάσεις να χρησιμοποιήσεις re-partition, pit και μία rom με τρία αρχεία (αυτή που σου δίνω είναι με τρία αρχεία).

2. Ακολούθησε τον οδηγό στο πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος και βάλε τον Semaphore 2.4.0.

3. Ακολούθησε τον οδηγό της CyanogenMod 10.1 ή της SlimBean (Jelly Bean) για να περάσεις την Jelly Bean.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην ταλαιπωρείσαι κάνε τα εξής:

1. Πέρνα από την αρχή ένα Firmware από εδώ ακολουθώντας τον οδηγό. Προτείνω την I9000XWJW1 αν και μικρή σημασία έχει αφού θες μετά να βάλεις Jelly Bean. Μην ξεχάσεις να χρησιμοποιήσεις re-partition, pit και μία rom με τρία αρχεία (αυτή που σου δίνω είναι με τρία αρχεία).

2. Ακολούθησε τον οδηγό στο πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος και βάλε τον Semaphore 2.4.0.

3. Ακολούθησε τον οδηγό της CyanogenMod 10.1 ή της SlimBean (Jelly Bean) για να περάσεις την Jelly Bean.

 

Ξεκινώ, σε ευχαριστώ και πάλι Νίκο !

 

 

Νίκο τα κατάφερα :yahoo: χάρις της οδηγίες σου ! ξεκινώ για CyanogenMod 10.1 ......

 

 

Οκ πέρασα και την CyanogenMod 10.1 ,να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για τους οδηγούς που έχουν φτιάξει ,και κυρίως το Νίκο για τον χρόνο του και της άμεσες απαντήσεις του !!!

:thanks:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

εξερετικος οδηγος αλλα εχω ενα μεγαλο προβλημα....

που θα βρω το Kernel 2.5.0. γιατι το link στην αρχικη δεν δουλευει:( :( :!:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πάλι γιατί το link δουλεύει κανονικά. Αν δεν σου δουλέψει πάλι μπορείς να τον βρεις και εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...