Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο N8 με τα Sennheiser CX300-II ακούγονται παράσιτα, σαν static. Ελάχιστα μεν, αλλά είναι εκεί... Φταίει η Belle ή είναι θέμα hardware;

 

Έχοντας προσωπική εμπειρία,τόσο με τα CX300 όσο και με τα IE 6,δεν έχω παρατηρήσει κάτι ανάλογο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλα το 5800 με τα διπλα ηχεια δεν πιανεται απο σχεδον κανενα αλλο.

Παιζει σε δικο του επιπεδο.

 

Και το Ν8 με ενα ηχειο που εχει μπορω να πω πως ειναι παρα πολυ καλο. Απο τα καλα μονά ηχεια της αγορας. Το θεμα με την τοποθετηση του , ναι , εχεις δικιο, θα μπορουσε να ειναι σε αλλο σημειο.

 

Παντως επειδη και εγω ενα sennheiser ψειρες (cx 280. 120db νομιζω) αλλα και "στεκα" Sony MDR-XB500 που ειναι πολυ καλα για "ερασιτεχνες" οπως εγω (σιγουρα καλυτερα απο οποιαδηποτε μαμισια ακουστικα) το Ν8 ειναι στο ιδιο υψηλο επιπεδο με το 5800.

Σε ενταση αλλα και σε μπασο.

 

Φαντασου το Ν8 ειναι ενα κλικ πιο μπασατο απο το Ν9.

 

*γενικα, αν δεις και στο review του gsmarena, το Ν8 παιρνει διθυραμβικες κριτικες στον τομεα ηχος (απο ακουστικα)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν διαφωνώ! Παίζουν δυνατά και με καλό μπάσο, μπορεί και δυνατότερα από το 5800. Όμως όταν τα έχω συνδεμένα και για παράδειγμα πατήσω το κουμπί που ανοίγει το μενού θα ακουστεί ένας τόνος, ΟΚ; Πριν και μετά τον τόνο ακούω αυτά τα παράσιτα...

 

Με το SNR που δίνει το gsmarena δεν περίμενα κάτι τέτοιο. Πόσο μάλλον όταν στο 5800 δεν παρατηρούσα κάτι ανάλογο...

Link to comment
Share on other sites

παντως ουτε εγω εχω θεμα με παρασιτα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά εκεί που νομίζω ότι έκανα υποβάθμιση αντί για αναβάθμιση είναι στον ήχο μέσω ακουστικών. Το 5800 ήταν πεντακάθαρο. Όταν δεν έπαιζε κάτι, είτε είχες τα ακουστικά συνδεμένα είτε όχι ήταν το ίδιο και το αυτό. Στο N8 με τα Sennheiser CX300-II ακούγονται παράσιτα, σαν static. Ελάχιστα μεν, αλλά είναι εκεί... Φταίει η Belle ή είναι θέμα hardware;

 

Μάλλον δεν έχεις βάλει τέρμα μέσα το βύσμα. Θέλει πάτημα. Το παθαίνουν πολλοί όταν πρωτοπαίρνουν το N8.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις βάλει τέρμα μέσα το βύσμα. Θέλει πάτημα. Το παθαίνουν πολλοί όταν πρωτοπαίρνουν το N8.

Μια χαρά το βάζω το βύσμα... Τόσα χρόνια τώρα... :D

 

ΕΔΙΤ: Τέλος πάντων, όπως φαίνεται, όντως ακούγονται παράσιτα σε ευαίσθητα ακουστικά με εμπέδηση της τάξης των 16 Ω. Κρίμα, γιατί τα ηλεκτρονικά του 5800 ήταν καθαρότατα... Μπορεί να φταίει το αλουμίνιο, who knows...

Edited by DOOM_NX
Link to comment
Share on other sites

Στο 5800 μου εμφάνιζε τα τραγούδια ανά album. Τώρα δεν μπορώ να βρω αυτή την επιλογή. Είτε με βάση τον καλλιτέχνη είτε με βάση το όνομα του τραγουδιού μου τα ταξινομεί. Τι κάνω λάθος; :/
Link to comment
Share on other sites

τιποτα... δεν υπαρχει αυτη η επιλογη...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ναι, βλακεια μου, και μαλιστα μου χει λειψει αυτη η επιλογη... οπως και η επεξεργασια των πληροφοριων :mad:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η λίστα όταν πατάω "Albums":

http://i49.tinypic.com/2ziv52w.png

 

Κι αυτή είναι η λίστα όταν πατάω "Songs":

http://i48.tinypic.com/xaypkw.png

 

Δεν είναι αυτό που έδειχνε το 5800 μου... Δε βλέπω πουθενά λίστα με albums...

 

EDIT: OMG. Πρέπει να σετάρω album artist σε όλα τα compilations σαν "Various Artists"... Fail...

 

EDIT2: Yay... Τα καταφέραμε... Επιτέλους εμφανίζεται μια αξιοπρεπής λίστα. Απλά είναι της μορφής "Artist & Album" και θέλει προσοχή στα compilations... Στον τομέα του φορητού mp3 player σίγουρα έκανα downgrade. Κατά τ'άλλα μια χαρά δουλεύει μέχρι στιγμής για Symbian... (έφαγε ένα σκάλωμα και έκανε ένα restart από μόνο του κιόλας... τπτ ανησυχητικό.)

Edited by DOOM_NX
WinRAR
Link to comment
Share on other sites

Η ΒΕLLE REFRESH ποτε ερχεται, εχουμε καθολου νεα γιατι το κινητο σερνεται και δεν θελω να φλασαρω ασκοπα

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Η ΒΕLLE REFRESH ποτε ερχεται, εχουμε καθολου νεα γιατι το κινητο σερνεται και δεν θελω να φλασαρω ασκοπα

Γιατί σου σέρνεται; Εμένα πετάει...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...μια ερωτηση...παω να κανω βιντεο κληση αλλα δεν μπορω...παω στην επαφη και παταω κληση βιντεο αλλα μου λεει το δικτυο δεν υποστηρίζει κληση βιντεο....φταιει το κινητο η ο παροχος?πρεπει να κανω καποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...μια ερωτηση...παω να κανω βιντεο κληση αλλα δεν μπορω...παω στην επαφη και παταω κληση βιντεο αλλα μου λεει το δικτυο δεν υποστηρίζει κληση βιντεο....φταιει το κινητο η ο παροχος?πρεπει να κανω καποια ρύθμιση?

Ή εσύ δε πιάνεις 3g ή αυτός που θέλεις να καλέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την κυριακή μου έκανε αναβάθμιση και μου κατέβασε τα Microsoft Apps. Όταν έστειλα κάποιες σημειώσεις από άλλο τηλέφωνο (ένα Nokia N70) αντί να τις αποθηκεύση στο σημειωματάριο της αποθήκευσε στο Word. Ξέρει κάποιος πως αλλάζουν οι ρυθμίσεις και να αποθηκεύονται και πάλι στο σημειωματάριο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την κυριακή μου έκανε αναβάθμιση και μου κατέβασε τα Microsoft Apps. Όταν έστειλα κάποιες σημειώσεις από άλλο τηλέφωνο (ένα Nokia N70) αντί να τις αποθηκεύση στο σημειωματάριο της αποθήκευσε στο Word. Ξέρει κάποιος πως αλλάζουν οι ρυθμίσεις και να αποθηκεύονται και πάλι στο σημειωματάριο;

 

Ρυθμίσεις - ρυθμίσεις εφαμορφών - προεπιλεγμένες εφαρμογέ - επιλογές-προχωρημένες επιλογές - άνοιγμα "text plain" επιλέγεις σημειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα δεν μου την έχει βγάλει την ενημέρωση για τα Microsoft Apps. Δεν δόθηκε για όλα τα product code;
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ή εσύ δε πιάνεις 3g ή αυτός που θέλεις να καλέσεις.

 

 

ααα μαλιστα δεν το ηξερα αυτο....δυστυχως στα νησια των κυκλαδων δεν εχει φτασει ο Πιου το μαυρο πιστολι ακομα....:p

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχας σορυ αν υπαρχει καπου αλλα οσο εψαξα δε βρηκα κατι.υπαρχει τροπος στην εκθεση να μην φαινονται ολες οι φωτο που εχω στο κινητο?μεχρι πριν λιγο ετσι ηταν,αλλα μετα απο μια επανεκινηση μου εμφανισε ολες τις φωτο που εχω και στο κινητο και στο μεμορι καρντ.επεισεις κατι ακομα.μου εχουν μεινει 49mb στη C και πραγματικα δεν εχω ιδεα πως το καταφερα!!!λετε να εχω προβλημα με τοση μνημη?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου σέρνεται; Εμένα πετάει...

Νομιζω οτι το πεταει και το σερνεται ειναι σχετικο για τον καθενα. Εμενα θελει 3 λεπτα να bootarει και να ειναι ετοιμο για χρηση, τρωει ασχετα σκαλοματα εδω και κει και καποτε κανει και κανενα restart.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

εγω λογω καποιων ηλιθιων mod κτλ, μετα το NOKIA στην αρχη, δειχνει 1.5 λεπτο μαυρη οθονη μεχρι το PIN.... κατα τα αλλα, μια χαρα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα δεν μου την έχει βγάλει την ενημέρωση για τα Microsoft Apps. Δεν δόθηκε για όλα τα product code;

 

Eμενα μου την εμφανισε οταν το συνδεσα με τη σουιτα και πατησα να ψαξει για updates.

 

Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να την απεγκαταστησω με τιποτα.

Δεν εχει επιλογη με παρατεταμενο πατημα και δεν την εμφανιζει και στην διαχειριση εφαρμογων.

Και η μπουρδα εγκαθισταται στην μνημη της συσκευης με αποτελεσμα να μου εχει φαει το χωρο.

Λιγη βοηθεια θα ηταν ευπροσδεκτη...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...