Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά πάει και το youtube στο κινητάκι μας πλέον δεν υποστηρίζεται. Μάλλον έχει να κάνει με το φλας πλειερ που άλλαξε το yt. Μπορείς να δεις από yt μόνο από τον όπερα αλλά εκεί τα δείχνει με χάλια ποιότητα. Ξέρει κανείς κάποιο άλλο τρόπο; με κάποιον άλλον brοwser ίσως δείχνει καλή ποιότητα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικά πάει και το youtube στο κινητάκι μας πλέον δεν υποστηρίζεται. Μάλλον έχει να κάνει με το φλας πλειερ που άλλαξε το yt. Μπορείς να δεις από yt μόνο από τον όπερα αλλά εκεί τα δείχνει με χάλια ποιότητα. Ξέρει κανείς κάποιο άλλο τρόπο; με κάποιον άλλον brοwser ίσως δείχνει καλή ποιότητα;

 

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/20714_cuteTube_reborn_v2_working_wit.php

 

παίζει μια χαρά, με πολλές δυνατότητες, ανανεώνεται ακόμα και δεν είναι για youtube μόνο

Link to comment
Share on other sites

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/20714_cuteTube_reborn_v2_working_wit.php

 

παίζει μια χαρά, με πολλές δυνατότητες, ανανεώνεται ακόμα και δεν είναι για youtube μόνο

 

μπραβο ειναι οτι ηθελα ευχαριστω,εβαλα τη νεοτερη εκδοση μακαρι να συνεχισουν να το υποστηριζουν,ειναι και καλυτερη εφαρμογη απο την κανονικη του youtube. μονο που μου εμφανιζει ενα bug ,αφου κανω συνδεση με το λογαριασμο μου παω να δω τα καναλια που εχω δηλ subscriptions και εκει δειχνει τις ονομασιες των καναλιων με λαθος εικονες απο αλλα καναλια και δεν δειχνει κανενα βιντεο. αλλα ενταξει γενικα μια χαρα εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ναμαστε παλι εδω....συσκευη χωρις σιμ προς το παρων, καθως εκανα την βλακεια πριν δυο χρονια και εβαλα σιμ με ανταπτορ και κατεστρεψα τα δοντακια, σκεφτομαι να την παω για επισκευη, γυρω στα 30 ζητανε.

Θα μου θυμισετε :

1. Πως αποθηκευεται το pass του wifi?

2. Γιατι μου ζηταει ντε και καλα συνδεση δεδομενων για διαφορες δουλειες π.χ. Google maps, εγκατασταση εφαρμογων απο το opera app κτλ. ενω εχω δεδομενα απο το wifi?

Link to comment
Share on other sites

Ναμαστε παλι εδω....συσκευη χωρις σιμ προς το παρων, καθως εκανα την βλακεια πριν δυο χρονια και εβαλα σιμ με ανταπτορ και κατεστρεψα τα δοντακια, σκεφτομαι να την παω για επισκευη, γυρω στα 30 ζητανε.

Θα μου θυμισετε :

1. Πως αποθηκευεται το pass του wifi?

2. Γιατι μου ζηταει ντε και καλα συνδεση δεδομενων για διαφορες δουλειες π.χ. Google maps, εγκατασταση εφαρμογων απο το opera app κτλ. ενω εχω δεδομενα απο το wifi?

 

Για το 1. Αποθηκεύεται αυτόματα απο τη στιγμή που το περνάς! Δεν χρειάζεται κάτι άλλο να κάνεις! Για το 2 δεν γνωρίζω γιατί. :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να αποθηκεύσεις τους κωδικούς του wifi που έχεις ήδη μέσα; είναι πολύ εύκολο, απλά αντιγράφεις ένα αρχείο από τη μνήμη του τηλεφώνου

C:\Private\10202be9\persists\cccccc00.cre

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να αποθηκεύσεις τους κωδικούς του wifi που έχεις ήδη μέσα; είναι πολύ εύκολο, απλά αντιγράφεις ένα αρχείο από τη μνήμη του τηλεφώνου

C:\Private\10202be9\persists\cccccc00.cre

Α έτσι το εννοούσε; :sorry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλλα και Καλη Χρονια σε ολους.

Παραγγειλα και εγω καινουρια μπαταρια,αλλα μολις πηγα να βγαλω το καπακι για να την τοποθετησω δεν εβγαινε με τιποτα.

Επρεπε να βαλω πολλη δυναμη και οταν ανοιξε επαθα την πλακα μου.Το πιαστρακι πισω απο την μπαταρια ειχε σχεδον λιωσει και κολλησει πανω στην πλακετα,οι βιδες που πιανουν την πλακετα ειχαν κρυφτει απο λιωμενο πλαστικο και αυτες,γενικα ολα εκει πισω ειχαν ψιλολιωσει και κολλησει μεταξυ τους.Εννοειται η μπαταρια δεν βγαινει με τιποτα.

Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι εγινε αυτο?Εφταιγε η μπαταρια,λετε?Πρεπει να λυθει τελειως για να βγει η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια ψαχνω την τελευταια επισημη Ελληνικη στοκ ρομ για Ν8 για το αρχειο μου, ξερει κανεις που μπορω να τη βρω?
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα, δεν γνωριζω αν εχει συζητηθει το θεμα , επιθυμω να κανω hard reset στις εργοστασιακες ρυθμισεις στο τηλεφωνο μου Nokia N8.

Το τηλεφωνο αγοραστηκε στη Γαλλια πριν 5 χρονια, τρεχει belle με ελληνικα που ειχαν περαστει σε nokia center στην Κατεχακη αμεσως μετα την αγορα. Η ερωτηση μου ειναι αν θα χασει τα Ελληνικα με το hard reset, η εκδοση λογισμικου που θα περαστει δεν με απασχολει, τα ελληνικα με ενδιαφερουν. Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
κατι ειπατε πιο πανω για pass wifi. εμενα δεν τους αποθηκευει ολους. ενω περναω το pass και μπαινω στο ιντερνετ μετα οταν βγω και παω να ξαναμπω μου ζηταει παλι κωδικο και ειναι κουραστικο να το περναω συνεχεια. καμια λυση υπαρχει να αποθηκευεται ο κωδικος?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παίδες χρησιμοποιώ το n8 για δεύτερο τηλέφωνο και έχω αρκετά mbs σε αυτή την κάρτα.. Μπορώ να κάνω το n8 hotspot και να στέλνω internet στο κανονικό μου τηλέφωνο και όπου αλλού χρειαστεί;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει εφαρμογή για αυτό, το JoikuSpot. Δημιουργεί adhoc δίκτυο και μοιράζεσαι τα data σου. Αν θες βοήθεια στείλε pm ;)

Αλλά: αν το άλλο σου τηλέφωνο είναι android υπάρχει πιθανότητα να μην βλέπει τα adhoc δίκτυα. Είναι γνωστό πρόβλημα του stock android εδώ και χρόνια και η google δεν το έχει λύσει αλλά πολλές εταιρίες έχουν βάλει στο fix στις roms τους. Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Το iOS το βλέπει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρησιμοποιώ το n8 για δεύτερο τηλέφωνο και έχω αρκετά mbs σε αυτή την κάρτα.. Μπορώ να κάνω το n8 hotspot και να στέλνω internet στο κανονικό μου τηλέφωνο και όπου αλλού χρειαστεί;

 

Όχι. Μοναχά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε συνδυασμό με τον υπολογιστή σου για να παρέχεις internet σ'αυτόν μέσω του Nokia Suite.

Επίσης, ο υπολογιστής σου δεν πρέπει να "τρέχει" windows 10. Με τα 7άρια και τα 8άρια μπορείς μια χαρά να το κάνεις να λειτουργήσει σαν modem.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει εφαρμογή για αυτό, το JoikuSpot. Δημιουργεί adhoc δίκτυο και μοιράζεσαι τα data σου. Αν θες βοήθεια στείλε pm ;)

Αλλά: αν το άλλο σου τηλέφωνο είναι android υπάρχει πιθανότητα να μην βλέπει τα adhoc δίκτυα. Είναι γνωστό πρόβλημα του stock android εδώ και χρόνια και η google δεν το έχει λύσει αλλά πολλές εταιρίες έχουν βάλει στο fix στις roms τους. Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Το iOS το βλέπει κανονικά.

 

Όχι. Μοναχά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε συνδυασμό με τον υπολογιστή σου για να παρέχεις internet σ'αυτόν μέσω του Nokia Suite.

Επίσης, ο υπολογιστής σου δεν πρέπει να "τρέχει" windows 10. Με τα 7άρια και τα 8άρια μπορείς μια χαρά να το κάνεις να λειτουργήσει σαν modem.

 

Δοκίμασα το joikspot και όπως μου είπες.. Δε δουλεύει σε android.. Μόνο σε ios και τάμπλετ βρήκε σήμα.. Κρίμα γιατί σε αυτό το κινητό έχω 2 γιγα ιντερνετ και θα μείνει άχρηστο και στο κανονικό μου μου έχουν μείνει 400mb..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγίες για να το φτιάξεις αυτό στο android, κοίταξε το. Με μια αναζήτηση στο google θα βρεις πολλά αποτελέσματα. Νομίζω πρέπει να είσαι rootαρισμένος όμως

 

Όχι. Μοναχά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε συνδυασμό με τον υπολογιστή σου για να παρέχεις internet σ'αυτόν μέσω του Nokia Suite.

Επίσης, ο υπολογιστής σου δεν πρέπει να "τρέχει" windows 10. Με τα 7άρια και τα 8άρια μπορείς μια χαρά να το κάνεις να λειτουργήσει σαν modem.

 

μια χαρά γίνεται με το application που είπα παραπάνω. απλά το android από την μάνα του δεν μπορεί να δει ad hoc δίκτυα και έτσι για τον LELELO δεν κάνει.

 

Νομίζω ότι και στα 10ρια γίνεται αν βάλεις κάποιος νέους drivers. Τουλάχιστον αυτοί διορθώνουν άλλα προβλήματα όταν συνδέεις symbian μέσω usb με τα 10, μπορεί και αυτό.

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είμαι ρουτ και επειδή δεν θέλω να χάσω αποθηκευμενους κωδικούς δεν κάνω τέτοιες ενέργειες..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδες πηρα το NOKIA BH-110U BLUETOOTH HEADSET και προσπαθώ να το συνδεσωω με το ν8 και δεν το βλεπει καν..εχετε καμία ιδεα πως μπορω να το συνδεσω? Μηπως δεν ει αι συμβατο?
Link to comment
Share on other sites

Απαιτεί Μήπως μόνο Bluetooth 4?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πηρα το NOKIA BH-110U BLUETOOTH HEADSET και προσπαθώ να το συνδεσωω με το ν8 και δεν το βλεπει καν..εχετε καμία ιδεα πως μπορω να το συνδεσω? Μηπως δεν ει αι συμβατο?

 

Από ότι λέει εδώ

πατάς και κρατάς πατημένο το κουμπί του για 5 δεύτερα μέχρι να αρχίσει το pairing mode. οπότε το πράσινο led αναβοσβήνει γρήγορα.

Μέσα σε 3 λεπτά ανοίγεις στο κινητό το bluetooth και το βάζεις να αναζητήσει συσκευές. Βρίσκει το ακουστικό και αν ζητήσει κωδικό, βάζεις 0000.

 

Να ξέρεις ότι πάντα την πρώτη φορά αυτά τα ακουστικά σου σπάνε τα νεύρα για το σετάρισμα. :p

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Στο s6 συνδεθηκε ακαριαία. Το ν8 αν και με ταλαιπωρησε τρελικα μπηκε με ρον τροπο που μου ειπες.. ευχαριστώ πολύ..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα παιδια.Ηθελα να ρωτησω,πως μπορω να περασω τις επαφες απο το galaxy μου στο Ν8 εκτος απο το μπλε δοντι¨ειναι πολλες και στο υπολογιστη εχω τα δεκαρια...Ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...